Jump to content
IGNORED

rDAC - problem?


Observe

Recommended Posts

Witam

Kilka dni temu zakupiłem Arcam rDAC. Po podłączeniu zaczęły się kłopoty i teraz jestem w miejscu w którym nie wiem czy te problemy wynikają z mojej niewiedzy czy też może z wadliwego urządzenia.

Po podłączeniu po USB do komputera wykryło mi DAC'a. W systemowych ustawieniach dźwięku mam ustawione 24 bit 44100Hz. Używałem dwóch programów: Aimp'a oraz Foobar'a. Ściągnąłem sterowniki Asio4all oraz Wtyczki WASAPI aby porównać na którym lepiej gra BitPerfect. Problem zaczyna się kiedy w ustawieniach systemowych ustawię na wyjściu 24 Bit 96000Hz oraz Foobar lub Aimp wtyczka Wasapi exclusive. W Foobar oraz w Aimp czy ustawię 44100Hz czy 96000Hz muzyka gra przez chwilę i po jakimś czasie (różnie to jest, 1 minuta, 3 minuty) nagle jest cisza w eterze i jest głośny szum dobiegający z kolumn. Muszę wtedy z menadżera zadań wyłączyć "siłą" program foobar lub aimp i aby całkowicie wyłączyć program (inaczej nie reaguje) muszę wyłączyć DAC'a z zasilania z tyłu na obudowie przyciskiem Power. Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Czy jest to wina urządzenia (DAC'a) czy też problem wynika z mojej niewiedzy ? Dlatego mam prośbę abyście pomogli mi to ustawić i po krótce wytłumaczyli jak poustawiać program z systemowym dźwiękiem.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.