Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA 1510AE podłaczenie blu ray pod phono


kaziu106

Rekomendowane odpowiedzi

Iż jest to mój debiut na tym forum więc na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ;-)

A oto mój problem.

Dziś przyjechał do mnie wzmacniacz Denon PMA 1510AE. Przy podłączaniu popełniłem błąd ( chyba zmęczenie po robocie ) Przez przypadek podłączyłem przetwornik DAC Fiio D03, do którego sygnał płynął z blu-raya pod wejście phono zamiast pod CD ( jak ja się wkurzyłem sam na siebie!!!! na ten błąd ). I tu mam pytanie. Takie aktywne połączenie trwało bardzo krótko tj. ok. 5 sek. ( kable w tym wejściu były dłużej tj. ok. 5 min. ale nie było wtedy wybrane wyjście phono w input selectorze ) , a głośność we wzmacniaczu była na max 9 godz. Z głośników był przydźwięk i buczenie i czy w związku z tym mogło coś się uszkodzić? Wzmacniacz gra według mnie tak samo jak przed błędnym podłączeniem ( wcześniej sprawdzałem wejścia line i tuner ) ( po popełnionym błedzie podłączyłem daca pod wejście CD i wzmacniacz także gra. Ale Wiecie jak to jest AUTOSUGESTIA i teraz szukanie dziury w brzmieniu i różnic przed błędem i po. Czy przy tak krótkim podłączeniu i na tak niskiej głośności coś mogło się popsuć czy po prostu jestem przewrażliwiony? Chodzi mi czy mogłem spalić coś w wzmacniaczu czy w kolumnach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.