Jump to content
antymalkontent

Telewizory - typy i antytypy.

Recommended Posts

3 godziny temu, Krak_oN napisał:

Sony KDL-32WD750 Full HD/ IPS/50 Hz/(brak DE-Judder) bez tunera sat

Poniżej wersja z tunerem sat :

https://www.ceneo.pl/44837556

Z tych rozmiarów znalazłem jeszcze LG 32LK6100PLB, z tym że seria na matrycy VA jest tylko z tą końcówką PLB bo bez są na IPS.

Edited by Krak_oN

Z tego co widzę w internecie, to jest model na USA.

6 minut temu, Krak_oN napisał:

Z tego co widzę w internecie, to jest model na USA.

Czyli pozostaje przyjrzeć się temu 5592 w sklepach, jak gra.

Mam trochę do myślenia względem planowanego zakupu tv ale dopiero na jesieni tego roku i stąd część rozterki. Mianowicie mam na oku modele hmm 2 modele , Samsung 82nu8002 lub Sony 85xf8596 . Z tego co znalazłem informacji na forach to właśnie te dwa modele warte są wydanych pieniędzy.  Samsung to zwycięzca rozmiar/cena jak przyzwoity tv w tej cenie a Sony lekko większy i z tego co wyczytałem delikatnie lepszy model. 

Jeżeli właśnie myślę o okresie planowanego zakupu myślę czy nie będzie korzystniej kupić któryś z nich w między czasie że względu dostępności z uwagi na nowsze modele lub wprost przeciwnie, im później tym lepsza cenę można uzyskać. 

Nie wiem jak i kiedy odbywa się wprowadzanie na rynek nowych modeli które to ma znaczący wpływ na cenę i dostępność ww modeli . 

Ktos wie coś z autopsji czy jakieś prognozy wg tych wytycznych ?

Panowie jakie polecacie najtańszy 65" może być używany jak ktoś z forumowiczów ma, do oglądania wiadomości i sporadycznie jakiś film z tv więc ma być najtaniej :)

Raczej nie chcę Mediona itp, chyba, że są to dobre propozycje - lepsze niż Samsung czy LG te najtańsze?

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor: Benq W1070::: Amplituner: Denon AVR X3300 Kolumny Dolby Atmors 5.1.2: Focal Chorus 826V (front), 705V (tył, sufit), CC800V (centralny), SW800V (Subwooferr)

" przyjechał serwis na wymianę to powiedzieli że pierwszy raz wymieniają w tym modelu matrycę. "

Taką mają instrukcję. Proste ?

@HQ150: "A nawet znalazłem post w którym Ty oficjalnie w imieniu m.in LG proponujesz mi kasę za zaprzestanie pisania o wadach OLED-ów. "

Przecież prosiłem Cię o wystawienie faktury na pół bani. Do dziś w SEULu czekamy. 

No teraz na poważnie: usłyszałem dziś w sklepie od promo SONY TV, że dźwięk z TV SONY zakręca i opada na widza ...

Bo ma ATMOS górny. Na razie tylko górny.

Edited by janunio

W dniu 8.02.2019 o 17:17, subfan napisał:

Samsung 82nu8002 lub Sony 85xf8596

Jeśli już to celuj w Sony. Stał u mnie i jeden, i drugi obok siebie przed zakupem wyższego modelu Sony i... Samsung obrazkiem mi nie podszedł. Rzecz jasna subiektywna ocena i zapewne wymagająca dyskusji na żywo, ale w tym zestawieniu faworytem był Sony. 

Edited by arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Mam obecnie Sony 75xe9405 na co go wymienić w cenie 7tys€ ??? I ile jest obecnie mój wart jeszcze na gwarancji 3 lata wszystko co było mam razem z kartonem i styropianem ...

Jak masz 75 i jeszcze na gwarancji to jeżeli już to projo i minimalnie 100" żeby było warto. Zmieniając nawet na tv 85 w tym momencie za dużo tracisz .

No mam minimum 3 metry szerokości na ekran opuszczany między głośnikami które planuje B&W z serii 700

Edited by Marcinos89

I teraz już sam nie wiem projekt +ekran/ nowy tv/ lub set B&W 700s2 ??? Ekranu i próba nigdy nie miałem ale wiem i czytam dużo ze trzeba odpowiednio zaadoptować by się odwdzięczył jakością obrazu ...

Pisałeś o zbędnych 7k€ :)) dasz radę. 

No właśnie zbędnym 7k € ale nie na przygotowanie... w tedy bym musiał zwiększyć budrzet na 10 t €

No chlapniesz na matowo trochę sufitu i 3k€? 

Akustyka ? No a jak teraz dajesz radę? Co zmienia zakup proja ? Jak jest dobrze z 75tv to i będzie ok a jak jest skopana to czemu nie zrobisz z tym czegoś i uzależniasz to od kupienia proja . 

Bo jak by był projektor to sufit do okoła opuszczony przygotowany pod Atmos no i odpowiednie zaciemnienie a jak tv to tylko pare paneli i nic więcej... oled za drogi 85 cali jakieś 50 tys złotych wiec jak już to LCD w tym calarzu lub projekt 130-150 cali 

Przeskok z 55 na 75 to opad szczeny ale przeskok z 75 na 85 gdzie 75 jest jeszcze na gwarancji ..szkoda kasy no chyba że bardzo chcesz to właśnie projo ale to ciągnie za sobą inne wydatki . Jak wolisz tak zrób twoja kasa . Może jakieś Malediwy? :))

Przeskok z 55 na 75 to opad szczeny ale przeskok z 75 na 85 gdzie 75 jest jeszcze na gwarancji ..szkoda kasy no chyba że bardzo chcesz to właśnie projo ale to ciągnie za sobą inne wydatki . Jak wolisz tak zrób twoja kasa . Może jakieś Malediwy? :))

Fajny off top.No ja też chciałem kupić oled lg 55" do plejki, 6 miesięczny za 550 funtów lokalnie ktoś sprzedaje na Gumtree, ale żona stwierdziła, że lepiej wydać na wakacje

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

Jak operujesz w funtach to już na nich jesteś. 

• Like 1

Poczekamy zobaczymy, narazie raz byłem tylko na projekcji wiec muszę się umówić typowo na testy i w tedy podjąć decyzje, kupić przez neta 14 dni testu i ewentualnie zwrot

Jak operujesz w funtach to już na nich jesteś. 
Hehe, pracować trzeba czy tu czy gdzie indziej.

Chciałem zwrócić uwagę na cenę 6miesiecznego oleda.
Jest to model z 2017 w teście na forum oznaczony jako "referencja" z ceną na tamten czas 12 tys zł, poprawioną na 10tys zł.
A za ten używany mogę dać około 2tys zł.

Spadek ceny od 2017r. 6cio krotny!!
Łał.....

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

A odnośnie nowych Samsungów to :

Poczynając od serii RU8000 w górę kąty są Wide Viewing Angle a potem poczynając od serii Q80 w górę kąty są Ultra Viewing Angle. 

Możliwe że te oznaczone jako Ultra Viewing Angle mają nieco mniejszy kontrast na rzecz jeszcze szerszych kątów niż te Wide Viewing Angle, ale za to te pierwsze mają dodane strefy wygaszania.

''Z kluczowych nowości będzie zastosowanie powłoki Wide Viewing Angle dzięki której zyskamy doskonałe kąty widzenia kojarzące się z matrycami IPS ale zachowując przy tym dobry kontrast i czerń.''

https://hdtvpolska.com/samsung-ru8002-nadchodzi-nastepca-znakomitej-serii-telewizorow-nu8002/

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46920-znamy-wszystkie-najnowsze-linie-telewizorów-samsung-qled-2019-na-rynek-polski/?tab=comments#comment-477995

Edited by Krak_oN

W dniu 17.02.2019 o 13:28, Krak_oN napisał:

Jutro poznamy nową linię TV LCD Panasonic na Europę na 2019 rok :

Nowe modele właśnie pojawiły się na oficjalnej stronie Panasonic :

LCD

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv.html

OLED

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/oled-4k-tv.html

Fotka Gmeru z twittera :

DzsNOOiWkAIupkk.jpg:large

A to moja z Oledami zrobiona z Youtuba z konferencji na żywo :

f6a88ecb20bb7.png