Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

Cardas Klub
IGNORED

Klub Cardasa


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś interesowało wstąpienie do klubu z Cardas Golden Reference XLR 1m to mam swojego na zbyciu (jest na OLX). Do rozważenia również zamiana na inny kabel, prośba o kontakt na priv.

Do mojego zestawu i muzyki jest on jednak nieco za dystyngowany i ułożony, stateczny pan we fraku na koncercie metalowym nie mógł się odnaleźć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam, odsłuchuje właśnie Cardas 101+ Cardas Parsec, wszystko by było idealnie gdyby nie wyższa średnica która w ostrzejszych wokalach powoduje delikatną krzykliwość, czy kabel się wygrzeje z czasem?? a może coś zbliżonego co rozwiąze problem? inne głośnikowe albo RCA od Cardasa w podobnym przedziale? ktoś z klubowiczów ma jakieś pomysły :)? Pozdrawiam, s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odsłuchuje właśnie Cardas 101+ Cardas Parsec, wszystko by było idealnie gdyby nie wyższa średnica która w ostrzejszych wokalach powoduje delikatną krzykliwość, czy kabel się wygrzeje z czasem?? a może coś zbliżonego co rozwiąze problem? inne głośnikowe albo RCA od Cardasa w podobnym przedziale? ktoś z klubowiczów ma jakieś pomysły :)? Pozdrawiam, s

Z tego co wiem masz je od kilku dni i jak masz mozliwosc przetrzymania ich u Siebie to daj im czas (wychodzisz gdzieś niech graja idziesz spać niech grają ciszej oczywista oczywistość ;)tak jak kombinowałem )

Opisuje jak wiesz moje perypetie z innym (Harmonix) tam trwało około 3 tygodni (kabel był nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle emocje się troche mieszają, raz jest dobrze, raz nie.... podpiąłem VDH First i przez godzinę mi się wydawało nudno, ale potem zrobiło się całkiem przyjemnie tak do dłuższego słuchania.... ten Cardas ma mimo wszystko bardziej konkretny bas i odrobinę więcej charakteru no i jest odrobinę też ostrzejszy.... w każdym razie dzięki Asterixie będziemy słuchać do poniedziałku przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

wogóle emocje się troche mieszają, raz jest dobrze, raz nie.... podpiąłem VDH First i przez godzinę mi się wydawało nudno, ale potem zrobiło się całkiem przyjemnie tak do dłuższego słuchania.... ten Cardas ma mimo wszystko bardziej konkretny bas i odrobinę więcej charakteru no i jest odrobinę też ostrzejszy.... w każdym razie dzięki Asterixie będziemy słuchać do poniedziałku przynajmniej :)

I jak wyszło testowanie Cardasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyszło testowanie Cardasa?

 

to skomplikowane Asterxie.... Parsec Ic jest na pewno ciekawym kablem, zostawie go chociaż nie do wszystkiego się nadaje, do rocka jest poprawny gitary są całkiem niezłe z cardasem 101 pierwszy raz słyszałem że grechuta gra wielobarwnie ale np fortepiany czy trąbki w jazzie wydają się nie brzmieć tak jak powinny nie wybrzmiewają i nie błyszczą tak jak bym chciał... tutaj sprawę rozwiązałby albedo flat one, jest zrównoważony i subtelny ale o zgrozo mam czasem wrażenie że wyostrza... dodatkowo sprawę komplikuje że każda zmiana głośnikowego może dać nieco inny efekt..... osobiście wziąłem na dłużej cardasa 101, bardzo ciekawy z fajnym zwartym basem, parseca ic i prawdopodobnie Flat one.... pewnie będe musiał posłuchać tych kabli kilka miesięcy zanim będę mógł się w 100% wypowiedzieć - na razie mam lekkie zamieszanie w uszach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skomplikowane Asterxie.... Parsec Ic jest na pewno ciekawym kablem, zostawie go chociaż nie do wszystkiego się nadaje, do rocka jest poprawny gitary są całkiem niezłe z cardasem 101 pierwszy raz słyszałem że grechuta gra wielobarwnie ale np fortepiany czy trąbki w jazzie wydają się nie brzmieć tak jak powinny nie wybrzmiewają i nie błyszczą tak jak bym chciał... tutaj sprawę rozwiązałby albedo flat one, jest zrównoważony i subtelny ale o zgrozo mam czasem wrażenie że wyostrza... dodatkowo sprawę komplikuje że każda zmiana głośnikowego może dać nieco inny efekt..... osobiście wziąłem na dłużej cardasa 101, bardzo ciekawy z fajnym zwartym basem, parseca ic i prawdopodobnie Flat one.... pewnie będe musiał posłuchać tych kabli kilka miesięcy zanim będę mógł się w 100% wypowiedzieć - na razie mam lekkie zamieszanie w uszach ;)

 

Masz dylemat ...przypomnij co masz podpięte do Cardasa (wzmacniacz ,kolumny cedek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

..jakoś tak się złożyło że kable firmy Cardas omijałem szerokim łukiem - bo mulą, bo coś tam innego...teraz wiem że był to błąd...

od kilku dni mam IC Cardas Clear Light (pożyczony) i z całą pewnością/ odpowiedzialnością mogę powiedzieć że przynajmniej u mnie nie

te kable nie mulą - powiem więcej... ''grają'' energetycznie....przy okazji mam pytanie...

miał ktoś topowy IC Cardasa Clear Beyond ? ...mile widziane kilka słów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

..jakoś tak się złożyło że kable firmy Cardas omijałem szerokim łukiem - bo mulą, bo coś tam innego...teraz wiem że był to błąd...

od kilku dni mam IC Cardas Clear Light (pożyczony) i z całą pewnością/ odpowiedzialnością mogę powiedzieć że przynajmniej u mnie nie

te kable nie mulą - powiem więcej... ''grają'' energetycznie

"jak mówi stare przysłowie pszczół" - to wszystko zależy od systemu i preferencji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Yeti nie miałem okazji zieć, a cardasy  nie mulące jak najbardziej jak choćby clear, czy też clear reflection..  i oczywiście posłuchać.. 

W dniu 3.08.2020 o 22:38, Bonifacy123 napisał:

Ponawiam apel ? czy ma ktoś XLR Clear Light lub po bandzie nawet Clear?

Clear warty przesłuchania w XLR , podobno ten najwyższy beyond jeszcze lepszy z tego co pisali ludzie, ale to już  inne pieniądze.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Miałem Clear Reflection głośnikowe i muliły a raczej wycinały powietrze między dźwiękami. Fajna dynamika, bas ale jednak nie  dla mnie. 

Nie robił tego zasilający Clear Power Cord  ?

A z jaką elektroniką je testowałeś ? My je słuchaliśmy z makiem i z Esotericem i z tym ostatnim było lepiej, ale i z Makiem nie było zamulania, tylko wysokie tony były mniej namacalne.. ale dynamika i szybkość były ok.. Clear zdecydowanie lepszy, ale i droższy.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lolek126 napisał:

A z jaką elektroniką je testowałeś ? My je słuchaliśmy z makiem i z Esotericem i z tym ostatnim było lepiej, ale i z Makiem nie było zamulania, tylko wysokie tony były mniej namacalne.. ale dynamika i szybkość były ok.. Clear zdecydowanie lepszy, ale i droższy.. 

Zadałeś trudne pytanie bo to był czas kiedy dużo sprzętu przewalałem ale jak dobrze pamiętam to modyfikowane Kefy R900 z Accuphase  E408 i DP-65 , później Luxman 505uX i inne źródła .

Tak samo grały mi RCA Golden Reference z ostatniej serii , Golden Cross zasilający , Beyond ( całościowo o niebo lepszy od G Crossa ) i Clear Sky głośnikowe . Ciut lepiej RCA Neutral Reference .

 

Dynamika Clear Reflection , szybkość , bas , plastyka , barwa itd . To wszytko super ale jednak brakowało mi powietrza między dźwiękami .

Być może z innymi klockami jest inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączcie sobie, szanowni Koledzy, po tych Cardasach jakiegoś wysokiego Nordosta: Tyr 2 lub Valhalla 2 i wtedy będziemy mogli porozmawiać, czy Cardasy obcinają górę czy nie... Uprzedzając kwestie, które za chwilę niechybnie by się pojawiły: nie, wysokie Nordosty serii 2 nie mają ostrej góry i nie odchudzają dźwięku. Tak zachowywały się kable serii 1, a w serii 2 odchudzenie występuje do Freya 2 włącznie. Powyżej jest już magia i bajka.

 

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w systemie Tyr 2 Xlr to zbyt sztuczna i sucha srednica. 2 razy mialem i 2 razy pogonilem. Pozostale aspekty Ok. Nowe Cardasy w szczegolnosci nizsze serie graja troszke stara szkola, wyzsze serie tj. od Clear Reflection graja jasno, najbardziej Clear Xlr ktory musi byc podlaczony minimum kilka dni bo najpierw gra bulowato - a potem przeistacza sie w wysokiego Nordosta ? Hijiri hcs podobny jest do Tyra 2 ale ma lepsza glebie i naturalniejsza srednice. U mnie sprawdzil sie Less loss C-marc i T. Black diamond bo sa po ciemniejszej i naturalniejszej stronie.

Dodam jeszcze, ze z Cardasow nalepiej wyceniony stosunek jakosc/cena jest Clear Reflection, pogonil kilka drogich kabli i zostalby gdyby nie wyzej wymienione.  Kolega ma caly system TAD-a i przeszedl z glosnikowych Clear na Reflection. Wiadomo gra caly system.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek s napisał:

U mnie w systemie Tyr 2 Xlr to zbyt sztuczna i sucha srednica. 2 razy mialem i 2 razy pogonilem. Pozostale aspekty Ok. Nowe Cardasy w szczegolnosci nizsze serie graja troszke stara szkola, wyzsze serie tj. od Clear Reflection graja jasno, najbardziej Clear Xlr ktory musi byc podlaczony minimum kilka dni bo najpierw gra bulowato - a potem przeistacza sie w wysokiego Nordosta ? Hijiri hcs podobny jest do Tyra 2 ale ma lepsza glebie i naturalniejsza srednice. U mnie sprawdzil sie Less loss C-marc i T. Black diamond bo sa po ciemniejszej i naturalniejszej stronie.

Dodam jeszcze, ze z Cardasow nalepiej wyceniony stosunek jakosc/cena jest Clear Reflection, pogonil kilka drogich kabli i zostalby gdyby nie wyzej wymienione.  Kolega ma caly system TAD-a i przeszedl z glosnikowych Clear na Reflection. Wiadomo gra caly system.

BD masz n amysli w XLR ? A Clera w XLR masz na myśli ten model drugi od góry pod beyondem ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marek s napisał:

Reflection mialem po RCA, Cleara po XLR. 

Tak, Clear przed Beyondem. 

A black diamond miałeś/masz  w XLR ? Bardzo chwalony kabel przez wielu ludzi.. A co do clera to on dla mnie jest rozdzielczy, szybki i dynamiczny, ale nie jest kablem dla mnie dającym po uszach.. mi się podoba... choć mógłby być tańszy ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie polegl z Less lossem Cmarc, dla mnie okazal sie zbyt jasny. Kabel sam w sobie fenomenalny, ale do ciemniejszych systemow i nie mozna go wypinac bo za kazdym razem potrzebuje wygrzewania min. 4 dni. I po tym okresie przypominal wyzsze Nordosty.

Black Diamond mialem na testach po RCA, ale po weekendzie przyjedzie po XLR. Najbardziej podoba mi sie w nim srednica. W skrocie to dociazony kabel z czarnym tlem i wypukla srednica, co akurat mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marek s napisał:

W moim systemie polegl z Less lossem Cmarc, dla mnie okazal sie zbyt jasny. Kabel sam w sobie fenomenalny, ale do ciemniejszych systemow i nie mozna go wypinac bo za kazdym razem potrzebuje wygrzewania min. 4 dni. I po tym okresie przypominal wyzsze Nordosty.

Black Diamond mialem na testach po RCA, ale po weekendzie przyjedzie po XLR. Najbardziej podoba mi sie w nim srednica. W skrocie to dociazony kabel z czarnym tlem i wypukla srednica, co akurat mi pasuje.

A Ty masz jaśniejszą elektronikę , czy kolumny, czy też jedno i drugie ? 

BD jest fenomenalnie wyceniony w stosunku do tego co oferuje, dla mnie na swój sposób jest lepszym niż SD, który jest zdecydowanie droższym kablem, ale znowu głośnikowy, SD jest fajniejszym kablem.. Ale  sygnałowy BD  jest naprawdę fajnym kablem.. jak to mówią wartym grzechu.. ?

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.