Skocz do zawartości
IGNORED

Lehmann, LAR LPS-1, Vincent-PHO700, iFi iPhono


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że zakładam nowy wątek ale może komuś w przyszłości się przyda.

Na samym wstępie chciałbym podziękować Panu "ahaja" za wiele cennych uwag. Ale do rzeczy. W pogoni za czymś nieosiągalnym postanowiłem wymienić wkładkę MM na MC. Dla protokołu dodam, że dotychczas grałem na Technics 1300mk2 z AT440mLa i CA640p. Grało fajnie, detalicznie, troszeczkę krzykliwie u góry (ale nie męcząco). Sugerując się rekomendacjami wymienionego wyżej Ahaji kupiłem wkładkę AT OC9mk2. Założyłem, ustawiłem, odpaliłem, przełączyłem CA na MC i zagrało. Piszę, że zagrało a nie zabrzmiało bo tak czuję. Do mojego normalnego słuchania, które nie zabija reszty rodziny wzmacniacz idzie prawie na 80-90% mocy a ja czuję, że coś ten dźwięk trzyma. Stwierdzam, że jest lepiej niż na AT44mLA (pozycjonowanie instrumentów bardziej namacalne) ale to nie to... brak powietrza? W związku z tym dylemat - co teraz? Telefon do przyjaciela, pół na pół albo ekspert. Ekspertem jest dla mnie Ahaja, przyjacielem - inni użytkownicy i uczestnicy forum, a telefonem do przyjaciela - telefon do wybranych salonów w Polsce. Proces długi, generujący ból głowy. Dodam również, że i koszt zakupu jest nie bez znaczenia.

Podsumowanie.

Lehmann Black Cube z zasilaczem, model 2006 - bardzo dobre wypowiedzi użytkowników na innych forach, dobra prasa, druga ręka, ok.$450-500, mało popularny w salonach (był ale się zmył);

LAR LPS-1 - made in Poland, wybrane salony, bardzo dobre opinie użytkowników, w salonie 1999zł;

Vincent PHO-700 - mało o nim, prasa ok, niby lampowy (chyba tylko bufor), polecany przez panów specjalistów z salonów audio, cena ok.2000zł;

iFi i Phono - w salonach pieją z zachwytu, prasa OK, a użytkownicy różnie i skrajnie od zachwytu do totalnej porażki.

No i oczywiście NUDA - nic nie piszę bo na tym forum NUDA to NUDA i nie podlega ocenie.

 

Każdy kto nie jest krezusem pewnie miał taki dylemat i ból głowy, co dalej, który i za ile, nowy czy używany???? Ja to właśnie przerabiam. Może warto aby użytkownicy wymienionych pre wymienili poglądy bez rzucania kamykami jeden w drugiego. Po prostu np. taki wpis: "mam LARa 6 mcy z gramofonem X i wkładką Y. Porównywałem do pre Z i wybrałem LARa bo...." lub "używałem pre Vincent i nigdy do niego nie wrócę bo.....".

Nadmieniam, że NUDA jest poza tematem rozważań i ocen, bo NUDA jest NUDA:)

 

A może warto założyć wątek dotyczący przedwzmacniaczy, gdzie pojawiły by się wpisy:

1. Gramofon, wkładka, pre.

2. Czy porównywałeś posiadany pre z innym? Jeżeli tak to z jakim rezultatem?

3. Czy szukasz czegoś innego, czy też chwilo zostajesz z obecnym przedwzmacniaczem?

4. Jakie są zalety Twojego przedwzmacniacza?

 

Na razie osobiście koncentruję się na wymienionych w tytule przedwzmacniaczach a ponieważ mam ból głowy który wybrać, podjąłem decyzję - biorę wszystkie:).

Ustaliłem z niektórymi salonami możliwość wypożyczenia, o dziwo wpłacę tylko kaucję i koszty przesyłki. Co prawda nie jest fajnie wypompować w tym samym czasie 6kz i jeszcze myślę jak to zrobię. Może pójdę parami i ten, który przegra będzie odesłany a zamówię drugi do porównania. Zobaczę. Tak czy inaczej coś wymyślę. Najgorzej jest z Lehmannem, bo to druga ręka i jeszcze urabiam właściciela na wypożyczenie, może oddam mu jakiegoś podwójnego winyla:(

Proces będzie trochę trwał i jak go zakończę to napiszę moje subiektywne wrażenia. W międzyczasie może się okazać, że odezwą się się właściciele rzeczonych przedwzmacniaczy krótko odpowiadając TAK lub NIE, uczciwie rekomendując lub krytykując wskazany przedwzmacniacz. Może to niegrzeczne pisząc o uczciwej rekomendacji ale zauważyłem, że niektórzy właściciele sprzętu wychwalają go tylko dlatego, że jest ich własnością a tak naprawdę sumienie im mówi, że dokonali złego wyboru i rozglądają się za czymś innym....

Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym, którzy starają się "uczciwie pogadać" o sprzęcie. I do znudzenia powtarzane WIELKIE DZIĘKUJĘ dla Ahaji za życzliwość i rzeczowość w wypowiedziach i podpowiedziach.

 

Do moderacji -boję się, że temat może prowokować lub w samej istocie może być odczytany jako kryptoreklama. Jeżeli tak uznacie, proszę o usunięcie lub blokadę tematu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak kolega o LAR a i iPhona zapyta Kangie miał jednocześnie oba w tym samym czasie. Byłem u niego na odsłuchach i osobiście skłaniam się do Lara ze względu na porządny zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co myslec.

Za takie pieniadze tylko Nuda.

Mialem, sluchalem z MM Clearaudio Maestro i z AD Fontesem. A porownywawel do kilku.

Za kwote 1000-3000 zl nie kupisz nic lepszego.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LAR LPS-1. Miałem Pro-Jecta Tube Box SEII, Graham Slee Gram Amp II SE i Era Gold V. Zdecydowanie LAR jest najlepszy. Najsłabiej wypadł Pro-Ject. Grało to z Pro-Ject RPM 5.1 i wkładką Ortofon 2M Blue a obecnie z Ad Fontes i Goldring 2500, czyli obie MM. Na MC nigdy nie słuchałem. Poza tym nie wiem czy takie opisy coś Ci dadzą. lepiej pożyczyć to co można i odsłuchać w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowałem się na LARa to przesłuchałem kilka innych też. Kolega Octagon ma całkowitą rację. Wypożycz LARa i posłuchaj jak to się zgrywa z Twoim systemem, na Twoich drutach i w Twojej chałupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam dylemat, tylko ja mam zamiar wybrać między LAR-em LPS-1 a Vincent-em PHO-700. Co do LAR-a jest dużo samych pozytywów, natomiast na temat Vincenta jest bardzo mało opinii, też słyszałem na jego temat zachwyty Panów z salonów. A może ktoś z forum słyszał tego Vincenta i może coś napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź jeszcze pod uwagę Trigon Vanguard II. Nowy kosztuje podobnie jak LAR i iPhono. Używanego można "trafić" za 1/2 ceny nowego (głównie w Niemczech). Mnie się udało zdobyć go jeszcze taniej. Zdecydowałem się na ten pre ze względu na cenę i mnogość ustawień - mam Denona DL-110 czyli wysokopoziomową MC. Pod uwagę brałem też wspomnianego LAR'a, black cube i iPhono. Ifi odpadł - tych regulacji wbrew pozorom nie ma tam zbyt wiele. Dobrze by było, żebyś zdecydował się wpierw na konkretną wkładkę. Znając jej parametry, będziesz mógł z góry odrzucić te przedwzmacniacze, które nie będą do niej dopasowane elektrycznie. Przynajmniej taka jest moja opinia. Przesiadłem się na trigona z CA640p i za każdym razem gdy włączam jakąś płytę, banan nie schodzi mi z twarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W cenie do 2000zl za nowy: LAR LPS-1 i iPhono. iPhono trzeba umiec ustawic. Zeby bylo wyraznie lepiej, trzeba wydac duzo wiecej pieniedzy. Warto zainteresowac sie transformatorami (wlasciciele wkladek MC LO).

 

Tu nie ma co myslec.

Za kwote 1000-3000 zl nie kupisz nic lepszego.

Kupi.

P.S. Myslec warto, a przede wszystkim sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 2000zl za nowy: LAR LPS-1 i iPhono. iPhono trzeba umiec ustawic. Zeby bylo wyraznie lepiej, trzeba wydac duzo wiecej pieniedzy. Warto zainteresowac sie transformatorami (wlasciciele wkladek MC LO).

 

 

Kupi.

P.S. Myslec warto, a przede wszystkim sluchac.

 

Myślę, że Nuda jest bezkonkurencyjna w swoim przedziale. Przede wszystkim chodzi o uniwersalność, a nie dobieranie wkładki do przedwzmacniacza co przecież jest bardzo krótkowzroczne. Wszystkie MM, MC i MCHO pasują do nudy. Problem taki, że zamówienie już było i nie będzie. Części z obudową kosztowały około 1000zł.

 

Z nowych zdecydowałbym się na LAR. Na pewno wykreślić wszystkie zabawki w stylu Graham-Slee, Pro-ject tube-box. W tych pieniądzach nie warto. Jak widzę te przedwzmacniacze z elektroniką za 40zł i obudową wielkości paczki papierowsów za 2000zł to trochę mi się śmiać chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Nuda jest bezkonkurencyjna w swoim przedziale.

No tak, tylko ustalmy najpierw o jakim przedziale tu mówimy. Do 1 tys. (bo tyle kosztowały części) to chyba nieporozumienie. Jakiś czas temu, kol. Ahaja wystawiał w ogłoszeniach swoją nudę za blisko 3 tys. więc należało by przyjąć, że tyle właśnie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 2000zl za nowy: LAR LPS-1 i iPhono. iPhono trzeba umiec ustawic. Zeby bylo wyraznie lepiej, trzeba wydac duzo wiecej pieniedzy. Warto zainteresowac sie transformatorami (wlasciciele wkladek MC LO).

 

 

Kupi.

P.S. Myslec warto, a przede wszystkim sluchac.

 

do iPhono polecam iTube , zreszta nie tylko do iPhono do LAR-a np też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co myslec.

Za takie pieniadze tylko Nuda.

Mialem, sluchalem z MM Clearaudio Maestro i z AD Fontesem. A porownywawel do kilku.

Za kwote 1000-3000 zl nie kupisz nic lepszego.

 

Pozdro

 

Pozwolę sobie zaprzeczyć; i powiedzieć moją historię,

 

Lehmann Black Cube, miałem (musiałem oddać, za mocny na mój tor) teraz mam LAR - gra bardzo dobrze, ale mniejsza przestrzeń niż Black Cube. a Black Cube gra na takim samym poziomie jak Nuda, a kasa o wiele mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze, nie moja półka, ale powołuję się na opinię kolegi, który miał pierw black cube, a później się przerzucił na Nude, i było nudno. Gra tak samo, a kosztuję drugie tyle.

A Ty miałeś Lehmanna ? czy tylko tak piszesz ?

 

Lehmann ma dokładnie te same zalety (o których piszesz) co nuda, dokładnie, a gra przepięknie. U mnie grał z MM i było pięknie, mogę tylko snuć marzenia jak gra z MC a kosztuje ledwo pod dwa koła, nowy, używany od niemca znajdziesz już za 1,2 - 1.5 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Lehmannie nic w swoim życiu nigdy nie napisałem, więc nie wiem, o co pytasz:)

 

No ale najważniejsze opinie kolegów i cudze uszy, przecież to najrzetelniejsze rady zaraz po recenzjach Nadredaktora P. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Takie było moje przeczucie, że wkrótce (jak zawsze) zaczniemy sobie coś udowadniać. Stąd mój pierwszy wpis z prośbą o wypowiedzi użytkowników wymienionych przedwzmacniaczy. Nadmieniłem, że NUDA jest poza krytyką, chociażby z powodu wielkiego szacunku jakim darzę jego konstruktora. Proszę mi wierzyć, że wytopiłem dużo czasu na telefony do salonów, opisy w prasie i udział w innych forach aby tym wątkiem uchylić komuś drzwi w poszukiwaniu przedwzmacniacza. Założenie było proste, ma być dobrym partnerem wkładki MC a przy okazji nie zdewastować budżetu (tak założyłem pre w okolicach 2000zł). Po wielu dniach poszukiwań wskazałem swoje typy z prośbą o wypowiedzi użytkowników. Już dla siebie, z czysto egoistycznych pobudek, zrobię sobie konkurs brzmieniowo-ergonomiczno-wizualno-słuchowy z wymienionymi pre w mojej chałupie. Okazało się, że oprócz kaucji i kosztów przesyłki nic mnie to nie kosztuje.Mógłbym zrobić to cichaczem ale z drugiej strony dlaczego miałbym się nie podzielić z Szanownym Forum swoimi (jakże subiektywnymi) odczuciami. Dlatego jeszcze raz PROSZĘ o rzeczowe wypowiedzi dotyczące przedwzmacniaczy.

Wrócę do idei tego wątku:

 

Każdy kto nie jest krezusem pewnie miał taki dylemat i ból głowy, co dalej, który i za ile, nowy czy używany???? Ja to właśnie przerabiam. Może warto aby użytkownicy wymienionych pre wymienili poglądy bez rzucania kamykami jeden w drugiego. Po prostu np. taki wpis: "mam LARa 6 mcy z gramofonem X i wkładką Y. Porównywałem do pre Z i wybrałem LARa bo...." lub "używałem pre Vincent i nigdy do niego nie wrócę bo.....".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, źle się wyraziłem, miałem na myśli, że lehmann ma dokładnie te same zalety co nuda, o których piszesz.

Dokładnie te same.

Nie cudze uszy, mam swoje własne na które się powołuję ( LAR/Lehmann) oraz opinie kolegi, tak, która jest lepsza niż sprzedawcy. Kolegi, który nic na mnie nie chce zarobić, a jedynie dzielimy się opiniami, przecież to normalne, chyba, że nie masz kolegów, to nie wiesz o czym mowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nie lepiej wprost kupic vintage lampowego preampa (naprz. swietny luxman cl-32 od 600-1000eur, luxman cl-34 800-1200Eur, stare lampowe AR z lat 70tych sa rowniez perfekcyjne). Maja wbudowany preamp MM ktory jest o przynajmniej dwie klasy lepszy od Lehmana (testowalismy z kolegami, mam 6 lampowych preampow i kazdy z lehmanem bezdyskusyjnie wygral).

Jednoczesnie jest zalatwiony doskonaly preamp liniowy. Tylko do mc trzeba sut, ale to rowniez perfekcyjne rozwiazanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroboy, i to wszystko w budżecie zakładanym przez autora wątki po dodaniu step-up, tia...

przewiduje ze ten mm/mc prepreamp bedzie podlaczony pod liniowy preamp ktory jest wart przynajmniej ta sama wartosc 2kzl bo inaczej nie ma za bardzo sens kupowac sam mm/mc prepreamp za 2kzl.

ten bym sprzedal by uzyskac budzet

razem 4kzl.

no i za 4kzl mozna kupic swietny lampowy kolmpletny preamp z doskonalym lampowym MM wejsciem plus solidny stepup transformer naprz. ortofon t-20 lub nawet t-30.

ja jestem po prostu za definitywne i dzwiekowo najlepsze rozwiazania.

ale prosze to potraktowac tylko jako jedna z altrnatywnych rozwiazan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lehmann Black Cube, miałem (musiałem oddać, za mocny na mój tor) teraz mam LAR - gra bardzo dobrze, ale mniejsza przestrzeń niż Black Cube

Dominic mógłbyś rozwinąć troszeczkę co to znaczy za mocny na Twój tor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Musical Fidelity V-LPS, V-LPS II, lub V90-LPS? Podobno w zestawie z zasilaczem V-PSU grają bardzo dobrze. Sam ich nie słyszałem. Może ktoś z Was miał okazję? W testach niemieckiego "Audio" wychodzi to lepiej od Vincenta PHO-700 za mniej więcej połowę ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie jozwa maryn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominic mógłbyś rozwinąć troszeczkę co to znaczy za mocny na Twój tor?

 

Cześć,

Proszę;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

#1483

 

a tak w skrócie, to Lehmann Black Cube, ten sam poziom, ta sama jakość, ale na szczęście LPS-1 ma regulację gain, czego brakowało w Black Cube. Przy źle ustawionym wzmocnieniu również przy LPS1 występował problem z eksplozjami gdy igła przechodziła przez ryskę ect. ale po wysterowaniu, problem zanikał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.