Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 8-9.11.2014


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie coś więcej napisać i jakie były konkluzje?

Jak zwykle, nie było zgodności. Jednym bardziej odpowiadała taśma (w tym mnie), innym winyl, a jeszcze innym pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

JAG po raz kolejny mi się bardzo podobało, liniowo - i czarująco, do tego w ludzkich cenach, seasy górą! (może kiedyś jednak się przekonam do lampy). 16Hz - wiadomo klasa sama w sobie. Pylon zaprezentował totalnie różne szkoły brzmienia swoimi zestawami - to się chwali. Raidho te podstawkowe (tak jak w tamtym roku) - ekstra dźwięk, piękne kolumny ale cena ;) PMC - tu tez bardzo fajne odczucia. Audio physic - spoko, ale w tamtym roku dużo ciekawiej - clasic 20 w/g mnie dziura pomiędzy wyższym basem a najniższym.

 

I jak w tamtym roku nie zrobiło na mnie wrażenia DIY z AS, tak w tym roku natrafiłem na kolumienki z seasow magnezowych i scanspeka (no może ta kopułka nie do końca dla mnie), BRAWA Panowie. Troszkę za głośno było przy mnie - wysokie potrafiły zaciąć po uszach ale barwa ekstra.

 

Niestety dudnienie to chyba już standard w tych pokoikach sobieskiego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, nie było zgodności. Jednym bardziej odpowiadała taśma (w tym mnie), innym winyl, a jeszcze innym pliki.

Wg mnie należy tu być dość ostrożnym w konkluzjach.

Jeżeli bowiem nagrania dokonano oryginalnie na taśmie ( tu zwłaszcza wszystkie stare nagrania analogowe) , to ona sama ( taśma matka i pierwsze z niej kopie) brzmią wg mnie najlepiej. Problem to komercyjne szanse wykorzystania tej przewagi.

Natomiast robione z tej taśmy audiofilskie LP ( pierwsze, ciężkie itp. tłoczenia, a więc już zdecydowanie bardziej komercyjny i handlowy format ) brzmią kuriozalnie słabo i efekciarsko w porównaniu do transferu tej oryginalnej taśmy do 24/192, wręcz śmiesznie w porównaniu do transferu do DSD odtwarzanego "over-PCM (DoP)", który okazuje się tu najlepszym audiofilskim , ale i potencjalnie mimo wszystko najbardziej "komercyjnym " formatem. Mamy więc problem, bo DSD dość zmarginalizowano, mimo dostępnej od jakiegoś czasu bezpośredniej obróbki nagrań w tym formacie.

Całkowicie inną kwestią są najnowsze nagrania dokonywane i obrabiane w DSD. Nie mam wielu doświadczeń, ale tu nawet najlepsza taśma i przegrywka chyba zawsze będzie w tyle (jako kopia i jedno przetworzenie więcej ) za oryginałem w DSD. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, nie było zgodności. Jednym bardziej odpowiadała taśma (w tym mnie), innym winyl, a jeszcze innym pliki.

Jeżeli masz na myśli Revoxa, który grał z Jadisem to był taki mały żarcik Panów z Grobel Audio bo Panowie ponoć nagrali tą taśmę z CD :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co grało z systemem Primare ? Kolumny Lawrance Audio ? Ktoś może wie co to za płytka leciała - jakaś wokalistka z X na końcu w nazwie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po krótce:

 

Organizacja - za pomysł biletowania prezentacji przyznaję nagrodę Spalonego Tranzystora albo Pękniętej Lampy..sorry, ale to sprzyja tylko wystawcom a nie zwiedzającym, zwłaszcza jeśli ktoś umawia mnie na 14.30 po czym bez pytania przesuwa na 15 (FM Acoustic). Dzięki biletowanym prezentacjom w Bristolu musiałem spędzić 5h, zamiast 2-2.5h, które by spokojnie wystarczyły.

 

A - Ayon + Avantgarde - zawsze lubiłem to połączenie ale w tym roku jakoś mnie nie ujęły, dźwięk podkręcony już o oczko za bardzo

A - Dolby Atmos - o kurde, ale jazda! ja chcę !

A - AMR - nie załapałem się ...był DAC?

A - Amare - b. dobry dźwięk i design, mega elastyczni konstruktorzy, gratulacje za dopracowane produkty, ambicję i wizję na przyszłość.

A - Abyssound - jak wyżej

A - Aesthetix ....dlaczego znowu tylko na półce ?

A - Ancient Audio - p. Jaromir się pogubił ...w procesorach głośnikowych..co więcej, chyba traci słuch, bo uważa że to poprawia dźwięk

A - Audiostereo DIY - nice! Panowie, dobra robota, z przyjemnością się tego słuchało.

A - Audiophysic, milutko, ale żeby tak z klockami VdH...fuuu

A - Audiotekne - wtf ? nadęty facet prezentujący pojedyńcze dźwięki...zadęcie, brak muzyki w muzyce i słabe kolumny, które to pokazały..?

B - Boenicke - wysilone, hiperanalityczne granie...więcej przetworników w obudowie się już nie zmieściło?

D - D'agostino - dobry piec w złym połączeniu z dCS - cyfrę było czuć na kilometr

D - Diapason - b. fajne muzykalne kolumny z prawdziwego drewna, niestety przekombinowana elektronika ukryła część ich zalet

F - Focal z Soulution - mizernie, mizernie...przydałby się tu Vitus albo Burek albo chociaż jakaś dobra lampa, bo te kolumny łatwo napędzić

F - FM Acoustics - fajnie, ale bez szału, lekko nienaturalne wokale, a dźwięk miejscami tłusty i zrobiony, możliwe że to wina akustyki i stratosferycznej ceny zestawu, która też (podświadomie) podnosi oczekiwania

J - Jadis + Serblin = o kurde, fajnie to grało, może się nawrócę ?

K - Kudos = nie znałem tej firmy, a nawet przyjemnie grało

Living Voice - mocno średnio - gdybym nie wiedział na co stać te kolumny, to bym powiedział jeszcze dosadniej

L - Levinson - grało to b. dobrze, aczkolwiek...coś nieprzewidywalnego - oddawało lepiej wokale żenskie niż męskie i brakowało pazura - wina leżała w źródle - 512ka za bardzo zaokrągla

M - Magico - nie załapałem się, jak było ?

M - Mastersound - b. fajna integra, która nieźle zgrywała się z kolumnami ESA, b. dobry stosunek cena/jakość

M - Marten - oj suchawo, nawet Tenor Audio nie dodało soczystości.....

M - MBL - coś nie za bardzo...w zeszłym roku było lepiej

M - Meridian - dźwięk do bani,ale obraz z Sim2 SUPER!!!...dopóki nie zobaczyłem Digital Projection w Sound Clubie...to dopiero było SUPER!!! chyba pierwszy projektor, co do którego nie miałem żadnych zastrzeżeń

R- Rockport + Mac = SUPER ! 2gi raz w życiu podobał mi się dźwięk z Maca, grało to prawie jak na żywo i to bez szumów z gramiaka

R- Raidho - jednak znalazłem rysę, no może "ryskę" na szkle ;-) ale niestety nadal mi się podobają

R - Revel - od dawna wiem jak wyglądają, szkoda że dystrybutor ich nie podłączył

Theessink - miły gość, ale wolę go z płyty - na żywo jego wokal nie był tak czarujący

Technics - grało miło, ale za taką kasę...mogliby nie zżynać designu z Yamahy

U - Unitra -grało przyjemnie...gdyby tylko zmienić ten wygląd oscylujący pomiędzy lampizatorem a Mingda..konstruktorzy mogliby wziąc przykład z designu hi-fi z "epoki" - jaki panował w pokoju Audio Vintage

V- Vivid - potencjalnie fajne kolumny, ale nerwowość wprowadzało tam źródło Trinity, już lepiej było zostawić cały set od Cary

W - Wilson + Audio Research = nie moje beznamiętne granie

Z - Zontek, może i gramiak fajny, ale zestaw nie grał dobrze - raz że wysoki poziom szumów, dwa, jakieś krzykliwe i sklejone to momentami było, obawiam się że pre gramofonowe nie polubiło się z pre Cary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli Revoxa, który grał z Jadisem to był taki mały żarcik Panów z Grobel Audio bo Panowie ponoć nagrali tą taśmę z CD :-)

Pisałem o taśmie matce, ze wspomnianego pokazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wklejać tu fotki, to dla tych, co nie byli "tendencyjne" fotki z pokoju Grobel Audio (w innych zdjęć nie robiłem):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-529-0-93461800-1415574474_thumb.jpg

 

post-529-0-46570100-1415574485_thumb.jpg

 

post-529-0-82741100-1415574489_thumb.jpg

 

post-529-0-82765900-1415574493_thumb.jpg

 

post-529-0-74572900-1415574504_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co grało z systemem Primare ? Kolumny Lawrance Audio ? Ktoś może wie co to za płytka leciała - jakaś wokalistka z X na końcu w nazwie :-)

Lawrence grały z ModWrightem. Primare grało z Sonusami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największe zaskoczenie, to Pylon Audio - kolejny raz system wymiatał. Za te pieniądze - klasa.

Jadis + Serblin - fajne granie, ale trochę mało dynamiczne w skali makro.

ESA + Mastersound - wg mnie dźwięk nie do przyjęcia - szczególnie średnica; posiadam te monitory w swoim systemie i grają o niebo lepiej, a jestem dopiero na początku drogi doboru komponentów.

dCS + Wilson-y - dla mnie dźwięk wystawy (nie udało się wszystkiego posłuchać niestety)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki p0is0n, w takim razie chodzi mi o to co grało na tym systemie - Lawrence Audio / ModWright.

 

 

Przy okazji - szkoda, że nie dało się posłuchać monitorków Akkus Monolith F1. Rozmawiałem z wystawcą, mają konstrukcję zamkniętą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wklejać tu fotki, to dla tych, co nie byli "tendencyjne" fotki z pokoju Grobel Audio (w innych zdjęć nie robiłem):

 

 

Ty to jesteś wzmacniacz, lepszy niż każdy inny… :-) Byłoby chyba uczciwiej, gdybyś miał dopisek Branża jako marketingowiec firmy Grobel Audio. Nie ma w tym nic złego. Nie trzeba się chować za maską melomana… :-)

I tak większość o tym wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to faktycznie ten system.

 

A tak w ogóle, to chyba mieliśmy na tym AS nieprawdopodobnego gościa - jeśli dobrze rozpoznałem Srajana Ebaena. Aż przykro było patrzeć, gdy stał na korytarzu czekając na dopchanie się do pokoju. Nie jeden raz. Widać nie wszyscy są opatrzeni z naczelnym 6moons. Można mieć nadzieję, że będzie relacja, bo pstrykał sobie foty. Szkoda, że wystawcy nie ułatwiają pracy takim ludziom (pozbawiają się darmowej reklamy), bo tylko w niektórych przypadkach były przygotowane tabliczki z symbolami modeli pokazywanych urządzeń. A o informacji o cenie, to już w ogóle można zapomnieć. Wystawcy chyba liczą, że ludzie będą się przyglądać malutkim literkom i cyferkom na obudowach oraz każdorazowo pytać o cenę. Niby targi, a prawie nikomu nie chce się opisać sprzedawanego towaru. Ciekawe zatem jak z zadaniem poradzi sobie Srajan Ebaen - kogo wymieni a kogo ominie w swojej relacji.

Co racja to racja. Opis urządzeń (najlepiej wraz z cenami), powinien być obowiązkowy. W dodatku jeśli w pomieszczeniu jest na zmianę grane na kilku urządzeniach, to przy aktualnie używanych elementach powinny pojawić się tabliczki ze strzałka- prosto, tanio i skutecznie. Co do Srajana...taki sam zwiedzający, to chyba głowa wystawców by go wyłapać w tłumie.

 

Dzięki p0is0n, w takim razie chodzi mi o to co grało na tym systemie - Lawrence Audio / ModWright.

 

 

Przy okazji - szkoda, że nie dało się posłuchać monitorków Akkus Monolith F1. Rozmawiałem z wystawcą, mają konstrukcję zamkniętą.

Szkoda, również że jednak nie będzie dystrybucji Lawrence Audio w PL...

 

Ty to jesteś wzmacniacz, lepszy niż każdy inny… :-) Byłoby chyba uczciwiej, gdybyś miał dopisek Branża jako marketingowiec firmy Grobel Audio. Nie ma w tym nic złego. Nie trzeba się chować za maską melomana… :-)

I tak większość o tym wie.

Wzmacniasz, to jest kolega atlon - wali co i rusz danymi katalogowymi i rocznikowymi produktów Harman group, a dopiska branża niet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, w kwestii jedzenia w Sobieskim

zapytałem o zniżkę o której pisałeś, nikt nic nie wiedział, pełna konsternacja, przyleciała wreszcie kierowniczka restauracji i powiedziała, że zniżka jest "tylko dla organizatorów".

Ja na to, że A.M. napisał, że dla gości, a ona, że "gości to byśmy nie pomieścili"... Coś nie zadziałało z przepływem informacji? Głupio to wyszło, zjadłem na mieście bo się wkurzyłem tą sytuacją...

Ha! Przerabiałem dokładnie to samo. Człowiek za barem jednak poczuł się w obowiązku rozwikłać ten problem i okazało się, że owszem zniżka jest ale tylko za lunch do 16tej, który trzeba zamówić wcześniej, bo inaczej jest niedostępny...weird, huh?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R- Rockport + Mac = SUPER ! 2gi raz w życiu podobał mi się dźwięk z Maca, grało to prawie jak na żywo i to bez szumów z gramiaka

zgadzam się w 100 %

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi się to powklejam resztę obrazków z wystawy :)

 

Jak tam Grajpudła, podobały się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 373ed8ab99cdcba2m.jpg tu też jakieś pudła?! e46c0efa1554b543m.jpg a z Reymio jakie pudełka 9d189939acda87f0m.jpg e2aa2a0269f206b0m.jpg

 

Był potencjał, chętnie by to sprawdził w domu 7e2336732f2f977am.jpg było na co popatrzyć :) ebf890968828cb15m.jpg

 

Lepiej grał ten czy Zondek Sikory? eb063c12a6b33508m.jpg Lata dwudzieste Lata trzydzieste, no może trochę dalej :) 267ce687e806bcadm.jpg cdn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sly30

Przeczytaj na spokojnie parę ostatnich stron. Jest co najmniej kilka innych pozytywnych wpisów o pokoju Grobel Audio. Po prostu mieli dobry, niemęczący dźwięk. Wracałem tam dwa razy - żeby odpocząć przy muzyce. W większości pozostałych sal w Tulipie mogłem sobie co najwyżej p...dolnąć po uszach - co czasem nawet lubię, ale przez góra 15-20 minut. ;-) Aha, nigdy nic nie kupiłem od tego dystrybutora, ale odpowiada mi taki rodzaj prezentacji muzyki.

A tak w ogóle - byłeś na Audio Show, bo zdaje się pisałeś, że się nie wybierasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Twonk, prosiłbym, żeby Twoje pytanie pozostało retoryczne... Zdecydowanie proszę, o zaprzestanie sprzeczki. Dalsze wpisy personalne, będą nagradzane banem w wątku i innymi sankcjami.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Ze swojej strony a także w imieniu kolegów konstruktorów, dziękuję wszystkim za ciepłe słowa dotyczące naszego pokoju. Atmosfera była wyjątkowa, zero sprzeczek, niemal jednomyślność co do dźwięku i związanym z tym wyborów.

 

Dziękuję też pięknie kolegom z pokoju, spędziliśmy razem kilka fajnych dni. To była prawdziwa przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-79053000-1415600823_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że większość ludzi która odwiedziła Grobel Audio była zadowolona z prezentowanego dzwięku

w tym pokoju było cos naprawdę miłego to jest brzmienie które człowiek chciałby mieć u siebie w domu

wracam zmęczony po pracy i przy szklaneczce dobrego trunku i takiej muzyce relaksuję się....tak ja to odbieram

w sali obok były małe kolumny które dawały ogromny dzwięk....to również może się podobać....ale te granie jest

czymś tak innym od tego co usłyszałem w Grobel Audio że ja tego z całą pewnością nie akceptuję...ten dzwięk spowodowałby

że czas po pracy czy jakimś męczącym dniu byłby dla mnie dalszą męczarnią....w brzmieniu Jadisa jest coś naprawdę wyjątkowego

coś co powoduje ze z wielką przyjemnością słucham muzyki i odpoczywam...i nie zastanawiam się jaki jest bas, góra, dół itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wklejać tu fotki, to dla tych, co nie byli "tendencyjne" fotki z pokoju Grobel Audio (w innych zdjęć nie robiłem):

 

HE He produkt lokowany Milimetr spryciarzu Ty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Ty to jesteś wzmacniacz, lepszy niż każdy inny… :-) Byłoby chyba uczciwiej, gdybyś miał dopisek Branża jako marketingowiec firmy Grobel Audio. Nie ma w tym nic złego. Nie trzeba się chować za maską melomana… :-)

I tak większość o tym wie.

To Milimetr też?

Masakra..

Najlepsze jest czytanie opini :

Stefan - firma X dźwięk wystawy , rewelacja!!!!

Kilka postów niżej

Wacek - ta sama firma X porażka , fatalnie...

 

To tylko jest dowód jak rożne oczekiwania mają ludzie....

I nikt mnie przekona , że z monitorów może być dźwięk wystawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj na spokojnie parę ostatnich stron. Jest co najmniej kilka innych pozytywnych wpisów o pokoju Grobel Audio

 

Tak, ja wiem, nawet od kilku znajomych. Nie twierdzę, że grało źle. Wiem, że bardzo dobrze. Ale "wzmacnianie" to jakby odrębna sprawa i trwa od dawna.

 

coś co powoduje ze z wielką przyjemnością słucham muzyki i odpoczywam...i nie zastanawiam się jaki jest bas, góra, dół itd

 

Zgadzam się. To miłe granie i rozumiem twoje stanowisko. Dla mnie to też miłe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja kogoś "wzmocnię" - a co mi tam. ;-) Chciałem bardzo podziękować p. Wojtkowi Pacule za zaproszenie Hansa Theessinka. Koncert bardzo mi się podobał, zwłaszcza druga połowa, kiedy i on, i widownia się już "rozgrzali". Duża frajda posłuchać tego gościa na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

To i ja kogoś "wzmocnię" - a co mi tam. ;-) Chciałem bardzo podziękować p. Wojtkowi Pacule za zaproszenie Hansa Theessinka. Koncert bardzo mi się podobał, zwłaszcza druga połowa, kiedy i on, i widownia się już "rozgrzali". Duża frajda posłuchać tego gościa na żywo.

Tak , dlatego ludzie powinni więcej słuchać muzyki na żywo ...mniej byłoby takich kwiatków;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Że zacytuję klasyka : " sam już nie wiem po co się tutaj co roku wystawiamy " ... :-)

 

 

To mniej więcej moje słowa. Wiele osób pytało o ceny sprzętów, nie rozumiejąc co to jest DiY. Tłumaczyliśmy, że nic nie chcemy sprzedać i robimy to dla zabawy. Kilka razy użyłem podobnych słów jak te cytowane, mówiłem, że jest to nasze, irracjonalne pragnienie dzielenia się radością. Trudno to wytłumaczyć, podobnie jak kiedyś nie mógł zrozumieć pewien mój kolega, jak mogę bez przymusu wejść na jakąś górę, czy przejechać rowerem 150km bez żadnego celu. Sprawia nam to po prostu przyjemność i tyle. W tym roku była ona podwójna, bo nie zmącona jakimiś nieprzyjemnymi epizodami.

 

Wielu kolegów z forum, podchodziło się przywitać, z niektórymi wychodziliśmy porozmawiać na korytarz, żeby nie przeszkadzać. Szkoda, że akurat nie było mnie gdy przyszedł kolega Audionet, wiem o tym, z księgi pamiątkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
<br />>sly30<br />Przeczytaj na spokojnie parę ostatnich stron. Jest co najmniej kilka innych pozytywnych wpisów o pokoju Grobel Audio. Po prostu mieli dobry, niemęczący dźwięk. Wracałem tam dwa razy - żeby odpocząć przy muzyce. W większości pozostałych sal w Tulipie mogłem sobie co najwyżej p...dolnąć po uszach - co czasem nawet lubię, ale przez góra 15-20 minut. ;-) Aha, nigdy nic nie kupiłem od tego dystrybutora, ale odpowiada mi taki rodzaj prezentacji muzyki.<br />

 

+1 (niezależnie od tego, że kiedyś coś kupiłem od tego dystrybutora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w Sobieskim najlepiej grało w pokoju z Auralic. Po odwiedzeniu wszystkich pokoi poszedłem jeszcze posłuchać na dłużej.

Dźwięk wystawy dla mnie to Wilson sofia z DCS. Nie było się do czego przyczepić, fantastycznie to grało. Rockporty z makiem to nie moja bajka. Przerysowany dźwięk który skalą miał porwać słuchaczy, lecz z naturalnością miał mało wspólnego. Żeby tego było mało to prawa kolumna miała padnięty głośnik. Aż dziwne, że nikt o tym jeszcze tu nie wspomniał.

Mark levinson: podobne wrażenie jak z makiem i rockportami. Nienaturalnie.

W Grobel audio podobało mi się bardzo na revoxie ale po zmianie źródła już dźwięk nie porywał tak bardzo. Bardzo fajne kolumny. W cenie około 25 tys. Jest to ciekawy produkt.

Zeta zero oczywiście jak co roku. Czyli, Zero zeta warte.

to tak na szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w Sobieskim najlepiej grało w pokoju z Auralic. Po odwiedzeniu wszystkich pokoi poszedłem jeszcze posłuchać na dłużej.

Dźwięk wystawy dla mnie to Wilson sofia z DCS. Nie było się do czego przyczepić, fantastycznie to grało. Rockporty z makiem to nie moja bajka. Przerysowany dźwięk który skalą miał porwać słuchaczy, lecz z naturalnością miał mało wspólnego. Żeby tego było mało to prawa kolumna miała padnięty głośnik. Aż dziwne, że nikt o tym jeszcze tu nie wspomniał.

 

 

Chester577 pisałem o tym wczoraj w innym wątku. Poniżej cytuje swoje spostrzeżenia. Widzę, że podobnie odebraliśmy Wilsony :-)

 

Napisano wczoraj, 22:35

Dla mnie najlepszy dzwiek na AS miał wspólny mianownik - kolumny Wilson Audio. Z DCSami było swietnie. Gdybym miał sie czepiać, to chciałbym odrobine bardziej kontrolowanego basu i bardziej śmiałej góry. Byc moze to przez akustykę w pomieszczeniu.

 

Spore rozczarowanie to sposób prezentacji w Hi Fi Clubie. Głośno chodząca klimatyzacja i otwierające sie drzwi. Tylko 3 kawałki. Do tego niestety w pierwszym kawałku prawa kolumna Rockporta dziwnie zabzyczala w pewnym momencie. Jakby wysokotonowy nie przerobił. No i mocne, rozpraszające pykniecia z płyty analogowej. No zesz @&)%#!!!!

 

Jeszcze jedno. Galka vol. we wzmacniaczu McIntosh Ma 7900 to karygodna niedoróbka. Plastikowa, chodząca bez oporu, do tego jak scentrowane koło(jakoś krzywo osadzona).... Urządzenie za 30.000!!!!!!!

 

Zabawne wrażenie robiły kolumny Boenicke, które przy nikczemnej posturze wypełniły dźwiękiem duże pomieszczenie. Mimo wszystko dzwiek troche napompowany i pewnie na dłuższa metę męczący.

 

Czuć było potencjał w zestawie Trenner&Friedl Isis i Reymio. Szkoda, ze nie miały dobrego pomieszczenia.

 

Niestety nie załapałem sie na FM Acoustic...

 

Tyle z moich subiektywnych odczuć. Pewnie krzywdzących, bo warunki odsłuchu sa jakie sa...

 

 

Też nie wiem dlaczego nikt nie usłyszał problemów z prawym Rockportem. Odsłuch niedziela godz. 13.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.