Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 8-9.11.2014


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tym procesorem i po co go wpinać w taki system...

 

on ma zrobić ze słabej Syrenki Mercedesa.

Zamiast wydawać na kable, podstawki i inne pierdoły lepiej wydać kasę na ten procesor.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w całej rozciągłości co do FM Acoustic. Poza tym, szacunek na Pana konstruktora/właściciela za bardzo cieakwe przekazanie wiedzy. Od razu widać, że to ewenement i ma ją jak mało kto inny, szczególnie w sferze akustyki, nagrań. (...) Wracając do FM Acoustic - B A J E C Z N I E ! Wg mnie kolumny wyglądają fatalnie, a i wykonanie jest dziwnie słabej jakości (tu odstaje, tam odstaje), ale kto by się tym przejmował, kiedy TAK grają :).

 

Widzę, że nie tylko mnie podobało się w FM. Mam bardzo podobne wrażenia. A niewiele brakło, bym zrezygnował bo prezentacja solidnie się opóźniała (teraz wiem, że straciłbym coś ważnego. Cierpliwość się opłaciła, w tym pokoju spędziłem chyba najwięcej czasu, sposób prezentacji i wiedza prowadzącego zrobiła na mnie nie mniejsze wrażenie niż dźwięk. Jedno i drugie było tak uroczo, niedzisiejszo... nienachalne. ;-)

 

Przy okazji drobna uwaga organizacyjna do Elberotha: co najmniej kilkanaście osób z Sekty Pomarańczowych Toreb czekało w deszczu o 19:30 na ostatni powrotny autobus Bristol-Sobieski (wiele z nich zostawiło auta przy placu Zawiszy). Niestety się nie doczekaliśmy, ludzie z obsługi wystawy też niewiele potrafili powiedzieć i koniec końcem wróciliśmy komunikacją miejską. Może to nie dramat, ale o ile mnie pamięć nie myli to w latach ubiegłych ten ostatni kurs jednak był...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma zrobić ze słabej Syrenki Mercedesa.

Zamiast wydawać na kable, podstawki i inne pierdoły lepiej wydać kasę na ten procesor.

Pozdro

Ciekawe ilu z właścicieli "Syrenek" bez mrugnięcia okiem wyłoży 40 kpln na ten wynalazek, by "osiągnąć spektakularną poprawę dźwięku bez konieczności kupowania lepszych głośników"? ;-) Pewnie wszyscy teraz zastanawiają się, czy nie potrząsnąć jednak mocniej sakiewką i nie dołożyć kolejnych 20 kpln do wersji z przetwornikiem. Zawsze to jedno pudełko mniej na stoliku... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu z właścicieli "Syrenek" bez mrugnięcia okiem wyłoży 40 kpln na ten wynalazek, by "osiągnąć spektakularną poprawę dźwięku bez konieczności kupowania lepszych głośników"? ;-) Pewnie wszyscy teraz zastanawiają się, czy nie potrząsnąć jednak mocniej sakiewką i nie dołożyć kolejnych 20 kpln do wersji z przetwornikiem. Zawsze to jedno pudełko mniej na stoliku... ;-)

 

 

To to TO tyle kosztuje ???

Za 40 tysiów to już się nieźle pobawić, urżnąć i jeszcze raz pobawić można. A skutek będzie lepszy od tego z tego pokazu :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro się wybrać, ale jak czytam wasze spostrzeżenia, to powoli tracę chęć.

Dla samych Boenicke ciężko sie wybrać. Czy grały Amphiony, ewentualnie nowe B&W. Jak wygląda pokaz słuchawek i wzmacniaczy, akcesoriów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzyki na sprzęcie, ty słuchasz sprzętu i dźwięku zeń wydawanych.

Nie martw się, mój blog i moja relacja obronią się same. Klakierów nie potrzebuję, a przed takimi wpisami jak twoje zawartość obroni się sama. Tam nie

Ale swoją drogą to strasznie dziwne rzeczy tam wypisujesz:

a. po przeczytaniu co to byłeś łaskaw powiedzieć Jarkowi Waszczyszynowi okazało się, że w tym samym czasie ja siedziałem na sali i słyszałem Twoje wypowiedzi na żywo (bo nie znam Cię osobiście). Nie jest prawdą, że wszystkim na sali się nie podobało. Zgadzam się, że ten wynalazek ma niezrozumiały cel, ale dźwięk poprawiał. Ten procesor poprawiał, choć dalej nie był to dobry dźwięk tylko "zrobiony". A na Spendorach akurat było gorzej.

 

b. JBL + ML - co do barwy zgoda. Była ładna. Ale krytykować stereofonię w tym pomieszczeniu to bez sensu - jej tam się nie dało usłyszeć ale nie z powodu sprzętu tylko rozmiaru pokoju i Twojego miejsca odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe ilu z właścicieli "Syrenek" bez mrugnięcia okiem wyłoży 40 kpln na ten wynalazek, by "osiągnąć spektakularną poprawę dźwięku bez konieczności kupowania lepszych głośników"? ;-) Pewnie wszyscy

teraz zastanawiają się, czy nie potrząsnąć jednak

mocniej sakiewką i nie dołożyć kolejnych 20 kpln do wersji z przetwornikiem. Zawsze to jedno pudełko mniej na stoliku... ;-)

 

Tia tylko mozna i taniej i lepiej.a jak się Jaromir zaperzyl jak mu zadalem kilka pytań o sensownosc takiej inwestycji.Moim zdaniem ten miły człowiek stracil kontakt z rzeczywistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopie grały źle, nie wiem dlaczego. Vivid audio nie podobały mi się, twardo, "wysiłkowo", bez oddechu, przekombinowane kolumny, niedociągnięcia w zwrotnicy, kiepskie wybrzmienia, brak smaczków, fortepian je położył totalnie. Nautiliusy to nie są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro się wybrać, ale jak czytam wasze spostrzeżenia, to powoli tracę chęć.

Dla samych Boenicke ciężko sie wybrać. Czy grały Amphiony, ewentualnie nowe B&W. Jak wygląda pokaz słuchawek i wzmacniaczy, akcesoriów?

Słuchawek jest dużo zwłaszcza w Sobieskim i Tulipie.

Dźwięki najlepsze moim zdaniem spotkasz w Bristolu, ale generalnie w drogich systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopie grały źle, nie wiem dlaczego. Vivid audio nie podobały mi się, twardo, "wysiłkowo", bez oddechu, przekombinowane kolumny, niedociągnięcia w zwrotnicy, kiepskie wybrzmienia, brak smaczków, fortepian je położył totalnie. Nautiliusy to nie są...

 

Plotka po Bristolu krążyła że coś sie tam w nich spiprzyło.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro się wybrać, ale jak czytam wasze spostrzeżenia, to powoli tracę chęć.

Dla samych Boenicke ciężko sie wybrać. Czy grały Amphiony, ewentualnie nowe B&W. Jak wygląda pokaz słuchawek i wzmacniaczy, akcesoriów?

 

Bartol,

 

Dla samych Boenicke nie wiem czy warto. Jak napisał tutaj jeden z kolegów, ten dźwięk jest trochę dziwny, jakby przerosowany. Niemniej, te maleńkie monitory Boenicke chętnie bym zobaczył w mojej sypialni jako do systemu na sen :).Ale warto dla innych AF, Rockport, kilka polskich konstrukcji w Sobieskim, podobał mi się Burmester z Kudosami, Zingali, Audio Pchysic Classic 20 i sporo innych. Na mnie te kolumny zrobiły, fakt, duże wrażenie.

 

Amphiony chyba jakieś grały - w Q21? ...mogę się mylić. B&W nie widziałem nigdzie, generalnie się nie wystawiają w PL na AS.

 

Słuchawek i wzm. sł./DAC było w tym roku zatrzęsienie. Widać szybkość, z jaką rozwija się ten segment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą to strasznie dziwne rzeczy tam wypisujesz:

a. po przeczytaniu co to byłeś łaskaw powiedzieć Jarkowi Waszczyszynowi okazało się, że w tym samym czasie ja siedziałem na sali i słyszałem Twoje wypowiedzi na żywo (bo nie znam Cię osobiście). Nie jest prawdą, że wszystkim na sali się nie podobało. Zgadzam się, że ten wynalazek ma niezrozumiały cel, ale dźwięk poprawiał. Ten procesor poprawiał, choć dalej nie był to dobry dźwięk tylko "zrobiony". A na Spendorach akurat było gorzej.

 

b. JBL + ML - co do barwy zgoda. Była ładna. Ale krytykować stereofonię w tym pomieszczeniu to bez sensu - jej tam się nie dało usłyszeć ale nie z powodu sprzętu tylko rozmiaru pokoju i Twojego miejsca odsłuchu.

 

ad a. Super, jest przynajmniej teraz okazja pogadać z kimś kto słuchał tego samego :). BTW czy ja tam gdzieś użyłem słowa wszyscy? Moim zdaniem na tych Chinolach to było totalne nieporozumienie i prezentacja takiego dźwięku i przed i po przez takiego konstruktora to ... nieporozumienie. I to napisałem w moim opisie. I napisałem, że radio w moim aucie gra lepiej. Bo to prawda. A ten fortepian co go tak właściciel szukał w stosie płyt też Ci się spodobał "po"? To, że on jakoś brzmiał "przed" to zasługa Spendorów. A procesor go po prostu wykastrował.

 

A na koniec Panu Waszczyszynowi podziękowałem za prezentację ale na pytanie z Przewodnika po wystawie odpowiadam ... KIT.

 

 

ad. b. Zdaje się, że o tym było na samym początku. Nie pamiętasz? Zapraszam do przeczytania na spokojnie raz jeszcze, na szczęście wiesz jak trafić :). Wg. Pana prezentera stereofonia i scena były rewelacyjne a chór miał zwalić z nóg.

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Pana prezentera stereofonia i scena były rewelacyjne a chór miał zwalić z nóg.

Ja to tam trafiłem na "prezentera zastępczego", który twierdził, że klasyka ma najmniejsza dynamike :-)

 

A ten fortepian co go tak właściciel szukał w stosie płyt też Ci się spodobał "po"?

Do tego momentu już chyba nie dosiedziałem :-) Ale w Twoim aucie też nie byłem więc ciężko byłoby mi porównać :-) W moim aucie brzmi gorzej w każdym razie :-)

 

a coś w Tulipie gra dobrze, warto jechać?

Dla mnie nie ma tam systemów godnych polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego momentu już chyba nie dosiedziałem :-) Ale w Twoim aucie też nie byłem więc ciężko byłoby mi porównać :-) W moim aucie brzmi gorzej w każdym razie :-)

 

Nooo ... moje tez nie jest takie jak ten Jaguar, chyba pokazowy, stojący przed hotelem. I nikt tam nie słuchał bo ... deszcz padał.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża sal i małe kolumny Boenicke....dawno nie słyszałem tak dużego dzwięku z tak małych kolumn, robią wrażenie

myślę że po 30 minutach miałbym dość...nie moje granie

Spendory+Accu....dobre połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - powiem, że w przyszłym roku do Sobieskiego nie pojadę wogóle. Jedyne co można tam spotkać w dużych ilościach to zaduch, tłok i - trzeba to powiedzieć wprost - zapaszek zwiedzających.

Muzyka w tym hotelu nie mieszka.

Moim zdaniem te małe pokoiki to poroniony pomysł - żeby tam coś wstawiać. Przykładowo chciałem posłuchać system Regi, ale tam akurat prezenterzy nie uchylili okna i jak wszedłem to myślałem, że zemdleję od gorąca i smrodu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartol,

 

Dla samych Boenicke nie wiem czy warto. Jak napisał tutaj jeden z kolegów, ten dźwięk jest trochę dziwny, jakby przerosowany. Niemniej, te maleńkie monitory Boenicke chętnie bym zobaczył w mojej sypialni jako do systemu na sen :).Ale warto dla innych AF, Rockport, kilka polskich konstrukcji w Sobieskim, podobał mi się Burmester z Kudosami, Zingali, Audio Pchysic Classic 20 i sporo innych. Na mnie te kolumny zrobiły, fakt, duże wrażenie.

 

Amphiony chyba jakieś grały - w Q21? ...mogę się mylić. B&W nie widziałem nigdzie, generalnie się nie wystawiają w PL na AS.

 

Słuchawek i wzm. sł./DAC było w tym roku zatrzęsienie. Widać szybkość, z jaką rozwija się ten segment.

 

Dzięki wielkie. W takim razie jadę :)

A PS Audio wystawiło Sprout'a? (Pytam, bo kupiłem go na kickarsterze a czas realizacji to grudzień - przy dobrych wiatrach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś w Tulipie gra dobrze, warto jechać?

 

Podobało mi się w SoundClubie, Tenor z nie pamiętam czym. No i można popatrzeć na Roberta Kodę :). Boenicke sam musiałbyś posłuchać. Podejrzewam, że może być coś w słowach Mirosłava1 - na dłuższą metę dźwięk może być męczący, choć pierwsze wrażenie jest wręcz spektakularne. Takie samo wrażenie miałem po krótkim osłuchy małych monitorów Boenicke, co nie znaczy, że bym ich nie przygarnął na dłużej do tesotwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dcfa1b3d57290e48m.jpg b765683819a4218cm.jpg 2a8f33c1d0ac8c78m.jpg

 

Dwa pierwsze systemy które miło zapamiętałem, . Sorki za miniaturki, imageshack coś szwankuje i pojechałem z darmowego fotosika. Po kliknięciu otworzy się większe.

Cdn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Muzyka w tym hotelu nie mieszka.

 

Muzyka mieszka na sali koncertowej. Na wystawę chodzi się popatrzeć, jaki nowy sprzęt się pojawił, spotkać znajomych i ew. kupić rzadka płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Gdzie grał magnetofon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka mieszka na sali koncertowej. Na wystawę chodzi się popatrzeć, jaki nowy sprzęt się pojawił, spotkać znajomych i ew. kupić rzadka płytę.

Nieprawda - w Bristolu co najmniej 3 naprawdę świetnie zestawione i grające systemy. Tak więc można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda - w Bristolu co najmniej 3 naprawdę świetnie zestawione i grające systemy. Tak więc można.

 

Jak świetnie to ja usłyszałem tylko jeden :(.

 

Ale na trzech nie byłem :). Niefart.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie grał magnetofon?

W Grobel Audio. Ładnie grał.

 

Co ciekawe, z taśm miało grać bodajże w pokoju Nautilusa w Bristolu, bo takie przymiarki widziałem. Inna sprawa, że w jednym pokoju w Sobieskim wystawione było sporo nowych "płyt" w wersjach na taśmach własnie. Dziwne uczucie trzymać w łapach wydawnictwo nowe, w tym czasach, w takim formacie właśnie.

 

Niefart.

 

Raczej fart :-P. Jutro pójdziesz, to nadrobisz :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.