Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 8-9.11.2014


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

Co do boenicke mam podobn odczucia. Fajnie grały na tle innych prezentacji, Jednak to bardziej dobre hi-fi niż hi-end. Nie zmienia to faktu, że zapamiętałem je jako jedne z lepszych prezentacji.

Byłem też bardzo ciekaw co pokaże Sveda w tym roku i trochę się zawiodłem. Było gorzej niż w zeszłym roku. Nie wiem co zkopali. Potencjał jednak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester577

Na tego padniętego Rockporta też zwróciłeś uwagę na odsłuchu w niedzielę o 13.00? Może wcześniej działał dobrze i tylko na tej jednej prezentacji coś się wydarzyło... Faktycznie aż dziwne, że nikt tego nie słyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie produkcje na bardzo wysokim poziomie .Można powiedzieć cudze chwalicie swego nie znacie!!

Niektórzy wystawcy bardzo oszczędzali na prądzie ,robiąc ciemne nory co bardzo źle wpływało na prezentacje.

 

Audio Note- ale to fajnie,przyjemnie grało...cudo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balum Balum

Ja byłem o 15:30

Głośnik był padnięty już wcześniej. Rozmawiałem z gościem od prezentacji. Nie bardzo był zadowolony z tego faktu, mówił, że będą musieli go wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester577

Na tego padniętego Rockporta też zwróciłeś uwagę na odsłuchu w niedzielę o 13.00? Może wcześniej działał dobrze i tylko na tej jednej prezentacji coś się wydarzyło... Faktycznie aż dziwne, że nikt tego nie słyszał.

 

Nie dobrze się dzieje jak w nowych kolumnach za tyle kasy potrafi paść głośnik przy normalnym odtwarzaniu muzyki. W domu mam u dzieci kolumny które mają 36 lat i średniak wymieniałem po 10 latach (uszkodzony na własne życzenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

I nikt mnie przekona , że z monitorów może być dźwięk wystawy..

 

A z monitorów z 30 cm niskotonowcem? :-) Spendor SP100 R2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podzielić wrażeniami z wystawy Audio Show 2014, moje oceny będą subiektywne i jako takie proszę je odbierać. Oceny dźwięku usłyszanego na wystawie nie chcę przedstawić w sposób arbitralny i ostateczny, bo możliwe w innym zestawieniu i pomieszczeniu odbiór słuchanego sprzętu mógł by być inny. W moim opisie pominę zestawienia sprzętu audio, który podczas prezentacji skutecznie wyganiał mnie z pokoju odsłuchowego "nadmierną ilością basu", gdyż wtedy nawet nie zostawałem na dłuższą chwilę by szukać w brzmieniu jakichś pozytywów.

 

Zacznę od mocno chwalonego na forum Boenicke, zaskoczenie jeżeli chodzi o przestrzenność dźwięku i jego wypełnienie w tak dużej sali przez tak małe "skrzynki". Do tego dobra lokalizacja muzyków na scenie, na minus według mnie trochę techniczne granie takie nienaturalne, jak by powycinane i powstawiane w obraz dźwiękowy.

Następnie Zeta Zero, syczące wysokie, takie "altusowe", pomniejszona średnica na końcu bas, który był najlepszym pasmem tego głośnika, zwarty i punktowy do tego miły w odbiorze (wielki plus za bas).

Wilson Audio - potęga i rozmach, ale brak muzyki.

W Sobieskim na duży plus:

PMC twenty 26 - bardzo spójne i muzykalne granie, wchodziłem 2 razy (z lepszą elektroniką może być wybornie)

Burmaster razem z monitorkami (nie zapamiętałem nazwy) angażujące i barwne granie.

Studio 16 hertz - głośniki Arkada ładnie się komponowały z dackiem StelAudio, miło było posłuchać, wielki plus za bardzo dobrą obsługę.

 

Wydarzeniem miała być prezentacja głośników Focal Grande Utopia EM, dla mnie zrobiono krzywdę tym głośnikom wstawiając je do takiego pomieszczenia. Cały czas czułem, że głośniki mają duży potencjał ale nie w tym pomieszczeniu, zbyt mała przestrzenność grania i bas lekko dudniący, choć patrząc na potęgę tych głośników to i tak nie tak jak w większości pokoi, które odwiedziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie cos o lebenie ze spendorami

na norweskim audioszole leben tyle ze z neatami byl dla nnie dzwiekiem wystawy

ze spendorami tez powinien zagrac niezle a w zasadzie nawet lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj (tylko Sobieski) i ogólne wrażenia mam pozytywne - zdecydowanie lepsze adaptacja akustyczna pomieszczeń w stosunku do dwóch lat temu kiedy ostatnio byłem. Cieszy też większa ilość rodzimych wystawców. Mam też wrażenie, że było chłodniej (aczkolwiek gęsta atmosfera :) w niektórych pomieszczeniach tego nie potwierdzała).

 

Mam też dwie uwagi:

1) Dobór muzyki na wielu stanowiskach był fatalny (wiem, że najlepiej chodzić ze swoimi płytami, bądź prosić o puszczenie czegoś z dostępnych, ale niestety nie miałem na to czasu) - muzyka dobrana tak, że uwypuklała tylko jeden zakres lub też nie uwypuklała żadnego bo po prostu ktoś puścił plumkanie, żeby sobie grało. Pod tym względem najbardziej zawiódł mnie Technics - dwa razy podchodziłem i nie było czego słuchać - no chyba, że to nie kwestia nagrań.

2) Tendencja małych głośników - może to świadomy wybór pod małe pomieszczenia, ale jak dla mnie brakowało średnich tonów, bas był płytki i dudniący i ogólnie grało to płasko - tylko wysokie tony były ładne.

 

Chciałbym, żeby na AudioShow więcej zestawów wywoływało "wow" po wejściu do pokoju i żeby potem nie chciało się z niego wychodzić. Cieszę się jednak, że tam byłem i mam nadzieję, że za rok też będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był na prezentacji Ayona - PSUJONA?

 

Po raz kolejny chiński wynalazek pokazał prawdziwe oblicze i podczas pokazu się popsuł. Gratulacje dla słynnej już bezawaryjności Ayona.

 

Mam nawet slogan reklamowy: Zamiast Ayona psujona kup sobie Avon-a, przynajmniej żona będzie zadowolona!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet slogan reklamowy: Zamiast Ayona psujona kup sobie Avon-a, przynajmniej żona będzie zadowolona!vona

 

 

 

Używasz pudru i lakieru do paznokci Avona skoro osobiście polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Milimetr też?

Masakra..

Najlepsze jest czytanie opini :

Stefan - firma X dźwięk wystawy , rewelacja!!!!

Kilka postów niżej

Wacek - ta sama firma X porażka , fatalnie...

 

To tylko jest dowód jak rożne oczekiwania mają ludzie....

I nikt mnie przekona , że z monitorów może być dźwięk wystawy..

Moze nie tyle oczekiwania, co brak umiejetnosci wlasciwej oceny jakosci brzmienia, w zwiazku z tym, iz najczesciej nigdy nawet nie stalo sie obok grajacego na zywoinstrumentu.

 

Tak , dlatego ludzie powinni więcej słuchać muzyki na żywo ...mniej byłoby takich kwiatków;))

 

Dokladnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F - Focal z Soulution - mizernie, mizernie...przydałby się tu Vitus albo Burek albo chociaż jakaś dobra lampa, bo te kolumny łatwo napędzić

 

Przede wszystkim przydałoby się odpowiednie źródło i okablowanie [łączenie Cyrusa i kabli no-name z taką elektroniką i kolumnami to jakaś pomyłka... albo wręcz zamach na markę :)

Ponadto prezentujący z rozbrajającą szczerością przyznał, że kolumny grały wcześniej kilkadziesiąt godzin... stąd cała prezentacja niewiele mówi o tym co potrafi Focal czy Soulution, czy oba razem...

Wątpię by ktokolwiek oceniał brzmienie tego typu systemu przed zakupem w takim zestawieniu... Osobiście słuchałem Utopii zarówno na Soulution, Vitusach jak i Tenor Audio [wszystko topowe monobloki] i moim zdaniem najlepiej brzmią na Tenorach... ale sądzę, że z Cyrusem jako źródłem i takimi sznurówkami nawet Tenor by nie pomógł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już ilu widzów odwiedziło tegoroczne Audioshow?

 

Nie wiadomo, do Bristolu wchodziłem bez żadnego sprawdzania biletów tak że statystyka ze sprzedanych biletów raczej dziurawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Milimetr też?

Masakra..

Najlepsze jest czytanie opini :

Stefan - firma X dźwięk wystawy , rewelacja!!!!

Kilka postów niżej

Wacek - ta sama firma X porażka , fatalnie...

 

To tylko jest dowód jak rożne oczekiwania mają ludzie....

I nikt mnie przekona , że z monitorów może być dźwięk wystawy..

Niekoniecznie tak musi być. Czasem po prostu trafiasz na repertuar który wybitnie nie podchodzi albo Tobie, albo zestawowi i wtedy jest jak jest. A dlaczego z monitorów nie może być dźwięku wystawy? Jeśli podłogówki grałyby źle, nie widzę problemu? No chyba, że z góry tak zakładasz.

 

Przede wszystkim przydałoby się odpowiednie źródło i okablowanie [łączenie Cyrusa i kabli no-name z taką elektroniką i kolumnami to jakaś pomyłka... albo wręcz zamach na markę :)

Ponadto prezentujący z rozbrajającą szczerością przyznał, że kolumny grały wcześniej kilkadziesiąt godzin... stąd cała prezentacja niewiele mówi o tym co potrafi Focal czy Soulution, czy oba razem...

Wątpię by ktokolwiek oceniał brzmienie tego typu systemu przed zakupem w takim zestawieniu... Osobiście słuchałem Utopii zarówno na Soulution, Vitusach jak i Tenor Audio [wszystko topowe monobloki] i moim zdaniem najlepiej brzmią na Tenorach... ale sądzę, że z Cyrusem jako źródłem i takimi sznurówkami nawet Tenor by nie pomógł :)

A ja myślę, że ani haniebna proweniencja sznurówek ani Cyrus niewiele tu mają do rzeczy. Bardziej spasowanie. Sądzisz, że chłopaki nie mieli czym się ratować przy braku Naim Statement?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był na prezentacji Ayona - PSUJONA?

 

Po raz kolejny chiński wynalazek pokazał prawdziwe oblicze i podczas pokazu się popsuł. Gratulacje dla słynnej już bezawaryjności Ayona.

 

Mam nawet slogan reklamowy: Zamiast Ayona psujona kup sobie Avon-a, przynajmniej żona będzie zadowolona!

.........byłem w sobotę.grało dobrze tylko na sali były lepsze i gorsze miejsca,tuby jak dla mnie to dość specyficzne granie.

Na moje uszy najlepszy był chyba gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle oczekiwania, co brak umiejetnosci wlasciwej oceny jakosci brzmienia, w zwiazku z tym, iz najczesciej nigdy nawet nie stalo sie obok grajacego na zywoinstrumentu.

 

 

 

Dokladnie...

Ach te wasze oceny z pozycji "znawców" instrumentów..jak by muzyka, albo ocena dźwięku składała się z samej oceny barwy rzępolenia. Na szczęście gatunków muzycznych jest wiele,tak jak i aspektów oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom , ktorzy maja zastrzezenia do prezentacji Focali powiem jedno: na tle szeregu plumkajacych systemow i zaledwie kilku pelnopasmowych i dynamicznych prezentacji, dzwiek z Grande Utopia przewyzszal o umowna klase wszystkie pozostale konstrukcje.

Kropka.

Mozecie mnie teraz swobodnie krytykowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Bzdura. W małych hotelowych pokojach z tłumem ludzi monitory mają nawet większą szansę na dźwięk wystawy niż gdańskie szafy. I bardzo często tak właśnie jest. Rownież i teraz chyba najwięcej pozytywnych głosów zbierają prezentacje monitorów Accordo i Spendora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Bzdura. W małych hotelowych pokojach z tłumem ludzi monitory mają nawet większą szansę na dźwięk wystawy niż gdańskie szafy. I bardzo często tak właśnie jest. Rownież i teraz chyba najwięcej pozytywnych głosów zbierają prezentacje monitorów Accordo i Spendora.

To też bzdura...

Spendor jest pełnopasmowym głośnikiem a Accordo nie..

Ciekawe co wybrałbyś Accordo czy Ktemy?

Nie musisz odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szerokie paczki to Reimyo? Ładnie grały.

Dzieki Waszym fotorelacjom przypomnę sobie conieco.teraz jeszcze wspomnę pmc - jak zawsze b. Dobrze.

Najbardziej cieszy rozwój polskich firm. Takiej barwy jaką miały monolithy od Akkusa w tej cenie u zachodnich producentów nie ma co szukać. Dla mnie rewelacja. Co do rodzimych producentów dac'ków - coś ruszyło ale imho droga jeszcze przed nimi niekrotka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

To też bzdura...

Spendor jest pełnopasmowym głośnikiem a Accordo nie..

 

Oba są wszak monitorami. Jak byłeś łaskaw stwierdzić, monitory są ułomne z definicji i nie mają szans na dźwięk wystawy. Ja piszę, że w hotelowych warunkach jak najbardziej mają i często to się potwierdza. I to zresztą wcale niekoniecznie tylko te pełnopasmowe. Jeśli mówimy o takich warunkach jak w Sobieskim czy w Monachium to te niepełnopasmowe mają wręcz fory. Spendorom musiał zresztą pomagać korektor akustyki pomieszczenia od Accuphase.

 

Ciekawe co wybrałbyś Accordo czy Ktemy?

Nie musisz odpowiadać.

 

Odpowiem. Nie ma znaczenia co ja bym wybrał, bo pisaliśmy o dźwięku wystawy a nie o indywidualnych wyborach, na które co oczywiste składa się wiele aspektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.