Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - typy i antytypy.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupisz, też szukałem jakiś czas temu. Są tylko jakieś modele do przyczep kempingowych itp., ale straszne badziewie.

Minimum 32 cale, a i tak ciężko o coś sensownego. Wszyscy chcą teraz wielkie tv...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie, do pokoju dziecka. Pokój mały i optymalnie 26 był by idealny. Jedyne co znalazłem to Samsunga 22 cale ale to za mały i cena jak za 32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygrywaniem Philipsa to jest tak w testach na forum nieuczciwego sprzedawcy, w testach zawsze najlepsze jest to co przynosi największy zysk (w tym roku TCL (P60,C70,X2), w ubiegłym kiepski PUS6561 ,PUS7101 itd..)....

 

Rzadko się udzielam w takich dyskusjach ale nie wytrzymałem.

Otóż kolego ar2d4: Jestem właścicielem wg. Ciebie "kiepskiego" Philipsa PUS7101 więc mogę napisać o rzeczywistych odczuciach zwykłego użytkownika który od kilku ładnych miesięcy na co dzień mocno go testuje u siebie w domu siedząc wygodnie na kanapie, a nie osoby która rzuca modelami telewizorów czasem widząc je tylko na grafice googla albo na wystawie sklepowej. Jak wspomniałem w którymś z moich postów miałem możliwość obejrzenia u znajomych innych modeli TV w podobnej cenie. Jak myślisz dlaczego zdecydowałem się na ten zakup? Bo obraz był najgorszy? Bo TV się zawieszał? itd....

Następnym razem proponuję nie rzucać słów, że ten kiepski ten zajebisty a ten się do niczego nie nadaje i uważać się za wyrocznie w tym zakresie. Pamiętaj, że wszystko jest względne i ktoś (nie ja, bo mi to lata) może poczuć się urażony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mid4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie osoby która rzuca modelami telewizorów czasem widząc je tylko na grafice googla albo na wystawie sklepowej.

Tyle że w zakresie TV jest kilka rzeczy przez które nie trzeba nawet telewizora widzieć aby ocenić.Choćby rodzaj zastosowanej matrycy. Jeśli dajmy na to jest IPS a ktoś na forum napisze że czerń jest mega, to bredzi. Nawet jeśli jest użytkownikiem a wystarczy wejść w choćby ceneo gdzie masz przy niektórych modelach sporo ocen i tam takie kwiatki są nagminne. Delikwent kupił padło obwieszcza całemu światu że złapał za nogi Pana Boga. W takich przypadkach nawet zamiast ambilighta możesz ognisko za telewizorem rozpalić a czerni jak nie było tak nie będzie.

Twojego modelu nie znam i nie wnikam, ale nie do końca działa to jak piszesz. Właśnie bez oglądania można wiele modeli wyeliminować.

 

A kolega którego cytujesz napisał coś o sąsiednim forum. Tam dla przykładu był super TCL. Achy i ochy. A na fotkach biały zażółcony i kolory mocno odbiegające od naturalnych, i wiele w związku z tym pytań userów, to czemu ten chwalący nie raczył ani razu odpowiedzieć? Tylko dalej swoje i oczywiście ani jednej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dajmy na to jest IPS a ktoś na forum napisze że czerń jest mega, to bredzi.

Chyba że ma tylne podświetlenie i strefowe wygaszanie / local dimming :)

 

A kolega którego cytujesz napisał coś o sąsiednim forum. Tam dla przykładu był super TCL. Achy i ochy. A na fotkach biały zażółcony i kolory mocno odbiegające od naturalnych, i wiele w związku z tym pytań userów, to czemu ten chwalący nie raczył ani razu odpowiedzieć? Tylko dalej swoje i oczywiście ani jednej odpowiedzi.

Zażółcony może niekoniecznie był na żywo, tylko mógł być też przez monitor na którym oglądasz, albo przez złe ustawienia aparatu cykającego fotkę :) Tak czy inaczej NIGDY nie czepiałbym się "nienaturalnych" kolorów przy żadnym telewizorze, to akurat kwestia podstawowych ustawień kalibracyjnych - w każdym obecnie tv można to ustawić prawidłowo z pomijalnym dla oka marginesem błędu. O jakości świadczy jednak w grubej mierze wartość kontrastu - jeśli tv nie ma żadnych bajerów w stylu wygaszania, to tak jak piszesz, nie trzeba nawet oglądać na żywo takiego tv aby wiedzieć jaka to klasa. Zwykły IPS to bieda niestety w kwestii kontrastu i żadne ochy, achy tego nie zmienią, choć ambilight pozwala w lekkim zakresie oszukać widza i poprawia "odczuwalny" dla oka kontrast, ale i tak daleko do dobrych VA czy plazm, o OLED nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażółcony może niekoniecznie był na żywo, tylko mógł być też przez monitor na którym oglądasz,

Niestety nie, napisałem jasno, pytań od wielu użytkowników na ten temat było sporo, więc albo było jak było albo wszyscy w jednym momencie mieliśmy zażółcone monitory:)

Poza tym wklejki były porównawcze z innym TV, i było zdecydowanie lepiej. Temat zdjęć i oceny na ich podstawie znany , nie trzeba rozwijać, mozna tylko przyjąc delikatny punkt odniesienia zwłaszcza jeśli wkleja się dwa ekrany, urządzenia jak w tym przypadku. Dziwne natomiast że szanujący się sprzedawca unika odpowiedzi i pisze tylko "wszystko jest w porządku" , usilnie unikając interpretacji.

 

A brak kalibracji nie podejrzewam, dają klientom w gratisie więc z pewnością model w teście sobie skalibrowali:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm temat nazywa się "Telewizory - typy i antytypy" więc może tak nieśmiało zapytam...

 

Jakie macie "typy" na ten moment? "Antytypy" też mogą być :) Oczywiście z jakimś krótkim uzasadnieniem i najlepiej z uwzględnieniem klasy sprzętu, bo wiadomo że ogólnie klasa premium będzie lepsza od średniej półki.

 

Może ten temat wróciłby dzięki temu do korzeni? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie anty-typ to TV 4K LED LCD z matrycami RGBW.

Obraz rozmyty i ciemny.

Układ pixeli 45º można zobaczyć gołym okiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antytyp: TCL C70 za katastrofalnie zepsuty software,z którym producent nie robi nic od pół roku.Za pofalowane matryce (pierwszy raz widziałem coś takiego),stoi taki jeden w C.H.Janki. Dodatkowo za kiepską jakość obrazów ruchomych (wystarczy porównać z takim 58EX7003 gdzie płynność wygląda dużo lepiej,a matryca również 60Hz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz , oszukujesz bo nie widziałeś na oczy. I booooliiii że TCL się buduje .

Możesz im....

Masz pofalowany rozum i to akurat dobrze.

I skończ pierdoły opowiadać o pofałdowanych matrycach.

Bo jesteś tchórzem zwykłym .

 

Zaproponowałem pokaz TCLa w Olsztynie opłacam wszystkie koszty .

Jak będzie jeden pofałdowany dostajesz gratis nowy.

Ale jak nie to Ty płacisz za taki telewizor i dajemy go do Domu Dziecka

 

i co ???

 

I stchórzyłeś bo głupoty i kłamać można na odległość jak się schowałeś za monitor to jesteś mocny w "gębie"

A tak jestś zwykłym tchórzem !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci adres, C.H Janki stoi tam ten twój wybrakowany hit ,z matrycą wyglądającą jakby coś ją pofalowało. Będę w środę lub czwartek to wrzucę zdjęcie,(chyba że zdjęli to dziadostwo z ekspozycji), abyś mógł przelać na jakiś szczytny cel parę groszy oszuście z Olsztyna.

Nawet użytkownicy twojego śmiesznego sklepo-forum o tym piszą :

 

Cytat:

Napisał klonxxx Zobacz post

Dodatkowo powierzchnia panelu wystawionego egzemplarza wyglądała jakby była pofalowana (nierównomierna przy odbiciu światła na czarnym ekranie bardzo się to rzucało w oczy )?

Korzystam z kilku TV i aż sprawdziłem w domu czy na moich matrycach też jest taki efekt ale nie zauważyłem tego efektu. Można to porównać do tzw.efektu skórki pomarańczy na lakierowanych elementach.Nie wiem czy akurat to wada tego wystawionego egzemplarza.

 

stachuu0

 

U mnie na 65 też widać to zakrzywienie. Wygląda to jakby zewnętrzna warstwa ekranu była dłuższa, niż powinna i ściśnięta w obudowie przez co ją pofalowalo. Są też na matrycy pionowe smugi. Przy świetle słonecznym wygląda to jakby się coś rozlało w środku. Można to porównać do digitizera dotykającego wyświetlacza w smartfonach.

 

 

No ale co ja tam wiem,przecież zawsze "twojsza" racja musi być oszuście z Olsztyna .

Co teraz odpowiesz kłamco i krętaczu ?

Podobno z wiekiem trzeba iść na kontrolne badanie wzroku, może twój bardzo szwankuje, nie widzisz tego co widzą wszyscy ....

Co do aluzji do pofalowanego rozumu może i mój mózg ma wiele pofałdowań ,a twój jednak pozostał na poziomie epoki lodowcowej i nie posiadasz fałd które według pewnego mitu wpływają na poziom inteligencji.Przykro mi że natura tego w twoim przypadku poskąpiła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kłamiesz , oszukujesz bo nie widziałeś na oczy. I booooliiii że TCL się buduje .

Możesz im....

Masz pofalowany rozum i to akurat dobrze.

I skończ pierdoły opowiadać o pofałdowanych matrycach.

Bo jesteś tchórzem zwykłym .

 

Zaproponowałem pokaz TCLa w Olsztynie opłacam wszystkie koszty .

Jak będzie jeden pofałdowany dostajesz gratis nowy.

Ale jak nie to Ty płacisz za taki telewizor i dajemy go do Domu Dziecka

 

i co ???

 

I stchórzyłeś bo głupoty i kłamać można na odległość jak się schowałeś za monitor to jesteś mocny w "gębie"

A tak jestś zwykłym tchórzem !

Ale Cię ta prawda boli. Pamiętaj, że to nie Twoje forum i tutaj można wyrażać własną opinię i nikt bana nie dostaje. Nikt też innych nie wyzywa prócz Ciebie. Zachowujesz się jak burak. Bardzo nie profesjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho i znowu przepychanki z panem "kiki" :) Dajcie spokój, może się ktoś skusi na podanie typów i antytypów (zwłaszcza typów) zamiast pisać co mu się w "kikim" nie podoba? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm temat nazywa się "Telewizory - typy i antytypy" więc może tak nieśmiało zapytam...

 

Jakie macie "typy" na ten moment? "Antytypy" też mogą być :) Oczywiście z jakimś krótkim uzasadnieniem i najlepiej z uwzględnieniem klasy sprzętu, bo wiadomo że ogólnie klasa premium będzie lepsza od średniej półki.

 

Może ten temat wróciłby dzięki temu do korzeni? :)

 

W klasie premium obecnie typ to POS9002 od Philipsa. O antytypach wypowiadać się nie będę, bo jest ich sporo. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test tzw gratisowej kalibracji OLED-a który ktoś zakupił we właśnie takim znanym sklepie który chwali się że daje kalibracje gratis :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wynik testu :

 

Dużo gorszy stan niż jak na ustawieniach fabrycznych!

 

''nabywca kupił super telewizor, być może czytał nasz test, ucieszył się, że jeszcze będzie miał kalibrację gratis, a tu taki dramat.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie premium obecnie typ to POS9002 od Philipsa. O antytypach wypowiadać się nie będę, bo jest ich sporo. :)

 

Brałbym :) Ale troszkę cena jeszcze za wysoka (chociaż nie ma już tragedii), zwłaszcza w stosunku do moich zapatrywań na to ile jest sens wydać na telewizor...

 

A coś ze średniej półki, jakie typy? Powinno być łatwiej niż dawniej, w końcu liczących się mainstreamowych producentów mniej niż kiedyś... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz faktycznie zakupić 9002 to polecam poczekać albo na jakieś świąteczne wyprzedaże, albo na modele 2018. Jestem pewien, że dość mocno stanieje, ale cena na pewno nadal będzie przekraczać te 7,5 tysiąca zł. Philips pokazuje swoje najwyższe modele na IFA, więc może ta przecena przyjść jeszcze później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten OLED Philipsa najgorszy nie jest (tylko ten fatalny android i sprzedawca robiący antyreklamę na forum odstraszają ),jednak ze względu na tą pseudo-profesjonalną kalibrację wolałbym go kupić byleby nie z Olsztyna (lepiej zapłacić drożej i mieć pewność że jest nowy nie ruszany).Bo jeśli mowa o tej kalibracji z linku kolegi wyżej (to nie wiadomo jeszcze jakich cudów oczekiwać w śmiesznym pakieciku,może dostaniemy jakiś po-zwrotowy egzemplarz ?):

"Test tzw gratisowej kalibracji OLED-a który ktoś zakupił we właśnie takim znanym sklepie który chwali się że daje kalibracje gratis :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wynik testu :

 

Dużo gorszy stan niż jak na ustawieniach fabrycznych!

 

''nabywca kupił super telewizor, być może czytał nasz test, ucieszył się, że jeszcze będzie miał kalibrację gratis, a tu taki dramat.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....z kalibracją profesjonalną gratis !

 

... ale ze złośliwą czy (sknoconą) nieumyślną ? pytam bo skoro po sprawdzeniu wynik okazał się być znacznie gorszy niż na fabrycznych ustawieniach, to różnie myśli mogą się nasuwać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz faktycznie zakupić 9002 to polecam poczekać albo na jakieś świąteczne wyprzedaże, albo na modele 2018. Jestem pewien, że dość mocno stanieje, ale cena na pewno nadal będzie przekraczać te 7,5 tysiąca zł. Philips pokazuje swoje najwyższe modele na IFA, więc może ta przecena przyjść jeszcze później.

 

Cały czas mi to chodzi po głowie, ale nie wiem na razie czy chcę aż tyle kasy wkładać w TV, bo poprzednie dwa TV jakie miałem zdawały się zakupem na dłużej, a już po 2-3 latach przechodziło przez głowę żeby wymienić na nowszy i przede wszystkim większy. Boję się trochę że kupię 55" i za jakiś czas znowu będzie niedosyt i chęć zmiany na 65". Według tabelek to przy odległości z jakiej oglądam i tak wszystko jest za małe nawet dla FHD a gdzie tam dopiero UHD ;) Druga sprawa - ciągle nie mam całkowitej pewności że to już jest ten moment żeby kupić OLED, bo chociaż będę chwalił wszędzie OLEDy za jakość obrazu ewidentnie lepszą od praktycznie wszystkich LCD dla przeciętnego użytkownika takiego jak ja, to gdzieś z tyłu głowy pojawiają się wątpliwości (ewentualne wypalenia, oglądanie w mocniejszym świetle...).

 

Co do cen to pewnie będą jakieś obniżki jeszcze, ale z tymi lepszymi Philipsami jest często problem z dostępnością jak już na rynku pobędą trochę i kto miał kupić to kupił ;) Na początek 2018 zresztą już Philips pokazał dwa nowe OLEDy, więc zanim one wejdą realnie na rynek to będzie pewnie znowu przynajmniej druga połowa 2018...

 

Może i ten OLED Philipsa najgorszy nie jest (tylko ten fatalny android i sprzedawca robiący antyreklamę na forum odstraszają ),

 

No raczej najgorszy nie jest, skoro wygrał ślepy test wśród kilku OLEDów, EISA dostał (o ile sobie nie kupili nagrody jak to często bywa teraz ;)) Android działa już chyba nienajgorzej w telewizorach, nie to co pierwsze implementacje sprzed ponad dwóch lat. Zresztą mam Philipsa jeszcze bez Androida i mam wrażenie, że to straszne wieszanie się i inne takie jest mocno demonizowane w internecie. Owszem, na pierwszych wersjach softu potrafił się samoczynnie zrestartować (raz na 2-3 miesiące) lub zawiesić z koniecznością twardego restartu czyli wtyczka z gniazdka (zdarzyło się ze trzy razy), ale z kolejnymi aktualizacjami w ciągu kilku miesięcy problemy praktycznie zostały wyeliminowane do zera i dziś chodzi całkowicie bezproblemowo, mimo że demonem prędkości nie jest to też nie można powiedzieć że jest jakoś bardzo ślamazarny.

 

jednak ze względu na tą pseudo-profesjonalną kalibrację wolałbym go kupić byleby nie z Olsztyna (lepiej zapłacić drożej i mieć pewność że jest nowy nie ruszany).Bo jeśli mowa o tej kalibracji z linku kolegi wyżej (to nie wiadomo jeszcze jakich cudów oczekiwać w śmiesznym pakieciku,może dostaniemy jakiś po-zwrotowy egzemplarz ?)

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 cali zeszłoroczny model OLED Philips (901F). Dla mnie rewelacja. Kontrast jest niesamowity. Sam TV chodzi bardzo dobrze, nie wiem czemu ktoś narzeka na Androida, ten model działa rewelacyjnie. TV mam w sypialni. Kontrast jest mega.

 

A wczoraj odpaliłem w salonie 65PUS8602. Dla mnie Philips wymiata. Android jest mega stabilny, odtwarzanie po sieci filmów z torentów śmiga idealnie, Ambilight jest fantastyczny i wreszcie nie muszę właczać światła oglądając film z żoną bo tej wiecznie ciemno...

Pilot z klawiaturą i opcją dyktowania super praktyczny w you tube...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 55 cali zeszłoroczny model OLED Philips (901F).

 

A wczoraj odpaliłem w salonie 65PUS8602.

 

No no, pozazdrościć :) Szkoda mi troszkę kasy na te wysokie modele, ale bardzo lubię ambilight i dlatego ciągnie mnie do Philipsa cały czas, a po Androidzie też sobie sporo obiecuję. Rozważałeś może przy zakupie jakieś niższe modele Philipsa? Jeśli tak to masz jakieś testy za sobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED Philipsa wygrał ślepy test sponsorowany przez Philipsa, czy to kogoś dziwi ?Każda firma, która organizuje takie testy robi to tak aby ich model wygrał. A co do EISA ,to nagroda była nie za to że jest najlepszym OLEDEM ,tylko że ten model ma najlepszy stosunek ceny do pozostałych parametrów (cena czyni cuda ...).

Zresztą EISA to akurat dla mnie wyznacznik tego czego nie kupować (lub się dobrze zastanowić przed zakupem),przejechałem się bodajże na trzech produktach.Najbardziej na nawigacji SONY chyba NV-U93 ,która zdobyła nagrodę (kosztowała niemało okazała się totalną porażką).

A co do Androida w TV ,to widziałem kilka zapytań aby wymienić 10 aplikacji dedykowanych dla TV ,które stanowią o jego niezwykłości i tym że jest niezbędny - jakoś zawsze brak odpowiedzi.

Z reguły te najbardziej popularne trzeba instalować w wersjach na telefony lub tablety i kombinować z obsługą aby była wygodna np:dokupić klawiaturę i mysz.Dodatkowo śmiem wątpić że kogoś wydającego dość poważną kwotę na TV nie stać na NETFLIXA czy duży pakiet np:NC+ ,i będzie co chwila bawił się w instalowanie wtyczek KODI .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanskarix - kolega wziął 55PUS7502 i też jest zadowolony :)

 

ar2d4 - sorry ale bzdury piszesz... EISA nagroda bo stosunek ceny do parametrów???

A co do systemu - TV używam do sat, netflix, youtube, filmy z dysku sieciowego. Wszystko to działa fantastycznie. Filmy 30-50gb lecą po LANie w 4K. Młody śmiga po youtube, wszyscy lubią Netflixa - dla mnie OK. Jeżeli ktoś wymaga od TV "liczenia bitcoinów" to pewnie masz rację, system ciężki :) TV dzisiaj to po prostu duży ekran - a ten ma być dobrej jakości. Wszystko ponad to to dodatki ale te w tych TV o których piszę są na bardzo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED Philipsa wygrał ślepy test sponsorowany przez Philipsa, czy to kogoś dziwi ?Każda firma, która organizuje takie testy robi to tak aby ich model wygrał.

 

Event był organizowany przez Philipsa, ale nie sądzę żeby był jakoś radykalnie zmanipulowany, trochę ludzi to widziało. Poza tym nikt nie broni konkurencji robić takie same testy, a jednak nie robią :)

 

A co do EISA ,to nagroda była nie za to że jest najlepszym OLEDEM ,tylko że ten model ma najlepszy stosunek ceny do pozostałych parametrów (cena czyni cuda ...).

 

Owszem, EISA dostał za "best buy OLED" ale chyba o to chodzi żeby kupić coś co ma najlepszy stosunek jakości do ceny. O ile można mieć w ogóle wątpliwości co do tych nagród, tak jeśli już to akurat ta kategoria nagrody jest wyznacznikiem lepszym niż enigmatyczne "najlepszy".

 

A co do Androida w TV ,to widziałem kilka zapytań aby wymienić 10 aplikacji dedykowanych dla TV ,które stanowią o jego niezwykłości i tym że jest niezbędny - jakoś zawsze brak odpowiedzi.

 

A czemu Android TV miałby być "niezwykły" na tle innych obecnych rozwiązań Smart TV jak choćby WebOS czy Tizen? Jego siłą jest otwartość i elastyczność i spory wybór aplikacji, niekoniecznie zalety systemu to "10 aplikacji dedykowanych". Ktoś woli inne platformy Smart TV to jego wola, dobrze że jest wybór.

 

Dodatkowo śmiem wątpić że kogoś wydającego dość poważną kwotę na TV nie stać na NETFLIXA czy duży pakiet np:NC+ ,i będzie co chwila bawił się w instalowanie wtyczek KODI .

 

A co to ma do rzeczy stać czy nie stać? Na Android TV jest przecież aplikacja Netflixa i można z tego korzystać, natomiast czy to w czymś przeszkadza żeby równolegle mieć inne aplikacje np. Kodi i z nich korzystać?

 

zanskarix - kolega wziął 55PUS7502 i też jest zadowolony :)

 

Myślę też o tym modelu jako w miarę przystępnym cenowo, ot taki na przeczekanie aż się psychicznie przełamię i wydam więcej na coś wyższej klasy ;) Szkoda że ma IPS ze słabym podświetleniem (kiepsko z HDR) i kontrastem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tutaj pisać o ekskluzywnych aplikacjach na Philipsa. Ludzie chcą korzystać z TV kilka lat, a stare Smarty już nawet YouTuba często nie mają. Siłą Androida w przypadku TV jest to, że i za 7 lat prawdopodobnie będzie można do tych apek wrócić. Wnoszę to po tym, że stare, nawet 4 letnie Androidy wciąż mają w zasięgu większość apek?

 

A ktoś wie co z nowym OLEDem Philipsa? 9002 nie jest najnowszym modelem, niedawno ukazał się świeży model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment POS9002 jest najnowszym dostępnym na rynku OLEDem od Philipsa. Ten zaprezentowany na IFA to ma być POS9603 - 65” z soundbarem w podstawie. A niedawno pokazali jeszcze model „973” (tymczasowe oznaczenie). Jednak na razie jedynym dostępnym jest wciąż POS9002 i na pewno przez parę miesięcy się to nie zmieni.

 

Co do aplikacji na Android TV to też chyba nie jest jeszcze do końca tak super jak powinno, ale platforma ma potencjał i się rozwija. Mam na myśli aplikacje z interfejsem przystosowanym do pilota i dużego ekranu, a nie zabawy dla masochistów z myszką i klawiaturą. Jednak inne platformy „smart” te podstawowe aplikacje czyli głównie VoD również mają, i dobrze, bo każdy może sobie wybierać co mu bardziej pasuje.

 

Te wcześniejsze wynalazki nazywane szumnie przez producentów „Smart TV” to był w ogóle niewypał (wiem bo mam akurat TV z tamtego okresu). Jednak trzeba powiedzieć że znikające aplikacje i inne tego typu kwiatki zdarzają się i na współczesnych platformach „Smart” - niestety...

 

Na ten moment POS9002 jest najnowszym dostępnym na rynku OLEDem od Philipsa. Ten zaprezentowany na IFA to ma być POS9603 - 65” z soundbarem w podstawie. A niedawno pokazali jeszcze model „973” (tymczasowe oznaczenie). Jednak na razie jedynym dostępnym jest wciąż POS9002 i na pewno przez parę miesięcy się to nie zmieni.

 

Co do aplikacji na Android TV to też chyba nie jest jeszcze do końca tak super jak powinno, ale platforma ma potencjał i się rozwija. Mam na myśli aplikacje z interfejsem przystosowanym do pilota i dużego ekranu, a nie zabawy dla masochistów z myszką i klawiaturą. Jednak inne platformy „smart” te podstawowe aplikacje czyli głównie VoD również mają, i dobrze, bo każdy może sobie wybierać co mu bardziej pasuje.

 

Te wcześniejsze wynalazki nazywane szumnie przez producentów „Smart TV” to był w ogóle niewypał (wiem bo mam akurat TV z tamtego okresu). Jednak trzeba powiedzieć że znikające aplikacje i inne tego typu kwiatki zdarzają się i na współczesnych platformach „Smart” - niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.