Skocz do zawartości
IGNORED

Terminator Genisys


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

1. Fajnie że wrócił Arnie

2. Fajnie że w koncu scenariusz bardziej skomplikowany i ..ciekawy

 

Najwiekszy minus to zakonczenie...spodziewałem się tak zaskakującego zakonczenia jak w częsci 3, no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po seansie.Mnie sie film podobał.Ma klimat terminatorów 1,2 i 3.Gorszy trochę od 1 i 2, ale wcale nie gorszy od 3.

Arni niesamowity, staruszek w tym filmie daje radę. Jego miny i teksty bezcenne. Nie powinna Sara na niego wołać Pops tylko Arni, byłoby z humorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajny film i czekam teraz aż pojawi się w sklepach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Terminator to jedynie pierwsza i druga część. Reszta jest dla dzieciaków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Terminator to jedynie pierwsza i druga część. Reszta jest dla dzieciaków...

W końcu obejrzałem. Najgorsza z wszystkich części. Nawet Arni nie sprostał zadaniu. Skąd oni tych ludzi wygrzebali? Gra na poziomie drewnianej kłody. Wielkie produkcje SF ostatnich lat to niestety kolejne wtopy. Na "Total Recall (2012)" rzeczywiście się zapomniałem, całą resztę warto być może obejrzeć dla samych efektów, ale to nie są filmy na miarę "Event Horizon", "A Space Odyssey", czy "Mission to Mars".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oceniam na zasłużone 7 na 10

akcja trzyma w obrotach praktycznie cały czas w równych odstępach , fabuła całkiem logicznie się zapętla z głównie jedynką i jest najbardziej skomplikowana ze wszystkich części, dobrze pokazany jest skynet jego ewolucja , troszkę słaba gra aktorska nowego pokolenia bez charyzmy, Arni mimo lat trzyma fason, genesis jest lepsza od 3 i 4 części, może lekko bym skrócił dwie sceny dłużyzny , pomimo tego film się podobał i warto iść do kina jednak pozytywnie zaskoczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem film może być

1i2 to nie jest ale na pewno na tym samym poziomie co 3

Arnie super ,reszta taka sobie

Mogli się trochę bardziej postarać z doborem reszty obsady , ale i tak film daje radę

Na pewno na BR stanie u mnie na półce

Moja ocena to 7/10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko wodza!

Arnold daje radę. :)

Fajny scenariusz, doskonała akcja - czego chcieć jeszcze? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Terminator też spoko może tylko właśnie niektórzy aktorzy nie są najlepsi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Fajny scenariusz, doskonała akcja - czego chcieć jeszcze? :)

był okres co w każdy amerykanckim filmie był seks.. aż za dużo .. teraz jest zero i filmy są słabe :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był okres co w każdy amerykanckim filmie był seks.. aż za dużo .. teraz jest zero i filmy są słabe :P

 

Seks z robotem? To nie przejdzie ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia.

Nie oczekiwałem jakichś cudów na kiju, ale aż takiego syfilsu to się nie spodziewałem.

Pierwsze trzy części mam na płytach i z drugim pokoleniem dzieciaków (pierwsze jest już pełnoletnie) przynajmniej raz w miesiącu oglądam.

To gówno znudzony i ziewający na siłę wymęczyłem, żeby już mieć to z głowy, bo przyjemność z oglądania żadna.

Arnold dał radę? Co dał radę z czym? Jakieś cztery głupie kwestie ni z dupy ni z nie wiadomo czego wyrecytować? No to faktycznie dał radę.

Pozostali aktorzy, to chyba jacyś amatorzy z pierwszej łapanki, bo żadnego ryja nie kojarzę, a poziom ich aktorstwa to błagam litości.

Skomplikowany scenariusz? Głupi jak but, to na pewno, tylko co w tym skomplikowanego? Jakiś pseudonaukowy bełkot małego kazia,

niekończące się smęcenie o dupie maryni i mnożenie "komplikacji" mających "tłumaczyć" idiotyzmy z których cała fabuła się składa.

Połowy tych "zawiłości" historii nawet nie zrozumiałem, bo takie to było durne, że mi się nie chciało analizować o czym oni tam pieprzą.

Akcja i efekty? To jakiś żart? Buehehe! Bardzo śmieszne. Każdą scenę i wszystkie efekty widziałem już wcześniej w poprzednich częściach.

Tutaj tylko je wszystkie połączyli w jakiś bezsensowny i chaotyczny ciąg zdarzeń z których kompletnie nic nie wynika. No po prostu tragedia.

Zrobili z Terminatorem dokładnie to samo co z Gwiezdnymi Wojnami, a najbardziej wk***iło mnie to, że Arnold w ogóle wziął w tym udział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje opinie to dobrze że cokolwiek Ci się podoba.. co do aktorów to faktycznie nie jest to liga światowa ale wystarczy troszkę trudu sobie zadać wejść na odpowiednią stronę i zobaczysz w jakich filmach co niektórzy grali... co do już samej kultury pisania typu ryje, przekleństwa to ja myślę że każdy z tych "ryjów" nawet nie miałby ochoty na Ciebie popatrzeć bo to inny świat jest dla nich i każdy z nich Ciebie , mnie i innych po trzy razy by kupili i czwarty raz sprzedali, wiec nie ma jakiegoś powodu żeby chcieli na Ciebie popatrzeć bo niby i dlaczego .. a że pewnych kwestii nie zrozumiałeś to już raczej wina do samego siebie trzeba mieć niż do filmu, ja tam byłem w kinie i jakoś zrozumiałem, generalnie czytając opinie nikt nie miał problemu ze zrozumieniem fabuły, może się podobać lub nie ale nie ma to nic wspólnego ze zrozumieniem ..tym bardziej że Mad Maxa też nie zrozumiałeś.... więc oceniać sobie można tylko zawsze można to robić z odpowiednią kulturą...bo tutaj każdy potrafi zrozumieć że komuś film się podobał i nie trzeba przeklinać czy też innych prymitywnych słów używać i może faktycznie lepiej zrobisz (tak jak napisałeś w innym temacie) jak pooglądasz sobie powtórki z tv niż oglądać nowości ścigane z netu bo bardzo się przy tym denerwujesz - więc szkoda zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

może się podobać lub nie ale nie ma to nic wspólnego ze zrozumieniem ..tym bardziej że Mad Maxa też nie zrozumiałeś....

A ktoś zrozumiał?!

Takiego bełkotu, sieczki i nudy dawno nie widziałem. Nowy Mad max to niestety dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje opinie ...

Przymusu nie ma, więc może zajmij się czymś innym, jakimś kółkiem różańcowym na przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wymagam odpowiednej kultury w pisaniu bo tutaj na tyle ludzie są inteligentni żeby zrozumieć czy komuś film się podoba czy też nie bez używania słówek ryjów, Ku... i innych to nie oznacza że moim hobby jest kółko różańcowe...a nawet jakby to nie jest wstyd w stosunku do tego jak Ty w kilku zdaniach nie potrafisz napisać normalnie.... ale tak jak napisałeś że wolisz oglądać z tv powtórki to dla Ciebie zdrowiej jest oglądać Klan i M jak miłość niż nowości ściągane z netu ...

Ale sukces już jeden masz jeśli chodzi o ostatni wpis ... o ile się domyślasz co mam na myśli... także jest lepiej..

 

Tak dla ciekawości przedstawiam oceny z jednej dosyć bardzo popularnej strony oceny tych filmów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego wychodzi że filmy generalnie ludziom tutaj podeszły ale to też nie zmienia faktu że każdy z nas może mieć swoje zdanie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

nie trzeba przeklinać czy też innych prymitywnych słów używać

To że wymagam odpowiednej kultury w pisaniu bo tutaj na tyle ludzie są inteligentni żeby zrozumieć czy komuś film się podoba czy też nie bez używania słówek ryjów,

i kto to mówi?

Mam Ci przypomnieć jakiej retoryki Ty używasz jak starasz się na każdym kroku bronić honoru firmy Sony?

Ja wymagasz kultury wypowiedzi to zacznij od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wymagam

Widzę, że za pierwszym razem nie zrozumiałeś, więc może spróbujemy inaczej.

Wymagać oczywiście sobie możesz. Od swoich dzieci albo od psa, o ile posiadasz i w ogóle cię słuchają.

Ja nie komentuję twojego gustu, więc bądź łaskaw odpier**lić się od mojego, bo kto ty niby jesteś?

Się znalazł, nauczyciel i wychowawca. Nikogo tutaj nie obchodzą twoje osobiste wynurzenia,

więc pisz na temat albo idź sapać gdzie indziej. Temat masz w tytule. Której części zdania nie rozumiesz?

A taki inteligent podobno... Tutaj piszemy o swoich odczuciach po obejrzeniu filmu Terminator Genisys.

Posiadasz jakieś własne czy musisz najpierw sprawdzić oceny amerykańskich trzynastolatków,

którym wszystko jedno co oglądają, byle coś tam się ruszało i dużo wybuchów było?

Patrząc na tabelki ile tam zarobiły takie arcydzieła jak Iron Man czy Transformers chociażby,

jakoś mnie nie dziwi, że najnowszy Terminator czy Mad Max też im się mogły spodobać. Ale tu nie Ameryka,

a jak będę potrzebował twojej pomocy w zrozumieniu głębi debilnego filmu dla pryszczatych szczyli, to o nią poproszę.

Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zrozumiał to raz jeszcze napisze że pisałem że każdy może mieć swoje zdanie na dany film i nie ingeruje w to że dany film Ci się nie podoba ( tylko generalnie napisałem że Tobie nic się nie podoba) a chodzi mi o formę jaką używasz więc nie dość że filmy ścigasz i okradasz tych którzy te filmy robią to jeszcze przy tym zdrowie tracisz...

Ale co zrobić jeśli nie potrafisz się wypowiadać bez używania pewnych słów ... które na pewno w Regulaminie tego forum również jest objęte że nie powinno się takowych tutaj używać... ale jak się nie potrafi normalnie wypowiedzieć to trudno...

A z ciekawości w jakiej jakości i na czym Ty ( zauważ ja umiem się zachować i słowo Ty z wielkiej litery piszę:-) ) te ściągane filmy oglądasz na 17 calowym monitorze czy na tv i głośnikach od tv bo film to nie tylko fabuła (która jest ważna i nie podlega to dyskusji) to również i dźwięk i efekty specjalne szczególnie w takich filmach jak wspomniane czyli np. Terminator, Mad max , Transformers... to tak na marginesie..

Jak widać 13 latki w Ameryce wiedzą gdzie zajrzeć żeby zobaczyć w jakich filmach dany aktor zagrał TY jakoś nie potrafisz tego zrobić bo

"ryjów" nie znałeś więc jak nie znasz to zapewne z kosmosu ich wzięli...

Jest rodzima pewna strona tam też wszystko jest o aktorach i oceny i zapewne tez wg Ciebie oceniają wyłącznie 13 latki bo jak możliwe żeby komuś dorosłemu Terminator się spodobał.. skoro Tobie się nie spodobał a już nie mówiąc o niezrozumieniu fabuły tego filmu.

 

HQ150 też napisał że mad max mu się nie podobał tylko potrafił napisać w sposób cywilizowany. A każdy ma prawo do swojej oceny więc Ty takowe również i ja tego nie neguje.

 

A można nazywać filmy badziewiem itp. ale każdy z tych filmów swoje pieniądze zarobił - miliony $ wiec miliony ludzi musiało iść do kina ( samych 13 latków by zabrakło żeby tyle te filmy zarobiły) i kupić bilety a inna część kupić te filmy na BR czy dvd...

Mam nadzieję że również możesz pochwalić się choćby podobnymi zarobkami jak te badziewa bo jeśli nie to byliby tacy jak np. aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, producenci co by powiedzieli że głupio mówić o czymś badziewie skoro samemu nawet na oczy takich pieniędzy się nie widziało a nie wspominając już o zarobieniu takich pieniędzy za swoją pracę....

Bez odbioru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zarobki zawsze odzwierciedlają jakość, choć może są w jakimś stopniu jej miernikiem.

W Polsce np. chyba najwięcej zarabiają i sprzedają płyt wykonawcy Disco Polo czy jednak ich produkt, ich muzyka jest ambitna i wysokich lotów ? Trudna sprawa.

W USA też są bardzo popularne gwiazdki, których fenomenu nie potrafię ogarnąć.

 

Pomimo, że uwielbiam filmy SF, jest to mój ulubiony gatunek nie mogę już patrzeć na coraz to nowsze głupawki. Filmy typu Iron Man, Transformers itp. nudzą mnie, zawsze zasiadam z nową nadzieją na coś dobrego lecz czym dłużej trwa film tym częściej spoglądam na zegarek ile do końca. Jednak oglądam coraz to nowsze produkcje w nadziei, że trafi się coś z ciekawą fabułą, zagadką, coś zaintryguje i niestety prawie za każdym razem to samo, milion efektów i nic więcej.

Ile te filmy mają wspólnego z nazwą swojego gatunku science fiction czyli fantastyka naukowa ? Gdzie ta nauka ? Dziś już nawet nikt się nie wysila żeby udawać, że przekazuje widzowi jakieś teorie naukowe, że zjawiska dziejące się w filmie można w jakikolwiek sposób podeprzeć nauką, najczęściej teorie naukowe tych filmów biorą się z komiksów na bazie których powstały. Poziom dzisiejszego kina SF jest żenujący.

Największą durnotą jaką ostatnio widziałem był Battleship 2012. Najnowszego terminatora pewnie też obejrzę choć opisy są niezachęcające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest lepszy od najnowszej Godzilli, tyle to nawet ja Ci mogę obiecać :)

Ostatnio na HBO oglądałem, bo dzieciak nie pozwolił mi wyłączyć, no to dobra - myślę sobie - jakoś to przetrzymam.

Zrobiony fajnie, nawet dość realistycznie te potwory wyglądały, ale jak jeden zaczął zjadać pociąg, a drugi ziać niebieskim ogniem,

to coś we mnie pękło i stwierdziłem, że już widziałem wystarczająco dużo, a pozostały czas lepiej wykorzystam jak pojadę na myjnię.

No to w takich kategoriach nowy Terminator jeszcze ujdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Największą durnotą jaką ostatnio widziałem był Battleship 2012.

 

Najgorsze badziewie to podróbki kinowych filmów które puszczaja na SciFi (nc plus). Widziałem raz taki film, podróba Battle Los Angeles...Terminator 31 lat temu mial lepsze efekty specjalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kto 31 lat temu oglądał Terminatora był w takim szoku, że nawet nie zwracał uwagi na jakieś tam efekty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie pierwszy terminator zrobił ogromne wrażenie, to było po prostu coś czego wcześniej nie było. Poza nowatorskim pomysłem ten film miał jednak klimat, potrafił wywołać emocje, strach, uczucie niepokoju itp.

Na dwójkę według mnie twórcy też z znaleźli pomysł, jeden z niewielu filmów, gdzie uważam, że nie był gorszy od jedynki, potrafił zaskoczyć, zwłaszcza jak ktoś nie znał wcześniej fabuły z opowiadań.

 

Gwiezdne wojny też na pewno w znacznym stopniu zawdzięczają sukces dzięki temu, że było to coś czego wcześniej nikt nie widział. Nowe części, które powstały wiele lat później były średnio przyjęte ponieważ nie wniosły tak naprawdę nic nowego oprócz lepszych efektów.

 

Podobnie było z Matrixem, o ile pierwsza część w wielu sprawach była przełomowa, świeży pomysł no i jednak ciekawa fabuła, to dwie pozostałe nie zaskoczyły.

 

Dzisiaj mamy tyle filmów o superbohaterach, że nie ma tam nic odkrywczego, a fabuły dla przedszkolaka. Dzisiaj wszyscy chyba poszli w tą stronę, że obraz ma przygniatać widza z ekranu efektami, dynamiką, kolorami itp. i na tym ma się skupić, fabuła jest nieważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W Terminatorze Judgment day miejscami efekty specjalne sa tak dobre...bo ich nie ma :) np w kilku scenach uzyto blizniaków jak w tej słynnej scenie w psychiatryku gdy T 1000 wstaje z podłogi i zamienia się w ochroniarza kupującego kawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.