Skocz do zawartości
IGNORED

linux audio embedded system: shadow


ayran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super, niech ci update szybkim będzie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałem pochwalić się faktem, że zainstalowałem system SHADOW opracowany i udostępniony przez Ayrana. Wcześniej przez prawie rok miałem na małym komputerku wgranego Voyage_MPD. Nie było z użytkowaniem tamtego systemem problemu, ale instalacja stanowiła istną drogę przez mękę, szczególnie dla osoby nieobeznanej z Linuxem.

 

A dlaczego piszę dzisiaj? Otóż dla eksperymentu zainstalowałem systemik SHADOW. Ponieważ nie mam w komputerku do audio czytnika CD, instalację zrobiłem z pendriva na dysk SSD umieszczony w urządzeniu. Całość instalacji (od naciśnięcia przycisku zasilania komputera do jej zakończenia, tj. gotowości systemu do działania minęło dokładnie .... 7 minut !!!! Wiem, bo włączyłem stoper z ciekawości ile zajmie ta procedura, gdyż wcześniej czytałem (i to mnie zachęciło do spróbowania Shadow'a), że któremuś z kolegów zajęło to 3 minuty. Mnie dłużej, ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem. Instalacja jest bezproblemowa, nie trzeba się w ogóle znać na Linuksie, aby system uruchomić i działał oraz odtwarzał ulubioną muzykę.

 

Moja konfiguracja sprzętowa to mały dysk SSD na system, drugi dysk 2" (500 GB z muzyką w gęstych formatach), a karta muzyczna wewnętrzna na złączu PCI Audiotrak Prodigy HD2.

 

Cóż mogę dodatkowo powiedzieć: nawet jeśli ktoś nie używał wcześniej Linuxa poradzi sobie, a warto nawet dla próby uruchomić instalację na drugi pendrive jako dysk systemowy. Duża frajda, a dźwięk odtwarzany bitperfect jeszcze lepszy, bez zabaw w miksery Windows i całe zabawy z konfiguracją "okienek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pawel_PS

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc kłaniam się wszystkim nisko.

 

Szczególne podziękowanie dla ayrana za jego Cień. W porównaniu do Voyage MPD, mpdpup czy Daphile, Shadow jest wręcz banalny do postawienia i skonfigurowania, nawet przy bardzo ograniczonej wiedzy. Z mojej strony tylko kilka uwag/sugestii/pytań:

 

1. Pod Ubuntu 12.04 i 14.04, których używam, nie udało mi się przygotować pendrive’a poleceniem cat, pojawiał się komunikat o braku dostępu do urządzenia (także z sudo cat). Sprawę załatwił ImageWriter.

 

2. Wake ON LAN pozwoliłby na pełną obsługę systemiku z Androida (włączanie, sterowanie, wyłączanie). Tym samym fizyczny dostęp do terminala nie byłby potrzebny. Pewnie trzeba wyedytować /etc/network/interfaces, ale za mało się znam, żeby sam mieszać.

 

3. Ayran, czy sposób na uaktualnienie systemiku opisany w poście 58 działa przez ssh? Czy można zaktualizować systemik przez proste skopiowanie pliku sqfs.sqfs klientem scp? Może warto dodać do instrukcji opis aktualizacji?

 

4. Jak zrobić kopię zapasową bazy mpd i jak taką bazę przywrócić po ponownej instalacji systemiku? Ręczne skopiowanie pliku mpd.database zadziała? Sporo czasu można oszczędzić przy ponownym stawianiu systemiku lub w przypadku dwu terminali, korzystających z tego samego NASa. Może skrypt jakiś do systemiku dołączyć?

 

5. Korzystam obecnie z MPDroid i Mupeace, niestety żaden nie pozwala na przeszukiwanie bazy po datach (albo ja nie mogę tego znaleźć). Poinstruujcie, proszę, ignoranta lub podpowiedzcie klienta, który to potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pod Ubuntu 12.04 i 14.04, których używam, nie udało mi się przygotować pendrive’a poleceniem cat, pojawiał się komunikat o braku dostępu do urządzenia (także z sudo cat). Sprawę załatwił ImageWriter.

A mógłbyś mi wkleić co dokładnie ci się wyświetliło?

Pewnie "Brak dostępu", po angielsku to jest "Permission denied". Twórcy Ubuntu wmówili ludziom, że logowanie się jako root jest złe. Po prostu wykonałeś polecenie "cat' jako użytkownik, który nie miał prawa zapisu do urządzenia /dev/sdb (sdc itd.). Sudo to taka proteza do udawania roota, ale tam trzeb skonfigurować co może wykonywane na prawach roota. No i twórcy Ubuntu nie przewidzieli, że ktoś będzie chciał pisać bezpośrednio do urządzeń blokowych przy pomocy cat. Dodam do dokumentacji, że należy się w linuksie zalogować w shellu jako root.

 

2. Wake ON LAN pozwoliłby na pełną obsługę systemiku z Androida (włączanie, sterowanie, wyłączanie). Tym samym fizyczny dostęp do terminala nie byłby potrzebny. Pewnie trzeba wyedytować /etc/network/interfaces, ale za mało się znam, żeby sam mieszać.

WOL to problem BIOSu. Nie jest problemem systemu operacyjnego bo system operacyjny jeszcze nie działa. Czyli trzeba to włączyć w BIOSie. Potem z innego komputera na MAC budzonej maszyny wysyła się programikiem na port 7/9 pakiet UDP. Więc BIOS musi na tych portach nasłuchiwać, musi trzymać kartę sieciową włączoną i switch/router musi tę kartę uważać za włączoną. Wyłączona karta nie odbiera pakietów. Zatem nie trzeba niczego edytować tylko ustawić w BIOS. Temat jest ciężki: terminale HP z moim routerem asus na ddwrt nie miały WOL mimo włączenia w BIOS. Z kolei terminal Fujitsu 450-2 miał. Mój ION ZOTAC 230 nie ma.

 

3. Ayran, czy sposób na uaktualnienie systemiku opisany w poście 58 działa przez ssh? Czy można zaktualizować systemik przez proste skopiowanie pliku sqfs.sqfs klientem scp? Może warto dodać do instrukcji opis aktualizacji?

Tego jeszcze nie ma. Tamto jest już nieaktualne. Żeby osiągnąć to co mówisz cały system musiałby rezydować w ramdysku. Myślałem o tym, ale to się stanie nieprędko. W każdym razie rozumiem, że byłby to fajny ficzer.

 

4. Jak zrobić kopię zapasową bazy mpd i jak taką bazę przywrócić po ponownej instalacji systemiku? Ręczne skopiowanie pliku mpd.database zadziała? Sporo czasu można oszczędzić przy ponownym stawianiu systemiku lub w przypadku dwu terminali, korzystających z tego samego NASa. Może skrypt jakiś do systemiku dołączyć?

OK, to jest dość proste. W poznawalnej przyszłości się za to wezmę.

 

5. Korzystam obecnie z MPDroid i Mupeace, niestety żaden nie pozwala na przeszukiwanie bazy po datach (albo ja nie mogę tego znaleźć). Poinstruujcie, proszę, ignoranta lub podpowiedzcie klienta, który to potrafi.

Na pewno w domyślnej konfiguracji MPD do bazy wrzuca tag "Date". Sprawa jest trudna po różne programy do tagowania różnie wypełniają te tagi. Przykładowo u mnie w bazie są m.in. takie wpisy jeśli chodzi o "Date":

 

Date: 2014

Date: 2014-02-04

Date: 2014-03

 

Z tego co wiem to można po datach szukać w ncmpcpp, czyli w tym kliencie wbudowanym w systemik i dostępnym z pierwszej konsoli po wciśnięciu [enter]. Ncmpcpp działa na linuksach no ale to program konsolowy, czyli może wedle wielu: po prostu brzydki, no i nie działa na androidzie, chyba że się z androida zalogujesz po ssh na systemik.

 

W każdym razie dzięki za uwagi. Niech bitperect będzie z tobą i niech ci update szybkim będzie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi wkleić co dokładnie ci się wyświetliło?

Wiele tego nie było:

bash: /dev/sdc: Brak dostępu

 

Temat jest ciężki: terminale HP z moim routerem asus na ddwrt nie miały WOL mimo włączenia w BIOS.

Mój HP T5720 też ma w BIOSie włączone WOL i pod Daphile działało (przez router Netgear WNR3500L), trzeba było tylko zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach (nie pamiętam teraz gdzie to było). Takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znalazłem, ale nie wiem, czy w przypadku systemiku ten sposób da się zastosować.

 

Ncmpcpp działa na linuksach no ale to program konsolowy, czyli może wedle wielu: po prostu brzydki, no i nie działa na androidzie, chyba że się z androida zalogujesz po ssh na systemik.

Mój wzrok już dawno nie jest na tyle dobry, żebym czytał taki konsolowy maczek na siedmiocalowym tablecie ;-)

Desktopowy GMPC listuje utwory/albumy pod dacie (rok), ale wersji na Androida nie ma. MPDroid chyba czyta taga Date, bo wyświetla rok w zakładce "Now Playing". Trudno, trzeba z tym żyć :) To w zasadzie jedyna rzecz, której mi w porównaniu z Daphile brakuje (choć to w zasadzie kwestia klienta, a nie systemiku), reszta "ficzerów" to dla mnie wodotryski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HP T5720 też ma w BIOSie włączone WOL i pod Daphile działało (przez router Netgear WNR3500L), trzeba było tylko zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach (nie pamiętam teraz gdzie to było). Takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znalazłem, ale nie wiem, czy w przypadku systemiku ten sposób da się zastosować.

 

Tak na szybko.

# editbox /etc/init.d/S99local

 

i na końcu pliku wstaw

ethtool -s eth0 wol g

 

Wstawię to standardowo w system, ale w tej chwili mam zapchanego dropboxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do dokumentacji, że należy się w linuksie zalogować w shellu jako root.

Wpisałem w terminalu:

# sudo -i

 

i cat zrobił, co trzeba :)

# editbox /etc/init.d/S99local

 

i na końcu pliku wstaw

ethtool -s eth0 wol g

Niestety nie działa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa wstawianie czy nie działa ethool?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przed wstawieniem linii musisz wykonać "remountrw" no bo cały system jest w trybie RO. Potem editbox, a potem remountro i dopiero wtedy reboot.

 

ok, spróbuj jeszcze raz ściągnąć instalkę, ethtool jest już wśród skryptów dotyczących sieci. W każdym razie u mnie zaczęło działać :D Na ION ZOTAC 230.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja systemiku ma działające WOL. Sprawdzone na HP T5720 i Dell FX170.

Dzięki, ayran!

 

Przy okazji przećwiczyłem ręczne kopiowanie bazy na świeżą instalkę - też działa i właśnie Jackie McLeana sobie słucham :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, przy nowych instalacjach co można zrobić, aby nie konfigurować wszystkiego od początku? Pomimo tego, że instalacja i konfigurowanie to najwyżej 10 minut ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, przy nowych instalacjach co można zrobić, aby nie konfigurować wszystkiego od początku? Pomimo tego, że instalacja i konfigurowanie to najwyżej 10 minut ;)

Ok, też w jest TODO, ale od poziomu "działa" muszę przejść do poziomu "zbudowane bardziej elegancko". Konfiguracja musiałaby by być w jednym pliku. Teraz jest w około 10. No ale to w sumie dobry pomysł.

 

Nowa wersja systemiku ma działające WOL. Sprawdzone na HP T5720 i Dell FX170.

Dzięki, ayran!

 

Przy okazji przećwiczyłem ręczne kopiowanie bazy na świeżą instalkę - też działa i właśnie Jackie McLeana sobie słucham :)

Szacun :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić tak, żeby w instalatorze była możliwość wyboru między nową instalacją i uaktualnieniem z zachowaniem plików konfiguracyjnych i bazy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić tak, żeby w instalatorze była możliwość wyboru między nową instalacją i uaktualnieniem z zachowaniem plików konfiguracyjnych i bazy?

 

To jest też do zrobienia, ale najpierw muszę połączyć konfigurację w jeden plik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej wersji jest tak, ze jak sie połączyć na port tcp/100 to maszyna sie zamknie

 

telnet ip 100

 

To na unixach

 

A w Windows to w przeladrce:

ip:100

 

Ale wczoraj mnie olśnilo by wyłączać tez przez wol. Spróbuje to dziś zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja loguję się przez ssh jako root i zamykam system poleceniem poweroff.

Też tak potrafię.:)

Szybciej jednak podnosze 4 litery i naciskam przycisk power.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej, to może i jest, ale rzeczone litery z sofy trzeba ruszyć ;)

U mnie terminal schowany i do powera ciężko się dostać, dlatego na WOL mi zależało.

Gdyby tak jeszcze dało się instalować/aktualizować przez sieć, to byłbym cały szczęśliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Wyłączanie komputere przy pomocy WOL (ta sama komenda/program którym włączamy komputer).

W pliku /etc/inetd.conf trzeba dodać te linie. Wrzuciłem już poprawioną wersję, ale poprawka jest mała więc w sumie

szybciej idzie to wkleić/wpisać.

 

7 dgram udp nowait root poweroff poweroff

9 dgram udp nowait root poweroff poweroff

 

Wada jest taka, że systemik wyłącza się po skanowaniu go po UDP. Jeśli coś połączy się na 7/UDP lub 9/UDP to zostaje wykonany poweroff. Zakładam jednak, że melomani słuchają muzyki a nie bawią się nmapem (skaner portów)

w swoim LAN. Zysk jest taki, że wyłączamy maszynę tym samym program WOL jakim ją włączamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Soxr jest wielowątkowy. Jeśli ktoś korzysta z maszyny wielordzeniowej i lubi DSD a nie ma DACa DSD tylko PCM i to taki co nie obsługuje 352.8Khz albo ma pliki DSD128 lub DSD256 to może to mu się przydać. Resampling powinien być bardziej wydajny.

 

linki bez zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOL fajnie działa :)

Teraz czterech liter nie ruszam. Można dostać hemoroidów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało i przestało :(

 

Po dłuższej przerwie, kiedy komp jest wyłączony WOL go nie włącza. Dlaczego ? Może brak zasilania karty sieciowej ?

Czy trzeba w FX170 przestawić coś w Bios ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niektóre komputery mają WOL same z siebie. A niektóre wymagają jeszcze ustawienia pewnej wartości w karcie sieciowej, która to wartość wymaga podtrzymania zasilania. Tego właśnie nauczyłem się od kolegi roberriba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Czyli po wyłączeniu komputer musi pod napięciem. Dioda karty sieciowej musi się świecić. Też mi się to nie podoba i jest według mnie głupie. To powinno być realizowane w całości przez bios i konfiguracja tego z poziomu systemu operacyjnego jest głupa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam laptopa IBM T40 i WOL działa jedynie w przypadku podłączenia zasilacza sieciowego.

Jeżeli laptop jest tylko na zasilaniu bateryjnym to niestety WOL nie działa.

I potwierdzam, jeżeli dioda karty sieciowej nie świeci (zasilanie tylko z akumulatora) to poprzez WOL nie jestem w stanie uruchomić komputera;

jak tylko podam zasilanie, dioda zaczyna świecić, to wtedy oczywiście można już korzystać z opcji WOL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem eksperyment z ion zotac 230. Systemik przestawia co trzeba w karcie i jeśli się wyłączy system z konsoli poweroff albo przy pomocy przycisku z obudowy (co również oznacza wykonanie polecenia poweroff) to komputer wchodzi w lekkei standby i dioda karty sieciowe sobie miga. W tym stanie karta odbiera pakiety i w dodatku ma przestawione co trzeba. WOL działa.

 

Ale teraz wystarczy wypiąć zasilanie, wpiąć z powrotem i karta już nie miga. Komputer wyłączony z prądu i podłączony z powrotem nie jest już w tym stanie standby. Karta sieciowa nie odbiera pakietów. Sory, ale ten kto to wymyślił był debilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim FX170 po wyłączeniu dioda karty sieciowej gaśnie, pomomo to np po 5 minutach od wyłączenia, WOL działa i uruchamia komp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.