Skocz do zawartości
IGNORED

TEST-dla słyszących i niesłyszacych (okablowanie IC, i kabli głośnikowych)


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

muda44 ty nie rozumiesz jednego - usilnie starami się tobie wytłumaczyć ze cewka mimo ze jest cewką (czy to w zwrotnicy czy w głośniku) nie przestaje być równolegle zwykłym drutem. To ze z drutu nawiniemy cewkę nie spowoduje ze pozbędziemy się wszystkich znieksztalcen wynikajacych z tego ze drut to drut.

 

"oczywiście" oznacza ze sie z tobą zgodzilem w kwestii wnoszenia znieksztalcen przez wszytkie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chwała ci za to-ale czemu,że są za drogie,czy grają podobnie(identycznie) a tylko piękniejsze obudowy mają.

Bo w środku elementy mają w każdym (czy drogie czy tanie) te same parametry.W zależności od mocy-jedne wydajniejsze inne mniej.

We wzmacniaczu za 3 tyś jest części za 300 pln-a we wzmaku za 50 tyś części jest za 800 pln.

Kto został wyruchany lepiej z kasy?

A do tego w teście ABX nie można ich odróżnić.:)

 

Odpowiedzi na Twoje pytania udzieliłem w poprzednich wpisach. Co ceny, mam wrażenie że ktoś tutaj zwariował. Skoro między wzmacniaczami za 300zł i 50k nie ma różnicy to nadal nie rozumiem po co człowiek niesłyszący zainwestował w sprzęt za ponad 20k? Przy tym pytaniu najwyraźniej Cię przytkało.

 

Co do metodologii testów ABX którą wychwalasz pod niebiosa, jeśli podobną zastosujesz w innych dziedzinach to:

- nie rozróżnisz dwóch zbliżonych odcieni tego samego koloru,

- nie odróżnisz 10 kolejnych zapachów,

- będziesz miał duży problem z rozróżnieniem 10 różnych gatunków wina

itd.

 

W podsumowaniu okaże się że niedowidzisz, niedosłyszysz, jesteś pozbawiony zmysłu powonienia oraz smaku. Takie są następstwa 10-krotnej próby.

 

Reasumując to wszystko,test miał tylko na celu sprawdzenie czy faktycznie ktoś ma takie zdolności słuchowe

 

Mam wrażenie, że test miał na celu zaspokojenie Twojej próżności i wywołanie zadymy. Liczba niekonsekwencji którą Wam zarzuciłem i brak sensownej odpowiedzi z Waszej strony mi w zupełności wystarczy.

 

Twoją wódką nie jestem zainteresowany (gustuję w trochę innych trunkach). Proszę nie wywołuj mnie po raz kolejny do tablicy. Wasze pseudo argumenty znam na pamięć i nie mam ochoty czytać po raz kolejny długiego elaboratu z rozwalonym cytowaniem w którego środku zacytowano moją wypowiedź.

 

Dobrego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Skoro między wzmacniaczami za 300zł i 50k nie ma różnicy

Troszkę pomieszałeś,nie 300pln za wzmak a powiedzmy 3tyś,a 300 pln to jego elektronika w środku,a ten za 50 koła ma nie więcej jak za 8oo pln.-nie licząc obudowy,trafa ,wskazników typu ACCU- które są dla picu a liczą sobie jak chłop za zboże itd.Obudowa pracująca jako radiator ,proszkowana 10 razy-za to płacisz itd.

Wygląd full wypas,logo audiofilskie-i od ch..ja marży.

 

. Proszę nie wywołuj mnie po raz kolejny do tablicy.

Absolutnie cię nie namawiam,i nie wywołuję-jak test ogarniesz to za kilka lat może pogadamy.

Może ja się mylę-ale ja będę to chciał sprawdzić,jak na razie opieram się na dość mocnych dowodach innych-którzy w teście polegli.

A pisanie ja słyszę mnie mało przekonuje-tym bardziej że sprawdzałem dziesiątki razy-tylko racjonalnie,a nie pod wpływem opisów-choć i tak też było,i to często.

 

Mam wrażenie, że test miał na celu zaspokojenie Twojej próżności i wywołanie zadymy.

A twoje wrażenie mnie średnio interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja przypomina mi niedawne "kopanie się z koniem" jak pojawił sie ze swoimi teoriami niejaki Kamil Tomasz Jarmusik! :-)

W ogóle propozycja ewentualnej "nagrody" w postaci skrzynki wódki wydaje mi się na tym forum lekko nietrafiona.

Pozdrawiam

 

A dlaczego nie trafiona ? czy po za muzyką nie można się wódki napić ? Jak wolisz Coca-Cole to też Ci pewnie kolega Gracjan szkrzynke kupi :-) a my wypijemy Żubra :-).

Na muzyce i audio świat się nie kończy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz Coca-Cole to też Ci pewnie kolega Gracjan szkrzynke kupi :-)

Ależ oczywiście-nie ma żadnego problemu-jeszcze kolega Bona 68 nie doczytał że jest jeszcze zgrzewa piwa,i to wszystko razy 2,bo drugi kolega się zaoferował,plus skrzynka wina od innego kolegi+pieczona gęś. ;)

To już nie przelewki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, dzięki za odpowiedź w sprawie cen sprzętu. Nie wiedziałem co prawda, że to suma konfigu Twojego i kolegi, do tego wydawało mi się, że gdzieś pisałeś o cenie tylko swojego sprzętu na poziomie 20-35tyś. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Sama kasa nie zapewnia odpowiedniego zestawienia sprzętu.

 

Zaciekawiło mnie to co napisałeś.

W rozmowie na temat poprawy w systemie z redaktorem-dostaję poradę,oczywiście na temat droższego wzmacniacza,tyle ile bym musiał zapłacić za niego ,to po sprzedaniu obecnych kolumn i dołożeniu tych pieniędzy do nowych bym miał taki przeskok że głowa mała.

Żadnego pytania z jego strony-a co pan chce zmienić,a jaki ma pan pokój,a jak u pana z akustyką,jaki metraż,tylko że proszę pamiętać o dobrych platformach(oczywiście od razu podał gdzie mam je kupić) i jak by mało tego to powiedział że proszę się na mnie powołać-pewnie rabacik jakiś pan dostanie.

K..wa ręce opadają-jedna wielka (klika) jeden drugiemu ludzi nagania a wszystko to tylko biznes i nic więcej.

 

Przecież sam się takiego redaktora pytałeś o opinie. Prawda? Nie wiem czy to był Gracjan czy maniekin274. Wtrąciłeś tam nawet swoje ulubione "ha,ha". Mało tego rady, które dostałeś od niego w odpowiedzi, puszczałeś dalej na forum jako swoje i dobre. To co uwierzyłeś mu w połowicznie? Bo przecież ten redaktor "słyszy kable".

 

O tutaj Twój list :-)

http://www.highfidelity.pl/@listy-1906&lang=

 

 

Powiem Ci, że jak miałem Nada 352, 372, 375 z Elackami 208.2 też nie bardzo słyszałem wpływ kabli. Coś tam niby było, ale na granicy percepcji, sugestii. Sytuacja się zmieniła po zmianie kolumn na AP Tempo6, było słychać lepiej i wiedziałem że różnice są.

Po zmianie Nada 375 na lepszy wzmacniacz, różnice okazały się bardzo duże. Słychać wszystko świetnie - rca, głośnikowe, sieciowe, lampy. Ba!!! Nawet bezpieczniki! :-) Traktuję to jako dobrą zabawę i nie zapominam, że muzyka jest najważniejsza.

 

Zwolnij trochę, posłuchaj co piszą do Ciebie bardziej doświadczeni koledzy (nie myślę o sobie). Posłuchaj lepszych konfigów! ;-)

Chociaż słuchać też trzeba umieć... Zmiany we własnym systemie osłuchanym systemie są łatwe do wychwycenia. Jak słuchasz lepszego sprzętu u kogoś na szybko, trzeba być osłuchanym i mieć doświadczenie. Inaczej bardzo łatwo jest powiedzieć coś w stylu - Phi! taki drogi hi end a gra jak u mnie. ;-)

Jak jesteś zadowolony ze swojego sprzętu to super! Słuchaj muzyki i się ciesz. Nie prowadź jednak krucjat na forum, wypowiadając się tak bezkrytycznie, bo możesz się mylić....

 

Pozdr.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście-nie ma żadnego problemu-jeszcze kolega Bona 68 nie doczytał że jest jeszcze zgrzewa piwa,i to wszystko razy 2,bo drugi kolega się zaoferował,plus skrzynka wina od innego kolegi+pieczona gęś. ;)

To już nie przelewki. :)

 

Kolega widocznie mało czyta i zna forum bo jeśli jest tu już Klub Dobrego Piwa to dlaczego ma nie być Klub Dobrego Żubra :-), to specyficzne forum w którym pewnie za chwilkę powstanie zakładka - Sprzedam - kupie auto i też się nie zdziwię :-).

 

Powiem Ci, że jak miałem Nada 352, 372, 375 z Elackami 208.2 też nie bardzo słyszałem wpływ kabli. Coś tam niby było, ale na granicy percepcji, sugestii. Sytuacja się zmieniła po zmianie kolumn na AP Tempo6, było słychać lepiej i wiedziałem że różnice są.

Po zmianie Nada 375 na lepszy wzmacniacz, różnice okazały się bardzo duże. Słychać wszystko świetnie - rca, głośnikowe, sieciowe, lampy. Ba!!! Nawet bezpieczniki! :-) Traktuję to jako dobrą zabawę i nie zapominam, że muzyka jest najważniejsza.

 

Ja kupiłem własnie sobie dla zabawy i posłuchania NAD C-375 i chętnie posłucham na co zmieniłeś, jakie kabelki, głośniczki i jak oceniasz procentowo różnice słyszaną bo na wiosnę i tak muszę coś kupić z wyższej półki ażeby pobawić się kabelkami, napisz więcej proszę co dokładnie zmieniłeś i Twoje obiektywne odczucia, wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, dzięki za odpowiedź w sprawie cen sprzętu. Nie wiedziałem co prawda, że to suma konfigu Twojego i kolegi, do tego wydawało mi się, że gdzieś pisałeś o cenie tylko swojego sprzętu na poziomie 20-35tyś. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Sama kasa nie zapewnia odpowiedniego zestawienia sprzętu.

 

Zaciekawiło mnie to co napisałeś.

 

 

Przecież sam się takiego redaktora pytałeś o opinie. Prawda? Nie wiem czy to był Gracjan czy maniekin274. Wtrąciłeś tam nawet swoje ulubione "ha,ha". Mało tego rady, które dostałeś od niego w odpowiedzi, puszczałeś dalej na forum jako swoje i dobre. To co uwierzyłeś mu w połowicznie? Bo przecież ten redaktor "słyszy kable".

 

O tutaj Twój list :-)

http://www.highfidelity.pl/@listy-1906&lang=

 

 

Powiem Ci, że jak miałem Nada 352, 372, 375 z Elackami 208.2 też nie bardzo słyszałem wpływ kabli. Coś tam niby było, ale na granicy percepcji, sugestii. Sytuacja się zmieniła po zmianie kolumn na AP Tempo6, było słychać lepiej i wiedziałem że różnice są.

Po zmianie Nada 375 na lepszy wzmacniacz, różnice okazały się bardzo duże. Słychać wszystko świetnie - rca, głośnikowe, sieciowe, lampy. Ba!!! Nawet bezpieczniki! :-) Traktuję to jako dobrą zabawę i nie zapominam, że muzyka jest najważniejsza.

 

Zwolnij trochę, posłuchaj co piszą do Ciebie bardziej doświadczeni koledzy (nie myślę o sobie). Posłuchaj lepszych konfigów! ;-)

Chociaż słuchać też trzeba umieć... Zmiany we własnym systemie osłuchanym systemie są łatwe do wychwycenia. Jak słuchasz lepszego sprzętu u kogoś na szybko, trzeba być osłuchanym i mieć doświadczenie. Inaczej bardzo łatwo jest powiedzieć coś w stylu - Phi! taki drogi hi end a gra jak u mnie. ;-)

Jak jesteś zadowolony ze swojego sprzętu to super! Słuchaj muzyki i się ciesz. Nie prowadź jednak krucjat na forum, wypowiadając się tak bezkrytycznie, bo możesz się mylić....

 

Pozdr.

Co do Linear-to byłem napalony ale dzięki Dawidowi,a nie jemu.

I ogólnie co było kiedyś,teraz już nie jest. :)

A czy ty słyszysz kable,czy bezpieczniki-to bardzo dobrze.Trzeba było udział w teście zabrać,a gadać na forum to każdy potrafi.

 

Chociaż słuchać też trzeba umieć..

Może tu jest problem...:)

 

A sprawa następna-o ile ten wpływ jakiś tam jest :) i jest on taki mały że trzeba czasu żeby cokolwiek usłyszeć,i te zmiany są tak małe,to stosunek tej jakości moim zdaniem nie jest proporcjonalny do ceny okablowania.

Za dwa druty zapłacić tak skromnie ze 3 tyś-i takich subtelności oczekiwać-i jeszcze się wsłuchiwać nie wiadomo jak,to wolę kilkadziesiąt płyt.

 

Przy takim wsłuchiwaniu-to ja nie wiem czy wy wiecie czego wy słuchacie-bo nie liczy się repertuar tylko czy talerze wybrzmiewają extra,czy stopa jest naturalna i takie bzdety-taka prawda.

I jeden fragment do bulu,aż jakieś zmiany usłyszę,a tak szczerze to nie wie jeden z drugim jaki jest tytuł utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...błąd, różnice usłyszymy na każdym sprzęcie, powtarzam na każdym. Istotą jest połączenie parametru kabla jako przewodnika ze wzmacniaczem gdzie niebagatelny wpływ na efekt końcowy odgrywa budowa wewnętrzna tegoż okablowania , z tym, że jedne urządzenia są bardziej czułe, inne mniej,,,,, przykład na podstawie łączówek RCA - odtwarzacze cd firmy Nad, o niższej impedancji wyjściowej niż się często spotyka, są mniej podatne na różnego typu kabelki. Oczywiście, by efekt różnic, zmian w danym systemie był słyszalny powinny być zachowane pewna proporcje, po pierwsze pomieszczenie odsłuchowe odpowiednio wytłumione, kolumny głośnikowe, (czułość) - dobrej klasy, - wzmacniacz przejrzysty, Do tego musimy znać nasz system (osłuchanie), powtarzam po raz koleiny na każdym sprzęcie usłyszymy różnice, na klockach za 1000 PLN też. Nie są to czary - mary. Niedowiarków zawsze odsyłam do posłuchania systemu słuchawkowego, każdy wpięty kabelek potrafi wywołać inne odczucia. Jak nie słyszą, to szkoda czasu, pieniędzy na poszukiwania -dla poprawienia nastroju i humoru można wpiąć jakiś ''kabel wieszakowy''

 

Żebym nie został źle zrozumiany - można usłyszeć różnicę na tanim, ale sensownie skomponowanym zestawie - wielokrotnie tego doświadczałem.

Ale żeby sprostać proponowanej tu zgadywance - to musi być dobry system i kable o zróżnicowanym wpływie na brzmienie.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja dałem Ci konkretny przykład i oczekuję konkretnej odpowiedzi :-), czy uważasz, że kombinowanie z kabelkami z wyższej półki czyli powiedzmy do sprzętu za 10k, wpinasz kabelki powiedzmy za 5k?

Kolego, chodzi o sens i logikę czyli jeśli mam sprzęcik taki jaki mam bo na taki mnie stać, nie będę się wygłupiał i szukał kabelków za połowę wartości swego sprzętu ażeby podnieść jakość dźwięku o marne 2%,

nie neguję, że kabelki mają jakiś sens i poprawią dźwięk ale rozsądek i logika jest tu dość istotna ażeby z pasjonata muzyki nie stać się fanatykiem kabelków :-), zrozum proszę :-) dlatego liczyłem, że rozwiniesz temat i np. napiszesz : do twego zestawu sensownymi kabelkami są : paścik za 300 zł sieciówka, IC paścik za 200 zł i głośnikowy lepszy paścik za 60 zł metr i to dla mnie jest rzeczowa odpowiedź lub np., że proporcja cena/jakość powinna wynosić : 20% ceny okablowania do wartości klocków. To są konkrety dla mnie i wtedy mogę się odnieść do tego co piszesz :-) ale jeśli napiszesz, że mamy kupować kabelki no limits do sprzętu nie ważne jaki posiadamy, to zapytam : jaki salon audio reprezentujesz ? :-).

 

Odpowiem dosadnie , jak nie ucierpi na tym budżet rodzinny(ostatni grosz) to ma to sens - dlaczego?. W Audio nie istnieje pojecie '' za dobry'' Oczywiście ktoś może tu zanegować - po kiego czorta drogie okablowanie, przerost formy nad treścią . Jeżeli słyszymy różnice na plus, dany element np okablowanie, dopełnienia dźwięk (synergia) jesteśmy gotowi wydać na to sporą sumę, bo stać, to nie ma problemu. Systemy audio składamy na zasadzie zgrania i dopasowania elementów. Kupując wzmacniacz za 5k - czy AMP jest wstanie zobaczyć,że dokonałeś zakupu głośników za powiedzmy 20k, lub drogiego okablowanie i odwrotnie ? Odpowiedz jest prosta - nie! Kolumny , okablowanie, elektronikę wytwarza się zazwyczaj u różnych producentów. Różna jest zatem wartość materiałowa, cena to kalkulacja producentów. Tylko spasowanie elementów daje nam maksimum zadowolenia...nie napiszę tu jednak o ekstremalnych różnicach cenowych poszczególnych klocków, bo takich na logikę się nie stosuje.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dosadnie , jak nie ucierpi na tym budżet rodzinny(ostatni grosz) to ma to sens - dlaczego?. W Audio nie istnieje pojecie '' za dobry'' Oczywiście ktoś może tu zanegować - po kiego czorta drogie okablowanie, przerost formy nad treścią . Jeżeli słyszymy różnice na plus, dany element np okablowanie, dopełnienia dźwięk (synergia) jesteśmy gotowi wydać na to sporą sumę, bo stać, to nie ma problemu. Systemy audio składamy na zasadzie zgrania i dopasowania elementów. Kupując wzmacniacz za 5k - czy AMP jest wstanie zobaczyć,że dokonałeś zakupu głośników za powiedzmy 20k, lub drogiego okablowanie i odwrotnie ? Odpowiedz jest prosta - nie! Kolumny , okablowanie, elektronikę wytwarza się zazwyczaj u różnych producentów. Różna jest zatem wartość materiałowa, cena to kalkulacja producentów. Tylko spasowanie elementów daje nam maksimum zadowolenia...nie napiszę tu jednak o ekstremalnych różnicach cenowych poszczególnych klocków, bo takich na logikę się nie stosuje.

 

No to proszę nadal o konkrety :-), co uważasz do mojego zastawu jest sensowne i odpowiednie ale bez przesadyzmu, jakie dokładnie kabelki i które ? Dali Ikon 7 mk2 i NAD C-375BEE.

Budżet mam i tu nie chodzi o to ale nadal uważam, że zamiast pakować kilka koła w kable, lepiej zamienić moje Dali Ikon 7 na Dali Mentor 8 i zapewne będę bardziej happy ale chętnie posłucham Twojej propozycji, rady, jeśli cena mnie nie powali, to pewnie zrobię testa ażeby móc przyłączyć się do któregoś obozu, będzie słychać choćby trochę wiadomo do którego ale jeśli tak minimalnie że trzeba się będzie godzinami wsłuchiwać to stanę się głośnym przeciwnikiem i będę pisał ostro w każdym starym i nowym wątku, że to jedna wielka kupa :-).

Na razie jak pisałem, nie jestem w żadnym obozie bo nie miałem okazji testować za wiele kabelków więc nic o tym nie mogę napisać, brak doświadczenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę nadal o konkrety :-), co uważasz do mojego zastawu jest sensowne i odpowiednie ale bez przesadyzmu, jakie dokładnie kabelki i które ? Dali Ikon 7 mk2 i NAD C-375BEE.

Budżet mam i tu nie chodzi o to ale nadal uważam, że zamiast pakować kilka koła w kable, lepiej zamienić moje Dali Ikon 7 na Dali Mentor 8 i zapewne będę bardziej happy ale chętnie posłucham Twojej propozycji, rady, jeśli cena mnie nie powali, to pewnie zrobię testa ażeby móc przyłączyć się do któregoś obozu, będzie słychać choćby trochę wiadomo do którego ale jeśli tak minimalnie że trzeba się będzie godzinami wsłuchiwać to stanę się głośnym przeciwnikiem i będę pisał ostro w każdym starym i nowym wątku, że to jedna wielka kupa :-).

Na razie jak pisałem, nie jestem w żadnym obozie bo nie miałem okazji testować za wiele kabelków więc nic o tym nie mogę napisać, brak doświadczenia.

Pozdrawiam.

Po tym wpisie widzę , ze chyba jesteś na etapie początkującego(bez obrazy)Kable dobieramy do swojego gustu - jak ja mogę coś konkretnego polecać? To nie moje ''graty'' ,nie moje pomieszczenie. Wypożycz kable(kilka par) i słuchaj, na pewnym etapie sam dojdziesz do tego czy cos , wymieniac lub modelowac kablami.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wpisie widzę , ze chyba jesteś na etapie początkującego(bez obrazy)Kable dobieramy do swojego gustu - jak ja mogę coś konkretnego polecać? To nie moje ''graty'' ,nie moje pomieszczenie. Wypożycz kable(kilka par) i słuchaj, na pewnym etapie sam dojdziesz do tego czy cos , wymieniac lub modelowac kablami.

Dosłownie jak napisałeś, jestem nawet nie początkujący a raczkujący user :-). Jakoś nie mam chyba ochoty tracić czas na zabawę z kabelkami na tym etapie, poziomie swojego sprzętu, jak kiedyś pójdę półkę wyżej pobawię się ale liczyłem, że mimo wszystko rozwiniesz temat jako znawca i napiszesz : sprawdź QED, grają ciepło i fajna scena, sprawdź takie i takie grają neutralnie itd., jakaś konkretna odpowiedź a tak to co wiem ? że jestem początkujący ? że muszę sam sprawdzić ? to akurat wiem bez forum więc...nawet nie zaproponowałeś co mógłbym spróbować a więc te wszystkie posty nikomu nie służą tylko jak ktoś mądrze napisał, dwa obozy wciskają sobie swoje filozofie, żadnych konkretów itd., czyli - Tak kable grają ale nie wiadomo które i z jakim sprzętem, w jakim pomieszczeniu itd., a to jednak oddala mnie od wiary w magiczne kable :-).

Na szczęście kolega muda44 doradził coś co mogę potestować w takim zestawieniu, czego szukac a czego nie i to mnie przekonuje,Twoje argumenty czytają wszyscy więc zapewne te posty ich nie przekonały do magii :-).

Jak jest na prawdę, kiedyś się wypowiem, na dzień dzisiejszy do magicznych kabelków podchodzę sceptycznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....błąd, różnice usłyszymy na każdym sprzęcie, powtarzam na każdym. Istotą jest połączenie parametru kabla jako przewodnika ze wzmacniaczem gdzie niebagatelny wpływ na efekt końcowy odgrywa budowa wewnętrzna tegoż okablowania , z tym, że jedne urządzenia są bardziej czułe, inne mniej,,,,, przykład na podstawie łączówek RCA - odtwarzacze cd firmy Nad, o niższej impedancji wyjściowej niż się często spotyka, są mniej podatne na różnego typu kabelki. Oczywiście, by efekt różnic, zmian w danym systemie był słyszalny powinny być zachowane pewna proporcje, po pierwsze pomieszczenie odsłuchowe odpowiednio wytłumione, kolumny głośnikowe, (czułość) - dobrej klasy, - wzmacniacz przejrzysty, Do tego musimy znać nasz system (osłuchanie), powtarzam po raz koleiny na każdym sprzęcie usłyszymy różnice, na klockach za 1000 PLN też. Nie są to czary - mary. Niedowiarków zawsze odsyłam do posłuchania systemu słuchawkowego, każdy wpięty kabelek potrafi wywołać inne odczucia. Jak nie słyszą, to szkoda czasu, pieniędzy na poszukiwania -dla poprawienia nastroju i humoru można wpiąć jakiś ''kabel wieszakowy''

 

 

Stawiam €1000 na to ze sie pomylisz, Ty wybierasz sprzet, okablowanie, i miejsce

Zadnych innych ludzi, kamera sprzet ja i Ty. Trafisz 10 razy masz tysiaka, jak nie to ja mam tysiaka.

 

Stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam €1000 na to ze sie pomylisz, Ty wybierasz sprzet, okablowanie, i miejsce

Zadnych innych ludzi, kamera sprzet ja i Ty. Trafisz 10 razy masz tysiaka, jak nie to ja mam tysiaka.

 

Stoi?

Kolego-jeden wyskoczył do mnie +jeszcze 5 koła pl ,więc więcej niż twoje 1000 europejskie,ja się mogę zgodzić,ty możesz dodać te swoją kasę+cały towar "abstynenta" a i tak żaden pajac się nie odważy.

Oni są cwaniakami na forum,wtedy wszystko słyszą,a jak co do czego to jeden nie będzie czasu tracił bo on już od 20 lat wie i słyszy że zmiany są,drugi twierdzi że klamoty nie takie-itd.

Cienkie Bolki-krzykacze forumowe i nic więcej.

Ja też myślałem o tym ,że nawet jak kilka osób by chciało to zobaczyć-to był by stres dla osoby odsłuchującej,i też by było tak że kamera,gość, i ja-a reszta by dotarła na inną godzinę żeby nie przeszkadzać.

Na melanż znaczy się..:)

Zobacz jak oni reagują na test- :) moczą się po prostu. :)

Zapytaj co niektórych jak mają pokoje do odsłuchu porobione ;) ci co mordę wydzierają najbardziej ,to zdarza się że i kolumny w rogi mają powpychane,pokoje łyse-bez dywanów itd-czyli akustyka masakra,bo po prostu żonka nie pozwala na zaśmiecenie pokoju jakimiś dla niej" karmnikami" a on cwaniaka rżnie że kable słyszy.

Jednemu to nawet "wyro" bas zjada,to jest dopiero Panie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnioskuję oba obozy padły na cycki i zakończyły spór bo i tak ani do przodu ani do tyłu i nadal w miejscu :-), może wreszcie odpalili swoje klocki i słuchają muzy na tym co mają :-), przestali kombinować bo i tak Ci co nie mają kasy nie kupią tych wypasionych magicznych kabelków a Ci co je mają chociaż wątpię ażeby w dyskusji tacy tu uczestniczyli, nie sprzedadzą ich i nie kupią Klotz`a :-).

No i całe szczęście, może docenią wreszcie to co mają i z takim trudem kupili :-).

Pozdrawiam oba obozy :-)

 

P.S. W dupie mam magiczne kabelki :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam €1000 na to ze sie pomylisz,

A właściwie-to nie ma czegoś takiego że się(pomylisz)-to nie konkurs,albo jest zmiana albo nie.

Albo słyszę różnicę albo nie.

Jak by to miało się odbywać jak u IBISZA-albo tak albo nie-to jest prawdopodobieństwo-50%-ale tak słodko nie ma,to nie zgadywanka dla Lamusów co parę marek by chcieli przygarnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zasnąć nie mogę,i ta ŻUBRÓWKA nawet nie pomaga,a już po 3 setach jestem.

Jak tak dalej pójdzie( z tym setkowaniem) to przez tę próbę ,którą wam chciałem zaproponować,a chętnych nie było-po prostu wpadnę w trans pijacki(a trochę towaru jest).

Ale słucham sobie DZEMU-i jak by dzisiaj lepiej to gra-nawet Krell tak nie łoił jak daje dzisiaj NAD.......:) a może to te kable,srebro dzisiaj po całości-bo zawsze było pół na pół,srebro i miedz.IC&głośnikowe.

 

 

Ale ja koledze wierzę-tylko jest jeden problem,ani ty ani ja nie braliśmy udziału w teście i nie mamy pojęcia jak byśmy to odebrali.

Ty jednak jesteś też podatny i to bardzo na recki,a mówiłeś że czytasz to do poduszki-przytoczyć ci rozmowę z p.Redaktorem ,na jakiej podstawie kupiłeś Denona?

Ty i tak kupiłeś towar extra,i ciebie nie (wydymała) aż tak bardzo dystrybucja.I nie mowa o tym że to taka a nie inna dystrybucja.

Popatrz budowy innych klamotów,co jest w środku i ile sobie liczą,a na dodatek gra to tak jak(i tu właśnie ten j**any test chcę na sobie przeprowadzić)

Coś w tym musi być-a to że dymają nas totalnie na kasę-za klamota który kosztuje 10 koła,a gra jak ten za 3-potwierdza to test ABX.

Dlaczego koledzy co byli u Lutka polegli? Trza to ogarnąć-a wmawianie sobie że ja słyszę,no tak jak widzisz to słyszysz,jak nie wiesz z czym masz do czynienia na szybkich przełączeniach i wyrównanych poziomach już nie jest tak bosko. :) Tak przynajmniej twierdzą ci co słuchali.

 

 

Znajac Polskie obyczaje smiem twierdzic, ze po tym co widac na zdjeciach chlopaki zaczna szukac zadymy, a nie wsluchiwac sie w kabel i glosic herezje ze sie scena rozszezyla nabrala powietrza, a instrumenty staly sie znacznie wieksze, nie mowiac juz o lokalizacji pozornych zrodel dzwieku i wokalach podanych jak na zywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10k ? to i tam je włożę :-)

Wariat. :)

 

Grevor- daleko masz do centrum Polski? pytam poważnie?:)

 

można usłyszeć różnicę na tanim, ale sensownie skomponowanym zestawie - wielokrotnie tego doświadczałem.

Nawijaj-jakim,co z czym i jak?

 

to musi być dobry system i kable o zróżnicowanym wpływie na brzmienie.

Nawijaj-jaki to jest "dobry" i które to są kable "o zróżnicowanym wpływie na brzmienie" -wszyscy czekamy na odp...;

0

 

10/10 oczywiscie

Już dajmy im "fory"-8na 10, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariat. :)

Grevor- daleko masz do centrum Polski? pytam poważnie?:)

 

Czy ja wiem czy daleko, pojęcie względne :-), jam jest Krakus ale jak masz Vincenty to chętnie wpadnę bo na razie szukam czegoś dla siebie i nie mam zdania, salony to dupa bo głośniczki musiałbym ze sobą wozić, sprzęt nie wygrzany a więc mało poważna zabawa a chciałbym posłuchać Vicka 234, 227 i końcówke 331mk a następnie gdzieś HEGLA 100 i 200 oraz zapoznać się z żółtymi czyli Xindak :-).

Znasz takie coś ? : jakąś listewkę normalna poszukuję :-)

http://allegro.pl/bada-lb-5600-i4670896535.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy daleko, pojęcie względne :-), jam jest Krakus ale jak masz Vincenty to chętnie wpadnę bo na razie szukam czegoś dla siebie i nie mam zdania, salony to dupa bo głośniczki musiałbym ze sobą wozić, sprzęt nie wygrzany a więc mało poważna zabawa a chciałbym posłuchać Vicka 234, 227 i końcówke 331mk a następnie gdzieś HEGLA 100 i 200 oraz zapoznać się z żółtymi czyli Xindak :-).

Znasz takie coś ? : jakąś listewkę normalna poszukuję :-)

http://allegro.pl/bada-lb-5600-i4670896535.html

Jak masz taki upór- ;0 to wszystkie te klamoty można ogarnąć,oczywiście nie u mnie a w Salunie,a co do listewki,daj na luz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.