Skocz do zawartości
IGNORED

Połączenie SPDIF VS Konwerterem USB>SPDIF w systemie laptop>DAC


Piotr_56544

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie

 

Wybrałem wzmacniacz ROTEL RA-12 ( brak możliwości podłączenia do komputera przez USB )

Chciałbym rozdzielić słuchanie STEREO od kina domowego/gier/koncertów.

Słucham wielu gatunków muzycznych więc raczej brzmienie uniwersalne.

 

Bardzo proszę o informacje bo czytając wiele wątków na forum nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Pytanie?

Czy gdyby laptop posiadał wyjście cyfrowe SPDIF i połączenie z ROTELEM byłoby poprzez kabel cyfrowy to czy jakość dźwięku będzie takiej samej jakości jak w TOR 1 wersja 1?

 

Oto moje TORY

 

TOR 1

LAPTOP FOOBAR + WASAPI >>>

 

1) (do nabycia) KONWERTER USB>SPDIF JARKA posiada w ofercie dwa modele i nie wiem który wybrać ( właściwie to nie posiada bo jest brak na magazynie więc trzeba czekać )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

2) Bluetooth >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 2

PS4/CD/DVD??? >>> KABEL??? >>> AMPLITUNER ONKYO TX NR 807 ( STEREO ) >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 3

PS4/CD/DVD??? >>> KABEL ??? >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 4

LAPTOP FOOBAR + WASAPI >>> KABEL LAN >>> ROUTER >>> KABEL LAN >>> AMPLITUNER ONKYO TX NR 807 ( STEREO ) >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

 

Chciałbym rozdzielić słuchanie STEREO od kina domowego/gier/koncertów.

 

KUPIĘ UŻYWANE MONITORY WRAZ Z PODSTAWKAMI DO 1500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdyby laptop posiadał wyjście cyfrowe SPDIF i połączenie z ROTELEM byłoby poprzez kabel cyfrowy to czy jakość dźwięku będzie takiej samej jakości jak w TOR 1 wersja 1?

Jednoznacznej odpowiedzi pewnie nie otrzymasz, bo po pierwsze nikt nie wie w jaki DAC wyposażono rotela, po drugie laptop to chyba jedynie opcja z wyjściem optycznym. Mnie osobiście optyk satysfakcjonuje, istnieje jednak pogląd, że wyjście coaxialne jest lepszejsze :) Najlepiej pożyczyć sobie takiego lapka i konwerter, przekonać się samemu a potem wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie laptopa z DACiem przez coaxiala w porównaniu z konwerterem to totalna klapa , przerabiałem to i po podłączeniu Nostromo z izolacją galwaniczną różnica była kosmiczna in plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie laptop, ale mam komputerek do audio oparty na ATOMIE i tam zainstalowany jest coax.

Ale wyjścia optyczne w laptopach były i przypuszczalnie jest to taka sama padaka albo gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuję za opinie i komentarze są to dla mnie bezcenne wskazówki z racji mojego bardzo małego doświadczenia w tematyce STEREO HI-FI

 

Zakupiłem ze względu na brak wyjścia optycznego i SPDIF w moim laptopie ( i niechęć do jego zmiany ) konwerter

iFI AUDIO iLINK - produkt konkurencyjny vs NOSTROMO JARKA - żałuję ale braki na magazynie a czekać nie chcę może w przyszłości wrócę aby porównać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tym sposobem będę mógł podłączyć Laptop wyjście USB z wejściem Coax lub optycznym w Roteu :)

 

Z ciekawości spytam. Jaki laptop ma coaxialne wyjście SPDIF?

 

 

Miałem na myśli takie połączenie

laptop wyjście :

S/PDIF (ang. Sony/Philips Digital Interface Format) – standard przesyłania sygnałów fonicznych w postaci cyfrowej pomiędzy urządzeniami. Przewiduje się dwa sposoby transmisji: elektryczny - za pomocą kabla współosiowego o impedancji falowej 75 Ω lub optyczny (TOSLINK – Toshiba link). S/PDIF jest podstawowym standardem przesyłania sygnału fonii wielokanałowej do zestawu kina domowego.

 

Dac: wejście Coaxial

 

 

OBECNE TORY

TOR 1

Laptop FOOBAR + WASAPI >>> Kabel USB Lindy>>> Konwerter USB/SPDIF iFI AUDIO iLINK>>> Kabel COAX ??? >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

2) Bluetooth >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 2

PS4 ( DVD i BR ) >>> KABEL COAX lub OPTYK >>> AMPLITUNER ONKYO TX NR 807 ( 5.1 ) >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 3

Odtwarzacz CD Rotel RCD-965 LE >>> KABEL COAX lub Analog >>> ROTEL RA-12 >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

 

TOR 4

LAPTOP FOOBAR + WASAPI >>> KABEL LAN >>> ROUTER >>> KABEL LAN >>> AMPLITUNER ONKYO TX NR 807 ( STEREO ) >>> KABLE "miedź z metra" >>> KEF Q 100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie laptop, ale mam komputerek do audio oparty na ATOMIE i tam zainstalowany jest coax.

Czyli to nie tak całkiem komputerek do audio :)

To jeszcze z ciekawości dopytam, czy między coaxialem w komputerze i DAC'iem była izolacja w postaci transformatora impulsowego?

 

To ja czegoś nie rozumiem. Najpierw piszesz , że do nabycia konwerter, a teraz piszesz, że masz ifi mini. Jeśli masz, lub masz zamówiony i czekasz, to masz po problemie. To popularny xmos, więc bardzo dobry sprzęcik. Teraz więcej zależeć będzie od tego jakiej jakości DAC jest w tym Rotelu. No ale zawsze możesz podpiąć zewnętrznego np takiego z 1xES9018 na kanał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem. Najpierw piszesz , że do nabycia konwerter, a teraz piszesz, że masz ifi mini. Jeśli masz, lub masz zamówiony i czekasz, to masz po problemie

 

Właśnie dziś zamówiłem i czekam na dostawę, jednakże nie jestem fanem wielu klocków i chętnie porównam sobie jakość

 

laptop >>> konwerter >>> DAC VS laptop ( z wyjściem optycznym) >>> optyk/SPDIF>>> DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też mierżą kabelki, zwłaszcza między laptopem i DAC'iem. Dlatego zamówiłem sobie tani chiński WI-FI audioreceiver i będę porównywał konwerter Jarka vs DLNA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł, po zmontowaniu systemu też chcę się pobawić w wifi w standardzie ac.

 

Zamawiasz bezpośrednio od producenta, tradera czy w polsce?

 

SCENE_WiFi.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam bezpośrednio na chińskim "ebay'u" zwanym Aliexpress i nie zastanawiam się kim jest sprzedawca, byle miał wystarczająco wystawionych pozytywów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam bezpośrednio na chińskim "ebay'u" zwanym Aliexpress i nie zastanawiam się kim jest sprzedawca, byle miał wystarczająco wystawionych pozytywów :)

 

Rozumiem

Życzę w takim razie aby produkt okazał się dobrej jakości wyrobem. Też zamierzam zamówić przez alibabe sampla masywnego DACA z wyższej półki w wersji OEM. Jednakże przed zamówieniem opiszę produkt na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.