Skocz do zawartości
IGNORED

Tuner - jaki kupic ???


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Generalnie zasada jest taka, ze analogowe tunery graja lepiej niz cyfrowe. Nigdy nie wnikalem dlaczego, ale jak zasada, to sie z nia nie kloce. Jezeli nie zalezy ci na tych wszystkich ozdobkach, ptifurkach i klopsikach typu RDS, mozesz spokojnie rozejrzec sie za uzywanym tunerem analogowym z lat 70-tych. Najlepsze to stare Marantze (od T25 wzwyz), oraz takie rzeczy jak Sharp, Pioneer, Mitsubishi. Zwykle sa to duze skrzynki z metalowym frontem i duza podswietlana skala, pluz wychylowy lub oscyloskopowy (to juz rzadkosc i najwzszy szyk) wskaznik dostrojenia. Do znalezienia na Allegro, Ebay, a jak sie ma szczescie, to na Wolumenie. Moj Marantz wlasnie z Wolumenu pochodzi, i nie zamienilbym go na nic innego. Poza wszystkim innym, tego typu tunery zwykle sa bardzo czule, w potrzebie da sie sluchac na drucie. A wyglad jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zapomnialem o cenie. Moj Marantz T25 kosztowal 100 pln. Najrzadsze modele na ebay to juz setki euro. Mozesz sie wstrzelic gdzies pomiedzy. Zaraz zajrze na niemiecki ebay, zobaczyc co tam ciekawego z tej branzy dzis maja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wlasnie sprawdzilem na ebay i allegro. Na niemieckim ebay sa dwa egzemplarze marantza dostepne (do wyslania poza Niemcy), ale na Allegro jakis gostek sprzedaje w tej chwili sprawnego T25 za cene "KupTeraz" 180 zl. Jesli maszyna jest w dobrym kosmetycznym stanie, nie warto szukac nic lepszego, chyba ze nastawiasz sie na egzemplarze rzadsze. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za porady.

Szczerze piszac uradowala mnie opinia, ze analogowe tunery sa lepsze od cyfrowych. Nie wiem czemu, ale odczuwam pewien sentyment do sprzetu 'w moim wieku' i od dawna bije sie z myslami, czy nie kupic takiego cacka. Troche sie boje, bo nie jestem elektronikiem, ale w sumie to nie fortuna... czas przejechac sie na wolumen.

 

Mam pytanie o T25 - jakiej szerokosci jest panel przedni ?

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Plus minus standardowy, 43 albo cos w tym guscie. Natomiast jest dosyc wysoki, jakies 10 cm spokojnie. Mozesz go sobie zobaczyc na zdjeciu, bo facet na Allegro zamiescil fotke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

nosze sie z zamiarem kupna tunera, raczej z drugiej reki. Ofert jest duzo, tehnics, pioneer, onkayo. Nie mam pojecia, co warto kupic ?

 

PS. Nie zalezy mi na bajerach, pilocie, pamieci na 150 stacji, RDS. Wysokie FM wskazane :) Chcialbym, aby jakosc dzwieku byla mozliwie dobra.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem parę miesięcy temu podovny "problem". Nowy tuner to min 700-800zł. W końcu kupiłem używanego Technicsa ST-G560L za 200zł - i jestem bardzo zadowolony. Gra poprawnie, prosty w obsłudze, mało wrażliwy na jakość sygnału. Biorąc pod uwagę jakość nadawania przez stacje (prawie wszystko jako mp3, z wyjątkiem paru audycji w "Trójce" i "Dwójce") wg mnie nie warto wywalać dużej kasy na nowe radio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...

Nie wiedzialem, ze w Polsce jest az tyle niektorych wspanialych stacji dopoki nie podlaczylem Magnum Dynalab. Cena sie zwraca w niekupowaniu plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

O matko! Masz Dynalaba? To dopiero hi-end! Raz tylko z bliska widzialem, ale co bardziej radiowo zoreintowani recenzenci twierdza ze to najlepsze tunery na swiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa, spokojnie brachu.

Mam niezly wech. Wczoraj pojawily sie ogloszenia dwoch takich tunerow na audio.com.pl. Jeden ponad 10, drugi ponad 20tys zl. Pojawilo sie tez ogloszenie u nas w dziale "Ogloszenia". To ten sam gosc, ale przynajmniej niezwykle rzeczy sprzedaje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw o jakie to wspaniałe stacje chodzi, bo ani mój Scott ani Marantz takowych nie znajdują, Trójka potrafi dobrze zagrać i to wszystko, szukam i szukam audycji z dobrym dźwiękiem i nie mogę znaleźć.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj również Revoxa. Nie pamiętam nr-u, ale jest to tuner z początku lat 90-tych, wielgaśny "straszecznie", ale "klang" ma obłędny. Mój tatko wyrwał takowy za 700 pln-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly uzytkownik, chociaz znam faceta b. dobrze. Osobiscie mam Etude, ktora bede zamienial na nowy MD106. Zanim okreslisz kogos hiena, sprawdz ceny i konkurencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Klopot z tak wyszukanymi narzedziami jest jeden. Mianowicie mamy Polske, a nie UK czy USA. Angole maja BBC nadajace wciaz koncerty na zywo, Amerykanie maja setki stacji a my? My mamy skancerowana trojke, troche muzyki na dwojce, radio Najpiekniejsze Melodie (hi hi) i radio Jazz, niestety juz post-Adamiakowe. Troche kiepsko. I ciagle te same pop-luczyny na pozostalych stacjach. Poprawcie mnie, jesli jestem nie na bierzaco. Magnum w celu sluchania wiadomosci, to chyba lekkie marnotrawstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie masz racje. Natomiast to, o czym zapominamy w Polsce to fakt jeszcze bardzo proporcjonalnie (do innych rynkow) dlugich segmentow nadawczych bez reklam. Mieszkajac pomiedzy stanami i Polska ta roznica jest wrecz ogromna. Wszystko jest w rezultacie wyborem i czesto kompromisem. Ale przyznam, ze znajduje pewna przyjemnosc oprocz muzyki, odbierania niuansow dzwiekow samych osob i ich mikrofonow. W latach 80-tych mialem w swoim systemie model 101, ktory polecam i ktory mozna czasem znalezc na e-bay w cenie $250-$500. Z innych tunerow, ktore tez milo wspominam, ale sa rzadkoscia to Yamaha T2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazz

 

Hmm, ceny sprawdzilem i chyba dobrze podalem. 11,5 czyli ponad 10 i 22,5 czyli ponad 20.

Odnosnie konkurencji to niestety nie rozumiem. Nic nie mowilem o rynku, wiec nie rozumiem skad czemu to poruszyles.

 

Hmm, a odnosnie juz samych tunerow. Naprawde nie watpie ze te tunery to fajny sprzet. Uwazam tez, ze jednak nie w Polsce, nie w naszych realiach. Byly watki o radiu, skad i w jaki sposob sa nadawane audycje. Muzyka skompresowana, czyli dla mnie jakbys to super drogiego systemu wlozyl cd-r z muzyka nagrana z mp3...

 

A odnosnie tych stacji, ktore odkryles, to ktore to sa?

 

Z wyrazami szacunku - Hienka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ceny sprawdzilem i chyba dobrze podalem. 11,5 czyli ponad 10 i 22,5 czyli ponad 20.

Odnosnie konkurencji to niestety nie rozumiem. Nic nie mowilem o rynku, wiec nie rozumiem skad czemu to poruszyles.

Wg mnie wszystko jest fajne. Audio jest tak abstrakcyjnym w sensie wyboru, racji, poczucia estetyki tak wygladu, jak i interpretacji dzwieku -hobby, ze w sumie to co kazdy z nas ma, mial, lub chce miec, jest szalenie subiektywnym wyborem. Co do sposobow nadawania w Polsce, oczywiscie sa przede wszystkim zroznicowania i podobnie jak z zapisem, nalezy byc selektywnym, jesli chce sie miec wysokie parametry. Sa np. b. dobrze restransmitowane zywe koncerty ze stolic myzyki klasycznej Europy. Ale drogi kolego, najwazniejsze sa nasze indywidualne racje. Moja zostala w pewnej mierze obliczona, w rownaniu ile czasu spedzam sluchajac radia. Naturalnie, w pewnych decyzjach konfiguracji motywujemy sie parametrami technicznymi, rzadziej sama muzykalnoscia, nastepnie.. estetyka, firma, kosztem, ryzykiem inwestycji i w przypadku tunerow lokalizacja systemu. Czy w Polsce jest praktycznym posiadanie Porsche Turbo, czy jedynie Carrery? Ile racji i nierozsadku jest w naszych apetytach, w naszych hobby? Moze nie Turbo, ale Carrere, ale tez nie, bo zostaje troche Konina i kilka malych z rowerzystami, wiec w takim razie niech bedzie jakis tam Megane. Czy 108? Pewnie nie, ale moze 100? Nie, tez raczej nie, wiec niech bedzie Sony. Jestem przekonany ze indywidualnie: to czego wszyscy sluchamy, czym jezdzimy, w co sie ubieramy, co jemy, gdzie mieszkamy, to wszystko jest najlepsze w kazdym danym wypadku. W ten sposob jestesmy wszyscy szczesliwsi i bardziej kolorowi w tym trudnym z definicji swiecie.

 

 

Pozdrawiam

P.S. w nawiazaniu do "konkurencji" mialem na mysli (chyba?) podane ceny z gwarancja vrs ceny w USA oraz (?) konkurowanie danej firmy wobec innych tunerow na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Musze powiedziec, ze przynajmniej tutaj w UK pisze sie duzo o renesansie radia, i wzroscie zainteresowania ze strony sluchaczy. Zwiazane jest to troche z powstawaniem wielu nowych stacji (niestety skompresowany DAB), ale stacje BBC maja rowniez ogromna sluchalnosc. Coz, BBC nie nadaje reklam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.