Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

Cardas Klub
IGNORED

Klub Cardasa


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli juz to po jasniejszej. Moje glosniki maja duzo gory, wiec okablowanie to przeciwny kierunek.

SD nie slyszalem, ale raczej nie do mojego systemu.

Clear gdyby nie byl jasny to z checia bym zostawil. Dynamika w nim porazala.

Rozmawialem ze sprzedajacym Cleara Beyonda XLR i sprzedawal bo byl za jasny ?

Poszedl w Wireworlda Platinum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marek s napisał:

Jezeli juz to po jasniejszej. Moje glosniki maja duzo gory, wiec okablowanie to przeciwny kierunek.

SD nie slyszalem, ale raczej nie do mojego systemu.

Clear gdyby nie byl jasny to z checia bym zostawil. Dynamika w nim porazala.

Rozmawialem ze sprzedajacym Cleara Beyonda XLR i sprzedawal bo byl za jasny ?

Poszedl w Wireworlda Platinum.

 

I WW był ciemniejszy od CB ? Aż dziw.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, przeszedłem na Wireworld Platinum Eclipse 7 XLR i oto moja krótka recenzja. Pozwolę sobie zacytować korespondencję z kolegą zza granicy:

The compared setup was:

A: Cardas Clear Light XLR (dac-pre) and Audiomica Europa Ultra Reference XLR M4 (pre-amp) 

B: Wireworld Platinum Eclipse 7 XLR (dac-pre) and Cardas Clear Light XLR (pre-amp)

 

Pros of B setup:

- Type of lightness they bring -  just let he music flow easily

- More natural vocals - I like it. Same as acoustic guitars, my beloved instruments.... Big applause to the cable

- details like harshness of the strings laid out bluntly but surprisingly easy on bad recordings. It's like it... had inherent smoothing particle but contours in sounds at still kept

- Great localisation of the instruments and speakers even more disappearing from the room although they were already not visible much. Depth of the scene increased by around 2m back and forth

- Increased sensitivity of all the upstream and downstream elements in the system. I could really understand the influence of Cardas Vs Audiomica between pre and amp. Cardas still slightly accentuating lower tones and audiomica... Well cutting them out focusing on mids and highs (not desired in my system)

- Quite linear sounding with the highest highest tones slightly round, no effect on bass. Maybe mids are slightly hidden, cause myAyre and Exogal are rather mid sounding and, on top of that,  I used these Audiomica which pushed mids for so long in my system that now I might observe it missing

- Dynamics (no laziness) and black background, faster attack but also faster fade out

- more engaging, not a boring cable, allows you to be on the scene not in front of it

Cons:

- No mercy for bad recordings

- might seem a bit too dynamic, contrabass instrument is really damn quick - seems smaller with smaller resonance box, but works amazingly with ambient and electronic music (Alan Parsons "Valid Path" first song)

- While I like faster attack sometimes faster fade out is not desired like in small acoustic band

- the above may lead sometimes to music not gluing to each other, I mean individual sounds sometimes sounding unmatched.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja też miałem TQ Black Diamond i na początku sprawdził się dobrze, ale później jakby się "zepsuł". Po wygrzaniu kabel zaczął grać wyraźnie ciemniej. Niby wszystko było na miejscu, ale ogólnie brzmienie przyciemnione. U mnie najlepiej sprawdził się Tyr 2, bo on po prostu pasuje synergicznie do mojego systemu. Cardasy krytykuję, albowiem słyszałem 2 bardzo drogie systemy, które tymi kablami po prostu zepsuto. Jeden to jakiś mega system McIntosha: monobloki + topowy CD i jakieś bardzo drogie Sonusy. Wartość - pewnie setki tysięcy PLN. Drugi: wysokie klocki Levinsona. W obu przypadkach efekt był ten sam - koc na górze, brak krystaliczności, powietrza, blasku, jakkolwiek od strony samej szczegółowości wszystko było OK. Góra była dokładna i rozdzielcza, ale matowa, bez blasku. Nie wiem, jakie to były modele Cardasa, podobno wysokie, ale może nie te najwyższe, o których piszecie. Co ciekawe w jednym salonie, człowiek obsługujący powiedział: "no wie pan, rzeczywiście ta góra nie jest błyszcząca, nie ma powietrza, ale gdy system gra non stop około doby, to się wszystko ładnie wyrównuje i układa". W drugim salonie powiedziano mi, że to najlepsze kable na świcie, po prostu zajebiste, a ja źle słyszę.

?

Te systemy aż błagały o to, żeby gdzieś w tor wsadzić wysokiego Nordosta, Acrolinka albo coś podobnego. Oba systemy były zamulone Cardasami całkowicie: od sieciówek, przez interconnecty po głośnikowe.

Może rzeczywiście te kable trzeba wygrzać, albo nie była to przewody z najwyższych serii Cardasa, o których piszecie.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czemu sprzedawcy, którzy eksponują sprzęty za setki tysięcy złotych prezentują niesynergiczne zestawienia. Czy oni tego nie słyszą? Przecież przewalają setki klocków. Tam stoi często sprzęt za miliony, powinni być mega doświadczeni i osłuchani. Cokolwiek kontrowersyjnego by nie mówić o Nautilusie, to oni jednak łączą Accu Acrolinkami, a nie np. Cardasami. Zamulenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Podsumowanie ekstensywnego odsłuchu IC Cardasa Golden Cross z Acoustic Zen Absolute Metallic Copper, wersje XLR.

Daruję sobie kwieciste opisy. AZ - wydaje się, że góruje wieloma względami: otwartość góry pasma, powietrze, przestrzeń, przejrzystość. Wpięcie Cardasa i następuje jakby ucięcie najwyższej góry, dźwięk jakby mniejszy, za to średnica się zagęszcza i bas tłustszy. Wielodniowy test na zmęczenie i wszystko jest jasne - Cardas gra muzykę, wciąga, przyjemniej się go słucha. Zostaje, a konkurent idzie do ludzi. Nie twierdzę,  że to zły kabel, podejrzewam nawet, że typowy audiofil uznałby AZ za kabel lepszy, ale mnie jako bardziej melomanowi bardziej odpowiada Golden Cross.

Kabli ani w ogóle komponentów audio nie powinno się, jak wiadomo, kupować w ciemno ani na podstawie opinii wyczytanych w internecie. Tym bardziej cieszę się, że i od tej reguły jest wyjątek, bo Golden Crossa zamówiłem na podstawie tego, co wyczytałem wśród użytkowników forum Audiogona, że jest to jeden z najbardziej muzykalnych kabli na rynku. Strzał w ciemno i w dziesiątkę. U nas chyba zawsze ten model Cardasa był w cieniu bardziej znanego Golden Reference, czy słusznie, być może spróbuję się przekonać się za jakiś czas. 

Edytowane przez JarlBjorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.09.2020 o 09:11, Morven napisał:

Ja też miałem TQ Black Diamond i na początku sprawdził się dobrze, ale później jakby się "zepsuł". Po wygrzaniu kabel zaczął grać wyraźnie ciemniej. Niby wszystko było na miejscu, ale ogólnie brzmienie przyciemnione. U mnie najlepiej sprawdził się Tyr 2, bo on po prostu pasuje synergicznie do mojego systemu. Cardasy krytykuję, albowiem słyszałem 2 bardzo drogie systemy, które tymi kablami po prostu zepsuto. Jeden to jakiś mega system McIntosha: monobloki + topowy CD i jakieś bardzo drogie Sonusy. Wartość - pewnie setki tysięcy PLN. Drugi: wysokie klocki Levinsona. W obu przypadkach efekt był ten sam - koc na górze, brak krystaliczności, powietrza, blasku, jakkolwiek od strony samej szczegółowości wszystko było OK. Góra była dokładna i rozdzielcza, ale matowa, bez blasku. Nie wiem, jakie to były modele Cardasa, podobno wysokie, ale może nie te najwyższe, o których piszecie. Co ciekawe w jednym salonie, człowiek obsługujący powiedział: "no wie pan, rzeczywiście ta góra nie jest błyszcząca, nie ma powietrza, ale gdy system gra non stop około doby, to się wszystko ładnie wyrównuje i układa". W drugim salonie powiedziano mi, że to najlepsze kable na świcie, po prostu zajebiste, a ja źle słyszę.

?

Te systemy aż błagały o to, żeby gdzieś w tor wsadzić wysokiego Nordosta, Acrolinka albo coś podobnego. Oba systemy były zamulone Cardasami całkowicie: od sieciówek, przez interconnecty po głośnikowe.

Może rzeczywiście te kable trzeba wygrzać, albo nie była to przewody z najwyższych serii Cardasa, o których piszecie.

Coś tu puściutko i cicho . Czyżby Cardasy to audio wydmuszka ? ? Prowokuję świadomie. Przytoczyłem to co powyżej ponieważ meritum tego jest w punkt ! Nabyłem niedawno głośnikowy Cardas 101 czyli budżetówka , od razu mi się spodobał /wpisał się w system . Bez trudu wygryzł z systemu Tellurium Black . Wygrywa niesamowitą muzykalnością, fajną sceną , wydobywa szczegóły . Można się przyczepić do basu , tak mógłby być twardszy , barwniejszy ale naprawdę nie jest źle. Wspomniana góra , u mnie nie czuję zgaszenia  i nic nie gra pod kocem. Jest może tej góry trochę mniej, mniej tlenu , jest bardziej pastelowa ale to nie jest ciemne granie. Wygrywa średnica , wokal i wspomniana transparentność, granie do słuchacza , do jego emocji  ? I właśnie tym ten kabelek wygrywa w długich odsłuchach, wciąga i nie męczy . Długie , przyjemne słuchanie bez analizowania szczegółów. .

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w formie prezentu gwiazdkowego zagościł  głośnikowy Cardas 101. Podłączony do Cyrusa 8vs i kolumn Vienna Acoustics Mozart . Po pierwszym podłączeniu zawód. Straszna buła na basie. I tu mocno doświadczyłem co znaczy wygrzanie nowego kabla.

Na razie pograłem z 50 godzin dla rozgrzewki ale już zaskoczyła mnie transformacja w dźwięku. Zgadzam się z opisem który zamieścił dwa posty wyżej Tomek 1777. Muzyka brzmi bardzo przyjemnie i wciągająco i z każdą przesłuchaną płytą coraz lepiej.

Próbowałem wracać do poprzednich kabli głośnikowych i na początku one   wygrywały , później ciężko było wybrać co gra lepiej. Od dwóch dni nie mam wątpliwości że Cardas zostaje w głównym systemie i mam  nadzieję że będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RCA Parsec i na poczatku tez walil basem tak ze myslalem ze sie go pozbede, ale po wygrzaniu jest naprawde fajnie. Testowal ktos z kolegow Parsec Coax?

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak to się jeszcze nie uśmiałem jak tu ,ktoś kto wyczuwa różnice w kablach RCA czy xlr w sprzęcie za 10 tys łącznie -wzmak i źródło musi mieć słuch absolutny a widzę że tu ma prawie każdy;-);-):'(:'(

...do tego kolumny ze sklejki z glośnikami za 150 zł....i oni się wypowiadają na temat barwy, szczegółów ,subtelnego basu dobre hahah....

Panowie proponuję zacząć od dobrego wzmacniacza i kolumn a później bawić się kablami, z gówna bata nie ukrecisz....:,-) a większość tych zestawów co macie to wciskana sieczka przez Panów ze sklepów pseudo audio....

Edytowane przez RRR2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Dołączam do klubu z głośnikowym Cardas Neutral Reference bi-wire oraz IC Cardas Clear Light. Podłączone do Denon PMA/DCD 1510ae. Jak dla mnie super. Zdeklasowały Tellurium Silver II i Furutech FA-Alpha S22. Na nowo odkrywam arkana muzyki.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, slawsim napisał:

Potrzebuję na wtyk jack przewodu słuchawkowego.

Ja jakby co tak samo. Kupiłem kabel słuchawkowy Cardas Clear Light bez wtyczek do słuchawek. Wtyczki zamontowane. Teraz fajnie by było to jakoś wykończyć.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Waldek1968 napisał:

 

Jakby co napisałem w powyższej sprawie bezpośrednio do Cardas Audio.

Niestety nie sprzedają osobno koszulek termokurczliwych.

Poniżej tekst oryginalnej odpowiedzi:

We actually do not sell the shrink tubing with our logo on it, as we use it as an indicator that the cable has been terminated at our facility, to verify warranty coverage. 

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. podróby, to jest dramat. Miałem w ręku podrabianego Golden Reference IC, egzemplarz na tyle trefnie wykonany, że z miejsca wzbudził czujność, nawet na oko, bez wpinania w tor (dramat nr 2).

Dlatego wolałem przez rodzinę ściągnąć obydwa swoje Cardasy z rynku północnoamerykańskiego, bezpośrednio od dealerów, niż ryzykować u nas na rynku wtórnym. Szkoda, że głośnikowy Golden Ref. nie jest już dostępny jako nowy (i pewnie już nie będzie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2021 o 23:19, Waldek1968 napisał:

Ma ktoś orientację czy można gdzieś nabyć koszulki termokurczliwe z logo Cardasa?

Co jak co ale na znanym chińskim portalu można zakombinować takie termoskurczki, tyle że trzeba kupić w komplecie z wtykami RCA (komplet 4szt.). Cena około 70zł. Co do jakości się nie wypowiadam. Zaryzykowałem i kupiłem.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.