Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm Monitor 3 v2


mawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Forumowicze mam szybkie pytanie. Posiadam Paradigmy Monitory 3 v2 już bardzo zasłużone i wieloetnie. Obecnie głośniki są ledwo żywe i wymagają wymiany. W autoryzowanym serwisie powiedziano mi że wymiana samych głośników 2x wysokotony + 2x niskotonowy będzie w okolicach ~1100-1200 zł. Czy warto iść w to czy dorzucić i zmienić całość ? Z głośników jestem bardzo zadowolony, ale nie mam porównania. Pomóżcie

 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie kolumny. Nie pamiętam czy to były V2, może V1. I powiem Ci, że nie warto iść tą drogą. Za tyle, co chce ten serwis, to kupisz już lepsze kolumny. Oczywiście mówię o używanych. Te Paradigmy to nic specjalnego. A używane kosztują może 600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie. Wraz z ciepło grającym wzmacniaczem grają OK. Są bardzo łatwe do wysterowania. Za 1200 zł raczej nic ciekawego nie kupisz. A po wymianie głośników będziesz miał nowe kolumny. Więc chyba warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednak co to znaczy że głośniki są "ledwo żywe". Jeżeli grają - to używaj dopóki się nie zepsują. Profilaktyczna wymiana raczej nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm raczej obawiam się kupna używanych, bo to kot w worku, a fakt w tej cenie to nic ciekawego nie trafie. Dzięki

 

"ledwo żywe" bo tylko jedna kolumna gra i to też już tylko na niskotonowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm raczej obawiam się kupna używanych, bo to kot w worku, a fakt w tej cenie to nic ciekawego nie trafie. Dzięki

 

"ledwo żywe" bo tylko jedna kolumna gra i to też już tylko na niskotonowym.

 

..ale mnie ubawiłeś , nic nie wymieniaj i kupuj ,daj im jeszcze trochę czasu, a niedługo będziesz słuchał już tylko ciszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie warto.Znam serię monitor jak i serię studio.Jeśli już chcesz iść dalej w stronę paradigma to seria studio.Upoluj w dobrym stanie 20v4 taniej v3 .swoje 40v3 sprzedałem za śmieszną kasę i pewno dalej śmigają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Mam je przed sobą podłączane zamiennie obok MA GS20. Grają teraz. Za 1200zł można kupić dwie takie używane pary.

Co nie zmienia faktu, że to bardzo dobre kolumny. Lekko zamulone w wysokim paśmie ale paradoksalnie baaardzo selektywne i z dobrym basem. Za 600zł - rewelacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż moja opinia jest odwrotna:

nieczytelny bas - zupełnie bez definicji

brak środka pasma

agresywna, sycząca mocno przekłamująca góra - wystarczy porównać ze słuchawkami.

Ale dynamika i poziomy dźwięku naprawdę dobre. Zależy, czego się po nich oczekiwało.

Teraz mniej więcej wiem co im było, tyle, że je utylizowałem po wielu próbach ucywilizowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Forumowicze mam szybkie pytanie. Posiadam Paradigmy Monitory 3 v2 już bardzo zasłużone i wieloetnie. Obecnie głośniki są ledwo żywe i wymagają wymiany. W autoryzowanym serwisie powiedziano mi że wymiana samych głośników 2x wysokotony + 2x niskotonowy będzie w okolicach ~1100-1200 zł. Czy warto iść w to czy dorzucić i zmienić całość ? Z głośników jestem bardzo zadowolony, ale nie mam porównania. Pomóżcie

 

Dzieki

 

Cóżeś im uczynił, że ledwo żyją, aż nie do wiary. Czym ta sytuacja się objawia?

 

Otóż moja opinia jest odwrotna:

nieczytelny bas - zupełnie bez definicji

brak środka pasma

agresywna, sycząca mocno przekłamująca góra - wystarczy porównać ze słuchawkami.

Ale dynamika i poziomy dźwięku naprawdę dobre. Zależy, czego się po nich oczekiwało.

Teraz mniej więcej wiem co im było, tyle, że je utylizowałem po wielu próbach ucywilizowania...

 

To chyba myślimy o innych kolumnach. Generalizując, to bardzo dobre kolumny, biorąc pod uwagę ich cenę. Przy takim układzie głośników dźwięk będzie miał pewną manierę, to mimo tego uważam, że w odpowiedniej konfiguracji zagrają znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ich cenę to pamiętaj, że ok 15 lat temu było to 1800 zł czyli na poziomie średniej płacy.

Jakie dziś nowe monitory można kupić za ok 2,5 tys zł ?

Co do konfiguracji, to są wątki o kolumnach ww. firmy; nawet obok i naprawdę ciężko je dobrze jak to piszesz "skonfigurować" a kończy się to czasem portalem Allegro...

I nie chodzi tu o układ głośników, bo jest on klasyczny, a nawet lepszy ze względu na zbliżenie osi przetworników przez podcięcie frontu kopułki.

Za mały i niedopasowany do woofera BR plus tłumiona agresywna kopułka z wyciętą średnicą; zresztą nie będę się powtarzał, bo może po prostu mamy inne wymagania i oczekiwania.

Co tu dużo gadać - kupiłem je po kilku minutach odsłuchu ( były atrakcyjne dźwiękowo ) ale już po kilku miesiącach zaczęła się walka z nimi zakończona rozdawaniem przetworników i śmietnikiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład z Rotelem monitory Paradigma nie za bardzo się sprawdziły. Grały tak jak opisał to audioburak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

To ja przy okazji tego postu mam pytanie co - szczególnie sargon, ale także sitek - proponowaliby zamiast tych kolumny do Onkyo 8450. Słuchana muzyka to głównie rockowe klimaty.

Budżet to powiedzmy do 1500 zł za parę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wymieniać te kolumny raczej zmieniłbym wzmacniacz. Ten Onkyo jest bardzo przeciętny, podłączenie dużo lepszych kolumn nic nie da. Będziesz kręcił się w kółko.

 

1500 zł za używkę to bardzo dużo. A jaki wzmacniacz? To zależy jakiej muzyki słuchasz, jakie masz źródło i jak wygląda akustyka w twoim pokoju,ale jeśli chcesz zmiany i docenić te Paradigmy to poszukaj jakiś wydajny piecyk, np.NAD C372, zobaczysz na co te kolumny stać. Jeżeli nie zależy ci na mocy i dynamice a raczej na przyjemnej dla ucha szczegółowości poszukaj z drugiej ręki Creeka lub Arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł za używkę to bardzo dużo. A jaki wzmacniacz? To zależy jakiej muzyki słuchasz, jakie masz źródło i jak wygląda akustyka w twoim pokoju,ale jeśli chcesz zmiany i docenić te Paradigmy to poszukaj jakiś wydajny piecyk, np.NAD C372, zobaczysz na co te kolumny stać. Jeżeli nie zależy ci na mocy i dynamice a raczej na przyjemnej dla ucha szczegółowości poszukaj z drugiej ręki Creeka lub Arcama.

 

No raczej skłaniam się ku vintage i rozważam Pioneer SA 9100 lub Luxman L-510 (jest teraz taki na allegro). I to jest pierwszy krok. Drugi krok to zmiana kolumn. Też na vintage.

Dlaczego? Długo ostatnio słuchałem Denona PMA 860, ale oddałem go do serwisu i w międzyczasie przeprosiłem się z Onkyo. Zagrał dużo cieplej niż Denon i w końcu zrozumiałem dlaczego ten ostatni mnie tak męczył. Chcę więc iść w ciepłe brzmienie, w miarę analityczne, ale to nie jest priorytet.

Moc nie jest priorytetem, aczkolwiek czasami Onkyo lubię sobie odkręcić na godzinę dwunastą, wtedy pokazuje więcej niż przy ciepłym graniu ale mam wciąż niedosyt tego basu, o którym powszechnie się pisze. Pokój 15 metrów. Jeżeli chodzi o akustykę to nie wiem według jakich standardów się ją opisuje. W pokoju jest dużo gratów, więc dźwięk się nie odbija, na podłodze dywan,na dwóch ścianach boazeria :).

Może jestem na złej drodze i koledzy mają jakieś kontrpropozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źródłem jest komputer to po co bawić się w kombinacje stereo i drogę vintage? Może Bose rozwiązałoby rozterki? Misiowate, ciepłe,wręcz kluchowate z cudownym basem. Nie ma tu problemu ze źle nagranym utworem. Wszystkie brzmią idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źródłem jest komputer to po co bawić się w kombinacje stereo i drogę vintage? Może Bose rozwiązałoby rozterki? Misiowate, ciepłe,wręcz kluchowate z cudownym basem. Nie ma tu problemu ze źle nagranym utworem. Wszystkie brzmią idealnie.

 

Ponieważ odpaliłem inny wątek, bo poruszane przeze mnie kwestie dotyczą już czegoś innego to zapraszam tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O jakim Bose mówisz? Masz coś konkretnego na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose SoundTouch 30.

 

Prawdziwa basowa petarda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Podjąłeś jakąś decyzję w sprawie tych głośników, jeśli zdecydujesz się na wymianę tych głośników to mogę pomoc przy zwrotnicy( dostroić ją) tam jest zły podział częstotliwości ja mam ten sam model po zmianie grają rewelacyjnie i polecam kable do nich jantzen audio z litą żyłą a grają tak jak opisał je audioburak c

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Mam paragon z zakupu Paradigm MONITOR 3v2 03.02.2004 +standy 1640 zeta, od tego momentu do dziś i pewnie dużo dłużej będą grały tylko w innym pomieszczeniu.

Przyszła zmiana na coś większego tak samo YAMAHA RX-V 20xx na Video analogowy  7.1,

na RX-A1080  7.2.

mam: 

Procenter 2000,

Surround-y ProMonitor 1000, 

WILKINS ASW610XP

wszystkie muskularne.

Zastanawiam się nad DEFINITIVE TECHNOLOGY BP9060 a BOWERS & WILKINS 603

jak myślicie co będzie lepsze do pokoju dziennego pomieszczenie otwarte
o wym. 5,5 x 5,5 x 6,5 wys + jadalnia + korytarz + klatka schodowa + antresola.
Moje pytanie: które lepiej zagrają ?.
Będę wdzięczny za opinię.
Wiadomo w reklamie wszystko SUPER ???

Wspomniane Paradigmy dały sobie pięknie radę, ate teraz są najsłabszym elementem i pójdą do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Paradigm Monitor 3 v2 i sprzedałem je. Głośnik wysoko tonowy jest kiepski, zbyt szorstki, ograniczony w barwie. Dopiero w nowszych odsłonach zaczęli poprawiać ten aspekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, proplayer napisał:

Miałem Paradigm Monitor 3 v2 i sprzedałem je. Głośnik wysoko tonowy jest kiepski, zbyt szorstki, ograniczony w barwie. Dopiero w nowszych odsłonach zaczęli poprawiać ten aspekt.

Ale midwoofer jest naprawdę dobry. Dlatego kiedyś upgradowałem te kolumny, wstawiałem dużo lepsze wysokotonówki i robiłem nowe, lepsze zwrotnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja posiadam stare Paradigm Titan Monitor V2 ze zmienionym gwizdkiem i od jakichś 12 lat nie zdecydowałem się na definitywną zmianę kolumn. Te Paradigm, mimo swoich budżetowych ograniczeń w całokształcie dźwięku, oddają prawdziwą muzykę. Nie ma super separacji, super czystości, super kontroli, etc. ale jednocześnie całościowo grają muzykę swobodnie, dynamicznie, namacalnie, analogowo. Do praktycznie każdej muzyki, w szczególności rock, metal - super analogowo i wciągająco. I co dla mnie bardzo istotne-one grają super nawet po cichu. Do tego w grach sprawują się bardzo dobrze, bo oferują dobrą lokalizację i przyjemny dźwięk. Ten woofer jest niesamowity w takich kolumnach, które są praktycznie za darmo, jeśli weźmiemy pod uwagę cennik sprzętów hi-fi ?

W sumie przypadek Paradigm nie jest odosobniony, bo zauważyłem, że bardzo wiele różnych marek, modeli nawet jak oferowały fajne brzmienie w ogólnej skali, to przeważnie gwizdki grały mizernie, czuć było, że degradują dźwięk i to bardzo wyraźnie. Dziwna filozofia producentów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez proplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.