Skocz do zawartości
IGNORED

TEST-dla słyszących i niesłyszacych (okablowanie IC, i kabli głośnikowych)


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie przykład wpływu "recek" na doznania słuchowe.;) Nie ty pierwszy i nie ostatni tak masz. ;)

Jeżeli "recek" oznacza recenzję to nie potrzebuje jej by określić czy jest bas czy go nie ma. To była przepaść. I bynajmniej sam nie wierze w udział kabla co do wpływu na szerokosc sceny, poprawiania głębi czy detali. Od kabla oczekuje jedynie przenoszenia całego pasma. A czy poprawa nastapila od srebrzonych drutów, innych przekrojach linek czy od zastosowanej izolacji nie ma to dla mnie znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />No ja również- i po ŻUBRÓWCE.<br />

 

Po Żubrówce artyści odwiedzają mnie osobiście w pokoju odsłuchowym. Rihanna usiadła mi nawet ostatnio na kolana. Ale się podjarałem....

PS. dziś pochlałem zdecydowanie za dużo, bo miałem urojenia, że Polacy wygrali z Niemcami 2:0....

Zdaje się, że to pierwszy sukces Polaków od czasów Bitwy pod Grunwaldem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u znajomego sie bawilismy w odsluch i mial tylko 2 pary przewodow glosnikowych jedne miedz ofc 20mm2 drugie takie plaskie tasiemki o malym przekroju i roznica byla natychmiast zauwazalna, to ofc kompletnie zamulily wszystko i bylo jak zza sciany.

U "kilku" znajomych, bawiliśmy się w różne przewody-głośnikowe ,i żaden znajomy różnic nie usłyszał.(od 1,83mm,do 4mm-przekrój Panie) a twój 20mm;)

Mowa o ludziach racjonalnie podchodzących do tematu-a nie ......;)

Grubość ( 20mm2) ;) względem cienkiej tasiemki-no jak sam bym na tę grubość" patrzył"-to bym pomyślał(nim ten dzwięk z tak grubego drutu do mnie dotrze,to faktycznie zamulenie-ale wzrokowe) i wszystko było pewnie lepsze na cinkim drucie. buhaha ;)

 

i roznica byla natychmiast zauwazalna,

W sumie dobrze napisane(natychmiast zauważalna)-tylko szkoda że patrzyłeś tylko,trzeba było posłuchać...:)

 

Wypowiedzi typu:

 

 

Pod warunkiem, że masz porządnie zrobioną instalację elektryczną... Jeśli w sieci sam syf, to nawet te pół metra dobrego kabla w listwie potrafi sporo oczyścić. A dodatkowe 2 metry dobrego kabla sieciowego po drodze też dźwięku nie zepsują. U mnie z listwy gra lepiej niż ze ściany.

 

:)

 

Najbardziej bawi mnie, gdy ktoś pisze, że czysta listwa (czyli taka bez filtracji) może poprawić brzmienie.Bo moze, przewod to tez filtr pewnych czestotliwosci, wszystko zalezy od splotu, dielektrykow uzytych, jak i rodzaju przewodnika np czystosci lub tez efektu naskorkowego.

 

Użytkownik Stasiop edytował ten post wczoraj, 13:06

 

 

tomkly

 

  • default_large.png
  • Klubowicz
  • 1611 postów
  • Rejestracja: 25.09.2008

 

Napisano wczoraj, 13:10

Choćby rodzaj zastosowanego w środku okablowania ma wpływ na całościowy dźwięk. U mnie w środku listwy jest Furukawa i dodaje ona szlachetności brzmieniu całego systemu. Co ciekawe, ta sama Furukawa podłączona jako przewód zasilający listwę nie pokazuje swoich zalet, wyraźnie przegrywa z sieciówkami od specjalistów.

 

 

Szlachetność brzmienia całego systemu. ;) co to jest ta szlachetność...;)

 

Szlachta Panie :) Nawet już nie zapraszają na odsłuch do siebie ,tylko cię goszczą ;) to taka nowa formuła "elyty"-ale tylko jak "kraczesz jak oni"-itd. to zostaniesz ugoszczony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracuś tak ma. U niego nie gra.

[obraźliwe]

 

wracajac do kabli uzywam biwiringu, na sekcje wysokotonowa antenowego koncentryka do satki a na basową 4mm2 ofc dwie linki oddzielone tasma. Kazdy z tych kabli robi to co umie najlepiej na swojej sekcji.

Jak sie chce wszystko da sie wysluchac. Dla wiedzy Gacusia to np. umiem tez wysluchac rozne kondensatory, wiem jak graja w sygnale i na zasilaniu i umiem je tak zestawiac aby uzyskac okreslony efekt dzwiekowy. tranzystory, diody tez graja roznie. itp. itd. Tak jak ktos wczesniej napisal mieszanie w kabelkach jest o tyle dobre ze da sie skorygowac niechciane zapedy sprzetu w pewnym zakresie, oraz nie zawsze drogie gra lepiej jak tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejnego kozaka z niedosłuchem....

Może zamiast się kogoś obrazi, należałoby coś o nim wiedzieć, bo można wyjść na......

Są ludzie, co dużo słyszą i dużo potrafią, choć to się widać niektórym w głowach nie mieści, a na zaczepne propozycje "testów" mają wylane;-)

 

u znajomego sie bawilismy w odsluch i mial tylko 2 pary przewodow glosnikowych jedne miedz ofc 20mm2 drugie takie plaskie tasiemki o malym przekroju i roznica byla natychmiast zauwazalna, to ofc kompletnie zamulily wszystko i bylo jak zza sciany.

Bo to baaardzo fajne kabelki za grosze, poleciłem je już kilku osobom, które nie chcą inwestować w druty;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejnego kozaka z niedosłuchem....

Może zamiast się kogoś obrazi, należałoby coś o nim wiedzieć, bo można wyjść na......

Są ludzie, co dużo słyszą i dużo potrafią, choć to się widać niektórym w głowach nie mieści, a na zaczepne propozycje "testów" mają wylane;-)

 

 

Bo to baaardzo fajne kabelki za grosze, poleciłem je już kilku osobom, które nie chcą inwestować w druty;-)

 

A witam :) gdzie mozna znalezc te kabelki? Te niebieskie ofc to jakby koc na glosniki zarzucic... chce podmienic u siebie swoja linke na sekcjach niskotonowych, nie jest taka tragiczna jak ta niebieska ale ten bialy kabelek dobrze idzie, slychac na wokalach to i u mnie pomoze.

Pzdr.

 

Są ludzie, co dużo słyszą i dużo potrafią, choć to się widać niektórym w głowach nie mieści, a na zaczepne propozycje "testów" mają wylane;-)

 

no mam.. testy robie tylko z ludzmi ktorzy slyszą bo jest o czym porozmawiac i dobre pomysly sie pojawiaja. Testy z ludzmi ktorzy nie slysza sluza tylko dobrze nerwom.

 

Teraz jest na tablicy temat cd-ków. To co mozna z nimi zrobic podmieniajac tylko kondensatory i upraszczjac budowe jest nie do wiary, z cd-ka za 200zl przeskakuje sie do poziomu 10kpln, potem juz tylko dobrze zrobione lampy i wynalazki na 4-8x pcm1704. Uzywam tam tez pewien trick, mający na celu dopasowanie wyjscia do IC laczacego ze wzmacniaczem - pozwala czesciowo pominac wplyw IC na brzmienie. Niektore highendowe IC mają takie plastiki na srodku i tam siedzi RC - to mniej wiecej coś takiego. Podpatrzylem to kiedyś na Sonic Frontiers, probowalem zmodyfikowac tam obwody wyjsciowe i okazalo się że tego co tam jest nie da się zrobić lepiej, a takie rc które tam było i wyjałem zgodnie z zasadą im mniej tym lepiej ten jeden jedyny raz wlozylem z powrotem bo bez tego zagralo gorzej. W 99% sprzętu tego nie ma i dlatego klocki sa bardzo wrażliwe na rodzaj użytego IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotnicy" wyginęli na wojnie"-" złotousi" słuch stracili-więc wątku nie ma co dalej ciągnąć-a dyskusje na temat wpływu czy to kabla czy diody-proszę sobie samemu zakładać.

Tematem był test-chętnych brak więc tematu niema.

Temat proszę zamknąć-zgłoszenie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.