Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - typy i antytypy.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym przyznaję rację: rzeczywiście dyskusja nie ma sensu.

No to cieszę się że się w końcu zgodziliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumieć podstawy a więc to ze LCD nie da sie oglądać przy materiale SD i praktycznie jeśli ktos jest wymagajacy to tylkk przy materiale fullhd dobry LCD daje obraz ktory moze sie podobac.

Kolejna sprawa ze wiekszosc audycji materiałów wciaz jest w SD badz hd przecietnej jakości wiec ta technologia jest wadliwa bo obraz ma wdliwy na takich materialach.

 

Plazmy tez maja wady.

 

Jedyne wyjście to nowa technologia ktora będzie dobrze działała z kazdym materialem i nie będzie miala wad lcd jak i plazm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest więc ta, że lcd musi być przyzwoity a plazma może być nawet "paściarska" -

"Paściarska" plazma to już stroboskop ...

 

Trzeba zrozumieć podstawy a więc to ze LCD nie da sie oglądać przy materiale SD

Tak jak plazmy

 

Jedyne wyjście to nowa technologia ktora będzie dobrze działała z kazdym materialem

Nie da się zrobić czegoś z niczego ... przeplatany PAL (720x576i = 720x288px/klatka) nigdy nie będzie wyglądał dobrze jak progresywny 1080p (klatka 1920x1080) ... chyba, że wyświetlacz jest bardzo niedokładny i wszystko sprowadza do jednego mianownika, do tego stopnia, że SD wygląda jak HD (czyli nie pokazuje w pełni HD).

 

Za taką można za to uznać sugestię ślepoty całej mojej rodziny.

Odnośnie migotania? (nie czytałem całego tematu) Moi rodzice tak się przyzwyczaili kiedyś do CRT 50Hz, że też nie widzieli migotania. "Przyzwyczaili" to tutaj słowo klucz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

"Odnośnie migotania? (nie czytałem całego tematu) Moi rodzice tak się przyzwyczaili kiedyś do CRT 50Hz, że też nie widzieli migotania. "Przyzwyczaili" to tutaj słowo klucz.

 

Ale Twoi rodzice pewnie nie są kinomaniakami jak my tylko zwykłymi "oglądaczami". Ze swej strony próbowałem zobaczyć efekt na wszystkie sposoby, wygaszając światło i patrząc w bok pod najróżniejszymi kątami i z różnych miejsc (bo to że patrząc normalnie wprost na ekran migotania nie widać to oczywiste). Nie udało mi się nic dostrzec również pod kątem czy patrząc w bok. Podpowiedz mi może w takim razie jak mam to zobaczyć, jaki eksperyment wykonać, bo inaczej to uważam temat migotania w plaźmie, przynajmniej mojej, za całkowicie daremny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć migotanie trzeba

Stanąć na głowie.... ;) :)

I migotanie gotowe ( przedsionków)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja migotanie plazm widzę na stonowanych barwach - np. delikatna zieleń. Widziałem migotanie na ~60" (moze 65") VT50/60 . Kiedyś wyskoczę do marketu i zobaczę. Choć piszecie, że przy ustawieniach marketowych migota ... ale one nie świeciły jakoś jaskrawo, a mimo to migotały. Choć faktycznie widziałem kiedyś niemigającą (dostrzegalnie) plazmę. Jak będę miał czas to przyjrzę się, pozapisuję modele ... poproszę też o pilota (i tu powiedzcie jak macie ustawione ... jest jakiś gotowy profil?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PO co te złośliwości, komu to potrzebne.

Witek to było przecież stwierdzenie faktu a nie żadna złośliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO co te złośliwości, komu to potrzebne.

No też nie wiem, po co tamten antymalkontent czy jak mu tam jet, napisał, że na LCD nie da się oglądać SD. Jego więc pytaj, nie mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam od kilku stron tą "polemikę" i próbuję zrozumieć Krzysztofa (mając w pamięci ostre "przekomarzania" z przed lat).

Doszedłem do wniosku że ten spór nie jest do rozstrzygnięcia bez testu, testu w ciemno tzn. zasłonięte ramki telewizorów po kalibracji.

 

Witek to było przecież stwierdzenie faktu a nie żadna złośliwość.

Nieprawda, on dobrze wie że plazma radzi sobie na SD lepiej niż LCD a jednak kąsa podsycając kłótnie która do niczego dobrego nie prowadzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ja migotanie plazm widzę na stonowanych barwach - np. delikatna zieleń. Widziałem migotanie na ~60" (moze 65") VT50/60 . Kiedyś wyskoczę do marketu i zobaczę. Choć piszecie, że przy ustawieniach marketowych migota ... ale one nie świeciły jakoś jaskrawo, a mimo to migotały. Choć faktycznie widziałem kiedyś niemigającą (dostrzegalnie) plazmę. Jak będę miał czas to przyjrzę się, pozapisuję modele ... poproszę też o pilota (i tu powiedzcie jak macie ustawione ... jest jakiś gotowy profil?)

 

Ja po kalibracji oglądam na ustawieniach ISF Noc, Dzień i 3D, ale włącz THX Cinema w VT czy Prawdziwe Kino w ST i idę o zakład, że migotać nie będzie bo sam do kalibracji przez pół roku oglądałem na THX Cinema i nic takiego nie widziałem. Ale teraz to w markecie będzie Ci ciężko znaleźć plazmę, żeby wykonać taki test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, on dobrze wie że plazma radzi sobie na SD lepiej niż LCD .

Nie możesz generalizować. Nie wszystkie LCD nie radzą sobie z SD i nie wszystkie plazmy z SD sobie radzą.

 

 

 

 

Nie chcę wymieniać tu marki bo jeszcze ktoś się obrazi ale widziałem plazmy na których była ekstremalna kupa SD tylko w inny sposób niż na LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG robi bardzo marne plazmy i nie jest to żadna tajemnica. Wiele LCD wypada lepiej i co z tego? To że LG nie potrafi czegoś zrobić nie ma przecież żadnego przełożenia na świetny obraz z plazm Panasa czy kiedyś Pioneera.

ja mam plazmę LG i co źle wygląda SD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w markecie napewno.

 

Nie możesz generalizować. Nie wszystkie LCD nie radzą sobie z SD i nie wszystkie plazmy z SD sobie radzą.

podaj jakiś model plazmy jak również LCD to zobacze..... albo nie, nie podawaj LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy antytyp w tym wątku: Sony 49X8505. IPS, beznadziejny kontrast natywny, clouding, brak czerni bez użycia polepszaczy. Z pozytywów : nie najgorzej radzi sobie ze skalowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za Pixel Plusa miałeś ja miałem Pixel Plus2 ale to niemożliwe bo obraz nadawany jest w 50i i telewizor musi mieć krotność tej częstotliwości czyli 100 Hz.

 

Nie miałem tylko wciąż mam - ten pierwszy Pixel Plus - nie gdzie indziej jak w instrukcji obsługi napisano, że włączenie tej funkcji zmniejsza odświeżanie do 75 Hz.

 

W kwestii lcd vs plazma mnie nie interesują juddery i inne tego typu pierdoły tylko odbiór obrazu przez zmysły - jeżeli nie widze czegoś co mnie wk..a to jest OK.

Owszem na plaźmie widziałem migotania i fioletowe zafarby na bieli zaraz mnie to wkurzyło i reklamowałem telewizor - mam nowy panel i zero jakichkolwiek wad - jeżeli widziałeś jakieś migotania to przyczyny są dwie - 1. zła regulacja 2 . uszkodzenie panelu. No ale przecież nie będziemy się sprzeczać w przypadku uszkodzonego sprzętu prawda?

 

Wszystkie lcd dla mnie mają podstawową wadę - fałszywą biel i ograniczony zakres tonalny - denerwuje mnie to już na zdjęciach dlatego przy ich obróbce wciąż używam kineskopowego monitora - kiedy na lcd wszystko się zlewa w 1 kolor na kineskopie jeszcze widać różne odcienie bieli i szczegóły.

 

Nie chodzi tu o wojnę tylko żal, zże zarzuca się technologię która oferuje lepszą jakość w imię marketingu - już w sklepach klient był okłamywany w kwestii rzekomo dużo większego zużycia prądu plazmy , straszony wypaleniami i innymi pierdołami, mamiony oczoj..mi nastawami na samplach z blu-ray nie mającymi nic wspólnego z jakością nadawanych programów a to w efekcie doprowadziło do wzrostu popularności lcd led.

 

Przy wejściu technologii 4K nie będzie odwrotu pozostanie tylko lcd-led lub oled a szkoda.

 

Tak czy inaczej na teraz najtańszymi dającym przyzwoity obraz tv jeszcze jest plazma - przynajmniej dopóty dopóki gdzieś się plącze na półkach.

Przyzwoitych lcd nie warto kupować bo za ich cenę mamy 2 plazmy albo dokładając do tych naprawdę przywoitych zyskamy 4K.

4K niemniej dopiero raczkuje i lątwo wpaść w pułąpkę złącz itp

Generalnie wprowadzenie 4K przewraca ne tylko rynek tv ale także odtwarzaczy, wydawnictw płytowych, amplitunerów kina domowego itd itp. czyli za jakieś 5 lat będziemy wymieniac kompletnie sprzęt kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi zeby wymienić wszystko na to licza ze będziemy wymieniac i biznes sie będzie krecil dlatego mam nadzieję ze 4k będzie się bardzo słabo sprzedawalo bo to jedyna nadzieja na odejście tej wadliwej technologii lcd dajacej sztuczny obraz.

 

Obecnie nie mamy wyboru jesteśmy skazani na lcd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zwłaszcza, że 4K to nie żadna nirvana tylko kolejne przybliżenie rzeczywistości. Wystarczy spojrzeć jaką paletę barw jest w stanie dostrzec ludzkie oko a jaką jesteśmy w stanie odtworzyć, jaką rozdzielczość ma rzeczywistość a jaką 4K. I tak wszystko to bazuje na odpowiednim wykorzystaniu słabości ludzkiego oka a nie na dążeniu do ideału bo do tego jeszcze baaardzo długa droga a 4K przesuwa nas na niej tylko troszeczkę. Nie wiem czy warto posuwać się z tak małą prędkością i płacić tyle za tak niewielkie postępy. Ale LCD bym do tego nie mieszał bo tak samo dotyczy to 4K w każdej innej technologii wyświetlania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję ze 4k będzie się bardzo słabo sprzedawalo

 

Zwłaszcza, że 4K to nie żadna nirvana

 

Nie można również wykluczyć, iż będzie się słabo sprzedawało gdyż ludzie dopiero co sprawili sobie Full HD, oglądać nie ma co, natomiast do coraz większej ilości potencjalnych klientów dociera fakt bezsensu pakowania się w przejściówkę (jaką jest 4K) w sytuacji gdy w Japonii jest już 8K.

 

A więc prędzej czy później (raczej to pierwsze) 8K dotrze i do nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Według mnie w przewidywalnej przyszłości żadna z tych technologii nie ma szans się przyjąć ze względu na brak kanałów dystrybucji materiałów. Internet jest za wolny, żeby przesyłać tak ogromne pakiety danych jakich wymaga 4K. Telewizja dotychczas nie trasmituje nawet 1080p (poza mnóstwem kanałów SD) a co tu dopiero mówić o 4K. Na nowy fizyczny format video według mnie nie ma żadnych szans, zwłaszcza że bluray jeszcze nie całkiem zastąpił w domach DVD, a proces wymiany zajmie pewnie jeszcze ok. 5 lat. To chyba tyle.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w przewidywalnej przyszłości żadna z tych technologii nie ma szans się przyjąć ze względu na brak kanałów dystrybucji materiałów. Internet jest za wolny, żeby przesyłać tak ogromne pakiety danych jakich wymaga 4K. Telewizja dotychczas nie trasmituje nawet 1080p (poza mnóstwem kanałów SD) a co tu dopiero mówić o 4K. Na nowy fizyczny format video według mnie nie ma żadnych szans, zwłaszcza że bluray jeszcze nie całkiem zastąpił w domach DVD, a proces wymiany zajmie pewnie jeszcze ok. 5 lat. To chyba tyle.

 

 

Dokładnie.

Jedyna nadzieja ze marketing nie wypierze mozgow kowalskim i oleja to cale 4k,

nam potrzeba postępu w jakości (glownie nowe ekrany) nie ilości (no może poza iloscia cali - ale przy lcd za dużo tu się nie da zrobić bo jakość spada wraz z iloscia cali i po przekroczeniu granicy nie da się ogladac niczego poza najlepiej wydanymi bly rayami)

Należy pamietac ze ilości (rozdzielczość szybkość przesylu bitow dokladnosc obrazu i tak będzie dazona do minimum w treściach a do maximum w sprzęcie, a kowalskiego się będzie manipulowalo kup 16k oglądaj streaming w hd ready albo 4k z predkoscia transmisji slabsza od dobrego hd ready

 

Upowszechni się 4k 8k 16k itd. to materialy spadna do poziomu mp3 albo slabszego z jakoscia - nie da się inaczej!!! A tylko bardzo drogie wydania dla kinofilow pozostaną, nie potrzebne nam to naprawdę w dziesiejszych czasach ilości nie jakosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Według mnie w przewidywalnej przyszłości żadna z tych technologii nie ma szans się przyjąć ze względu na brak kanałów dystrybucji materiałów...

 

TV zawsze najlepiej chodzi na tej rozdzielczości którą ma jego matryca, a przeskalowywanie w dół polega na tzw inteligentnym zapychaniu dziur, i każda firma ma na to swoją nieco inną metodę i zawsze są tego skutki uboczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja dotychczas nie trasmituje nawet 1080p

 

Norma DVB-T MPEG-4/H.264 przewiduje max 1080i.

 

Upowszechni się 4k 8k 16k itd. to materialy spadna do poziomu mp3 albo slabszego z jakoscia - nie da się inaczej!!!

 

Niekoniecznie. O 16K nie ma jeszcze nawet teoretycznych rozważań. 8K natomiast ma jakość dużo lepszą od 4K, gdyż jest 7680 x 4320p, 120 fps, głębia kolorów Rec.2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

8K natomiast ma jakość dużo lepszą od 4K, gdyż jest 7680 x 4320p, 120 fps, głębia kolorów Rec.2020.

 

I to wszystko kiedyś będzie ale myślę, że nie tak szybko jak się może wydawać. Producenci telewizorów się pospieszyli a poza tym nie ma nic. Ale przyznać trzeba, że patrząc na te parametry 8K to aż ślinka leci :) To już chyba lepszego przybliżenia rzeczywistości faktycznie nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci telewizorów się pospieszyli a poza tym nie ma nic.

 

Przecież to jest świadoma taktyka, możliwa tylko w Europie i Ameryce: najpierw wydoić od ludzi kasę za przejście Full HD --> 4K, a zaraz potem powiedzieć im, że są passe i wydoić drugą kasę za przejście 4K --> 8K.

 

Japonia, która "od zawsze" ma perfekcyjną politykę gospodarczą, w optymalny sposób godzącą interesy państwa, producentów i konsumentów od razu oświadczyła, że "w żadne 4K bawić się nie będziemy, nie ma najmniejszego sensu dwa razy wydawać pieniądze, idziemy od razu Full HD --> 8K".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież to jest świadoma taktyka, możliwa tylko w Europie i Ameryce: najpierw wydoić od ludzi kasę za przejście Full HD --> 4K, a zaraz potem powiedzieć im, że są passe i wydoić drugą kasę za przejście 4K --> 8K.

 

Japonia, która "od zawsze" ma perfekcyjną politykę gospodarczą, w optymalny sposób godzącą interesy państwa, producentów i konsumentów od razu oświadczyła, że "w żadne 4K bawić się nie będziemy, nie ma najmniejszego sensu dwa razy wydawać pieniądze, idziemy od razu Full HD --> 8K".

 

Ciekawe jak taki telewizor 8k nadaje hd ready albo fullhd (nie wspominając o sd) bo jesli tak spada jakośc jak przy sd na fullhd to ja podzoekuje za to 8k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.