Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha DSP-Z9 - podłączenie BlueRay


janciownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji że moja Yamaha nie ma HDMI, mam obecnie podłączony BlueRay Samsung 7500 HDMI do TV, a dzwięk do Yamahy po optyku. W weekend podłączyłem dzwięk po Analogu RCA... miałem wrażenie że jest gorzej, szczególnie na koncertach.

 

Pytanie czy dobrze rozumuję:

Jeśli podłączam się po optyku, dzwięk zostaje obrobiony i zdekodowany przez Yamahę ?

Jeśli podłączam po analogu to dzwięk dekoduje Samsung, a Yamaha go tylko "przerzuca" na głośniki ?

 

Zastanawiam się też, czy zakupując dobry odtwarzacz - np Oppo i podłączając się po analogu - poprawi się teoretycznie dzwięk, czy jednak zostawić dekodowanie i obrabianie dzwięku we wzmiacniaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dobrze rozumuję:

 

Dobrze rozumujesz.

 

Nie możesz od 11 letniego urządzenia oczekiwać cudów :) O "gęstych formatach" typu DTS HD MA i TrueHD

możesz zapomnieć, ale rozwiązanie z OPPO może być tutaj odpowiednią protezą ( model 95 lub 105 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp,

Ten wmak mimo że ma dokładnie 9 lat ;) to np, kolumny Jamo D7 które posiadam z Onkyo 579 z poprzedniego zestawu grały duuużo gorzej, a zwykła Taga platinum dostała drugiego życia z tą yamahą...

A ostatnio przymierzałem się do wymiany, i przez 2 tygodnie testowałem TX-NR1010 (brakuje zintegrowanego tunera - głównie małżonce, mi brakuje radia internetowego) to też nie "urwało mi łba", a wręcz żekłbym że yamaha dynamiczniej napędzała Jamo.

Stąd pomysł, żeby np, zakupić oppo (cena podobna do onkyo TX-NR1010, a yamahę wykorzystać tylko jako wzmiacniacz.

 

Zastanawiam się tylko, czy przy standardowym DTS jakie mam w większości koncertów które "katuję" od lat ma to sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej Yamahy Z9 nie wymieniał bo będziesz miał trudno uzyskać lepszy dźwięk z nowych wynalazków.

Twoja Yamaha jak na wzmacniacz do kina ma super dźwięk w stereo.

Podaj jej dobry sygnał a zobaczysz co potrafi.

Szkoda że Yamaha ma lipne DVD bo z modelem 2700 tworzą piękny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Oppo 95 z Arcamem avr600 po hdmi i po analogu. Po analogu co ciekawe zagrało dużo lepiej i przy stereo i przy wielokanałowym. Więc podobnie powinno być z twoją Yamaha. To konkretny sprzęcik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Z9 gra duzo gorzej niz A1 AX1 , w srodku jest mylnie zbudowana jak czołg , w AX1 jest pustka w porownaniu do Z9 ale

coś w Z9 inzynierowie spieprzyli , miałem Z9 obok Amplitunera RX-V3800 i ten amplituner szczegółowoscią i dynamiką pokonał Z9

 

takze nie wiem skąd te chore ceny na allegro !! AX1 za 1900 Z9 za 3000-4000 tego nikt juz normalny nie kupi 35kg klocek ktory wcale nie gra

 

panowie z allegro zejdzie juz z cenami tych padaczek moze wtedy będzie zainteresowanie bo aż żal patrzyć jak te wzmacniacze poraz enty przez kilka lat są wystawianie przez tych samych sprzedawców za chore ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dobrą Z9 , ten wzmacniacz nafaszerowany jest bajerami , i zamiast skoncentowac sie na brzmieniu to własnie w tym modelu skoncentrowali sie na bajerach co sie przedłożylo z automatu na gorszym brzmieniu jak w poprzednich seriach AZ1 czy AX1

 

Z11 dopiero umocnił pozycje DSP na nowo

Z7 to nieporozumienie , to 3800-3900 bez tunera i w wiekszej kascie przypomnajace serie DSP

 

osobiscie nie polecam Z9 kiedys myslalem ze to odbry wzmak ale po dluzszym obcowaniu z nim to wychodzi na to ze to powoly słabo grający muł o menu ekranowym z opoznieniem jak w polskim pkp nie wspomne

 

najgorszy wzmacniacz z serii DSP

gdybym miał wrocic do Yamahy to tylko AZ1 AX1

 

A1 troszke leciwa i niestety siadają juz tam wyswietlacze i potencjometry alpsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp - jeśli uważadz że DSP-Z9 brzmi kiepsko - to szacun za słuch... ja miałem możliwość porównania tylko z onkyo 579 i 1010, w kolumnami Jamo D7 5.2 i Taga Platinum F-100 5.1 - w tym co miałem do dyspozycji mimo podeszłego wieku Yamahy - wygrywała na moje ucho, i to kosmicznie.

 

Mój dylemat, ale chyba już przeszły, to czy majac 5-8 tys zł mogę napędzić Jamo D7 5.2 - w przyszłości 7.2 - czymś co zagra lepiej niż Yamaha DSP-Z9, a przy okazji ma zwykłe radio (małżonka), HDMI, i internetowe radio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp - jeśli uważadz że DSP-Z9 brzmi kiepsko - to szacun za słuch... ja miałem możliwość porównania tylko z onkyo 579 i 1010, w kolumnami Jamo D7 5.2 i Taga Platinum F-100 5.1 - w tym co miałem do dyspozycji mimo podeszłego wieku Yamahy - wygrywała na moje ucho, i to kosmicznie.

 

Mój dylemat, ale chyba już przeszły, to czy majac 5-8 tys zł mogę napędzić Jamo D7 5.2 - w przyszłości 7.2 - czymś co zagra lepiej niż Yamaha DSP-Z9, a przy okazji ma zwykłe radio (małżonka), HDMI, i internetowe radio.

 

nie pisalem ze kiepski , czyt ze zrozumieniem , pisalem ze jak na taki czołgowaty klocek z tak wielkim toroidem i potezną pojemnoscią kondensatorów powinien , brzmieć duzo potezniej nic AX1 czy amplituner rxv3900 , 3800 ,A tak nie jest gra porownywalnie nawet powiedziałbym ciut słabiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Kolego jak z9 gra wedlug ciebie ciut slabiej niz rxv3800-3900 to ty naprawde masz cos z sluchem mam z9 i rxv1900 czyli tosamo co rxv3900 tylko bez uspcalera i gra to bardzo bardzo kiepsko w porownaniu do z9 a z9 w polaczeniu z dobrym procesorem dzwieku hd lub dobrej klasy blue rayem np.pioneer lx91 lub oppo95 bije nie jeden amplituner za 10-15tys. Ja ma swoja obecnie polaczona z onkyo prsc 5507 i widze znaczna poprawe dzwieku w kinie bo nowszy procesor dzwieku a z9 ma pure direct i multichanel direct wiec mozna ja uzyc jako koncowki mocy. Mialem ja tez podpieta z pioneerem lx91 i tez bylo niezle w koncertach lepiej po analogu niz z onkyo a onkyo w kinie lepiej gra. Na amerykanskim forum gosciu napisal ze mial z9 i kupil z11 i ja oddal bo grala gorzej od z9 tylko wiecej bajerow i nowsze procesory dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te spory z9 kosztowała kupe kasy,tak jak kazdy flagowiec,i grał bardzo dobrze,w latach 2000-2008 inzynierowie Yamahy starali sie twożyć potezne bolidy które miały być najlepsze wsród Japońskiej konkurencji,i tak było,było pare wyjątków ale sporadycznie.Co do a1 ax1az1 były dobre w swoim okresie produkcji.Ale pisanie że ax1 to taka doskonałość i że był to najlepszy wzmacniacz kina Yamahy to brednie.Posiadałem i a2,a1,ax1 z1 oraz z7,i z9 i najlepszy był z9 bez dyskusji,najładniejszy,najlepiej zbudowany.Nie miałem tylko z11 wykraczał poza moje zdolnosci finansowe,i tak kupowałem je jako używane ,i nie uwazam że 3,5-4 tys nawet teraz za z9 to dużo to jak najbardziej uczciwa cena.Za to jak ktos chce 2 tys za ax1 to to jest chore,jest to stary klocek i w tym okresie było sporo sprzetu i spokojne moiżna kupić,i świetnego Denona,Harmana,Marantza taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem oppo 103EU, z myślą że może ją kupić i wykorzystać do dekodowania dzwięku, a Z9 jako końcówkę mocy.

W filmach, miałem wrażenie że jest znacznie lepsza przestrzenność, może i dynamika się poprawiła. Natomiast w koncertach miałem wrażenie że jakby znacznie przyjemniej dla ucha było puszczać to przez Yamahę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.