Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór pierwszego gramofonu do 300 zł


MrDamianOZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Na początek zaznaczę, że czytałem FAQ, ale większość gramofonów (jeśli nie wszystkie) tam zapisanych przekracza mój budżet.

Chciałbym zacząć swoją przygodę z gramofonami i zakupić swój pierwszy. Założenia są takie - manualny z napędem paskowym (z moich poszukiwań w internecie wynika, że takie oferują najlepszą jakość i są najmniej awaryjne. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę), ewentualnie półautomat.

Budżet jak w temacie, a o pre zadbam we własnym zakresie. Jeśli chodzi o wygląd (bo to w końcu też ważne) - bardzo mi się podobają gramofony w drewnie (a raczej imitacji w tej cenie), chociaż nie jest to 100% wymóg - w końcu w tym budżecie nie mogę za bardzo wybrzydzać.

 

Z poszukiwań na allegro mam kilku kandydatów:

- Pioneer PL-10

- Dual CS 502

- Marantz TT120

- CEC BD 2000

- AKAI AP-B21

 

Proszę o doradzenie, który z w/w gramofonów byłby najlepszym wyborem, lub jeśli wybrałem słabe sprzęty o doradzenie co zakupić.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

 

Na początek zaznaczę, że czytałem FAQ, ale większość gramofonów (jeśli nie wszystkie) tam zapisanych przekracza mój budżet.

Chciałbym zacząć swoją przygodę z gramofonami i zakupić swój pierwszy. Założenia są takie - manualny z napędem paskowym (z moich poszukiwań w internecie wynika, że takie oferują najlepszą jakość i są najmniej awaryjne. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę), ewentualnie półautomat.

Budżet jak w temacie, a o pre zadbam we własnym zakresie. Jeśli chodzi o wygląd (bo to w końcu też ważne) - bardzo mi się podobają gramofony w drewnie (a raczej imitacji w tej cenie), chociaż nie jest to 100% wymóg - w końcu w tym budżecie nie mogę za bardzo wybrzydzać.

 

Z poszukiwań na allegro mam kilku kandydatów:

- Pioneer PL-10

- Dual CS 502

- Marantz TT120

- CEC BD 2000

- AKAI AP-B21

 

Proszę o doradzenie, który z w/w gramofonów byłby najlepszym wyborem, lub jeśli wybrałem słabe sprzęty o doradzenie co zakupić.

Pozdrawiam!

 

Za tę kwotę wybierz taki który będzie pasował tobie do wnętrza.

Jak ma to jako tako zagrać to dozbieraj parę złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

 

Na początek zaznaczę, że czytałem FAQ, ale większość gramofonów (jeśli nie wszystkie) tam zapisanych przekracza mój budżet.

Chciałbym zacząć swoją przygodę z gramofonami i zakupić swój pierwszy. Założenia są takie - manualny z napędem paskowym (z moich poszukiwań w internecie wynika, że takie oferują najlepszą jakość i są najmniej awaryjne. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę), ewentualnie półautomat.

Budżet jak w temacie, a o pre zadbam we własnym zakresie. Jeśli chodzi o wygląd (bo to w końcu też ważne) - bardzo mi się podobają gramofony w drewnie (a raczej imitacji w tej cenie), chociaż nie jest to 100% wymóg - w końcu w tym budżecie nie mogę za bardzo wybrzydzać.

 

Z poszukiwań na allegro mam kilku kandydatów:

- Pioneer PL-10

- Dual CS 502

- Marantz TT120

- CEC BD 2000

- AKAI AP-B21

 

Proszę o doradzenie, który z w/w gramofonów byłby najlepszym wyborem, lub jeśli wybrałem słabe sprzęty o doradzenie co zakupić.

Pozdrawiam!

- ten Pioneer, CEC i Akai wyglądają najbardziej przyzwoicie, ale czy się uda za 300 w dobrym stanie ? - natomiast co do tego : "manualny z napędem paskowym (z moich poszukiwań w internecie wynika, że takie oferują najlepszą jakość i są najmniej awaryjne. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę)," - to mam inne zdanie - gramofony z napędem bezpośrednim DD są równie dobre, jeżeli nie lepsze, a automatyka nie ma wpływu na dźwięk i bardzo ułatwia życie - coś jak klimatyzacja w samochodzie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do paskowego i dd się nie będę upierał, ale wolałbym manualny. Podoba mi się idea mojego udziału w słuchaniu muzyki - położyć samemu igłę i w ogóle... :D

 

A jeśli jakiś DD to znalazłoby się coś w tym przedziale cenowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jakiś DD to znalazłoby się coś w tym przedziale cenowym?

No szukać to już musisz sam. Masz internet więc cały Świat stoi przed Tobą.

Podoba mi się idea mojego udziału w słuchaniu muzyki - położyć samemu igłę i w ogóle... :D

Witamy w świecie wariatów

beerchug.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz do tego jakiś pre gramofonowy (albo budżet na niego)? Poza tym w czymś tak tanim pewnie wkładka nie bedzie najwyższych lotów i pewnie zajechana więc chociaż igłę trzeba by nabyć. W paskowcach które długo stały nieużywane pasek na stałe może odkształcić się na rolce silnika co będzie powodowało słyszalne zakłócenia wiec zorientuj się czy paski są dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Pro Ject Elemental, kupisz do 800, ale będziesz zadowolony z brzmienia, ponieważ zagra lepiej niż CD a o to moim zdaniem chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o wybór gramofonu to się nie wypowiadam. Za tą kwotę będzie ciężko upolować sprzęt w dobrym stanie. W tym przypadku polecam pełny manual (też taki mam) zaoszczędzi to kłopotu z wiekową mechaniką biorąc pod uwagę, że w przypadku konieczności naprawy części mogą być ciężkie do zdobycia.

Za to na początek przygody z winylem polecam jeszcze przed zakupem posiąść jak najwięcej wiedzy w tym temacie. Ja tego nie uczyniłem i po zakupie pierwszego adaptera musiałem zapłacić srogie frycowe. Poza tym zaoszczędzisz frustracji gdy coś nie będzie działać jak powinno. Gramofony to bardzo precyzyjne i czułe urządzenia więc wymagają pewnej wiedzy i cierpliwości w procesie przeprowadzenia kalibracji. Następnie dochodzi kwestia przedwzmacniacza i zakup płyt, które też są w cenie. Jeśli fundusze są ograniczone zakup vinyli można realizować przez np. Allegro ale nie kupuj w ciemno, czytaj opisy, często stosuje się oznaczenia mówiące nam o stanie płyty i tak można dokonać często zakupu płyty z oznaczeniem S, M lub EX w bardzo dobrym stanie wydając do przyjęcia kwotę. Warto też zaopatrzyć się w środki czyszczące płyty jak i samą igłę oraz szczoteczkę antystatyczną. W gramofonach właśnie wspaniałe jest to, że wymagają poświęcenia naszej uwagi by zabrzmiały właściwie, nie to co CD.

Jeśli chcesz mogę udostępnić przydatną i niezbędną literaturę pozwalającą rozpocząć przygodę z analogiem.

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Pro Ject Elemental, kupisz do 800, ale będziesz zadowolony z brzmienia, ponieważ zagra lepiej niż CD a o to moim zdaniem chodzi

 

Nie sądzę że zagra lepeij od CD.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że zagra lepeij od CD.

 

Pozdro

 

gra lepiej, gwarantuje, słuchałeś czy to "sąda z sufitu?" cd przy nim nawet z rdac-em gra plastikowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra lepiej, gwarantuje, słuchałeś czy to "sąda z sufitu?" cd przy nim nawet z rdac-em gra plastikowo

 

No słuchałem, jakieś DVD było i stary LINN chyba.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuchałem, jakieś DVD było i stary LINN chyba.

 

Pozdro

 

sądzisz, że w budżecie do 2000 mam szansę zrobić na coś z dużym przeskokiem jakościowym (z tego elementala), może igła OM30?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Gdzieś kiedyś czytałem, że stare, używane gramofony jeśli są dobrze zachowane to grają lepiej niż nowe za 3 razy więcej. Ma to stwierdzenie jakiś związek z rzeczywistością?

 

Na początek chciałem przeznaczyć około 300, bo tak jak wspomniałem, będzie to mój pierwszy gramofon i jeszcze nie wiem czy się w to wkręcę. A wydać więcej kasy na coś co potem będzie tylko stało nie ma sensu.

 

Powiedzcie mi w takim razie czy na prawdę nie można za tyle kupić nic godnego uwagi? Bo jeśli nie to ile trzeba by dołożyć? Dobierać do 500 czy jeszcze więcej?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł. czy 500 zł. nie ma znaczenia, za tą kasę i tak kupisz jedynie używkę albo szjsowatą reklamówkę bez możliwości kalibracji. Jeśli nie jesteś do końca przekonany czy zabawa z gramofonem Cię wciągnie to kup na początek coś do 300 zł. Kupując najlepiej obejrzyj sprzęt osobiście (w komisie albo na wystawkach a może w necie ogłasza się ktoś z pobliskiej Tobie miejscowości). Zwracaj uwagę na równomierną pracę napędu, mechanikę ramienia i stan wkładki. Staraj się kupić sprzęt z jak największą możliwością regulacji ramienia (regulacja wysokości, obciążenia, antyskating itd.) - wielu producentów umożliwia te regulacje poprzez poluzowanie odpowiednich śrubek dokonanie precyzyjnej regulacji i ich dokręcenie więc sprawdź czy znajdujące się tam śrubki nie mają poprzekręcanego gwintu i czy w ogóle można je ruszyć. Po zakupie dokonaj kalibracji krok po kroku, kupuj vinyle nowe lub tak jak pisałem wyżej i ciesz się wyjątkowością analogu. Jak się nie spodoba wystawisz sprzęt na aukcji, jak natomiast się wciągniesz to wykopiesz kasę z podziemi na coś lepszego.

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł to chyba tylko przy wielkim szczęściu cos sie dostanie. 500 to juz troszeczkę lepiej. Kilka dni temu podalem ci link na licztacje Telefunkena S-600. Jak masz farta to może uda Ci się trafić za lekko powyżej 100 €. To bardzo dobry gramofon z dobrym ramieniem. A, i jeszcze jedno przy wszelkich używkach trzeba mieć w sobie coś z majsterkowicza. To nieuniknione, że od czasu do czasu trzeba cos naprawić, nasmarować, podregulować. Ale jaka potem radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kilka dni temu podalem ci link na licztacje Telefunkena S-600.

 

He ,cena ponad 160 euro ,+ wysyłka, i ile już mamy ? :)

Ceny przeważnie zaczynają się od 200 do nawet 600 euro.

Ja swojego S-500 , to samo co 600 tka , wystawiałem 3 razy , ostatnia cena 1300 pln z wysyłką na mój koszt + dobra wkładka Shure z dwoma igłami prawie nówki + ponad 70 płyt 12 cali , pomyte , nie jakieś brudasy , i kupca nie było , za darmo by chcieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cec, dual. Te są sprawdzone.

 

Kup tego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie ma igły i nie chodzi automatyka ale to latwe do naprawienia.

 

Co do pre:

Otwierasz spód, wkładasz zasilacz na 12V, trafo ekranowane, ustawiasz by nie brumiło,

 

i montujesz pre np. taki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- bo jest tam opis jak podlaczyc, montujesz kanelki z ramienia prosto w to pre, wyjscie do kabla i gotowe.

 

Czemu to gra dobrze - a temu ze pre siedzi przy ramieniu i nie ma tego dlugiego wstrętnego kabla po drodze.

 

Metz ma solidną budowę, nie gra plastikowo, ciezki talerz, dobre ramie, wszystko dobre, naped bezposredni, pelna automatyke.

 

zreszta posluchaj jak to gra - dzwiek z mojego metza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz z highendowego systemu cd z tej samej plyty i wydawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I da sie to zrobic za 300zł, zakłądając ze poradzosz sobie z wkładką albi igłą. Ja swojego kupilem tez w takim stanie, byla wkladka shura, wsadzilem audiotechnikę wyjęta z duala, automatyke naprawilem w 5 minut - cos sie wygielo bo uzyto sily, jak automa zacznie dzialac trzeba poczekac az skonczy.

 

po zalozeniu wkladki wywaz ramie na zero, potem przestaw pierscien na ciezarku ze skala na ramieniu na zero, i ustaw nacisk weglug skali - ona daje dokladnie w gramach, sprawdzalem na wadze. Antyskating ustaw tak samo jak wage... obroty trzyma jak wsciekly i nic nie brumi jak gra.

 

a, i winyl nie jest wyjatkowy. gra tak samo jak inne zrodla, dobry gra dobrze zly gra zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny przeważnie zaczynają się od 200 do nawet 600 euro.

Bywa różnie. Interesowałęm się tym gramofonem przez dłuższy czas. Zauważyłem, że jest cos w rodzaju fal i czasami ceny dochodzą do 600 i więcej. Kilka tygodni później chodzą w okolicach 100. Natomiast jednego nie da się zaprzeczyć. To jest dobry gramofon i nie tylko na początek.

 

A jeśli jakiś DD to znalazłoby się coś w tym przedziale cenowym?

 

Jak na początek może być i taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów

mam pytanko a raczej kilka mianowicie,

zakupiłem starego poczciwego radmora 5100 po renowacji ( również środek) oraz stare kolumny do niego - ZG 40 c i czekam na dostawę gramofonu ADAM Foniki i teraz pytanie -

co waszym zdaniem się stanie ? zagra to jakoś przyzwoicie czy wyżuciłem kase w błoto ? przyznam się szczerze że kiedyś uż miałem radmora , potem były niby nowocześniejsze technicsy , yamachy itd ale cały czas odnosiłem wrażenie że radmorowi nie dorastały do pięt . no i tak z sentymentu coś mnie naszło i nakupiłem tych gratów , kolumny będę musiał jedynie doinwestować bo troche już nadgryzione zębem czasu .

i jeszcze jedno istotne dla mnie pytanie mianowicie czy założenie do tego gramofonu jakiejś wkładki MC zmieni coś na lepsze ? czy wogóle można tu zastosować taką wkładkę ? i ewentualnie jaką byście polecili lubię ciepłe mięsiste brzmienie ( pink floyd , dire straits, peter gabriel ale i dead can dance również .

Sorry że wylatuje tu z taką marką ale waszsprzęt jest niestety poza moim zasiegiem.

Prosze was o opinię i ewentualne rady i wskazówki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kilka tygodni później chodzą w okolicach 100. Natomiast jednego nie da się zaprzeczyć. To jest dobry gramofon i nie tylko na początek.

 

Ale te od 100 ero zaczynają się do licytacji , a wkładki / igły to zagadka , trzeba coś na start kupić i po przeliczeniu już nie ma w kieszeni koło tysiaka :)

Ten akajec też do licytacji , cena końcowa ?

 

Albo o czym pisze> shittzu < kupić sztrucla i naprawić , i to ma zrobić laik , nie potrafiący zapewne trzymać lutownicy w dłoni , bo przecież ktoś z wiedzą techniczną nawet nie postawi tu na forum pytania gramofon do 300 , tylko kupi klamota i go po prostu wyremontuje , jakim kosztem , też nie wiadomo.

Pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiekowy sprzęt jeśli przeszedł renowację i była ona rzetelnie wykonana zagra na pewno lepiej od budżetowego sprzętu zajmującego pułki marketów i wielu sklepów.

Teraz drobna uwaga (bez urazy) - ten temat założył kolega MrDamianON i dotyczy zupełnie innej kwestii, by nie robić niepotrzebnego zmieszania proponuję założyć nowy temat i tam prowadzić dalszą wymianę w przedmiotowej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robbit, Maniu ma rację. Załóż nowy temat bo jest o czym pisać a tu niech pozostanie główny wątek.

 

macie racje panowie , rozglądałem się żeby to zrobić ale dawno tu nie zaglądałem i nie wiedziałem jak, wybaczcie że sie wstrzeliłem , sorki , zaraz postaram sie znaleźć jak to się robi .

UUUUppppssss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuchałem, jakieś DVD było i stary LINN chyba.

 

jednak na pytanie co go przebija do 2000 - cisza - dokładnie tak jak myślałem, brak wiedzy merytorycznej w tej kategorii cenowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te od 100 ero zaczynają się do licytacji

Chodziło mi o to, że te licytacje kończą się w tych okolicach. Co do reszty to masz rację.

 

p.s.

Szklanki już polać nie można więc

beerchug.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszelkich poradach na AS - ważne aby odsączyć pierdnięcia snobistycznych pseudaudiofili z potrzebą gremialnego dowartościowania ich etapów rozwoju od merytorycznych, ciepłych, szczerych porad opartych o wiedzę i własne odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.