Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw KD+przyzwoite stereo za ok.10-15tyś


coci

Rekomendowane odpowiedzi

<a href=http://images70.fotosik.pl/277/a562ea07ce275553med.png' alt='a562ea07ce275553med.png'>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) [/img]

Witam

Poszukuję zestawu KD (amplituner KD wraz z kolumnami 5.1- i może coś jeszcze co byłoby ewentualnie potrzebne),chciałbym by w stereo też było przyzwoicie.Źródło video to na razie BD z PS3,ale nie wykluczam nowego BDplayer-a.Salon ma ok.36m2 choć cała otwarta przestrzeń jest sporo większa.Słucham naprawdę różnej muzyki-rock,metal,pop,chill out,a nawet jazz się czasami trafi.Jestem typowym laikiem,więc wybaczcie jeśli palnę coś nie tak,ale tak sobie pomyślałem by dwa fronty(najlepiej podłogówki )i ewentualnie głośnik centralny były z "wyższej pólki",natomiast tylne surroundy byłyby mniejsze i przykręcone do ściany-coś tak jak na załączonym obrazku.Chyba najlepszy byłby zestaw(kolumn) z jednej serii,tego samego producenta?Wiem,trzeba posłuchać i wtedy coś ewentualnie wybrać.Tylko idąc na odsłuch trzeba od czegoś zacząć.Po kilku godzinach mieliby mnie już dosyć;)Ewentualnie wcisneliby mi coś na czym może mają największą marżę.Jeśli chodzi o amplitunerKD to bajery typu strumieniowanie muzyki przez ipada,dlna,wifi,odtwarzanie plików flac,mp3- również mnie interesują.Jeśli stereo ma być na przyzwoitym poziomie to jestem gotowy na dodatkowy wzmacniacz stereo,choć z drugiej strony wolałbym ograniczyć konstrukcję.

Budżet to ok10-15 tyś+-.Z góry bardzo dziękuję za ewentualne podpowiedzi,na co zwrócić uwagę przy doborze elementów zestawu i być może konkretne sugestie co do konkretnych urządzeń.

Jeszcze raz pięknie dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie tak duży budżet jak się wydaje. Nie wiem co to znaczy dla Ciebie "przyzwoity dźwięk", bo dla jednych to ciut lepiej niż grają kolumny komputerowe a dla innych to już sprzęt HI-END. Ogólnie, żeby dźwięk był naprawde dobrej jakości to byś musiał rozszerzyć zestaw KD o końcówkę mocy lub wzmacniacz stereo, ale już kasy by moglo braknąć. Więc może skupmy się na samym KD. Z amplitunerów możesz zerknąć na Marantza 7008, Denon X4000, Onkyo 838/929 , Yamaha RX-A1040/2040. Z kolumn Paradigm Monitor 11 v.7, Klipsch RF 82/ R28, Monitor Audio RX 8, Dali Ikon 7/ Lektor 8. Pewnie chłopaki też napiszą swoje propozycje. Subwoofer musisz określić czy szukasz raczej do kina czy również żeby w stereo nadążył? Jeśli też pod muzykę to trzeba patrzeć na konstrukcje zamknięte, a jak tylko do filmów to BR się sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiielkie dzięki Krzysiek.To jest już z czym iść do salonu :) Konkretna propozycja.

Subwoofer raczej do KD.Zawsze mógłbym rozszerzyć zestaw o te parę tyś gdyby było warto(zauważalnie lepsze stereo).

Jeszcze raz pięknie dziękuję i gorąco pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał ochotę, to możesz kupować nowsze amplitunery już z Dolby Atmos np. Marantz 7009 czy Onkyo 838, tylko niekiedy za nowość płaci się dużo wieksze pieniądze, a dźwiękowo jest tak samo jak w modelu zeszłorocznym. Chociaż Atmosa bym chetnie przetestował:) Z subwooferów zerknij na Velodyne EQ-MAX 12 lub jak masz kasę SPL-1200, Paradigm Studio Sub 12/15, Klipsch SW 115. Jeśli chodzi o kolumny, to Klipsch czy Paradigm to dobry bas i dynamika, w sam raz do muzyki rockowej lub metalowej. Dali i Monitor audio, to bardziej ułożone brzmienie do delikatnie spokojniejszego repertuaru, nie będzie tu takiego poweru i wykopu jak w w/w. Wszystkie opcje warte przetestowania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zestawu KD (amplituner KD wraz z kolumnami 5.1- i może coś jeszcze co byłoby ewentualnie potrzebne)

 

Montowałem zestaw kina w podobnym rozkładzie pomieszczenia. Zastosowałem tam Kolumny heco music style 900 + tylne 200 + center + subwoofer. Wszystko napędza Yamaha RXA 1040. Efekt w kinie rewelacyjny. Dodatkowo klient zakupił projektor i ekran do filmów. Przy stereo gra bardzo poprawnie. Jeśli nie jesteś jakimś super audiofilem to taki zestaw będzie dla Ciebie idealnym połączeniem kina oraz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wypada mi tylko jeszcze raz pięknie wszystkim serdecznie podziękować za Wasze cenne porady i wskazówki,co też niniejszym czynię :)

Jakieś propozycje co do poprawy akustyki-wykluczjąc tzw.mokrą budowlankę ;) ?

Gorąco pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są panele akustyczne, ale nie zawsze to fajnie wygląda w naszym głównym salonie. Nie każdy sobie może pozwolić na osobne pomieszczenie pod kino czy stereo. Z najprostszych rzeczy należy pamiętać żeby zapewnić jakieś wygłuszenie poprzez dywan, zasłony, umeblowanie. Gołe podlogi czy duże przeszklone powierzchnie nie wpływają korzystnie na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz SR 6008 + Marantz PM 7004 i mamy co trzeba za ~6000pln bez kompromisów.

 

Do tego np. 2x Canton GLE 496 na front + GLE 456 na center

 

Na tyły cokolwiek np. z tego ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jeszcze nad subem można pomyśleć jakimś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon może na planie ma 36mkw, ale w rzeczywistości masz około 100mkw do wygłuszenia (salon+jadalnia+kuchnia+klatka schodowa+korytarz). Dźwięk przejdzie wszędzie tam gdzie nie ma ścian działowych i drzwi, a potem będzie wracał z tych zakamarków jako pogłos. W dodatku mając tak dużą kubaturę żeby uzyskać mocny bas trzeba będzie pomyśleć od odpowiednio dużych membranach do pompowania basu.

Najestetyczniej będzie zastosować płyty akustyczne na ścianach i/lub suficie w celu wygłuszenia (Ecophon, Heradesign, Nida Sonic, Rockfon itp.). Jak już masz wybudowane i gotowe pomieszczenie to zostaje dostawianie poszczególnych ustrojów, lub zrobić zabudowę i wypełnić ją ustrojami, a następnie zakryć materiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez rozwazyc amplituner Harman Kardon AVR 37O (poczytaj opinie) do kina super ma wszelakie wejscia wyjscia formaty niezla moc i oczywiscie PRE. Gra tez niezle w stereo.

Do tego spore kolumienki typu Klipsch 82 Roth Oli 40 lub 50 (oczywiscie po odsluchach). Zostanie jeszcze na niezly wzmak stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Hej,

Witam po dłuższej przerwie.

Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi i doradzali odnośnie wyboru sprzętu.

Sprzęt nabywałem partiami.Starałem się nie dawać drugiej połowie pretekstu do rozwodu jak tylko mogłem-na razie z sukcesem ;)

Do rzeczy.Po kilku sesjach odsłuchowych stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu 5.0 wszystko od MA seria silver.Fronty to 10-tki,centralny silver i na tyły silver 1-nki,

Amplituner Marantz 7009 i to na razie tyle.Źródłem nadal jest PlayStation 3 :( więc czas to zmienić.Myślę o tym by pójść już w podobnej stylistyce tego samego producenta.Co sądzicie o odtwarzaczu uniwersalnym(BD,CD,SACD) modelu UD 5007 lub 7007.Czy warto jednak spojrzeć w stronę typowego odtwarzacza CD(tylko jaki model by jednocześnie wykorzystać potencjał SR7009,a z drugiej nie pójść za wysoko by nie zmarnować potencjału owego CD w połączeniu z SR7009) a Bluray-a nabyć oddzielnie.

Kolejna sprawa.Najwyższa już pora na najniższe częstotliwości,czyli sub-a.Myślałem o czymś co mogłoby wypełnić mój dość sporych wymiarów salon.Mając na uwadze preferencje użytkowe kino/muzyka 50/50 ,co sądzicie o poniższych modelach:

-zamknięte

Monitor Audio Gold W15,Velodyne SPL 1200 Ultra,SVS SB 13 ultra

-otwarte

Velodyne EQ 15 Max,SVS PB 13 Ultra

 

Jakieś sugestie?Odsłuchiwał ktoś z was tych modeli,wie, gdzie dałoby się je odsłuchać,może nawet wypożyczyć do odsłuchu.Jestem z okolic Trójmiasta.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i dziękuję za ewentualne odpowiedzi w temacie.

Gorąco pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz w przyszłości podpinać dodatkowo wzmaka stereo, to nie ma sensu kupować oddzielnego odtwarzacza CD. Szkoda tego potencjału Cd, bo różnica w stosunku do BD będzie minimalna, o ile wogóle usłyszysz. Pomimo że Marantz 7009 to niezły brzmieniowo klocek, to jednak jest to nadal sprzęt do kina domowego, a nie strikte odsluchów stereo i delektowaniem się niuansami. Jeżeli w przyszłości rozszerzysz zestaw o wzmacniacz, to już jest to uzasadnione, bo mam kontakt z dwiema osobami które dokupiły osobny odtwarzacz CD Marantza do zestawu i w stosunku do BD Marantza była spora róznica w brzmieniu na plus dla CD. Zastanów się też czy wolisz wydać 2k na odtwarzacz BD, który owszem ładnie będzie wyglądał w zestawieniu z amplitunerem, ale jakoś brzmieniowo ( już nie mówiąc o obrazie) nie odstaje od np. Panasonica BDT, którego kupujesz za parę stówek. Wiadomo, płacisz w tym wypadku za wygląd i firmowy znaczek. Osobiście bym chyba wolał zainwestować we wzmacniacz, jeżeli cenisz rownież dobrą jakość stereo. Co do suba, to mogę polecić na pewno Velodyne lub coś z REL'a, bo to godne uwagi sprzęty i froducent zajmuje się od lat tylko produkcją subwooferow. Jeżeli zależy Ci bardziej na muzyce, to szukaj konstrukcji zamkniętych a jeżeli do kina to może być BR. Zamknięty będzie szybszy i bardziej punktowy, natomiast BR da bardziej rozciągnięty bas ale większe ciśnienie. Ludzie jak mają kasę, to kupują mocne i oparte na sporych przetwornikach suby zamknięte, bo wtedy i w kinie będzie wykop i w muzyce się będzie wyrabiał. Oczyszwiście, zależy jakich jeszcze gatunków muzycznych sluchamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego salonu zdecydowanie odradzam Ci Rela. To co napisales wczesniej do kina svs pb 13 ultra to jest prawdopodobnie najlepszy wybor.... lub za cene jednego ultra mozesz wstawic dwa monolith+ z bkelec.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-otwarte

Velodyne EQ 15 Max,SVS PB 13 Ultr

 

Polecam markę SVS. Osobiście mam SVS PC-12 Plus i bas w kinie wyciąga niesamowity. A jeśli stać cię na wyższy model, to tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego salonu zdecydowanie odradzam Ci Rela. To co napisales wczesniej do kina svs pb 13 ultra to jest prawdopodobnie najlepszy wybor.... lub za cene jednego ultra mozesz wstawic dwa monolith+ z bkelec.com

 

A można wiedzieć dlaczego na wstępie wykluczasz REL'a? Znam ludzi ktorzy wybrali odpowiednie modele tego producenta po poważnej konfrontacji z Velodyne. Oczywiście, to kwestia gustu i o tym nie dyskutujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam jeszcze rela i to niebylajakiego w dedykowanej salce 17m2, wiec wiem jak gra i patrzac na rozmiar tego otwartego salonu w kinie rel nie da rady wyciagnac efektu wow no chyba, ze wstawi dwa G1 to bedzie jakos ok. Jak ma byc do kina to dobrze radze jak najwiekszy z portem. Autor tematu sam sobie sugerowal takie monstery, wiec chyba zalezy mu na dobrym basie a nie pukaniu do drzwi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale zgodzę się tylko połowicznie z tym co piszesz. Oczywiście moc jest ważna, ale dla kogoś kto siedzi już trochę w temacie audio uważam że ważniejszym czynnikiem jest jakość basu. Najpierw należy powiedzieć jak grają konstrukcje zamknięte a jak BR. Po krotce, zamknięte suby są bardziej ustawne, bardziej kontrolowany bas i na tyle szybkie żeby poradzić sobie w muzyce. Wadą tych konstrukcji jest to, że nie dają takiego cisnienia jak suby BR i żeby osiągnąć podobny efekt do BR trzeba wstawiać potężniejsze mocowo klocki i najczęściej z większym przetwornikiem. Suby BR natomiast niekiedy nie da się wkomponować w kiepskie akustycznie pomieszczenie, bo bedzie dużo halasu, dudnienia i grania mebli, co dla mnie z dobrej jakości basem ma niewiele wspólnego ale za to przy mozliwym dobrym ustawieniu zapewnią niezłe wrażenia podczas oglądania filmu. Nikt z Nas nie wie jak u Niego zagra dany sprzęt, więc na mniejsze salony zawsze polecam zamknięte a na większe do kina może spokojnie być konstrukcja BR. W przypadku gdy ktoś szuka kompromisu ( jak kolega) 50:50 kino/muzyka najlepszym wyjściem by było wstawienie potęznego suba zamkniętego. Nie wiem jakiego masz REL'a?, ale ja na 15 mkw mam T5 i mi spokojnie wystarcza. Nawet nie wykorzystuję 50% jego mocy, a na subie pokretlo vol. mam na godzinie 10-tej, w amplitunerze kalibracja wyciszyła na -5. Efekty przy dobrym materiale są fajne i dodatkowo sub nie dominuje nad całą resztą zestawu powodując zmęczenie po 20 minutach oglądania. Znajdą się osoby ktorym zawsze basu jest za mało, podobnie jak widzimy kolesi w tuningowanych BMW, z łokciem za szybą gdzie bas najpierw słychać a później widac auto, ale to chyba nie na tym polega w poprawnej kalibracji? Jeżeli u Ciebie w 17 mkw gra coś powyżej T7 i jest cienko, to albo masz bardzo basolubny gust albo akustyka całkiem leży? Uważam że taki G1 spokojnie by wystarczył na solon 36 mkw ( 600W RMS, 12" przetwornik, 50 kg wagi), a na pewno bym go na stracie nie skreślał bo można się milo zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie T7 słuchałem i naprawdę dla mnie to słabizna tym bardziej na 30 mkw.... a dla kolegi mundi to moc....

....już kiedyś pisałem wszystko kwestia preferencji osobistych.... koniec kropka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam zainteresowanego na odsłuch.

Chata z zapałek....dobre

Mam tego suba od dwóch lat i męczę się z nim na 30mkw bo to słabizna....dobre

Panowie sub jak chodzi na 50proc to ja na fotelu drgania odczuwam od podłogi a tu się pisze że słabizna i kwestia preferencji....dobre

Rozumiem że bas jaki daje ten sub nie odpowiada bo jest on mocny i punktowy a nie kluchowaty ale pisać słabizna,,,,,dobre

Najlepiej zabrać suba do domu i samemu sprawdzić. Ja miałem w domu również velodyne bodajże max10 jego kinowy charakter skreślił go z mojej listy ale też miał odpowiednią moc.

Rybnik zaprasza jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Panowie, nie ma co się nawzajem przekonywać, bo każdy ma wyrobione zdanie. Niech zainteresowany odsłucha paru sprzętów i sam zadecyduje na co wyda kasę. Osobiście kiedyś tez tak podchodziłem do kwestii basu, że tylko wielkość i moc...teraz nieco zmieniłem pogląd. Gdyby dalej tak brnąć, to jak ktoś ma salon 50 mkw to by musiał wstawiać 2 suby warte razem prawie 20 k i po 1000W każdy. Akurat kolega co zadał pytanie składał zestaw wdł. opinii ludzi na forum, a jak wiemy te sa różne. Równie dobrze mozna się zapytać, czemu jako surroundy są Silver 1 a nie 2 przy takim metrażu? Najważniejsze żeby zobaczył różnicę między róznymi konstrukcjami, bo to trochę odmienny rodzaj basu. U mnie w pokoju odsłuchowym BR wypadają cienko i zawsze mnie irytowało jak narastało napięcie i słychać było przeciągłe dudnienie, lub nastepowały po sobie dynamiczne sceny i wtedy sub się gubił. Brakowało tego zróżnicowania na basie, a gdy scena w filmie dobiegała końca bas jeszcze krążył po pokoju. Znam sporo osób na forach, gdzie w podobnych salonach wstawiali nie jakieś monstra, jak te wymienione i tez mają skręcone na połowę, a film oglądają z wielką przyjemnością. Nie ma wstawiać T5 czy T7, bo to jednak ponad 36 mkw i jeszcze otwarty, ale również nie mozna pisac że taki G1 to popierdółka. Klasa i wykonanie samego sprzętu też swoje robi, bo można kupic np. Jamo sub J12 za 1100zł i porównać go z REL T7 za ponad 3k, gdzie REL ma mniejszy przetwornik i porównywalną moc RMS a zje tego Jamo w przedbiegach. Dlatego jestem zdania, że moc ok powinna być odpowiednio dobrana, ale nie jest to wyznacznik jakości i tego co Nam przypadnie do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis ciezki do uzyskania w takim otwartym salonie, coci musi sam zdecydowac, albo wiecej muzyka i np. svs zamkniety, albo wiecej kino i svs z portem. Velo wyzsze serie tez b.dobre. Rel G1 cena nowego niestety zaporowa w stosunku do wydajnosci.

Co do mojej salki to ampli kalibruje mi suba na 0, wiec jest ok, akustyka nie lezy, choc ideal tez to nie jest.

Sub R528SE bas jest mega szybki i twardy volume ustawione zawsze ponizej polowy. Ja jednak chce wrocic do typowo kinowego basu, dlatego chce zmienic go na suby z portem.

Jesli chodzi o chaty z zapalek hmmm typowa Polska uszczypliwosc.... jezeli komus wystarcza T7 na 30mkw to widocznie ma takie preferencje odsluchowe i tyle. Szacun koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Dzięki za Wasze wpisy.

Wątek się trochę rozkręcił ... i dobrze.Warto posłuchać opinii ludzi którzy mają coś ciekawego do powiedzenia.Tak jak mówicie,trzeba zacząć odsłuchiwać te "zabawki"i podjąć właściwą decyzję.Najlepiej byłoby dokonać bezpośrediego porównania na miejscu,w salonie,w domu(tak kupiiłem plazmę Panasa P65ST60 i jestem z niej -jakości obrazu bardzo zadowolony.LCD/LED-y jakością obrazu przy niej wymiękały-w mojej subiektywnej opinii).Tak,łatwo powiedzieć,trudniej będzie zrealizować.Mało kto zajmuje się jednoczesną sprzedażą sub-ów wszystkich w/w marek.W przyszłym miesiącu zaczynam rekonesans,co,gdzie i jak.

Jeszcze raz dziękuję za wasz cenny czas Panowie.

Gorąco pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zapraszam zainteresowanego na odsłuch.

Chata z zapałek....dobre

Mam tego suba od dwóch lat i męczę się z nim na 30mkw bo to słabizna....dobre

Panowie sub jak chodzi na 50proc to ja na fotelu drgania odczuwam od podłogi a tu się pisze że słabizna i kwestia preferencji....dobre

Rozumiem że bas jaki daje ten sub nie odpowiada bo jest on mocny i punktowy a nie kluchowaty ale pisać słabizna,,,,,dobre

Najlepiej zabrać suba do domu i samemu sprawdzić. Ja miałem w domu również velodyne bodajże max10 jego kinowy charakter skreślił go z mojej listy ale też miał odpowiednią moc.

Rybnik zaprasza jeszcze raz

Kolego drgania od podłogi to miałem nawet od cienkiego jbl-a es.... ale to chyba nie chodzi tylko o to.... teraz przy niskich hz suba nie słychać a czuć w drgającym powietrzu i w nogawkach :)))

 

...tak właśnie osobiste preferencje są podstawą. ... t7 miał dla mnie za twardy bas i nie za mocny... velo eq max12 ma mięsisty (na pewno nie kluchowaty) i nisko schodzący co bardzo lubie...t7 tak nisko się nie zapuszczał, a w kinie to podstawa te niskie rejestry... ja dobierałem suba pod kino , a zaskoczył mnie jak dobrze poradził sobie w stereo...

Oczywiście nie powinienem porównywać t7 (t9 nie mieli akurat) i eqmaxa12 bo to inne calarze....ale charakter basu t7 jest b.podobny do t9 tylko t9 mocniejsza...i własnie charakter tego basu nie był dla mnie odpowiedni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Rel z serii T (łącznie z T9) nie oferuje żadnego sensownego ciśnienia najniższego basu i nie ma się co spierać, ten sub ma inne zalety (zwłaszcza na mid-basie). T9 nie ma żadnych szans przy BK XXLS400 (bezpośrednie porównanie) który do jakichś wielkich mocarzy nie należy, tak samo dużo lepiej wypada Velodyne EQmax 12. Nie wspominam o innych subach, przy których zabawa w kinie nabiera nowego wymiaru. Miałem masę subwooferów, aktualnie testuję u siebie taką maszynkę jak SVS PC16-46, nawet w trybie zamkniętym (ograniczona moc) efekt jest niesamowity. Zresztą każdy ma różne wymagania, niektórzy rozkręcają swoje suby na 20cm głośniku poniżej 50%, z obawy przed zbyt głośnym graniem a ktoś inny potrzebuje czegoś więcej. Owszem, do basu słyszalnego, wyższego taki subwoofer typu Rel T5 czy T7 wystarczy, 20-30hz zagra słyszalnie a 30hz+ zagra nawet bardzo głośno i tutaj faktycznie można sobie przykręcać suba bo hałasu nikt nie lubi. Ale gwarantuję, że na takim subie pewnych dźwięków w ogóle nie słychać, co można sobie uświadomić dopiero jak się postawi obok coś co potrafi nisko zejść. Do kina nie chciałbym żadnego Rela z serii T, nawet moje dwa Rele Q200 (grają lepiej od T9) nie dają żadnego efektu wow w kinie przy naprawdę wymagających scenach.

 

To jest dobra scena do testowania, większość subwooferów szybko osiąga swój limit, nawet gdy nie jest zbyt głośno. O takich częstotliwościach mowa - porządny subwoofer w kinie ma przy nich zapewnić duże ciśnienie a nie tylko łopotać membramą (niestety słaba jakość tego filmiku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.