Jump to content
triode

DSD DA-niska cena/wysoka jakość.XLR-y preferowane.Znak czasów.

Recommended Posts

.......chciałbym spróbować czegos nowego-jedyny dac jaki miałem to była Theta-poległa w starciu z cdt-100se Shanlinga.

ponieważ na życie zarabiam własnymi rękami,nie lubię wydawać więcej niż muszę.

Jak my wszyscy (chyba?), nie mniej chodziło mi o to że wcale nie trzeba wydawać kasy na nowe formaty aby mieć upgrade bo one (same formaty) niczego nie gwarantują. Czasem na aukcjach pojawiają się starsze konstrukcje przetworników których właściciele się pozbywają tylko dlatego bo nie mogą jakiegoś pliku odtwarzać w foobarze bez użycia resamplingu do niższych częstotliwości próbkowania, wiem - też tak miałem ale mi przeszło :)

Wracając do thety który model miałeś? Theta jak każda firma w swojej ofercie posiada przetworniki takie sobie i niezłe. Ja dzisiaj sobie nie wyobrażam aby całość muzyki przenieść z powrotem na płyty gdyż było by to nieporęczne i zagraciło zbyt dużo przestrzeni mieszkalnej, popieram zakup DAC-a namawiam abyś w miarę możliwości nie rezygnuował z odsłuchu starszych urządzeń tylko dlatego że nie posiadają w obsłudze np. DSD albo 24/96, po prostu nie miej uprzedzeń bo nie warto!

Pozdrawiam

Edited by opteron

Wysłane z Atari 130 XL za pomocą Klawiatury

miałem Theta Cobalt+TLC.Ja i tak pozostanę przy cd,bo je lubię-zwyczajnie jako wytwór materialny i artystyczny.Chodzi o możliwości i swobodę wyboru a to daje streaming.Nie widzę większych szans dla takiego przetwornika w konfrontacji z moim cd.Narazie szukam i rozglądam się.Mam feedback w wielu portalach i wcześniej czy pózniej kupię.Mam również faworyta ,no może dwóch.Jeden z nich,a w zasadzie o jednym z nich: http://translate.google.com/translate?sl=zh-CN&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.88im.com%2FItem%2Fdetail%3Fiframe%3D1%26num_iid%3D15606947954

Będziesz miał możliwość odsłuchu któregoś z wybrańców (chyba większość z tych urządzeń nie ma w krajowej dystrybucji)?

Poszukuję jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego i tak sobie myślę czy by nie przytulić czegoś podobnego jak Ty szukasz czyli DAC-a z bajerami ale musiałby to być egzemplarz ze wzmacniaczem sł. niestety nie jestem biegły w importowaniu rzeczy od czajników.

Wszystkie te urządzenia trzeba samodzielnie sprowadzić z Chin ewentualnie zlecić sprowadzenie polskiemu agentowi Taobao.Wyjątek stanowi Opera Don Curzio-tylko jak znam życie cena będzie daleko odbiegać od 650usd.

Po konsultacjach z forumowym ekspertem(tutaj podziękowania,że zechciało mu się chcieć),czołówka mojej listy wygląda następująco: 1)Acoustic dac(2xES9018) 2)ArttLabs Adea 3)Jemmy Audio 3,5)Don Curzio .

Rozglądam się również za uniwersalnym transportem cyfrowym-w zasadzie dylemat dotyczy:Shanlinga i Soundaware D100pro,Ale to jest zadanie na póżniej.

Być może komuś przydadzą się moje poszukiwania,więc pokrótce je opiszę.Z pomocą Google Chrom,próbowałem założyć konto na portalu Taobao-niestety jest to niemożliwe ponieważ w wykazie krajów nie ma Polski,a jest np.Ukraina-wygląda na to,że do aktywacji takiego konta potrzebny jest kod wysyłany SMS-em,chyba ,że coś pokręcił translator.Założyłem konta u dwóch angielsko-języcznych agentów Taobao,wysłałem ``ticket`` z zapytaniem o ceny i warunki płatności-nie uzyskałem od wielu dni odpowiedzi.Napisałem do LKS Audio-tutaj odpowiedział mi p.Lee-szybko i kompetentnie.Niestety-poprawiona wersja dac-a znacząco przekracza budżet.

Na zdjęciu,faworyt:

Ciekawe,czy można do niego podłączyć wzorowany na Esotericu,rubidowy zegar:

Guest Roxi

Przypomniało mi się, że miałem na chwilę tego Fenga u siebie HDM-03S. Ma go znajomy do sprzedania jak co, ale on Ci się Triode do DSD nie nada. Musisz na tą nową linię - UDS się przymierzyć raczej:)

jest dostępny nowy soft a w nim poprawki do foobar,DSD /iso etc.tyle ,ze to jeszcze daleka droga.na razie pierwszy jest czarny z niebieskim wyświetlaczem.

Guest Roxi

Nowy soft do 03s? Możesz podać linka skąd masz taką informację?

Znając ostatnie światowe tendencje to pewnie jakiś chiński albo koreański "przepakowaniec" :-)

zapewne tak.nie rozumiem potrzeby lampizowania tranzystorów.standardem staje się rozdzielenie zasilania części cyfrowej i analogowej.b.fajne wyświetlacze-OLED.

Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie ale w środku... pomieszanie WO z bańką na wyjściu trudno racjonalnie wytłumaczyć.

Znając ostatnie światowe tendencje to pewnie jakiś chiński albo koreański "przepakowaniec"

...te chińskie przepakowańce biją na głowę wszelkie" europejskie popierdółki, które tylko kosztują, a grać za cholerę nie chcą...i konstrukcję mają konkretną...za przykład niech posłuży mój Avatar...

...te chińskie przepakowańce biją na głowę wszelkie" europejskie popierdółki, które tylko kosztują, a grać za cholerę nie chcą...i konstrukcję mają konkretną...za przykład niech posłuży mój Avatar...

Wątek "brak humoru na forum" jest na bocznicy drogi kolego...

... ;-)

Jak coś namierzycie ciekawego pochwalcie się...sam szukam jakiegoś fajnego transportu i daca do mojej Joli...koniecznie z dobrym zasilaniem bo u mnie z prądem słabo ...

Edited by ziko369

Chętnie pooglądam ... Badałeś sprawę zamówień i kosztów przesyłki...?

Pozdrawiam

koszty przesyłki DHL w cenie,Paypal +3,7%.Trzeba zarejestrować konto aby zapytać.

Czy ktoś miał styczność z kablami cyfrowymi aes/ebu 110ohm xlr: Vovox link direct sd?

Mogami? Proel-die hard?

..

dostałem informację z DHL-u,a w zasadzie odpowiedż na moje zapytanie-stawka celna na przetwornik cyfrowo-analogowy wynosi 3,7%.Jest to dobra wiadomość,ponieważ np. odtwarzacz cd to 9,5%.

Przeliczaleś już ile dokładnie trzeba zapłacić z cłem, vatem i przesyłką...

Przeliczaleś już ile dokładnie trzeba zapłacić z cłem, vatem i przesyłką...

zależy co i gdzie chcesz kupić? Jeżeli pytasz o moje zakupy- powinno być w przedziale 1050-1100 euro,w domu.

złotówka ciągle traci do usd i euro-nie mam pojęcia po jakim kursie policzą.

triode wstaw jeszcze raz linki z Twoimi faworytami...bo się pogubiłem... ;-)

jeżeli mowa o poziomie 1000usd,to jest zdecydowany faworyt-w tej chwili sprzedawana jest jeszcze bogatsza wersja z modułem usb Amanero: http://tw.taobao.com/item/38444869449.htm?spm=a1z3p.7398038.0.0.Gs1x7X&scm=1007.10146.1237.0&id=38444869449&pvid=c48735c5-de57-45ef-b1b8-14cc7769cc77

miejsce drugie: http://www.mu-sound.com/9018s_index_en.html

miejsce trzecie: http://www.arttlabs.com/adea-i

odnośnie cen-YSDZ-D:3 dsd dac jest dostępny wyłącznie na ``taobao`` ,jego cena to 5000Y(std),5800Y(slvr)--ok.6Y=~1usd.L.K.S.audio(2xES9018) z fabrycznym modułem Femto clock i przesyłką-1180usd.ArttLabs Adea-cena z przesyłką 900usd.

...ten drugi...piękna pancerna obudowa...kuszące te konstrukcje...szkoda, że nie ma jak posłuchać ;-)

Pewnie pięknie by to grało z moją Jolą...???

Faworyt, dobrze się domyślam...odtwarzacz z daciem...?

Edited by ziko369