Skocz do zawartości
IGNORED

Co jest dla Was ważne przy wyborze wzmacniacza?


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Musi być tani i dobry.

 

i nie grzać się jak piekarnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być tani i dobry.

No tak, ale to wtedy muszą być dwa wzmacniacze - jeden dobry, a drugi tani;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to wtedy muszą być dwa wzmacniacze - jeden dobry, a drugi tani;-)

 

Niekoniecznie.

Można mieć nawet bardzo dobry i bardzo tani. Ale to już kwestia tego jak bardzo komuś chce się szukać oraz oczywiście szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niekoniecznie.

Można mieć nawet bardzo dobry i bardzo tani. Ale to już kwestia tego jak bardzo komuś chce się szukać oraz oczywiście szczęścia.

 

 

Przykłady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady?

 

Przykłady należy rozpatrywać indywidualnie. Jarex napisał, że to jest sprawa typu "albo tanio albo dobrze"" z czym mam prawo się nie zgodzić, dlatego, że czasem w dobrych cenach można kupić bardzo dobry sprzęt. Natomiast nie ma to nic wspólnego z tematem, bo widząc coś w okazyjnej cenie wymagania schodzą na dalszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zapewne coś Ci się udało trafić co było i tanie i dobre. Kilka postów temu podałem swój przypadek, który moim zdaniem spełnia ten warunek, pytanie tylko ile to jest tanio? Pewnie dla każdego znaczy to co innego. Więc jakimś wyznacznikiem może być argument, niestety bardzo subiektywny, że coś gra wybitnie w swojej klasie cenowej brzmieniem porównywalnym ze wzmacniaczami z wyższych klas cenowych. I tu o przykłady chyba nie trudno.

 

To trochę "off top" ale może któraś z propozycji byłaby przydatna dla poszukujących wzmacniacza, który wpisałby się ich oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dobry wzmacniacz powinien dawać kremową, słodką, ciepłą przytulną średnicę. Krystalicznie czyste, perliste wysokie tony. Bas powinien być trzymany w ryzach "na mordę". Jak trzeba powinien być szybki, jak trzeba powinien odpowiednio wybrzmieć. Wzmacniacz powiniem oferować kilometry przestrzeni, tony powietrza między muzykami. Powiniem oferować piękne, czarne tło. Lokalizacja źródeł pozornych powinna być łatwa dla każdego słuchacza, nawet sąsiada, który na chwilę przyszedł pożyczyć wiertarkę ;)

 

Niestety nie zależy to tylko od wznacniacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Można mieć nawet bardzo dobry i bardzo tani. Ale to już kwestia tego jak bardzo komuś chce się szukać oraz oczywiście szczęścia.

 

Co w Twoim odczuciu oznacza tanio? 5k - mogę się zgodzić, mniej mało realne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5-4kzł można dostać końcówkę TA-N7B. Tylko trzeba się na prawdę mocno naszukać, bo występuje raz na ruski rok. Ja akurat kupiłem ją za grosze bo gość sam nie wiedział do końca z czym ma do czynienia, stan zewnętrzny również pozostawia sporo do życzenia, ale ekstremalnym estetą nie jestem. Jeśli mamy DACa z regulacją głośności, niczego więcej nam nie trzeba. Może oprócz głośników z względnie wysoką impedancją, chociaż ja zestawiałem ją z dwoma parami głośników o mierzonej impedancji minimalnej 5 omów i nie było problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to warto mieć na uwadze niski poziom szumów (zmierzony a nie z deklaracji producenta!) - tylko wtedy uzyskamy, jakże pożądane, "czarne tło".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.