Skocz do zawartości
IGNORED

Mp3 lepsze od FLAC!


Thrudpl

Rekomendowane odpowiedzi

320 vbr.

tylko że czegoś takiego nie ma.... jak już to CBR

 

Czyli OGG traktujemy jako MP3 i twierdzimy że gra jak FLAC ? ... a ktoś może zrobił analizę widma ? czy dalej wróżymy z fusów.

 

Temat mp3 320 vs FLAC już był przerabiany, od siebie tylko dodam że mp3 można zrobić wieloma kodekami a efekty są różne, z czego libmpg podbija i nagranie zdaje się być lepsze.. ale nie o to przecież chodzi ! lame neutralnie przycina i jest ok.

 

Często Mp3 wystarczy, mimo wszystko są pewne nagrania przy których odnoszę wrażenie że się duszą.. gdy lecą z MP3, ale to też jest uzależnione gdzie to gra... bo na pc (xonar + CAL'e po modzie) różnic brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hej

dawno juz tu pisalem ze mp3 od flac graja lepiej ale zakrzyczeli mnie znafcy bo pasmo bo to bo tamto.

z flacami jest coś nie teges.

mp3 graja lepiej z takowego powodu ze algorytmy kompresji wyrzucaja z ciaglego sygnału losowe smieci ktore wchodza z powodu wahan zegarow lub se intermoduluja z sygnalow wcz w torach.

 

nawet jezeli przegrywam cd audio to rippuje, potek kompresuje to mp3, dekompresuje i dopiero nagrywam audio cd. I mam jakosc lepsza niz oryginalu lub taka sama a jezeli zrodlem jest kopia cd to sie czysci do poziomu oryginału. Pzdr

 

Ale jaja.

 

Ja nawet wlaczylem wczoraj AAC od apple bo nigdzie nie moglem dostać jednej plyty i ściągnąłem wersje aac ale jakość nawet w porównaniu z flac slabsza mimo ze 2* więcej od mp3 zajmuje.

 

Przeprowadziłem właśnie testy porównawcze na kolumnach. Te same utwory co poprzednio na słuchawkach + DIRE STRAITS "Money for nothing" 722kbps. Tym razem nie usłyszałem kolosalnej rożnicy ale ciągle to Mp3 160kbps ze Spotify jest dla mnie lepsze. Wygląda jakby skrajne pasma byłu podbite, scena wgłąb sie powiększyła. A ja niestetyy jestem z tej starej wymierającej szkoły gdzie lubi sie podbite skraje pasma.

 

Oczywiście jeszcze to niczego nie przesądza, teoria o tym że źrodło FLACów było kiepskie może być prawdziwa. Musze jeszcze porównać wiecej plików z różnych źródeł.

 

Zastanawiam mnie jednak brak różnic przy odsłuchu na słuchawkach. Może to sugerować że z amplitunerme (lub słuchawkami) jest coś nie teges.

 

Oczywiście zostaje jeszcze możliwość że jestem głuchy jak pień i wszystko mi się wydaje.

 

Jak juz porównywać to zrobic flac i mp3 z oryginalnej plyty samemu i porównać. Nastepnie przerobić mp3 na flac i znów porownac z wcześniejszym flacem i na koniec mp3 i flac przerobić na wav i porównać. Polecam ta metode mozna wiele sie nauczyć a moze sie okazac ze sluch czy sprzęt nie daje juz możliwości odróżnienia a wtedy spokojnie mozna przejsc na streaming stratny jak spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wejdę na to forum to widzę, że odkryto nowe pokłady szaleństwa :D Jeden Hiendowiec z drugim przypiekany ogniem i z obcęgami na sutach dalej będzie zawzięcie twierdził, że między mp3 a flacem jest kolosalna przepaść, którą słychać nawet na kuchennym radyjku, a kable grają inaczej w zależności od koloru oplotu, na drugim końcu z kolei zawsze znajdzie się jakiś maniak, któremu najlepiej grają pliki po 5cio krotnej konwersji stratnej ale ważne, że konwertowanie przy użyciu złotego kabla do dysku HDD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3 trochę wygładza dźwięk i czasami może sprawić że jest lepszy w odbiorze. Jeśli jednak chodzi o wygładzanie to jeśli komuś na tym zależy ma lepsze metody w postaci setek dostępnych DSP. Poza tym jeśli coś jest ostre i lepiej gra wygładzone to raczej należy się przyjrzeć analogowej części toru audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mp3 zakodowane przez lame do 320k daje w znakomitej większości nagrań jakość nierozróżnialną do wav/flac. Na pewno wolałbym słuchać dobrze zrealizowanych nagrań w mp3 160 niż kaszaniastych we flac. Ci co mówią i przepaści między mp3 a flac mają mocno podbitą autosugestię. Być może wynika to z faktu, że lepszym formatem chcieliby nadrobić słabość sprzętu i akustyki w pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wolałbym słuchać dobrze zrealizowanych nagrań w mp3 160 niż kaszaniastych we flac.

 

Oczywiście, dobrze czasem, dla trzeźwości dyskusji, przypomnieć coś oczywistego — nawet okolice 96 kbps zakodowane VBR z ekstremalnej wersji nagrania zagrają lepiej, niż grana z kopii-matki DSD sprasowana do jednolitej „ściany dźwięku” dynamika dla komórkosłuchaczy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj przeżyłem niemiłe rozczarowanie kiedy zapuściłem na kolumnach piosenkę ze Spotify. Do tej pory słuchałem jedynie okazyjnie Spotify na słuchawkach.

 

Jakie było moje zdziwienie gdy dźwiek okazał sie zaskakująco dobry, ba barzo dobry!. Szybko porównałem z odtwarzanym w Foobarze plikiem FLAC NORAH JONES "Come away with me" . SZOK!! MP3 lepsza góra i dół, czysto i przestrzennie. Zawyłem z rozpaczy. O co chodzi? Konto na Sptify darmowe więc mp3 zaledwie 160kbps a FLAC wypasiony 2496 kbps!

 

Teraz o sprzęcie: Z komputera uSB do karty Xonar u7, potem, SPDIF do amplitunera ONKYO 604e. Czy to wina amplitunera?

 

 

A może ja jestem chory? DA sie to leczyć?

 

POzdrawiam

mp3 zniekształca i to jest niepodważalne. To, że niektórym się bardziej podoba ze zniekształceniami (patrz wzmacniacze lampowe) to zupełnie inna kwestia ... kwestia gustu.

 

Dla mnie mp3 zakodowane przez lame do 320k daje w znakomitej większości nagrań jakość nierozróżnialną do wav/flac.

Różnica jest ... inna sprawa, czy słyszalna. Tak czy inaczej nieporównywalnie większa od zabaw kabelkami. Jak rozumiem nie wierzysz w kabelki? Bo jeśli nie słyszysz różnic między mp3 320kbps od flac (co jest OK), to jak byś mógł słyszeć różnice między kablem z miedzi 2,5mm kw dł. 3 metry , od takiego samego praktycznie kabla, ale firmy van del hull czy tam inna shunyata, skoro tam różnice są nawet niemierzalne, o słyszalności nie wspominając?

 

Na pewno wolałbym słuchać dobrze zrealizowanych nagrań w mp3 160 niż kaszaniastych we flac.

... jeszcze napisz, że wolisz pić wodę od benzyny. Po co piszesz o rzeczach oczywistych? Chyba logiczne, że lepiej słuchać muzyki w mp3, od nagrania młota pneumatycznego we FLAC!! Jednak dyskusja jest chyba utworze mp3 kontra tym samym utworze (ta sama realizacja, wersja) we flac !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja poszła oczywiście troche bocznym torem. Nikt nie porusza tematu że to wszystko może być wina wbudowanego we wzmacniacz DACa. Ponieważ na dniach planuję zakup wzmacniacza stereo postaram sie sprawdzić czy na zewnętrznym DACu bedzie też róźnica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tego linka z pomiarami MP3/AAC/FLAC/WAV (dwie strony), pomiary wykonane są sprzętem klasy wzorcowej tj audio precision :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne nagrania ale jedno jest pewne. Mp3 jest do d....y. co nie znaczy że zawsze. Sluchajac na telefonie czy slabym sprzęcie nie będzie źle. Albo jakiegos lipnego nagrania.

Ale im lepszy sprzet i im lepsze nagranie tym bardziej widać ze mp3 jest do d...y.

Tyle odemnie w temacie. Korzystam jak tylko musze (bo nie ma wyboru) np radio internetowe. Albo jak odsluchuje mowe. Muzyke wole bez kompresji. Tak jak i filmy wole bluray jak divxhd. Co nie znaczy że na jakims malym lipnym lcd divxhd nie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, z nudów, konwertowałem z Wave do Mp3 jeden utwór.

Odsłuch był na pasywnych głośnikach podłączanych do gniazdka sluchawkowego w komputerze.

Wyszło że MP3 słyszalnie traci jakość tak do 160kbps.

Powyżej tej częstotliwości nie byłem w stanie rozpoznać czy gra Wave czy MP3 ale sprzęt był bardzo podłej jakości, ot głośniki z marketu za dolara..

Mam wiele albumów w MP3 320kbs i nie cierpie z tego powodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ... inna sprawa, czy słyszalna. Tak czy inaczej nieporównywalnie większa od zabaw kabelkami. Jak rozumiem nie wierzysz w kabelki? Bo jeśli nie słyszysz różnic między mp3 320kbps od flac (co jest OK), to jak byś mógł słyszeć różnice między kablem z miedzi 2,5mm kw dł. 3 metry , od takiego samego praktycznie kabla, ale firmy van del hull czy tam inna shunyata, skoro tam różnice są nawet niemierzalne, o słyszalności nie wspominając?

No widzisz, rzecz w tym, że "kabelki słyszę" bardzo dobrze. Kiedyś robiłem ślepy test z 4 kabelków w 10 próbach IC i zero skuchy. Były to budżetowe kable Ixos 104, VdH The Name, Profigold 4201 oraz kabelek Rafaela. Natomiast przy próbach między mp3 320, a wav nie byłem pewien z którego formatu słucham. Nie neguję niczego. Pewne jest, że część informacji ginie w mp3. Być może przy dopracowanej akustyce i neutralnym sprzęcie, mógłbym to ocenić rozsądniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ciekawe porównanie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Witam,

 

Dzisiaj przeżyłem niemiłe rozczarowanie kiedy zapuściłem na kolumnach piosenkę ze Spotify. Do tej pory słuchałem jedynie okazyjnie Spotify na słuchawkach.

 

Jakie było moje zdziwienie gdy dźwiek okazał sie zaskakująco dobry, ba barzo dobry!. Szybko porównałem z odtwarzanym w Foobarze plikiem FLAC NORAH JONES "Come away with me" . SZOK!! MP3 lepsza góra i dół, czysto i przestrzennie. Zawyłem z rozpaczy. O co chodzi? Konto na Sptify darmowe więc mp3 zaledwie 160kbps a FLAC wypasiony 2496 kbps!

 

Teraz o sprzęcie: Z komputera uSB do karty Xonar u7, potem, SPDIF do amplitunera ONKYO 604e. Czy to wina amplitunera?

 

 

A może ja jestem chory? DA sie to leczyć?

 

POzdrawiam

 

Mozliwe. Wrzucilem raz w system audio za dobry wzmaczniacz i pokazal wszystkie dziury, nie dalo sie sluchac. To samo moze masz z flacami.

Do PC mam glosoniki adam a7x i meridian director dac. Slysze wyraznie jak nawet najlepsze mp3 traci dynamike i czystosc, nie da sie sluchac jak porowna sie do FLACa.

To samo z WIMP. Tylko opcja HIFI jest warta sluchania. Slychac od razu jak cos jest w gorszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Zawyłem z rozpaczy. O co chodzi?
Podłącz sprzęt ze średniej półki, powiedzmy do około 2000 i wtedy porównaj mp3 do flaca. Póki co to podniecasz się mp3 słuchanymi na Xonar u7. Przecież to jest nieznacznie lepsze od wbudowanych w płytę główną audio badziewii. Płaskie i bez wyrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mamy miec stratnie to lepiej miec najwyzsza wartosc plikow AAC niz MP3. Brzmi to po prostu lepiej. Ja mam sporo AAC w jakosci 256 i brzmia z pewnoscia lepiej niz mp3 w jakosci 320.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardziej słyszę różnice w niektôrych kablach niż między formatami. Przy klasyce i muzyce z bogatą warstwą pogłosową łatwiej dosłuchać się różnic między stratnymi a high res. Ale szału nie ma. Albo inaczej: do chwil porównania mam w dupie, czy słucham spotify, czy cd. Ale porównując bezpośrednio słychać, jak dźwięk wypełnia pokój przy lepszych formatach. Plus łep nie boli mimo 3 godzin odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochani, jak już chcecie kraść muzykę z internetu, to nauczcie się, że w takiej zatoce piratów debile często konwertują mp3 na flac aby oszukiwać ludzi. Aby się przed tym uchronić trzeba czytać komentarze lub przeanalizować pliki audiocheckerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Fakt jest jeden prosty i jak sie ktos nie zgadza to albo ma slaby sprzet albo musi sie wybrac do laryngologa. mp3 gra fatalnie. jest to stratna kompresja i koniec. moze miec 384kbps i vbr czy cuda -> wciaz jest to stratna kompresja stratna ktora zakloca przekaz orginalu. Flac jest kompresja bezstratna i jak zrobiony z dobrego zrodla zagra o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje muzyke z Itunes AAC 256 i gra satysfakcjonujaco, lepiej niz mp3. Fakt, do vinyla brakuje w brzmieniu, ale do sluchamia muzyki z kompa czy smartphone'a juz smialo jestem na tak, tak samo jak Alac - odpowiednik Flac. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie z mp3 na flac bierze się również z niewiedzy, taka odwrotność audiofilii.

 

Audiofilia bierze się z niewiedzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden prosty i jak sie ktos nie zgadza to albo ma slaby sprzet albo musi sie wybrac do laryngologa. mp3 gra fatalnie. jest to stratna kompresja i koniec. moze miec 384kbps i vbr czy cuda -> wciaz jest to stratna kompresja stratna ktora zakloca przekaz orginalu. Flac jest kompresja bezstratna i jak zrobiony z dobrego zrodla zagra o niebo lepiej.

 

To kolega nie powinien mieć problemu z wynikiem 5/5 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

To kolega nie powinien mieć problemu z wynikiem 5/5 :)

http://www.hifitest.pl/

 

Dobry test dzieki, Pierwszy utwor musialem przesluchac sporo razy jako ze go nie znam i aby w takim chosie skupic sie na jednej rzeczy jest trudno.

Ponizej to co mi sie rzuca w uszy. Spolgloski syczace za bardzo napisalem na dole ciagiem znakow.

 

1. fleszzzzz and bone, perkusja w tle zamglona

2. dreamssssss, all that I know issssss

3. 'miuzik' zmeszane z tłem

4. sssssocz o lowli plejssssss, twissssted

5. dadi sssssittsssss

 

Trzeba pameitam ze to jest test komercyjny Wimpa. Wimp chce pokazac ze czy jestes zainteresowany hifi kontem czy normalnym to jakosc tego tanszego konta bedzie zadowalajaca dla wielu. Dlatego tez mp3 z tego testu jest z wyzszej polki, a to nie jest srednia tego co jest w sieci.Wiekosc mp3 jest w o wiele gorszej jakosci. Ale. Jak nie masz z czym porownac i na czym, a rozpoznajesz piosenke to po co sie po glowie drapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega nie powinien mieć problemu z wynikiem 5/5 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Caly test trwal moze z 30 sek. dwa pierwsze utwory odsluchiwane na kolumnach, trzy ostatnie na sluchawkach jak w "o mnie". Nie mieszkam tam gdzie usluga dziala, wiec chyba pojdzie na zmarnowanie, lub poczeka az ja aktywuja i w tym kraju.

 

2dvvt6o.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jestem pewien czy ten test to nie jakaś ściema, żeby naciągnąć słuchaczy na płatne konto. Na piezakach z laptopa mam wynik 4/5.

 

88488030570386274473_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry test dzieki, Pierwszy utwor musialem przesluchac sporo razy jako ze go nie znam i aby w takim chosie skupic sie na jednej rzeczy jest trudno.

Ponizej to co mi sie rzuca w uszy. Spolgloski syczace za bardzo napisalem na dole ciagiem znakow.

 

1. fleszzzzz and bone, perkusja w tle zamglona

2. dreamssssss, all that I know issssss

3. 'miuzik' zmeszane z tłem

4. sssssocz o lowli plejssssss, twissssted

5. dadi sssssittsssss

 

Trzeba pameitam ze to jest test komercyjny Wimpa. Wimp chce pokazac ze czy jestes zainteresowany hifi kontem czy normalnym to jakosc tego tanszego konta bedzie zadowalajaca dla wielu. Dlatego tez mp3 z tego testu jest z wyzszej polki, a to nie jest srednia tego co jest w sieci.Wiekosc mp3 jest w o wiele gorszej jakosci. Ale. Jak nie masz z czym porownac i na czym, a rozpoznajesz piosenke to po co sie po glowie drapac.

 

Wimp nie gra z MP3, uzywaja AAC, w jakosci 96 lub 320 lub formatow bezstratnych FLAC/ALAC. Wybor wlasciwy gdyz AAC gra lepiej niz mp3, szczegolnie przy nizszych wartosciach kompresji.

 

Problem pojawia sie przy sciaganiu nielegalnych wersji mp3 czy formatow bezstranych, wiekszosc z nich jest zle zgrywana lub ponownie podbijana do wyzszej wartosci. Niestety. Dlatego, jesli masz mozliwosc to kup wersje oficjalna i raz ze wspomagasz artyste, dwa swoje sumienie, trzy masz swiety spokoj. Oczywiscie i takie pliki moga brzmiec kiepsko, ale to juz dochodzimy do kwestii studyjnych i jak ta plyta jest nagrywana. ;)

 

Nie jestem pewien czy ten test to nie jakaś ściema, żeby naciągnąć słuchaczy na płatne konto. Na piezakach z laptopa mam wynik 4/5.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hmm..zawsze mozna jeszcze sprobowac innych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.