Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kolumny ROTEL RA-980BX


miklamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szanowni koledzy zwracam sie z prosba o pomoc w dobraniu kolumn. Wzmacniacz ROTEL RA-980BX. Pomieszczenie +/- 40m kw. Muzyka ciezka/metalowa + prog rock. Fundusz +/- 1200-1500PLN

 

Przeszukalem forum, znalazlem sporo informacji jednak mam wiekszy metlik w glowie niz 'przed'. Bede wdzieczny za info i pomoc!

 

pzd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry wzmacniacz i dobry budżet. Brzmienie ciepłe da Ci KEF IQ7. Jeżeli wolisz brzmienie jaśniejsze - to Heco Ascada 5, ALR Nummer 4 lub Mistral SAG-350 dadzą Ci dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez długi czas RA-980 i słuchałem cięższej muzyki. To dobry wzmak i napędzi bez problemu większość kolumn. Masz więc komfort wyboru.

40m2 to kawał powierzchni i trzeba solidnych kolumn, żeby wypełniły tę przestrzeń.

 

Podany budżet na taki metraż może się okazać nie łatwy w realizacji. Ja bym celował także w starsze serie Dali 4xx i 7xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ten wzmacniacz ponad rok ,gral z cm5 bylo efektownie ale męcząco.Pozniej kupilem audience72 i byl wykop z lepszą gorą ,nastepnie zmienilem na focusy 110 i ten wzmacniacz wogole nie mial sily ich napedzic,tragedia napedzi wiekszosc kolumn ale malo wymagajacych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie je za tyle dostać?

Na allegro. Nowe wyprzedaje za grosze dystrybutor, używane też są do kupienia - tańsze. Wystarczy sprawdzić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odsłuch w takim metrażu z jakiej będzie odległości?

 

+/- 3,6m. (wys pomieszczenia 2,12m!!. podloga dokladnie dl. 7,2m / szer 5.4m=~38,8m kw). Charakterystyka pomieszczenia. Kamien 25cm + dylatacja 10cm + sciana rygipsowa (welna miedzy kamieniem a rygipsem). Podloga kafle ;/ dodatkowo 2okna 40x120cm + kominek (kamien granitowy licujacy z sciana).

 

Bede wdzieczny za wskazowki zarowno co do kolumn jak i 'jak zaaranzowac' pomieszczenie (dywan? panele akustyczne za kolumnami (stelaz drewniany+welna)?

 

ponizej fota pogladowa.

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

 

z gory thx!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez długi czas RA-980 i słuchałem cięższej muzyki. To dobry wzmak i napędzi bez problemu większość kolumn. Masz więc komfort wyboru.

40m2 to kawał powierzchni i trzeba solidnych kolumn, żeby wypełniły tę przestrzeń.

 

Podany budżet na taki metraż może się okazać nie łatwy w realizacji. Ja bym celował także w starsze serie Dali 4xx i 7xx.

 

a co jesli chodzi o B&W CDM7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast paneli akustycznych itp skup się na kolumnach i dozbieraj do nich. Jak masz możliwość to pożycz od kogoś na dzień czy dwa i opisz co jest fajnie a co nie, czego brakuje w dźwięku. Przy pustum pokoju raczej każda zagra tak se, parę docelowych mebelków nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość aqs

(Konto usunięte)

panowie jakie kolumny do Rotel ra-980

 

 

Chcę zmienić kolumny na dużo lepsze używane lub nowe raczej podłogówki fundusz do 2500 zł co polecacie mają zagrać dużo lepiej od Tannoy V4 które obecnie posiadam

słucham pop, rock, r&b, jazz

lubię mocny czysty z dobrą sceną i basem dźwięk, nie ostry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kolumny i wzmak to nie wszystko

 

Do dobrych kolumn i dobrego pieca trzeba tez dobre zródło

źródło jest takie i inne nie będzie, dysk synology połączony przez usb do DAC S.M.S.L Sanskrit i zasilacz Tomanek ULPS, kable Real Cable-BM 250, interkonekty audio Atlas Element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.