Skocz do zawartości
IGNORED

STAR WARS - EPISODE VII "THE FORCE AWAKENS"


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

na tym forum to siedzą głównie dziadki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mój 11 letni syn po dzień dzisiejszy zbiera szczękę z podłogi po seansie a ja mimo że też dziadek to nowa nadzieja w moim prywatnym rankingu zajmuje zaszczytne przedostatnie miejsce, to taki western w zasadzie, poza tym zestarzała się i po latach IMO nie broni się zupełnie także nawet jej nie mam nawet na dvd ani na niczym. takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatniejszym i najlepiej żeby w ogóle tego filmu nie było - mroczne widmo, to wtedy straciłem wiarę

 

na nie zagrożonym pierwszym - imperium kontratakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum to siedzą głównie dziadki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mój 11 letni syn po dzień dzisiejszy zbiera szczękę z podłogi po seansie a ja mimo że też dziadek to nowa nadzieja w moim prywatnym rankingu zajmuje zaszczytne przedostatnie miejsce, to taki western w zasadzie, poza tym zestarzała się i po latach IMO nie broni się zupełnie także nawet jej nie mam nawet na dvd ani na niczym. takie moje zdanie.

 

Po hobbicie też zbierał szczękę?

 

Co do nowej nadziei to częściowo się zgodzę - perypetie na gwieździe śmierci to trochę fabularny zapychacz (może dlatego że po latach gwiazda od środka wygląda bardzo skromnie, kilka krętych korytarzy na krzyż), spotkanie Obiwana z Vaderem ma tu tylko jakąś głębię. Ogólnie wiele efektów jeszcze raczkowało. Całość historii jednak miażdży te ostatnie "dzieło".

 

Najlepsze jest to że 40 lat temu w NN pojawia się gwiazda śmierci, a następnie w powrocie pojawia się w zmodyfikowanej formie jako koda zamykająca temat i całą historię. Jako że każdy epizod GW jest oryginalny i różni się od poprzedniego to po VII oczekujemy jakiegoś kolejnego wyjścia poza schemat, powiększenia tego uniwersum, a tu co...? Jeszcze większa GŚ, z jeszcze większym laserem, dodatkowo z debilnym zasilaniem (wsysanie słońca) - zero pomysłu. smiley_puke.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wersję IMAX 3D + napisy. Po wyjściu z kina nie bardzo pamiętałem ten film. Żona z ośmioletnim synem byli na wersji 2D dubbing. Dubbing kiepski. Jest jednak mała rzecz w tym filmie która mi się bardzo podobała. To widok na rozbity na pustyni gigantyczny rdzewiejący statek kosmiczny do połowy przysypany piaskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Atak Klonów jest na ostatnim miejscu - bardzo sztuczne / komputerowe niektóre efekty. Mroczne Widmo na przedostatnim. Muzycznie wszystkie części są na bardzo wysokim poziomie. Przebudzenie ma delikatnie słabszy soundtrack ale wciąż bardzo dobry, za to jest on fajnie nagrany - dynamiką wyprzedza resztę epizodów - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej nie odzywać się i wywalać kasę na bilety ?

bilety były za free, inaczej bym nie poszedł. Była to moja pierwsza wizyta w kinie od 5 lat, wtedy nie było takiej kichy jak dzisiaj, z resztą po całym kinie było widać cięcia budżetowe, nawet po kasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 11 letni syn po dzień dzisiejszy zbiera szczękę z podłogi po seansie

 

Ja ja zbieralem po seansie Akademi Pana Kleksa w pierwszej klasie podstawowki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrócilem z kina.

Uproszczenia scenariusza....no niestety. Czasem nie wiadomo nawet czemu sa tutaj i po co ta scena...ale to i tak maly miki w porównaniu do nowego Indiany Jonesa...tam nic sie kupy nie trzymało.

 

Historia sama w sobie wtórna i infantylna fakt. Niektóre "akcje" to az naiwnością kluły w oczy

 

Ale...2 godziny zleciały mi migiem! Efekty świetne nie widać plastikowego CGI a to juz plus ogromny.

Głowna bohaterka....idealna...i Han Solo który ratuje ten film.

 

Dla mnie mocne 4/6 bo poczułem sie przez pare chwil jak dzieciak. Ale fakt ze docelowy target to pryszczate nastolatki i to widac niestety....moze nastepne czesci beda bardziej....hmm dojrzałe. Wtedy to bedzie film prawie genialny.

 

I wiecej luzu Panowie...to jest S/F ... od pierwszej sceny starej trylogi o tym wiadomo gdy słychac lasery w kosmosie :P

I co ? Komu to przeszkadzało?? He?

 

A zapomnial bym...cichy bohater BB-8...rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ja zbieralem po seansie Akademi Pana Kleksa w pierwszej klasie podstawowki :)

 

ja również! potem z zapartym tchem słuchałem soundtracka z winyla ;)

 

Najlepsze jest to że 40 lat temu w NN pojawia się gwiazda śmierci, a następnie w powrocie pojawia się w zmodyfikowanej formie jako koda zamykająca temat i całą historię. Jako że każdy epizod GW jest oryginalny i różni się od poprzedniego to po VII oczekujemy jakiegoś kolejnego wyjścia poza schemat, powiększenia tego uniwersum, a tu co...? Jeszcze większa GŚ, z jeszcze większym laserem, dodatkowo z debilnym zasilaniem (wsysanie słońca) - zero pomysłu.

 

to niestety prawda - mielenie pomysłu z gwiazdą śmierci plus upadek republiki to dwie poważne pięty achillesa przebudzenia mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która mi się podoba w tym filmie to wątek Rey, jakoś tak naturalnie się rozwija, nie sztucznie czy infantylnie, rzeczywiście czuć tu ducha starej trylogii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiniłA wierza? Antoni pyta/

 

Raczej brzoza pustynna. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po seansie.

Dla mnie lepszy od epizodów I,II i III. Wreszcie coś w stylu starych SW. Wady i zalety były opisane więc nie ma co się więcej rozpisywać. Ja daje duży plus za ten film.

 

Mam ochotę jeszcze się wybrać na 3D, chociaż na takie nie chodzę.

Jest warto? Ktoś był i może opisać efekty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestem po seansie.

Dla mnie lepszy od epizodów I,II i III. Wreszcie coś w stylu starych SW. Wady i zalety były opisane więc nie ma co się więcej rozpisywać. Ja daje duży plus za ten film.

 

Mam ochotę jeszcze się wybrać na 3D, chociaż na takie nie chodzę.

Jest warto? Ktoś był i może opisać efekty?

Jak dam rade to 3d zalicze jutro...coś skrobne po powrocie... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na 2d i 3d. Chociaż nie jestem zwolennikiem 3d (bo muszę kinowe okulary nakładać na swoje przez co obraz jest trochę gorszy) to powiem, że 3d mi się podobało - nie ma sztucznej nachalności wylatywania obiektów z obrazu, jest raczej naturalna głębia - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z seansu IMAX 3D i efekt głebi obrazu bardzo dobry.... co do tresci to mój Synek jedenastoletni skwitował tak: "tato wszystko takie powtarzalne"...

 

A teraz napisze coś o jakości kina ( pomijam sam film).... To jest jakaś masakra co zobaczyłem w łódzkim IMAX-sie...pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brudny ekran (pionowe pasy) które było widać w każdej jasnej scenie, film nieostry, kolory wyprane, czerni zero... totalna jakościowa porażka... dźwięk podobnie przesterowany i ustawiony aby było głośno...następna porażka... dawno nie byłem w kinie ale ten seans skutecznie wyleczył mnie z nastepnej wizyty... jedyna zaleta tegoż IMAX-a to wielkość ekranu...

 

Wniosek jest tylko jeden... wolę kupić film na blu-ray ( akurat tyle zapłaciłem za dwa bilety) i obejrzeć go u siebie w domu.... gdzie dźwięk mam ustawiony pod siebie, gdzie obraz to przepaść jakościowa na plus, czyli ostry o nieporównywalnie większym kontraście , soczyste kolory i co najważniejsze czerń to czerń a nie kulawa szarość....no i mam czysty ekran a nie jakieś pionowe brudne pasy...

 

...ogólnie wg mnie ktoś powinien beknąć za ten brudny ekran...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem zachwytu nad kinami, obraz co najwyżej nie gorszy niż na dobrym tv, dźwięk... jeszcze nie słyszałem dobrego w kinie - jazgotliwy, bez średnich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem zachwytu nad kinami, obraz co najwyżej nie gorszy niż na dobrym tv, dźwięk... jeszcze nie słyszałem dobrego w kinie - jazgotliwy, bez średnich tonów.

Kolego pomyliłeś się... na dobrym tv obraz jest nieporównywalnie lepszy od tego z kazdego kina...

 

Ja porównywałem projekcje tą z kina do mojej domowej... i nie ma co porównywać taki "kibel" jest w tym przereklamowanym imax-sie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrym tv obraz jest nieporównywalnie lepszy od tego z kazdego kina...

 

 

Chyba się nie zrozumieliśmy, właśnie to napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mylilem sie do tej jakosci w 3D, moj sredniej klasy TV dawal lepszy obraz, o zgrozo..:/ Jedynie rozmiarem wersja kinowa sie broni. Chodzilem wczesniej tam na wersje 2D I zawsze bylem zadowolony. Yhh..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mylilem sie do tej jakosci w 3D, moj sredniej klasy TV dawal lepszy obraz, o zgrozo..:/ Jedynie rozmiarem wersja kinowa sie broni. Chodzilem wczesniej tam na wersje 2D I zawsze bylem zadowolony. Yhh..

Zaopatrz się w dobry zestaw proj - ekran... i filmy w kinie publicznym nie będą miały już czym się bronić... :) zarówno w 2D i 3D....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas przeprasza za sugestie że nowy Epizod to kiszka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.