Skocz do zawartości
IGNORED

dobre towarzystwo dla V-DACa (Musical Fidelity)


jamroh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam V-Daca, który gra obecnie z kolumnami podstawkowymi Canton Fonum 401 ("niemieckie brzmienie"? wyrównane? podbite skraje pasma?) oraz chwilowo z amplitunerem z 1977r (Hitachi SR-703).

 

Potrzebuję dobrego, mocno budżetowego wzmacniacza.

 

Kiedyś miałem Denona PMA-757 który czarował piękną średnicą i delikatnymi sopranami oraz Yamahę AX-550rs (świetna dynamika, szybki bas, wysunięta średnica i ostre, selektywne soprany) <-tak to zapamiętałem przy kolumnach Onkyo SC-601, wtedy niestety bez przetwornika C/A tylko z wyjścia słuchawkowego...

 

Zakup V-daca jest mocno odczuwalnym krokiem do przodu, tylko co teraz? Na początek potrzebuję sterowania pilotem. Powrót do Yamahy AX-550 czy lepiej coś nowszego, np. ax-592? Seria AX-5** czy może coś z AX-4**???

 

A może lepiej Kenwood KA-50**? KA-40**? Może jakieś tańsze Sony ESPRIT albo np. TA-F 6**? Jakieś Onkyo lub Pioneer? Niski model NAD C320? Inne pomysły???

 

NA CZYM MI ZALEŻY? V-Dac potrafi zaskoczyć, ale gra dużo środkiem, chciałbym jaśniejszego, bardziej otwartego i analitycznego dźwięku, odklejonego od kolumn (amplituner jest trochę ciepłym misiem ;) ) oraz dobrej podstawy basowej :) Uniwersalnego brzmienia, z naciskiem na dobre wokale i gitary, talerze :)

 

Proszę o propozycje które będą krokiem na przód, które uzupełnią i zbalansują ciepły charakter V-daca, dodadzą przestrzeni. Proszę pominąć kwestię kolumn, te jeśli będzie taka potrzeba zostaną w przyszłości wymienione :) Proszę pamiętać, wzmacniacz ze sterowaniem pilotem.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-dac jest o niebo lepszy niż wszystko co posiadasz. Dodawanie do niego taniego wzmacniacza i kolumn na pewno mu w niczym nie pomoże. Jak tani ma być ten wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że przetwornik jest najlepszy z tego wszystkiego się zgodzę. Co do reszty, tani nie zawsze musi znaczyć zły, a droższy nie zawsze będzie lepszy.

 

Budżet - podobnie jak wzmacniaczy wymienionych w zapytaniu - jest bliżej nieokreślony, ale mówimy o kilkuset złotych, nie o kilku tysiącach. Myślę, że przy sprzęcie z drugiej ręki daje to już jakieś sensowne pole do manewru. Dlatego proszę o pomysły z czym ten przetwornik dobrze się uzupełni :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęć posiadania wzmaka z pilotem w pewnym sensie ogranicza wybór.

U mnie z powodzeniem V-DAC grał z kolumnami Castle HaRLECH i Arcam 9c + 8p. Nie odczuwałem ocieplenia dźwięku, ale wokale były fantastyczne, po prostu b. naturalne i bogate. To był naprawdę dobrze brzmiący system.

Szukając na brytyjskim ebay możesz znaleźć czasami albo pre i końcówkę, albo integrę Arcama (ale uwaga na problematyczne potki głośności).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Mój V-DAC II przestał odbierać sygnał z HTPC po USB. Nie świeci się zielona dioda (LOCK SIGNAL).

 

Czy ktoś doradzi miejsce gdzie będą mieli pojęcie jak naprawić? Serwis ew. ktoś z forum prowadzący serwis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z innego zrodla np: laptopa tez nie odbiera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.