Skocz do zawartości
IGNORED

Taga Harmony PF-1000


Ri.3236
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję paru informacji na temat listy zasilającej Taga Harmony PF-1000. Choć generalnie nie interesuje mnie jej wpływ na dźwięk, bo ten na pewno będzie pozytywny (w końcu są wejścia "direct" przeznaczone dla wzmacniacza -czyli bez jakichkolwiek filtrowań, a wierząc powielanym mitom, wzmacniacz najlepiej gra bezpośrednio z sieci).

A ja szukam informacji czy można bezpiecznie pod nią podpiąć komputer, jako że wymieniam sprzęt PC co rok, dwa, i zawsze jest to najwyższa półka przekraczająca 5-7tyś. wolałbym, żeby był w 100%bezpieczny. Czy taka listwa ma wszystko co mieć powinna? Poza filtrowaniem wszystkie zabezpieczenia przed przepięciami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jest w stanie odpowiedzieć ktoś na pytanie dotyczące montowania fazy w gniazdku. Czy ma być one po prawej strone, czy lewej, jeżeli bolec jest u góry?

Okazało się, że w moim gniazdku ktoś zamontował fazę po prawej stronie, nie po lewej. Przedłużka sygnalizuje błąd za pośrednictwem czerwonej lampki, ale wszystko działa prawidłowo. Czy ma to jakieś większę znaczenie w kwesti bezpieczeństwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam może kolega coś więcej napisać na temat tej listwy jak się sprawuję jak jest wykonana itp.

Sam zamierzam zakupić właśnie tą listwę i osobiście waham się pomiędzy Taga Harmony PF-1000 a SUPRA DB-06EU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że takie 500zł to maksimum jaki warto przeznaczyć na listwę. Zastosowałem do niej również kabel Audioquesta za 400zł.

W stosunku do listwy komputerowej zmiany są niepodważalne. Wszystko znajduje swoje miejsce w nagraniach, jak i również nie mamy problemów z dynamiką.

Jeżeli dotychczas grałeś z "gniazdka" to nie liczyłbym na znaczące poprawy. Komputerowe listy z "czerwonym przęłącznikiem" mają to do siebie, że dużo psują.

 

Jakość wykonania może nie wzorowa, ale bardzo dobra, duża ciężka metalowa puszka, solidne gniazda, wszystko dobrze spasowane, ładnie się prezentuje.

 

No i pozostaje zadać pytanie jakiej wartości masz sprzęt, bo jeżeli amplituner z głośnikami za łączną kwotę 5tyś zł +kiepskie źródło, to nie warto dokładać kolejnego tysiąca, bo popraw nie będzie żadnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy nie kupuję po to aby zrobiła cuda u mnie z dźwiękiem tylko po to że brakuje mi już gniazdek i dlatego szukam w miarę dobrej listwy a niestety nie znam osobiście tej firmy więc dlatego się pytam o jakość wykonania.

Jeżeli chodzi o sprzęt nie jest to hi-end ale już nie najgorsze stereo, w zakładce o mnie masz mój aktualny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie gniazdka ma ta listwa ale miałem kondycjoner Xindak 2000ES i nie dość że psuł dźwięk (audio mam na osobnej grupie) to gniazdka były okropnie luźne.

 

Jeśli chcecie prostą porządną listwę to polecam te przymysłowe/biurowe firmy Rittal / Plenty albo Sun Leiste.

Ta Supra to chyba właśnie rebrandowany Rittal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Marcepan bawi się już listwą pf 1000 - solidna ,estetyczna, włącznik z przodu a w dźwięku minimalnie lepsza przestrzeń i analityczność - wzmak do direct , dac i cd do filtrowanych - 445zł i darmowa dostawa - polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Okazało się, że w moim gniazdku ktoś zamontował fazę po prawej stronie, nie po lewej. Przedłużka sygnalizuje błąd za pośrednictwem czerwonej lampki, ale wszystko działa prawidłowo. Czy ma to jakieś większę znaczenie w kwesti bezpieczeństwa?

 

Odgrzebię, bo mam wątpliwości.

Piszesz, że czerwona lampka sygnalizuje błąd (faza nie na tym kołku), a tymczasem w mętnie napisanej instrukcji do tej listwy stoi, że jak faza jest DOBRZE podłączona, to czerwona lampka ŚWIECI.

Zgłupiałem, jak to w końcu jest???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, oryginalna instrukcja mówi:

 

Phase detect indicator: the indicator will be light when the phase is CORRECT (podkreślenie moje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Pytanie do posiadaczy tej listwy lub znających odpowiedź.

W listwe mamy dwie sekcje po 4 gniazda.

4 filtrowane i 4 bezpośrednie.

Z rozbieranych zdjęć z wnętrza wnioskuję że sekcja bezpośrednia nie jest w żaden sposób chroniona. Sekcja filtred jest filtrowana i chroniona przepięciowo a direct jest tylko przedłużeniem zasilania?

Wpływ na dźwięk pomijam. Chodzi mi tylko o ochronę sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

odgrzebię i ponowię zapytanie czy warto w to coś zainwestować?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem chyba kopię tej Tagi na All...s o nazwie Waudio W-4000 i w porównaniu do wcześniej używanej listwy komputerowej to jest zdecydowana poprawa na plus. Zwłaczacza w basie. ale ciągle mieszam jeszcze kabelkami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

TAGA harmony seria kolumn nie jest moim zdaniem warta uwagi a o kondycjonerach napisano już wiele ściem.

A dlaczego kolumny nie są warte uwagi ? Na świecie się nie znają czy co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAGA harmony seria kolumn nie jest moim zdaniem warta uwagi a o kondycjonerach napisano już wiele ściem

 

Taga czy Melodika są produkowana w Chinach więc jakość ...? Polskie firmy jakoś bardziej mnie przekonują tym bardziej, że byłem w kilku i widziałem proces produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga czy Melodika są produkowana w Chinach więc jakość ...? Polskie firmy jakoś bardziej mnie przekonują tym bardziej, że byłem w kilku i widziałem proces produkcji.

Iphone też jest produkowany w Chinach wiec jakość ;). Chyba nie chodzi o uprzedzenie względem wielkiego chinskiego brata.

Ale pytanie zasadnicze słuchałeś? Macałeś? Czy to tylko opinia nieugruntowana doświadczeniem. U nas sie wszystko hejtuje dla zasady. Ale jeśli dokonałeś testów porównawczych to warto sie podzielić. Ja np teraz testuje Platinum F100 v3 i powiem wam że warto sie z tym tematem zmierzyć. Nie wiem czy nie najlepszy głośnik w tej klasie na rynku, jeśli chodzi o miodność. Zresztą bodajże F-120 testowane teraz w Audio Polskim. Jeszcze nie czytałem ale ludziska mówią że dobrze wypadły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga harmony słuchałem na wystawie, niestety nic dobrego o dźwięku nie napiszę. W taga Platinum F100 masz kondensator elektrolityczny i chyba jeden rezystor indykcyjny, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda listwa coś psuje.Jedna zamula, druga kompresuje, jestem zwolennikiem wpinania sprzętów bezpośrednio do gniazd w scianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Taga Harmony maja fantastyczny stosunek cena/jakosc, prosze nie oczerniac produktu na podstawie jakiegos odsluchu na wystawie, bo tam systemy i za milion zlotych brzmia zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Dzień dobry wszystkim,

Jestem nowy na tym forum, ale szeroko rozumianą tematyką audio zainteresowałem się przeszło 5 lat temu i od tamtej pory - m.in. dzięki cennej wiedzy zaczerpniętej z tego forum - ciągle rozwijam się w tym temacie.

Odnośnie listwy sieciowej Taga Harmony:

Ostatnio wprowadziłem się do nowego mieszkania. W pokoju odsłuchowym nie ma możliwości podłączenia sprzętu bezpośrednio do gniazdka ze względu na odległość od ściany, co skutkuje koniecznością użycia przedłużacza. Zainteresowała mnie konstrukcja Tagi, gdyż stosunek jakości do ceny wydaje się na prawdę dobry. Oczywiście sprzęt ten ma swoje kompromisy, jak chociażby wspólna filtracja dla wszystkich gniazdek (oczywiście poza gniazdami direct), ale nie oczekujmy cudów za te pieniądze. Przeglądając ofertę tej firmy, znalazłem kilka modeli, które oferują tak na prawdę zbliżone funkcje, ale ceny potrafią się różnić sporo jak na ten zakres. Mamy następujące modele:

- PF-2000 (ok 900 zł)

- PF-1000 (ok 550 zł)

- PF-500 (ok 300 zł)

Zdaje mi się, że zastosowana filtracja w tych modelach jest identyczna. Różnice polegają na liczbie gniazdek, obecności wskaźnika napięcia lub jego braku oraz wyglądem.

Przyznaję, że modele z wyświetlaczem podobają mi się najbardziej, natomiast zastanawiam się, czy za te bajery warto dopłacać. Jeśli chodzi o PF-2000 to bebechy oraz funkcje wydają się być identyczne jak w modelu PF-1000 (nie wliczając liczby gniazdek, która jest oczywiście inna). Mam wrażenie, że PF-2000 to praktycznie PF-1000 z większą ilością powietrza zamkniętego w ładnej obudowie. Natomiast różnica pomiędzy PF-1000 a PF-500 to po prostu brak wskaźnika napięcia, który zdaje mi się w moim przypadku mało użyteczny (no bo co ja z tym zrobię? - odczyt to odczyt, przecież nie wymienię instalacji w tym mieszkaniu). Z tego rozumowania wynika, że spokojnie można pójść w PF-500, co przy tej cenie jest bardzo dobrą opcją.

Bardzo dziękuję za sugestię i ew. wskazanie błędów w moim rozumowaniu.

Pozdrawiam,

Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem z rok temu . Zdecydowałem się na wireworld matrix 2 . Do dostania za maks 500 zł nowa. 6 gniazd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pośrednią opcję z takim samym filtrowaniem jak w PF-1000. Czyli PF-600 

Listwa zasilająca Taga Harmony PF-600 Czarny - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margaryna85, kerikawon, bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o Taga Harmony PF-600, to wydaje się dość ciekawą opcją, jakiś kompromis, a liczba gniazdek całkiem odpowiada moim potrzebom.

Co do wireworld matrix 2, zdaje się, że ta listwa nie posiada żadnego komponentu filtracyjnego, nie wliczając obudowy, która ma tłumić zakłócenia?

Pozostaje jeszcze jedno pytanie, na które nie znalazłem do tej pory odpowiedzi, a mianowicie: czy ktoś byłby w stanie wytłumaczyć, dlaczego nie powinno się podłączać wzmacniacza do wtyczki filtrowanej?

Pozdrawiam,

Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zazwyczaj wzmacniacze maja bardzo dobre filtrowane zasilacze. Dwa wzmacniacz potrzebuje sporo nie energii wiec dodatkowe ogniwo pośrednie nie pomaga. Ogólna zasada mówi że wzmacniacze( wyjątek, nie te z zasilaczami impulsowymi podłączamy do ściany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Bukaj said:

Mam pf-600 i sobie chwalę . Po co przepłacać za pf-1000 , jak 600tka posiada tyle samo gniazd filtrowanych

W końcu doszedłem do tego samego wniosku. PF-600 już zamówione, 445 zł za całość z przesyłką. Myślę, że to dobra cena za tego typu sprzęt ?

Pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.