Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepły wzmacniacz do proac minitower + emu 1212m


baron_bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki zestaw:

Proac minitower (poprzednik proac studio 125) - grają fantastycznie, ale z dużą przewagą wysokich. Głębia powala, aż idzie się utopić w dźwięku.

Emu 1212m - niezła karta muzyczna

Amplituner kina domowego Harman Kardon avr 5550 - zdaje się że trzeci od góry z tej serii. Gra ok, dźwięk jest w miarę muzykalny jak na amplituner kina, ale i leciutko przybrudzony (być może tak ma być, być może był naprawiany, ciężko powiedzieć - słychać to najlepiej w starszych metalowych kawałkach, które nie padły ofiarą radiowej wojny głośności.)

 

Całość zestawu gra dość zimno i wysoko, raczej analitycznie niż muzykalnie - zwykle słucham ze skręconą gałką wysokich. Trochę metalowo/nieprzyjemnie i tak jakby się nie słuchało muzyki, ale szczegółów w dźwięku... i to jest ok - tak lubię ale chciałbym to ciut utemperować.

 

Planuje wymienić amplituner na wzmacniacz z lepszej półki (nie wykluczam innego ampli o ile będzie dobry), chciałbym by nowy wzmak utemperował nieco nadmiar wysokich (z zmniejszył ilość i uaksamitnił je?) i zachował szczegółowość. Ogólnei to ma być skok w górę w budowaniu zestawu.

 

Nowy wzmacniacz musi mieć wyjście na subfoower, bo słucham muzyki każdego rodzaju a proaki same z siebie nie wyprodukują porządnego łupnięcia. Dobrze jakby wzmacniacz miał cyfrowe wejście coaxial albo optyczne bo tak obecnie puszczam sygnał. Karta jakby co ma analogowe wyjścia na dużych Jackach, więc ostatecznie mogę poszukać kabla 2xJack -> 2xRca. Jeszcze bardziej ostatecznie mogę zmienić tą kartę na jakiegoś DAC'a (asus xonar one z OP Muse? Lub inny?)

 

Planuje wydać na używany klocek w dobrym stanie 2-3 tysiące (jak wydam mniej będę się cieszyć, jestem w stanie wydać trochę więcej). Z chęcią wysłucham propozycji. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ważna dodatkowa informacja: mówiąc o wysokich mam szczególnie na myśli wysoką średnicę - jest jej sporo i jest dość agresywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Naprawdę nikt się nie może wypowiedzieć ? :) Samemu badając temat można dojść do wniosku, że lepszy ampli będzie grał marginalnie lepiej (no chyba, że z tym moim jest coś nie tak - gra lepiej niż entry level Harmana, ale różnica nie powala). Czyli pozostaje wzmak stereo (bo z tego co widzę z 2.1 jest problem) + kombinacje ze zwrotnicą czy wejściem wysokopoziomowym?

 

Tak czy siak miło by było usłyszeć co polecacie do mojego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jakiegoś arcama lub ew. cambrige audio.

 

Tak, myślałem o cambridge audio - z tego co pamiętam generalne brzmienie tej firmy uznano za "przymulone i ciemne" - kiedy miałem tannoy'e m2 to sądzę że CA by mi absolutnie nie pasowało z tymi ProAc ma to zupełnie inny sens.

 

O Arcam nie myślałem - poczytam.

 

Jakieś konkretne modele z obu firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity a300 - kolega z forum polecił ten sprzęt i na necie informacje mówią jednoznacznie o zaletach, ale obawiam się utraty szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jakiegoś arcama lub ew. cambrige audio.

 

Nie rozumiem jak można jednocześnie proponować arcam i ca. Przecież to zupełnie inne granie.

MF jak najbardziej. Z arcama proponuje A90. Obydwa muzykalne i ocieplone. Czyli dokładnie takie jakie Ca nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o opinie apropo tych klocków:

 

Roksan kandy 2 - ciekawy, wydaje się "lepszy" od Arcam A90

Roksan Caspian - wydaje się lepszy od powyższego, ale i też mniej ciepły/muzykalny (ale może akurat dla mnie, chce tylko trochę utemperować zestaw)

Naim XS

Creek Destiny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche błedne myslenie ze jesli wzmacniacz gra ciepło to nie ma szczegółów.Jesli masz niedaleko do kielc to zapraszam na odsłuch a300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche błedne myslenie ze jesli wzmacniacz gra ciepło to nie ma szczegółów.Jesli masz niedaleko do kielc to zapraszam na odsłuch a300.

 

To nie tak, ze robię sobie takie założenie. To raczej zrozumienie, że niektórzy idą w analitykę, a niektórzy ciepło i muzykalność i ciężko będzie znaleźć wzmacniacz który to połączy.

 

Z chęcią bym na ten odsłuch przyjechał, ale mieszkam na pomorzu :/. O a300 piszą w samych superlatywach, poza drobnymi uwagami do szczegółowości w dźwięku (no ale to jest dokładnie to co pisałem zdanie temu - ktoś słucha szczegółów, a ktoś inny muzyki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nad c365bee gra ciepło, osobiście nie słyszałem (jest to opinia innych na tym forum), ale zastanawiam się nad zmianą yamahy a-s700 na właśnie tego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie poszukiwania wzmacniacza zmieniłem DAC na Asus Xonar Essence One z wymienionymi wszystkimi OP na texas instruments LME49990

 

Zmiana rewelacyjnie na lepsze, ale nawet nie o to chodzi bo ku mojemu zdziwieniu nowa karta po prostu inaczej steruje Proaki - nagle mimo podobnego poziomu wysokich tonów odbiór stał się niezwykle przyjemniejszy (nie potrafię wytłumaczyć - to jest po prostu większy, bardziej rozbudowany dźwięk na większej scenie, który aż wwierca niuansy w uszy, ale w żaden sposób nie męczy. Nawet na dużych głośnościach wysokie tony są przyjazne. Prac zaczęły tez generować więcej basu, ale ciągle chciałbym podłączyć sub (słucham muzyki wszelkiej od jazzu i wokalu do komercyjnej/elektrycznej)

 

Emu teraz wydaje się być strasznie metalowe/nienaturalne i ostre. W sporej mierze wina jest po stronie wyjścia cyfrowego - analog lepszy (nawet na przejściówce).

 

Dźwięk też jest nieco cieplejszy. Podsumowując, dalej szukam fajnego wzmacniacza do 3-4 tysięcy, ale nie musi być aż tak ocieplający jak oryginalnie założyłem bo okazuje się, że nie tędy droga.

 

Roksan Caspian - narazie to byłby zwycięzca. Kompiluje większą listę, którą zamieszczę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompiluje większą listę, nie słuchałem tych urządzeń, posiłkuje się internetem. Proszę o rady i przypominam: łagodne wysokie i nie za dużo ich, ocieplony dźwięk, dużo basu (albo i nie bo generalnie włączam subwoofer).

 

Roksan Caspian - wydawało mi się, że najlepsze brzmienie, ale brak potencjometrów, brak 4rech wyjść na głośniki (jak podłączyć subwoofer?), jednak z tego co widzę to wszystkie tak mają.... i brzydki diabelnie (no czarny ujdzie, zresztą to sprawa czwarto-rzędna). Bardzo bym chciał go dorwać dla testu by usłyszeć "ten najlepszy dźwięk w tej cenie"

PRIMARE I21 - ciekawa opcja, ale raczej analityczny niż ciepły z tego co czytam

Musical Fidelity A300 - fenomenalny wygląd i oceny, ciepły, ale obawiam się utraty szczegółów w średnicy. Na jego wygląd można pewnie kogoś ładnego poderwać :P ...

Musical Fidelity A3 - wygląd i piszą, że "mało wysokich co można naprawić kolumnami" - idealnie dla mnie

Goldenote S-1 - bardzo kulturalnie grający, ciepły z przewagą środka

Micromega IA-100 - jak wyżej.

Myryad Z142 - jak jeszcze wyżej.

AUDIOLAB 8000S - wysoko oceniany, znalazłem wpis o dużej szczegółowości średniowysokiego pasma (czyli te które chce cofnąć, może ktoś się wypowiedzieć)

Copland CSA - trudno znaleźć konkrety

exposure 2010s - ciekawy, lekko ocieplony....

 

Chyba odpadają:

Vincent SV-227 - ten mi wpadł w oko. Ma potencjometry i 4ry wyjścia. Wygląda fenomenalnie (srebrny!), muzykalny, ale ostra góra i mało basu (czyli tak jak moje kolumny... zatem złe połączenie)

Roksan Kandy - z chęcią bym zrobił test, ale sądzę, że będzie za słodki w graniu.

 

Patrząc na te wzmacniacze widzę w większości takie wyglądające na mało solidne wtyki na kolumny - rozumiem że trzeba dolutować do kabla wyjścia-banany bo inaczej nie wciśnie się 4ro minimetrowego kabla? (przychodzi mi na myśl, że do banana dolutuje się od razu kabel do subwofera i problem tylko 2 wyjść z głowy)

 

Dlaczego w lepszych wzmacniaczach odchodzą od regulacji tonalnej ? :) Nieco to utrudnia dobór kolumn i pomieszczenia. Obawiam się, że bez gałki treble mogę mieć problem.

 

Weź pod uwagę jeszcze wzmacniacze Vincent, to nic, że Chińczyki. Projektowane z głową, brzmiące coraz lepiej, a i wygląd mają.

 

No wygląd i budowa sv-227 mnie powalił. Mógłbyś polecić jakiego Vincenta poszukać na moje potrzeby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie opisujesz brzmienie wzmaków, których nie słyszałeś?

Idź chłopie czegoś posłuchaj, bo stracisz oczy wgapiając się w te opisy a i tak wnioski nie powiem z czego wyciągnięte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie opisujesz brzmienie wzmaków, których nie słyszałeś?

Idź chłopie czegoś posłuchaj, bo stracisz oczy wgapiając się w te opisy a i tak wnioski nie powiem z czego wyciągnięte...

 

Czytam opinie i piszę w wątku co ludzie napisali gdzie indziej. Jeśli na forum potwierdzą, to na coś się trzeba będzie zdecydować....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz na kompie to daj sobie spokój z wymianą wzmacniaczy i innymi kombinacjami. Tu poprawisz średnicę, tam wysokie, tu będzie za sucho, tam za ciepło, tu znowu basu będzie brakować, tam za dużo i tak będziesz wymieniać w kółko, nigdy do końca nie będziesz zadowolony. Zasada jest prosta, kupujesz jeden porządny klocek - który ma za zadanie wysterować ładnie, kontrolować kolumny, oraz ma mieć ogólnie dobrą jakość (nieważne czy gra ciepło, zimno czy jeszcze inaczej). Ważniejsze są kolumny, żeby tylko były dobrze wysterowane (i po nich oceniasz czy jesteś w stanie osiągnąć dźwięk jakiego szukasz).

Zainteresuj się następnie takim czymś - pluginy Izotope Ozone 5 i Voxendo (tu jest kilka różnych - ja aktualnie używam tylko Warmifier), do foobara/winampa. Ten zestaw robi coś w rodzaju masteringu dźwięku na żywo, pomijam equalizery (które też są jak chcesz) - tu mi nie chodzi o podbijanie pasm, ale masz ustawienia m.in. korekcję dynamiki w kilku przedziałach pasm, masz możliwość nasycenia harmonicznymi, masz możliwość symulacji różnych lamp i wiele innych. Słuchałem różnych zestawień kolumn, wzmacniaczy, cd - nie ma co nawet porównywać, żaden nie zagrał tak przyjemnie jak u mnie (choć kilka z nich miało pewne pojedyncze elementy lepsze, wynikające z różnicy jakościowej elektroniki - ale były to tylko pojedyncze elementy jak np dynamika basu czy lokalizacja źródeł pozornych - całościowo nigdy się jednak nie zbliżyło do barwy, muzykalności jaką można wyciągnąć z w/w pluginów). Tym softem wyżej wyciągniesz wszystko co najlepsze ze sprzętu (na ile pozwala jego jakość), albo raczej dopasujesz sobie tak, żeby grał jak chcesz, bez żadnych kombinacji ze strzałami w ciemno z wymianą elektroniki. Polecam zwłaszcza jak jesteś przewrażliwiony na "ostry" dźwięk, tj wysokie tony czy suchą, krzykliwą średnicę - to akurat likwiduje w prawie 100% (o ile kolumny nie są wybitnie "uzdolnione" w tym kierunku), zwłaszcza w porównaniu do "gołego" systemu, tu pomoże jedynie wymiana kolumn (na dłuższą metę i tak będą drażniły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba odrzuć, niedawno testowałem, lichy i słabo kontrolowany bas, krzykliwa góra, aż uszy bolały. A300 MF jest bardzo szczegółowy na średnicy.

To, co pisze don111 w twoim przypadku może być bardzo pomocne. Ale dobry piecyk to podstawa. Kolumienki masz extra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat szukajac wzmacniacza do moich Proac 1S wiec dokladnie wiem o czy piszesz. Najlepiej sie sprawdzil stary Densen DM10 czy koncowka DM 30. Proacki zaczely grac melodyjnie i niemeczaco itd itd. Problem z Densenami jest taki ze nie ma wyjscia na sub'a choc sa 4 terminale na glosniki.

 

Z wymienionych to bym sprobowal Caspiana, do suba mozna uzyc pre out. Dobrym pomyslem jest Naim. Na wyspach czesto go lacza z Proac. Tez sprawdzilem i jest dobrze. Naim XS ma dedykowane wyjscia na sub'a. Podobno rewelacyjny w swojej cenie jest 5Si ale nie wiem jak z wyjsciem na sub'a.

 

Moim zdaniem warto pochodzic za wzmacniaczem bo Pro'acki zacne sa ale niestety zagraja sucho z neutralnym/czy analitycznym zrodlem/wzmacniaczem.

 

Sprawdzilem z proackami Creek Destiny oraz Audiolab Mdac i bylo niefajnie.

 

Takie moje 3 grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, są konkretne odpowiedzi, widzę że forumowicze aktywni do późna :)

 

don111, do tej pory bawiłem się tylko equalizerami (efekty mniej niż perfekcyjne). Dobry pomysł z tym warmiferem i ozonem. Zainstalowałem i coś pomaga (potrzebuje więcej czasu na testy, pewnie kombinując z ustawieniami pomoże więcej).

 

Nie tak oczywiste to zainstalować więc tłumaczę dla zainteresowanych: poza samym efektami vst w postaci dll potrzeba jeszcze wtyczki do foobara np. :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie liczę oczywiście, że mi to zastąpi fizyczny sprzęt, jedynie wysteruje go w kierunku moich jako potrzeb użytkownika (tak samo jak producent remasteruje płyty by brzmiały "lepiej" i głośniej w radiu)

 

Audiolaba odrzuć, niedawno testowałem, lichy i słabo kontrolowany bas, krzykliwa góra, aż uszy bolały.

 

Odrzucam :) ... to brzmi wręcz jak mój opis proaków, zanim zacząłem je łagodzić.

 

Mialem podobny dylemat szukajac wzmacniacza do moich Proac 1S wiec dokladnie wiem o czy piszesz

 

Nareszcie bratnia dusza :)

 

Najlepiej sie sprawdzil stary Densen DM10

 

Stary to znaczy mk1? Na allegro jest nawet jakiś mk2 - z tego co czytam prawie bez różnicy (prawie może mieć znaczenie - czy ktoś wie coś w temacie?)

Z tego co czytam o tym densenie to sprzęt jak ulał dla mnie - detaliczny, muzykalny i niewiele ponad budżet. Za to niezbyt ciepły, czego się ciut obawiam, bo być może to właśnie ciepłota by mi złagodziła górę Minitower'ów. W jakim pomieszczeniu testowałeś? (moje jest suche, małe, niesymetryczne i jeszcze na poddaszu ze ścianą pod kątem :P... stąd problemy )

 

Z wymienionych to bym sprobowal Caspiana

 

Tak o tym Caspianie wszyscy piszą. Ma ktoś pożyczyć ? :)

 

Dobrym pomyslem jest Naim. Na wyspach czesto go lacza z Proac. Tez sprawdzilem i jest dobrze.

 

Nie myślałem za dużo o Naim, ale brzmi jak dobry pomysł - poczytam. Ogólnie chyba będzie dobrym pomysłem połączyć brytyjskie proac z brytyjskimi klockami.

 

Naim XS ma dedykowane wyjscia na sub'a

No, to by mi się podobało, by nie kombinować na inne sposoby. Sam XS ma fantastyczne opinie i z tego co czytam jest lekko wycofany w wyższeje średnicy czego proac ma za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotope Ozone 5

 

Spodobało mi się ustawienie "midrange detail", które podbija i wyszczególnia środek kosztem krańców. Basu mogę sobie dodać dowolnie, a góry jak jest mniej (bez zmiany barwy) to dobrze :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij na pw maila to Ci wyślę kilka moich ustawień. Najlepiej samemu pogrzebać, z czasem będziesz wiedział dokładnie co za co odpowiada i jaki efekt daje, choć na początku nie idzie się w mnogości tych opcji połapać. Voxendo Warmifier też zainstaluj - dobry efekt daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baron_bartek,

Już jakiś czas temu miałem Ci pisać o Caspianie ale kilku z Twoich wymagań on nie spełnia.

Nie ma wyjścia na suba choć to możesz załatwić poprzez wyjścia głośnikowe i nie na wybudowanego daca - dla mnie to akurat zalety płacisz za wzmacniacz a resztę tory budujesz niezależnie, wedle własnych upodobań..

Poza tymi "niedogodnościami" to w swojej klasie cenowej świetny wzmacniacz a co najważniejsze bardzo fajnie zgrywa się z ProAc'ami.

U mnie Caspian w wersji M-series1 New Generation prawie 3lata z powodzeniem napędzał 1sc.

Polecam - szukaj wersji, o której wspomniałem wyżej, w starsze egzemplarze mkI, mkII, zwykly M-series1 się nie pchaj.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voxendo Warmifier też zainstaluj - dobry efekt daje.

 

Daje, daje - zainstalowałem i odpaliłem tylko na razie nie było czasu się wsłuchać. Na pierwszy rzut ucha, najlepsze efekty dał midrange detail z ozona.

 

U mnie Caspian w wersji M-series1 New Generation prawie 3lata z powodzeniem napędzał 1sc. Polecam - szukaj wersji, o której wspomniałem wyżej, w starsze egzemplarze mkI, mkII, zwykly M-series1 się nie pchaj.

 

Brak wewnętrzengo daca to nie problem, bo i tak już jadę na analogu. O zwykłych capsianach też piszą, że świetne... niestety mam pewien budżet :/ (duże są różnice?). W każdym razie ważna informacja, że sprawdza się z Proac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyjścia na suba

 

Mozna uzyc wyjsc pre out.

 

Jesli chodzi Densen'a DM 10 to seria MKI i MKII wyszly w takim czasie i jedyna roznica o jakiej wiem to moc. Pierwszy to chyba 2x60 a drugi 2x75 czy jakos tak. Cena na allefro jest hmmm jak to ujac :) 2.5k to mniej wiecej za ile ida. Zalezy tez od stanu. Jako ze wzmaki maja swoje lata wymiana kondensatorow moze byc wskazana.

 

Ogolnie rzecz biorac kup cos lub idz na odsluchy. Innej drogi nie ma. Masz juz kilka typow, wystarczy. Jak kazde kolumny Proac zegraja sie fajnie z nie jednym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac kup cos lub idz na odsluchy. Innej drogi nie ma. Masz juz kilka typow, wystarczy. Jak kazde kolumny Proac zegraja sie fajnie z nie jednym wzmacniaczem.

 

Zgadza się, zaczyna mi się to wszytko już klarować w głowie dzięki pomocy forumowiczów. Pozostaje szukać dobrej oferty ze sprawnym, niekombinowanym urządzeniem. Z chęcią wysłucham ofert.

 

Moje typy na chwilę obecną (mniej lub bardziej sortowane wg. pożądania):

 

Densen dm 10 - jak LuckyGuliver mówi, że gra z proacami to będzie grało z proakami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(gdyby nie parę nagatywów w komentarzach to być może już bym zamówił)

W ogóle ciekawy wygląd....

 

Roksan Caspian - na allegro była wersja m1 "old generation"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pięknie gra, kiepskie wyjścia, brak 2 zestawów wyjść, brzydki.

 

Naim XS - opinie, recenzje i to wyjście na suba mnie przekonuje, więc zapomnę jak wygląda sam klocek :D LuckyGuliver jaki konkretnie model XS proponowałeś bo np. ten nie ma wyjścia na suba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zdaje się że wersja 152 ma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Musical Fidelity A300 (już sprzedany, ale może się pojawi taki sam):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piękny!

 

VINCENT SV-227

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ciekawy kawał sprzętu, pełny zestaw wyjść. Wygląda. Akurat na tej aukcji za drogi (za 1,3k więcej jest nowy).

 

Arcam A90 - nie znalazłem na allegro, ale znajdzie się jeszcze. Wygląda na solidne urządzenie, pełny zestaw wejść/wyjść, wygląd ok.

 

Jeśli ktoś wie gdzie za rosądne pieniądze położyć łapy na powyższych klockach w dobrym stanie to niech napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity A300 (już sprzedany, ale może się pojawi taki sam):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piękny!

Mam taki sam tylko lepiej bo w orginalnym kartonie itp.jak dasz 3400 to Ci go sprzedam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam tylko lepiej bo w orginalnym kartonie itp.jak dasz 3400 to Ci go sprzedam:)

Przecież nie chciałeś swojego sprzedawać :P. W pierwszej kolejności akurat wolałbym densena, bo ponoć idealne połączenie z proac, ale jakby co zapamiętam ofertę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz za 3 to nie sprzedam ale za 3400 tak:)

 

Densena ma tu jeden kolega i niedawo go wystawial.Napisz w ogloszeniach ze chcesz kupic moze Ci sprzeda .Chcial mniej niz 3 z tego co pamietam,powino jeszcze na gieldzie wisiec ogloszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy dm10 jest cieply:)) podobnie dm20/30, cieple sa beaty. Tak z dm bedzie ok:) vincenty i arcamy bym sobie darowal. Musicala A300 nie sluchalem. Naim to specyficzny dzwiek mysle ze nie tedy droga. Dlaczego lamp nie bierzesz pod uwage? jesli musi byc tranzystor bym odczekak dolozyl.... pre densen, koncowka meridiana. Jesli musi byc integra to electrocompaniet eci1. Zagra troche mniejsza dynamika od dm10 na ktorego polujesz ale bardziej wysublimowanie. Poprostu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.