Jump to content
IGNORED

co na fronty dla Onkyo tx-nr809

Oskar Wojciechowski

Recommended Posts

szukam kolumn podłogowych na przód do Onkyo tx-nr809 do pomieszczenie 24m2

celujemy w używane budżet skromny najchętniej do 1200zl, 1500 to max

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jestem fanem duńskiej marki kolumn Dali,starsze modele na przetwornikach vify potrafiły zagrać,są na allegro dali 606 i na olx model wyżej 808 stan niezły,ogólnie kolumny niezbyt urokliwe ale naprawde potrafią,kino dla nich to bedzie woda na młyn,osobiście wziął bym 808.

Kolumny są 4omowe ale wzmak powinien dać rade efektywność 92 i 93db

Hidden Content

80% to filmy

na pozostałe 20% składa sie: Michael Jackson, Dire Straits, Mettalica itp. a i rapu cos się zdarzy :)

kiedyś w dalekiej przyszłości będę chciał dodać do tego ampli jakiś wzmak stereo i wtedy będę pewnie bardziej skupiał się na muzyce

wiem że budżet marny ale przydało by sie cos bez zbędnych przejaskrawień z niskim lecz precyzyjnym basem

Hidden Content

A może zainteresujesz się polskimi kolumnami Pylon Audio Pearl 25. Powinny Cię w pełni usatysfakcjonować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Na allegro masz Melodika BL 40 powystawowe, z 5 letnią gwarancją za 1600zł.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To bliźniacza konstrukcja poprzednich Roth Oli 40. Są to kolumny o dobrym basie i nie przejaskrwaionej górze pasma. Można ich długo słuchać bez zmęczenia, a dodatkowo zapewniają odpowiednią dynamikę pod szybszą muzę. Sam mam Oli spięte z Onkyo i uważam że to dobra konfiguracja, bo dość jasne brzmienie Onkyo świetnie się uzupełnie z cieplej grającymi kolumnami. Przynajmniej radzę odsłuchać. Do metalu czy rocka poleca się też kolumny typu Klipsch czy Paradigm, bo też dynamika jest super i uwydatniony bas, tylko tutaj niestety góra pasma daje dobitnie o sobie znać, więc nie wszystkim się może to spodobać.

Hidden Content

Hidden Content

rozmawiałem z teściem (stolarzem) w zimie moglibyśmy zabrać się za budowę kolumn DIY

Myślę ze w budżecie 1500 zł za głośniki, zwrotnice, gniazda (bez skrzynek) osiągnę efekt co najmniej o jedną półkę wyższy.

macie może propozycje na których kolumnach się wzorować w tym budżecie ? ew. gotowe projekty ?

Hidden Content

Budowanie skrzynek nie jest takie proste na jakie wygląda. to nie tylko wycięcie otworów i wstawienie głosników. Owszem mozna zrobić swoje kolumny lepszej klasy. Zbadaj jednak fale odbite odpowiednie tłumienie, szerokośc i długośc tunelu bass reflex, umiejscowienie głosnikow oraz przegrody wenatrz. Poczytaj trochę na ten temat chociaż teorie, pożniej bierz się za składanie. Nie oczekuj szału po pierwszym głośniku.

Hidden Content

na pewno nię będę projektował skrzynki od podstaw ponieaż brakuje mi dużo wiedzy w temacie.

szukam sprawdzonego gotowego projektu (2,5-3 drożnego)z przetwornikami za ok 1500-1700 zl

mam dostęp do maszyn stolarskich CNC i teścia stolarza więc mysle żę przy gotowym projekcie przez zimę zmajstrujemy coś...

napewno będę szukał kogoś do zrobienia zrotnicy...

Hidden Content

Jeśli masz czas i chęci to dobre rozwiązanie. Choć nie wiem czy nie lepiej byłoby gdybyś po prostu kupił używane kolumny, można kupić gotowe wysokiej klasy kolumny, w świetnym stanie, które spokojnie będą tej samej klasy jak DIY, które zamierzasz zrobić.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.