Skocz do zawartości
IGNORED

"Słuzby Specjalne" Patryka Vegi


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Można zrobić lepszy lub gorszy film czy serial o służbach. Ale czy będzie on prawdziwy?

Przede wszystkim czy musi taki być?

Oczywiście, że nie. I nie jest. Nie wiem dlaczego kto ś nie potrafi tego zrozumieć.

Przecież to kino fabularne, rozrywkowe. To nie paradokument.

Sam reżyser mówi jasno i wyraźnie, że nie ma tu faktów z życia konkretnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy musi taki być?

Oczywiście, że nie. I nie jest. Nie wiem dlaczego kto ś nie potrafi tego zrozumieć.

Przecież to kino fabularne, rozrywkowe. To nie paradokument.

Sam reżyser mówi jasno i wyraźnie, że nie ma tu faktów z życia konkretnych osób.

 

Oczywiście, że nie musi. Wokół tego filmiku stworzono atmosferę, iż pokazuje on całą prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Służby Specjalne już na Seansiku! :)

Jutro będę oglądał! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu doktor. Słaby jest ten film. Dużo szumu o nic.

 

I tak obejrzę. :)

A oprócz tego Taken 3 i John Wick - fajny weekend filmowy się szykuje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak John Wick to jeszcze nie wiem ale Służby Specjalne - wyrąbany w kosmos film! :)

Dla miłośników teorii spiskowych - żerowisko! :)

Jedyne zastrzeżenie, że jak w każdym polskim filmie - audio zj*bane.

Czy oni kurna nie robią postsynchronów??? Nic kurna nie słychać! Jeden bełkot!

Nie mogłem oglądać na telewizorze bo ryczał na cały regulator żeby cokolwiek zrozumieć z dialogów - w rezultacie obudziłem pozostałych domowników śpiących piętro wyżej.

Na dobry początek weekendu zyeba od rodzonej żony! :(

Dobra - wylączyłem TV, dokończyłem na słuchawkach na komputerze.

Mam ten SRS Premium Sound... pokręciłem regulatorami, w rezultacie coś tam z dialogów zrozumiałem.

Przecież nie jestem głuchy do jasnej ciasnej niespodziewanej... :(

Jak można żądać od ludzi pieniędzy za bilet do kina na tak zrypany film albo za płytę? Powinni dopłacać za rozszyfrowywanie tych dialogów.

Najlepszy Eryk Lubos - facet podaje się za aktora ale na zajęciach z dykcji chyba wagarował przez całe studia. Przecież to kurna jakiś mamrot, nie aktor.

Janusz Chabior - drugi taki sam dobry.

Ale sam film - extra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John Wick

 

Kolejny banał z ganiankami, ale muszę przyznać, że dynamika scen "walk" może się spodobać, świetna choreografia

i wykonanie, Keanu trochę się napracował. No i pieski fajne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś napisy do tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Na skutek wielu kontrowersyjnych opinii o tym filmie, obejrzałem go i ja.

Według mnie, to bardziej studium nad patologicznymi zachowaniami "bohaterów" niż kino sensacyjne, a już na pewno nie paradokument, chociaż ...

Budzić zastrzeżenia co do klasyfikacji tego filmu może fakt, że reżyser chętnie się "odwołuje" do zdarzeń prawdziwych, a ukazanych w swoim filmie.

Bo sceny z realu umiejscowione w przekazie zostały z tak dużą dokładnością, prawie dokumentalną, że można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że to życie napisało zasadniczą część scenariusza, a nie wyobraźnia.

Uważam też, że w rezultacie wyszedł film taki nijaki, a tania sensacja nie dotrzymała kroku realiom od których twórca tego filmu jak wiadomo się jednak odcina.

Ale nie zapominajmy też o tym, że to tylko jedna strona tej "brudnej monety", czyli scenariusza tworzącego zlepek zdarzeń wymyślonych i prawdziwych, i to powinno odbiorcy dawać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem ale niewiele usłyszałem i co za tym idzie zrozumiałem i będe oglądać jeszcze raz. Mają skłonności do słowotoku jakby było mało z tym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film miał zrobić wiele szumu i zrobił. Porusza dosyć kontrowersyjne tematy. Muszę przyznać jak na '' Polski '' film to całkiem nieźle się ogląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są prawdziwe perełki - (wczoraj go oglądałem) : kompleks scen ksiadz / agent - czyli Chabior kontra Grabowski ---> mistrzostwo świata to samo Chabior z Kuleszą / agent /lekarz onkolog. Aktorsko, jezykowo znakomite. Oczywiscie populistyczne to wszsytko nieco. Nie mniej jednak dlaeki bylbym od stwierdzenia że nie ma w tym ani grama prawdy. Likwidacja WSI to byly pozakulisowe poteżne działania o ktorych wiadomo bardzo malo jesli cokolwiek. Calosc przeslania relacji fikcyjnych acz podobnych do relacji Maciarewicz, Blida z powiazaniem jak mniemam gen. Petelickim - tak sie to sklada w ciekawa spiskową fikcję - ktora moze nie byc calkiem w 100% fikcją. W sądach i prokuraurach duzo swojego czasu sie o tym gadalo - moj dziadek byl stety/niestety sedzia wojskowym na wysokim szczeblu i pewne rzeczy chlapnął przy kremówce ... to nie jest tak że sama w tym historia spiskowa ani ze sama w tym fikcja. Vega z pewnoscia mial sporo informatorów - chocby jezyk i pewne wprost wydarzynia nie wymyslil ... czy fikcyjny jest/byl sam proceder bedacy przedmiotem filmu - tego zapewne przecietny a nawet ponad przecietny kowalski sie nigdy nie dowie.

 

Podchodze wiec do tego jak do filmu - ot filmu i tylko filmu - ale nie mozna mu odmowic ze nakrecony jest co najmniej dobrze. Stawia pytania. A przytoczone sceny - oglada sie z czyta przyjemnoscią. I zakonczenie nie jest banalne. Jesli ktos to odbiera jak wersje historii - moze sie zapedzil. Ale w moim przekonaniu po pitbulu to jedyny film Vegi ktory trzyma sie kupy - choc do Pitbula mu jednak chyba daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od niedzieli na TVP2 emisja serialu Służby Specjalne.

O 21:10 dobra godzina na serial. Mogliby powtórzyć przy okazji Pitbulla w hd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam podchodzi, tak jak Pitbull. Fajne jest to że używają języka ze środowiska, no i qrew nie powycinali aż byłem w szoku, bo w Pitbullu to co qrwa to szurało coś ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Taki troszkę nijaki ten serial po pierwszym odcinku....

No niestety.

Mnie rażą niedoróbki. Np. policja w czasach ArtB używa nowego umundurowania, które mają chyba dopiero od paru lat.

Nie przeszkadza im to założyć go mundurowym 20 lat temu:-)

To może i akcja jest podobnie solidnie zbudowana z dbałością o szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rażą niedoróbki. Np. policja w czasach ArtB używa nowego umundurowania, które mają chyba dopiero od paru lat.

Nie przeszkadza im to założyć go mundurowym 20 lat temu:-)

 

Pierwszy odcinek zaczyna się: "Kiedyś, w Warszawie". Więc nie wiadomo czy w przyszłości czy przeszłości. Wobec tego nie możesz stwierdzić kiedy dzieje się akcja. Pamiętaj, że gdy prawdziwa firma Art-B działała to telefonia komórkowa dopiero powstawała a w tym filmie telefony komórkowe sa używne często i są w dodatku małe. To jest film fabularny a nie dokumentalny, więc przeplatanie się zdarzeń czy osób prawdziwych z fikcyjnymi jest normalne.

 

Ja z przyjemnością obejrzałem pierwszy odcinek i z nieciepliwościa czekam na kolejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No ale popatrz na wpisy osób, które w produkcji Vegi chciały widzieć ujawnienie faktów.

Jak dla mnie pisanie o aferze artB której prezesi uciekli do Izraela itd. jest jasno umiejscowione w czasie.

Coś po prostu mi się w tym gryzie. Jeśli to będzie film fabularny gdzie nie będziemy mieli odnośników do konkretnej sytuacji historycznej, to O.K.

A tu są niedoróbki. Widzimy część przedmiotów z początku lat 90-tych, a część dzisiejszych.

Dla mnie to niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kto chciał, jaki jest powód powstania filmu i co reżyser mówił w wywiadach na jego temat, gdyż generalnie nie oglądam telewizji, gazet nie kupuję, a na portalch informacyjnych jest bełkot - czasem tylko zajrzę, czy coś sie nie zmieniło. Wersji kinowej nie oglądałem jeszcze. Chyba dzis, czy jutro ma byc ten film jako dodatek do jakiejś gazety.

 

Nawet film oparty na faktach ma dorobioną fabułę lub usuniętych uczestników wydarzeń. Dopiero w dokumencie jest na wszystko papier, są nagrania i świadkowie. Każdy film ma jakieś niedoróbki - są nawet strony temu poświęcone, gdzie widzowie podsyłaja konkretne kadry ze wskazaniem co jest nie halo. Poszperaj, ile w filmie "Troja" jest nieścisłości historycznych.

 

Ja ten film traktuję jako możliwą wersję wydarzeń. Ciekawi mnie też, to jak one w kolejnych odcinkach będą korelować ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja ten film traktuję jako możliwą wersję wydarzeń.

No widzisz, sam sobie przeczysz.

Pierw piszesz, że to tylko fikcja, nie umiejscowiona w czasie i konkretnych wydarzeniach, a teraz, ze to jednak możliwa wersja wydarzeń.

Dla mnie niemożliwa, bo nie ma szans żeby policja sprzed 25 lat używała dzisiejszego umundurowania. Takie niedoróbki od razu nasuwają podejrzenie, że fabuła jest tak samo niechlujnie wydumana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, nie przeczę sobie.

Ponieważ jest to fikcja to jej ramach możliwe są różne wydarzenia mniej lub bardziej wiarygodne. Ciekawi mnie wersja wydarzeń zaproponowana przez reżysera, bo będzie prawdopodobnie odmienna od tej którą ja sobie wyrobilem na podstawie tego czym nakarmiły mnie media.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle niezrozumiałe dialogi.......kto montuje te polskie syfy :-) ?

 

To jest bolączka prawie wszystkich polskich filmów.

Ale ta kwiecista "mowa potoczna" jest na ogół zrozumiała. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że fabuła jest tak samo niechlujnie wydumana.

 

Jest faktem, że Lepper sam się nie powiesił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.