Skocz do zawartości
IGNORED

MANGER AUDIO do posłuchania w Szczecinie - CCD


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Produkty Manger Audio znalazły się w ofercie znanego wszystkim audiofilom, Clubu CD - ( ccd.pl )

 

Oferta póki co skromna, ale zapewne dostępna będzie pełna oferta produktów tej ciekawej firmy.

 

Kto ma blisko, to może zapoznać się z efektem pracy tych "dziwnych przetworników" ... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość passer

(Konto usunięte)

Mam nadzieję, że jak dojadą zamówione z1 - odsłuch będzie można zorganizować w Łodzi.

 

Wcześniej co prawda próbowałem zorganizować odsłuch p1 ( jak wracały z testów z Warszawy mogły trafić do Łodzi ) ale nie było chętnych. Q21 nie chciał nawet ze mną zamienić słowa mimo, że pojechałem do nich osobiście.

 

Manger nie ma dużej oferty.

Ich nowa strona http://www.mangeraudio.com/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić o odsłuchu tych kolumn gdyż dystrybutor "ma czas" dla klientów głównie w dzień powszedni w godzinach 10-12 rano. Ponadto dystrybutor wyznacza dokładną datę odsłuchu np wtorek. Osobiście dla mnie to kpina i lekceważenie klienta, no ale cóż poradzić na to iż ktoś obraża się na pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość passer

(Konto usunięte)

Przyjmując fakt, że CCD nie jest sklepem stacjonarnym a jedynie dystrybutorem produktów Manger, Rogers, 47Lab.. itd. to fakt ten zupełnie mnie nie dziwi, że na odsłuch trzeba się umówić, i że dostępne są dwa dni w tygodniu wtorek i czwartek.

 

Sądząc po ciągle rozszerzającej się ofercie ma co robić.

 

W ciągu tego okresu czasu, w którym dokonuję zakupów w CCD nigdy nie spotkałem się z lekceważeniem, a tym bardziej z kpiną.

 

Wracając do tematu wątku, dowiedziałem się, że niedługo powinny pojawić się kolumny aktywne - chyba s1, a więc flagowy ( jak dla mnie ) produkt Manger Audio.

 

Oczywiście do odsłuchu w Szczecinie :) - być może tylko we wtorki i czwartki.

Przypuszczam zresztą, że w przypadku uprzejmej prośby inny termin byłby do załatwienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jeśli dystrybutor będzie zainteresowany, u nas oczywiście możemy zrobić odsłuchy.

Nie wiem z kim u nas rozmawiałeś, ale tego typu ciekawymi produktami zawsze jesteśmy zainteresowani.

Skontaktuj się ze mną proszę na priva,

Jacek

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 bm. dowiemy się co o MSS p1 sądzi ( najprawdopodobniej ) p. Marek Dyba

 

Ok, ale kiedy dotrą Mangery do Q21 w Pabianicach ? Jest kilku chętnych do posłuchania tych cacuszek.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie nie do mnie.

 

Moje zupelnie prywatne monitory z1 będą w Łodzi na początku listopada. :)

 

O, to interesujące - czyli już niedługo. Czy miałeś okazje posłuchać je wcześniej czy zamówiłeś w ciemno ? Generalnie monitory to mój konik - mam kilka modeli SF m.in. Minimy Vintage. Jesli zechcesz można porównać z Mangerami.

Minimy Vintage to genialne monitory o kapitalnym dżwięku ale niewielu audiofili zdaje sobie z tego faktu sprawę [....]

Będą napędzane Martonem Reference ? Jakie zastosujesz okablowanie ic i głośnikowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimy Vintage to genialne monitory o kapitalnym dżwięku ale niewielu audiofili zdaje sobie z tego faktu sprawę [....]

Bo robiono je tak jak inne sonusy z lat 90...porządnie...

Obudowa to w 100% solidne drewno a nie MDF.

Niestety dopiero co się dowiedziałem, że SF wycofał je ostatecznie ze swojej oferty. Były zapewne za drogie i zbyt mało wizualnie bijące po oczach. Arrivederci Minima...

Seria Cremona również została wycofana z produkcji. To co było związane z Serblinem a także co było piękne i eleganckie znika z Sonusa. Właściwie ostatnie kolumny designed by Serblin znajdujące się jeszcze w ofercie firmy to Stradivari.

 

7103ts.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Obudowa to w 100% solidne drewno a nie MDF.

 

Nie napiszę w stylu ……….udowodnij dlaczego.

Napiszę jednoznacznie, MDF jest o wiele lepszym materiałem do budowy kolumn od litego drewna.

 

 

p.s. te Sonusy są chyba z MDF oklejonego drewnem z Orzecha Włoskiego w celach dekoracyjno wykończeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Napiszę jednoznacznie, MDF jest o wiele lepszym materiałem do budowy kolumn od litego drewna.

 

Nie jest to jednak regułą.

Miałem kolumny drewniane i z MDF-u i obie grały / grają b.dobrze.

Wszystko chyba jednak zależy od projektu i samej budowy (zestrojenia) całości danej kolumny.

Nie jestem konstruktorem i nie chcę wypowiadać się kategorycznie w tej kwestii i kieruję się tylko słuchem ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jedynie, że MDF jest lepszy od litego drewna

Może napisz że jest wygodniejszy w aplikacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Może napisz że jest wygodniejszy w aplikacji :)

 

Oczywiście jest to jedna z zalet. Nie ma w tym nic wstydliwego.

Wpływa to na niższą cenę kolumn na czym korzysta klient.

Kolejną jest jednakowa gęstość w każdym miejscu płyty ( 650 kg/m2 czyli ok. dębu )

Nie zdarza się także aby MDF pękał przy wysuszeniu do czego lite drewno ma ogromne tendencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że MDF miał być pomysłem na to co zrobić z wiórami z obrobionego drewna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serblin miał swoje teorie na temat stosowania drewna w kolumnach. W wywiadzie zamieszczonym w Audio nr 1/2000 powiedzial jak trudna jest obróbka drewna i na co sie zwraca uwagę aby nic nie pękało...

On traktował kolumny jako instrument muzyczny i drewno miało w tym jakiś udział. Czy miał rację? Najlepiej ocenić po cenach niektórych starych Sonusów z rynku wtórnego, które są nadal poszukiwane i o zainteresowaniu jakie wywołują...vide Electa Amator...

 

Co do drewna i mdf w kolumnach to jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Każdy argument można bronić na wiele sposobów szczególnie gdy za tym idą oszczędności na których sie potem zarabia.

 

 

 

moreno1973 - zapraszam na odsłuch L-707 :)

 

 

 

Tych które są do kupienia na HIFI.pl za 12 tyś PLN?

Dzięki ale ja mam już fajne monitory...i trochę piękniejsze od diabła;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Bo robiono je tak jak inne sonusy z lat 90...porządnie...

Obudowa to w 100% solidne drewno a nie MDF.

Niestety dopiero co się dowiedziałem, że SF wycofał je ostatecznie ze swojej oferty. Były zapewne za drogie i zbyt mało wizualnie bijące po oczach. Arrivederci Minima...

Seria Cremona również została wycofana z produkcji. To co było związane z Serblinem a także co było piękne i eleganckie znika z Sonusa. Właściwie ostatnie kolumny designed by Serblin znajdujące się jeszcze w ofercie firmy to Stradivari.

 

7103ts.jpg

 

Wielka,wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Czy CCD wystawia sie na Audio Show? Ma kogoś kto mu sprzedaje urządzenia w Wawie? Chętnie bym posłuchał co potrafią Mangery podczas odtwarzania samplera Mangera;) To chyba najlepszy sampler w historii i mający niezłą wartość muzyczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość passer

(Konto usunięte)

Wracając do tematu. Czy CCD wystawia sie na Audio Show? Ma kogoś kto mu sprzedaje urządzenia w Wawie? Chętnie bym posłuchał co potrafią Mangery podczas odtwarzania samplera Mangera;) To chyba najlepszy sampler w historii i mający niezłą wartość muzyczną.

 

Ja nie znam odpowiedzi na te pytania.

 

A wizyta w Łodzi ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Manger Audio znalazły się w ofercie znanego wszystkim audiofilom, Clubu CD - ( ccd.pl )

 

Oferta póki co skromna, ale zapewne dostępna będzie pełna oferta produktów tej ciekawej firmy.

 

Kto ma blisko, to może zapoznać się z efektem pracy tych "dziwnych przetworników" ... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kurcze.

Skądinąd, znam całkiem podobne "poezje", o innych akcesoriach audio, oferowanych przez CCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gratulacje za teksty i "tekściarza"! Kopara, dosłownie opada...

 

Oczywiście, że posłuchać (tym razem kolumn) - nie zaszkodzi.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Manger były prezentowane w Polsce podczas jednej z pierwszych edycji Audio Show.

Pamiętam, że wtedy też wzbudzały wiele emocji - głównie z powodu zintensyfikowanego marketingu.

Pamiętam jak grały, ale to było tak dawno temu, że wartość tych wspomnień jest zerowa. Nadmienię jedynie, że temperatura emocji była bliska tej wartości, więc może dlatego przez tyle lat było u nas cicho o tej firmie. Teraz to się zmieni, bo redaktorzy prasowi i blogerzy ruszą do boju i świetnie wykonają swoją robotę. Zapewne dopiero po AS, żeby nie było kolizji realiów z ich zapewnieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.