Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 8-9.11.2014


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj już na spokojnie mogę napisać trochę więcej z moich wrażeń z pierwszego dnia AS. Udało mi się "zaliczyć" Golden Tulipa i Sobieskiego tylko w części. Jeżeli coś fajnie grało starałem się zatrzymać na dłużej no i zabrakło czasu żeby wszystko zobaczyć. Może w przyszłym roku uda się na dwa dni przyjechać. Tak czy siak chciałbym napisać że AS to wielkie święto dla mnie i chyba dla każdego miłośnika audio w naszym kraju. Czułem się tam jak dziecko w sklepie z zabawkami :-) Wiadomo że niektóre zestawy zagrają lepiej , inne gorzej, czasami jest tłoczno ale wielki szacunek i podziw ode mnie dla organizatorów, twórców, handlowców, ludzi z forum którzy przygotowali wystawę lub się na niej pojawili. To super spotkać się z Wami, chwilę zamienić parę słów i przekonać się jak jesteśmy różni i różne rzeczy nam się podobają :-) Wspaniała sprawa ta wystawa w Warszawie.

 

A teraz wrażenia.

Golden Tulip podobało się:

- Grobel Audio: Jadis plus Franco Serblin Accordo - kojące, spokojne, równe brzmienie, duże ciepłe wokale. Żałuję że nie trafiłem na granie z kolumn Ktema bo było chyba tylko lepiej.

- Boenicke - tak jak pisałem wcześniej : niebanalana konstrukcja i wielki rozmach ale do swojego pokoju bałbym się ich wstawić:-) Obawiam się że na dłuższą metę zamęczą.

- Sveda Audio: kolumny Dapo plus dwa wielkie suby Wombat. Trafiłem akurat na symfonikę i brzmiało to imponująco. Bas dobrze wkomponowany w całość pomimo dwóch wielkich subów.

 

Do pozostałych wystawców w GT mam większe lub mniejsze zastrzeżenia. Zeta Zero - za głośno, ogólnie granie zbytnio skrajami pasma, góra z tej wstęgi zbyt ofensywna. Wilson Audio Alexia - od takiego sprzętu oczekuję więcej niż dudniącego basu. Graj End - niby cieżko coś zarzucić ale nie poryw ten dźwięk. No i dla mnie najgorsza prezentacja w GT: Tenor Audio plus kolumny Marten, masakra dźwiękowa za ogromną kasę.

 

Sobieski podobało się:

- Studio 16Hertz: to sprawdzony adres, tutaj zawsze można spodziewać się dobrego dźwięku. Udało mi się poznać naszego kolegę z forum Piopio i porozmawiać o systemie Daphile. Pozdrawiam :-)

- Premium Sound: Audio Solution, bardzo fajne granie kolumn z litewskiej manufaktury

- Akkus Monolith - cena za kolumny 5200. Piękny dźwięk, piękne fornirowane wykonanie.

- Audio System: Creek plus Epos. rzetelne, ciepłe brzmienie. Fajny budżetowy system.

- Audio Punkt: Graham audio plus Naim. Świetne brytyjskie brzmienie. Nasycona średnica, bas dobry lub bdb w zależności od miejsca odsłuchu

- Pylon Audio: Sapphire 25 - rewelacja za tę cenę. Dwa Visatony plus miękki Seas na górze i czego chcieć więcej w bużetowym przedziale ( bardzo budżetowym ). Dynamiczne granie z Musical Fidelity.

- Elektropunkt: Dali plus Ming Da. Ciepłe pluszowe lampowe granie. Ming Da ujarzmiła Dali :-)

- Q21: tytaj też tradycyjne dobry dźwięk tym razem z Harbeth.

- This.pl: Rega brio plus Guru Junior. Szkoda że nie z kolumnami Regi ale czuć przez skórę to barwne przyjemne granie Regi Brio.

- Audioforte: Atoll plus Magneplanary, można słuchać godzinami bez zmęczenia.

 

Rozczarowanie Sobieski:

- Tonsil: jeżeli chcecie wrócić to trzeba lepiej przygotować prezentację. Dobrze że zwiedzający poprosili o muzykę. Rozstawienie kolumn pod ścianą to za mało. Brakło nawet krzeseł dla słuchających.

- Koris: Denon plus Canton. Ostro, nieprzyjemnie., Zestaw złożony 5 minut przed otwarciem ?

- Audio System : kolumny Vivid: kolejny rok i kolejny rok słabo. Wszystko dobrze do momentu kiedy ma zagrać góra pasma - bałagan.

- Parter hotelu Sobieski. To nie są warunki dla słuchania muzyki. Za duży tłum, za duże pomieszczenia. Szkoda elektroniki Arcama i CA podłączonej do plastikowo grających Monitor Audio.

- Do Focali nie udało mi się wejść. Zatrzymał nas w drzwiach jakiś gołowąs proponując bilety...dziękuję, postoję.

 

I na koniec RARYTASY SOBIESKIEGO:

- ABYSSOUND: przestaję się dziwić że klasyczne Infinity mają tylu zwolenników na forum. Co za kultura, jak pięknie poukładany dźwięk z tak wielkich skrzyń jakimi są R90. Końcówki mocy Abys imponujące. Nie wiem ile kosztują ale trzeba się tym poważnie zainteresować :-) Nie miałem pojęcia że w Krakowie powstaje Taka elektronika.

I na koniec dla mnie najlepszy dźwięk jaki słyszałem w tym roku:

- ETER AUDIO/NAUTILUS - Spendory plus Accuphase. Byłem tam długo dwa razy , za drugim razem grała lampowa końcówka mocy Lebena. Nie da się opisać tego dźwięku. To było coś wspaniałego o czym rozmyślałem całą drogę powrotną. Tak, taki dźwięk chciałbym kiedyś mieć w domu. Najlepszy dźwięk jaki słyszałem w tym roku ( i chyba to nie tylko moja opinia ). Brawo Eter/Nautilus. Oprócz dźwięku świetnie prowadzona prezentacja - fajnie się słucha ludzi dla których praca jest pasją :-) Po powrocie do domu puściłem sobie The Stranglers - Midnight Sommer Dream. No i nie jest to brzmienie które można porównać do Etera ale nie jest źle w porównaniu z całą resztą :-)

 

Przedstawione opinie są w 100% subiektywne i mogą się nie zgadzać z Waszymi odczuciami.

Pozdrawiam i do zobaczenia za rok :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, w kwestii jedzenia w Sobieskim

zapytałem o zniżkę o której pisałeś, nikt nic nie wiedział, pełna konsternacja, przyleciała wreszcie kierowniczka restauracji i powiedziała, że zniżka jest "tylko dla organizatorów".

Ja na to, że A.M. napisał, że dla gości, a ona, że "gości to byśmy nie pomieścili"... Coś nie zadziałało z przepływem informacji? Głupio to wyszło, zjadłem na mieście bo się wkurzyłem tą sytuacją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zwrócił uwagę na prezentację kolumn MOREL Octave Signature - koncepcja monitora postawionego na subwooferze?

 

Zapomniałem o Morelu. Tak, zwróciłem uwagę że bardzo fajnie grała muzyka w ich pokoju. Fajne dynamiczne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fotorelacja :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zadać sobie uczciwie pytanie, w którym pokoju Sobieskiego było (w sobotę do 15-tej) najtłoczniej, to okazuje się, że najprawdopodobniej w wynajętym przez "DIY/audiostereo". Może dlatego była tak wolna rotacja ludzi, bo świetnie grał prezentowany zestaw? Elektronika wraz z kolumnami podłogowymi na magnezowych Seasach i muzyka grana z laptopa, to dla mnie dźwięk wystawy. Takiej bezpośredniości, natychmiastowości, dźwięczności i niezależności poszczególnych składników nie było nigdzie indziej. Można było zgłaśniać do woli i służyło to wyłącznie narastaniu realności wydarzenia muzycznego. Bas i gółra nie grały sobie samemu, ale idealnie współgrały ze środkiem. Całość była całością, a jednocześnie słyszało się wszystko z osobna. Tylko tam po zakończeniu utworupojawiły się... oklaski słuchających! Nie wiem, czy nie byli to sami konstruktorzy oddający się w najlepsze zabawie, ale fakt jest faktem, że w tym przypadku wcale nie było zachowanie nie na miejscu.

 

Na drugim i trzecim miejscu w Sobieskim Audio Note (2-drożne prostopadłościany dosunięte do tylnej ściany) oraz Bodnar Audio (jeśli ich cena będzie z roku na rok nadal tak rosła, to za kilka lat będą najdroższymi kolumnami na wystawie). W obu przypadkach w muzyce można było się zasłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaję się dziwić że klasyczne Infinity mają tylu zwolenników na forum. Co za kultura, jak pięknie poukładany dźwięk z tak wielkich skrzyń jakimi są R90

No właśnie, caałe pasmo i nie poszatkowane. Pewnie stąd te dooły i góry w impedancji :) Grało trochę cichawo ale potencjał czuć.

Abyss. integra ma kosztowac ok. 15kz, końcówka już kosztuje ponad 30kz. Gadałem o integrze, szlifują ją, oddadzą do testów przed wakacjami.

 

Z 'budżetowych' systemów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 3658ffda1461b493m.jpg i 5ef82a497eb76049m.jpg

 

Co myślicie o elektronice BC A. i Lectora. Chodzi mi po głowie w miare wydajny wzmacniacz po ciepłej stronie neutralności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byl dzwiek z tych pseudovintage Spendorow z Lebenem, choc jak widzialem to wszystkiego dopelniala jakas cyfrowa korekcja dzwieku w pomieszczeniu w wykonaniu Accu???

Nie doslyszalem kim byl starszy Pan Angol - wspolwlasciciel i projektant w Spendorze?

 

Az mi sie zal zrobilo ze SP100 sprzedalem w zeszym roku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Bristolu.

 

Bardzo spodobało mi się FM Acustic, chociaż tu jednak cena z nóg zwala.

Eliminator trzasków z porysowanych płyt to coś niesamowitego.

Jest to jeden z nielicznych systemów, który na mnie zrobił w ostatnim czasie duże wrażenie.

 

Słuchając systemu na Wilsonach z DCSem i Rockportów z Mackami muszę stwierdzić, że jest jednak coś takiego jak amerykańska szkoła brzmienia. Pozytywne, że z tego się wyrasta.

 

Byłem jeszcze raz w Tulipie, dziś ładniej zagrał mi system na Martenach z Tenorem.

Po zachwytach na forum jeszcze raz posłuchałem Boeniecke - jeśli dla kogoś dźwięk z tych piszczałek to był dźwięk wystawy, to znaczy, że jeszcze długa droga przed nim, co samo w sobie jest pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zadać sobie uczciwie pytanie, w którym pokoju Sobieskiego było (w sobotę do 15-tej) najtłoczniej, to okazuje się, że najprawdopodobniej w wynajętym przez "DIY/audiostereo". Może dlatego była tak wolna rotacja ludzi, bo świetnie grał prezentowany zestaw? Elektronika wraz z kolumnami podłogowymi na magnezowych Seasach i muzyka grana z laptopa, to dla mnie dźwięk wystawy. Takiej bezpośredniości, natychmiastowości, dźwięczności i niezależności poszczególnych składników nie było nigdzie indziej. Można było zgłaśniać do woli i służyło to wyłącznie narastaniu realności wydarzenia muzycznego. Bas i gółra nie grały sobie samemu, ale idealnie współgrały ze środkiem. Całość była całością, a jednocześnie słyszało się wszystko z osobna. Tylko tam po zakończeniu utworupojawiły się... oklaski słuchających! Nie wiem, czy nie byli to sami konstruktorzy oddający się w najlepsze zabawie, ale fakt jest faktem, że w tym przypadku wcale nie było zachowanie nie na miejscu.

 

Dokładnie.

Chyba byliśmy w tym samym momencie. Dla mnie bezsprzecznie był to dźwięk wystawy (Sobieski). Bardzo ładnie grały Spendory z Accu, Harbeth Super HL5 Plus w Q21, Reimyo (gdy byłem, puszczano spokojną muzykę, nie wiem jak by zabrzmiał cięższy repertuar, Atoll z kolumnami Equilibrium na Accutonach oraz plaskaczami. Podobno super grało w Audio Note i rzeczywiście było w tym coś ale nie mogłem tego dobrze zweryfikować bo nie mogłem się dopchać na krzesło. Dobrze MBL, z tym samym zastrzeżeniem co do Reimyo.

Z budżetowych klocków bardzo fajnie grały nowe Pylony i całkiem ładnie Creek z Eposami.

Porażką był system z kolumnami Indiana Line.

Lampizator - no cóż, bez komentarza. Cała nasza piątka wyszła z seansu po 10 min.

Na pewno było więcej ciekawych rzeczy ale za dużo było ich do spamiętania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - powiem, że w przyszłym roku do Sobieskiego nie pojadę wogóle. Jedyne co można tam spotkać w dużych ilościach to zaduch, tłok i - trzeba to powiedzieć wprost - zapaszek zwiedzających.

Muzyka w tym hotelu nie mieszka.

Moim zdaniem te małe pokoiki to poroniony pomysł - żeby tam coś wstawiać. Przykładowo chciałem posłuchać system Regi, ale tam akurat prezenterzy nie uchylili okna i jak wszedłem to myślałem, że zemdleję od gorąca i smrodu ...

 

ja juz od wielu lat nie jezdze na AS ,glownie z tego powodu,ciekawe jak zagraniczni goscie ocenia Polakow,opisza to potem zagranica,delikatnie ujmujac"bije spod skrzydla'

p.s

dobrze ze nie kaza butow zdejmowac,w hotelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze raz w Tulipie, dziś ładniej zagrał mi system na Martenach z Tenorem.

Ja to widzę tak Ukryty smok przyczajony tygrys ale nie zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byl dzwiek z tych pseudovintage Spendorow z Lebenem, choc jak widzialem to wszystkiego dopelniala jakas cyfrowa korekcja dzwieku w pomieszczeniu w wykonaniu Accu???

Podczas prezentacji Pan ze zdjęcia wyjaśnił co gra i dlaczego tak gra, czyli DG-58 ... najnowszy układ korekcji akustyki accuphase. Pierwsza myśl kino domowe accu, druga, to zdyskredytuje cały system w oczach słuchaczy, a jak widzę na razie opinie pozytywne. Moim zdaniem system grał dobrze, ale czy dźwięk wystawy? chyba nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21141-0-99807300-1415555947_thumb.jpg

post-21141-0-85862400-1415555956_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zachwytach na forum jeszcze raz posłuchałem Boeniecke - jeśli dla kogoś dźwięk z tych piszczałek to był dźwięk wystawy, to znaczy, że jeszcze długa droga przed nim, co samo w sobie jest pozytywne.

Dokładnie jest tak jak piszesz, daleka droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wystawie po raz czwarty

Ogólnie to komercja przepych i wciskanie kitu ze wszystko jest bajeczne ekstra,lecz trzeba zapłacić za to słoną kasę

By to grało

 

Dla mnie prezentacją wystawy był pokój vintage audio.Muzyka tam miała swoją duszę magię słodycz,Oczywiście jak dla mnie.

 

Pozytywy to Unitra oraz Technics

 

Totalną klapą były dla mnie systemy Q21 od lat to samo bez finezji polotu totalna komercja

 

Lecz to jest moje prywatne zdanie

 

Pozdrowienia dla wszystkich kochających muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, nie posłuchałem.

Generalnie przypomniałem sobie, dlaczego omijałem AS szerokim łukiem przez ostatnie 2 lata. Wybrałem się, bo kompletuje nowy system i chciałem obejrzeć nowości, pogadać z wystawcami.

Słuchanie na AS to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie. Smród, ciasnota, przepychanki... W Sobieskim. W Golden Tulip już lepiej. Podobały mi się Wilsony i wbrew innych opinii - Boenicke W8. Lepiej grały od Amhionów Argon 3L w pokoju Q21... No ale to zupełnie inne gabaryty samego pomieszczenia.

 

Z pozytywów - bardzo przyjemna rozmowa z Panami z Q21, Audiomagic, czy Forza. (Celowałem do tych osób ze względów biznesowych)

 

Kompletną ignorancją zaskoczył mnie wystawca Auralica. Nie był mi w stanie opisać różnic brzmieniowych pomiędzy droższą i tańszą wersją odtwarzacza sieciowego Aries. Co mnie dobiło, to stwierdzenie, że "i tak nikt nie kupuje tańszej wersji". Jakiś absurd.

 

Oliwy do mojej irytacji dolał przedstawiciel PS Audio. Cały w skowronkach rozpocząłem rozmowe o ich nowym wzmacniaczu Sprout (którego produkcje wsparłem na kickstarter i czekam na dostawę). Nie liczyłem na to, że Sprout sie pojawi na AS, ale... człowiek nawet nie wiedział o czym mowię. Nic, nula, zielono...

 

Takie wystawy powinny być do pokazania nowości rynkowych, trendów. Powinny służyć nawiązywaniu kontaktów, pozyskiwaniu potencjalnych klientów. Poza kilkoma wyjątkami czułem się jak bezmózga owca popychana z tłumem po ciasnym wybiegu Sobieskiego...

 

Nidgy więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawione opinie są w 100% subiektywne i mogą się nie zgadzać z Waszymi odczuciami.

Mi jeszcze podobały się sounddeco alfa F3,umówiłem się na odsłuchy,zobaczymy jak zagrają z tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie nowy technics zagrał jak stary technics - beznadzieja, numer 1 to jbl k2 + mark levinson, duży plus dla Pylonów sapphire 25 tu nie można się przyczepić nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prezentacją wystawy był pokój vintage audio.Muzyka tam miała swoją duszę magię słodycz

 

Można coś więcej o tej prezentacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas prezentacji Pan ze zdjęcia wyjaśnił co gra i dlaczego tak gra, czyli DG-58 ... najnowszy układ korekcji akustyki accuphase. Pierwsza myśl kino domowe accu, druga, to zdyskredytuje cały system w oczach słuchaczy, a jak widzę na razie opinie pozytywne. Moim zdaniem system grał dobrze, ale czy dźwięk wystawy? chyba nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdaniem grało to poprawnie (do zachwytów jescze brakło) ale trochę mogło być bardziej accuphasowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heglem H 160 + źródło Oppo jak dla mnie to za niskiej klasy głośniki do tego wzmaka.

Coś rzeczywiście było nie tak,góra jakaś przygaszona a dżwięk ogólnie jakiś mały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza moje obserwacje, że Hegelki nie lubią nisko skutecznych głośników.

 

Tak, sam na razie mam takie,ale umówiłem się na odsłuch sounddeco alfa F3,nie rozumiem naczytałem się przed rokiem wpisów kilku niezadowolonych i zrezygnowłem z odsłuchów,nigdy już tak nie zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel Sobieski - piętra wyższe - podobało mi się w wielu miejscach - największe pozytywy:

1) Leben, spendor 100, sacd Accuphase - chyba dźwięk wystawy w kategoriach do rozsądnych pomieszczeń: ktoś ma mieszkanie m3 i kupuje komplet za 100k, ale chórki są na balkonie;

2) JAG - system za 10k. to po prostu NIEWIARYGODNE - jak to dobrze gra w takiej cenie; ten odtwarzacz strumieniowy na bluetooth genialny;

3) Tienner&Friendl - mniejsze kolumny, ale grały równie dobrze jak te większe;

4) kolumny Audium - bardzo spójne brzmienie; bas dmucha do dołu - łatwo ustawialne;

5) kolumny Art model Alnico 8 - dostojne spokojne brzmienie - do długotrwałej przyjemności muzycznej

6) studio 16hz - jak zwykle dobre kolumny, tam też ppaudio.pl - sympatyczny właściciel zrobił serwer w rozsądnej cenie - w dwóch częściach, ale bez części aktywnych;

7) Audio Solution - minimonitorki z Litwy za jakieś 6k - wielki dźwięk.

 

Wróciłem do Pylon - rewelacja za niecale 3 tyś.

Jak też Raidho - za 60k, ale to jakaś magia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja po raz pierwszy byłem na AS. Odwiedziłem w sobotę tylko Sobieskiego. Ogólnie wrażenie średnie - straszny zaduch. Na takiej wystawie raczej ciężko chyba posłuchać w komforcie? Nowy Technisc - dla mnie grał beznadziejnie jak budżetowy protoplasta sprzed 20-30 lat. Podobała mnie się prezentacja systemu Dolby Atmos - ciekawe ale nie dla wszystkich (ograniczenia pomieszczenia, materiałów użytych przy wykończeniu np. mieszkania, póki co 1 film dostępny na BD etc). Z ironicznym uśmieszkiem wszedłem do pokoju Unitry - miła hostessa w firmowym krawaciku - myślę sobie a to Polska właśnie i... uśmieszek zniknął bo grało na prawdę frapująco. Po dłuższej chwili wyszedłem szczerze uśmiechnięty. Nie odmówiłem sobie przyjemności posłuchania Muzyki z taśmy (pisał ktoś wcześnie firma Lutz?). Doś fajnie "grały" planarne słuchawki Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel Sobieski:

1) różnica między strumieniowcem Ayona a Transrotorem - dramatyczna w całym aspekcie; winyl prawie wszędzie miażdżył cyfrę; szkoda że nie grali samym transrotorem;

2) McIntosh + Rockport - dźwięk wystawy byłby, gdyby nie to, że coś dziwnego się działo na prawym kanale, jakaś dziwna kompresja w momentach gdy grał saksofon (czy inny dmuchany) - wielkie pieniądze, wielki dźwięk, po prostu wiarygodne;

3) Wilson z kompletem dcs oraz dagostino - głośno i nerwowo - dwa piętra niżej niż Mak;

4) Japończycy na pięterku bez biletowania - Tekne chyba - pomyłka chyba też dźwiękowa

5) Waszczyszyn - lubię człowieka, lubię jego popisy, ale uważam, że była to prezentacja, żeby powiedzieć delikatnie wprowadzająca w błąd - różnica została osiągnięta dzięki dobraniu max. złych innych komponentów - nikt tak nie słucha, chciałbym sprawdzić u siebie w systemie ile wyniosłaby delta rzeczywista, gdy źródło kosztuje ok. 10, wzmocnienie ok. 10 i kolumny ok. 10 plus kable i zasilanie, jeśli przyrost jakości równie duży to czapki z głów, przestaje szukać innych elementów;

6) Zontek chyba - chodzi o pokój z polskim gramofonem - grało świetnie, ale był też drogi Cary oraz Harbeth 5+;

7) ESA - to chyba się nie mogło podobać;

8) JBL - na pewno ciekawie, w małym pokoju się obroniło, nie bronił się brak wietrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.