Skocz do zawartości
IGNORED

Lehmann, LAR LPS-1, Vincent-PHO700, iFi iPhono


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez chwile Black Cuba (podstawowy model ) na odsłuchy , sekcja mm świetna ale już na mc gorzej - fakt przestrzeń , basik lepszy niż w moim pre mc Electro ale reszta już gorsza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwile Black Cuba (podstawowy model ) na odsłuchy , sekcja mm świetna ale już na mc gorzej - fakt przestrzeń

Potwierdza to moje spostrzeżenia. Wkładki MM brzmią świetnie. MC już nie tak. Zaręczam, że używając step-up transformatora osiąga się oczekiwany rezultat dla wkładki MC. Dla mnie taki duecik to rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji.

Posiadam przedwzmacniacz LAR LPS-1 który gra z gramofonem Pro-Ject RPM 5 i wkładką Ortofon 2m Bronze. Mam podobne odczucia co kolega mood: zbyt dociążone brzmienie, brak selektywności. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was porównywał LARa z iPhono 2, czy taka zmiana może przynieść poprawę (dodanie góry, rozjaśnienie) brzmienia. Czy ktoś miał podobne spostrzeżenia w stosunku do LARa?

Dzięki. Pozdrawiam

 

Jeśli ktoś ma podobne problemy z LARem to polecam posłuchać Pro-Jecta Phono Box DS+. Mam go na tydzień w domu. W internecie nie ma praktycznie o nim informacji. Jak na razie robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za Lehmanna z PWX ?

 

Hola!

Kosztował mnie 2,7 kzł (po negocjacji) - nowy z Top Hi-Fi Kraków.

U mnie gra tylko z wkładkami MM i takie brzmienie mi pasuje. Nie mam porównania z MC, ale Piotr Seb już o tym pisał...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

 

Jeśli ktoś ma podobne problemy z LARem to polecam posłuchać Pro-Jecta Phono Box DS+. Mam go na tydzień

w domu. W internecie nie ma praktycznie o nim informacji. Jak na razie robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Krótkie podsumowanie moich poszukiwań przedwzmacniacza:

Miałem LAR'a ale grał u mnie za bardzo dociążonym dołem, poszukiwałem też większego otwarcia dźwięku w wyższych rejestrach. Polowałem na IPhono ale w salonie akurat nie było. Wziąłem na odsłuch Pro-Jecta Phono Box DS+. Na początku bardzo fajnie, dźwięk się otworzył, basu ubyło, przedwzmacniacz ma sporo opcji ustawień, ale... No właśnie, po kilku płytach okazało się że dźwięk się cały odchodził, a ja lubię jak dźwięku jest dużo, jak jest "gęsty" i bliski. Oddałem PJ i za namową Pana z salonu wziąłem Vincenta PHO-700. W międzyczasie posłuchałem jeszcze nowego Phoenixa (łódzka mała manufaktura Pana Jasińskiego). Oostatecznie Vincent u mnie został. Co mnie w nim urzekło to bliskie realistyczne wokale oraz piękne gitary, barwna średnica oraz duża scena. Mam wrażenie że przedwzmacniacz odrobinkę osładza dźwięk, ale ja lubię takie osładzanie. W necie jeden chłopak opisuje swoje wrażenia po zmianie lampy (standardowo jest chińska) na Psvane 12AU7. Brzmi naprawdę zachęcająco. Polecam posłuchać Vincenta. W moim odczuciu jest to bardzo udane urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest zasada że lampa słodzi. Wspomniany przeze mnie Phoenix jest przedwzmacniaczem bardzo neutralnym, przezroczystym wręcz. Jeśli ktoś szuka takiego sprzętu - polecam posłuchać, p. Jasiński udostępnia swoje produkty do odsłuchu.

 

Natomiast na Psvane... chyba się skuszę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodzenie lamp to stereotyp i raczej domena wzmacniaczy , i nierzadko system mieszany gra lepiej od całego toru lampowego.

 

jest też dużo lamp nos co grają lepiej niż psvany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he każdą ecc82 da się wsadzić do vincenta , zależy co ci trzeba . Lampy z dłuższą anodą grają trochę cieplej ,a te z krótką bardziej żywiołowo , masz jedną lampkę w środku to majątku nie wydasz na próbę masz kupę używek . ja lubię np rca z czystą górą bańki i philipsy , a nie znoszę rft . Dobrze by lampka miała równe połówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest zasada że lampa słodzi. Wspomniany przeze mnie Phoenix jest przedwzmacniaczem bardzo neutralnym, przezroczystym wręcz. Jeśli ktoś szuka takiego sprzętu - polecam posłuchać, p. Jasiński udostępnia swoje produkty do odsłuchu.

 

 

Też uważam ,że warto przesłuchać w swoim torze Phoenix-a .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zatem zdecydowany na zakup Psvane 12AU7 Treasure Mark II do Vincenta. Lampy sprzedawane są w parach, ja potrzebuję jednej sztuki. Może jest ktoś zainteresowany odkupieniem jednej lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Lechmann Black Cube z PWX nie mają włącznika on/off. Czy phono ma pozostawać cały czas w zasilaniu, czy tylko w razie potrzeby dla odsłuchu?

 

jak uważasz za stosowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre, uśmiałem się! Miałem na myśli ewentualne sugestie producenta. Nigdzie się takowych nie doczytałem a ciekawiło mnie, dlaczego poskąpili włącznika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne powiedzieli by ci , że wyłącznik psuł im doznania akustyczno-wizualne .

A to najprawdopodobniej księgowy uznał za niepotrzebny gadżet.

 

Co do zaleceń producenta to dobrze , że się nie zbłaźnił pisząc np o np. stałej temperaturze opam-a , czy czegoś tam innego i celowości trzymania pre pod prądem przez całe twoje życie.

Wielu księgowych uznaje wyłącznik za element mogący doprowadzić do bankructwa firmę i taka praktyka jest często stosowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o Black Cube, odkąd go mam, moje płyty wreszcie brzmią. Do tej pory słuchałem na wbudowanym phonostage w HK 690 i Teac 500i. Oba klocki zacne, ale dopiero odrębny wzmacniacz gramofonowy pokazał, jak może brzmieć analogowa płyta. I pomyśleć, że chciałem kombinować z innymi wkładkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W planach mam zakup gramofonu AD Fontes z ciężkim ramieniem zrobionym pod wkładke Denon dl103r. Do tego potrzebuje przed wzmacniacz. Na podstawie opini wybrałem dwa:

1. Lar Lps1

2. Vincent PHO 701

Który wg.z Was najlepiej się sprawdzi?

Będzie to połączone z Denon pma 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam najniższego vincenta i sobie go chwalę , lecz jeżeli nie ma przesłanek do zastosowania lampy to bym kupił lar-a

 

sekcji mc vincent na lampie nie ma , więc albo to tylko stopień lampowy , albo bufor , W twoim przypadku kwiatek do kożucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.