Skocz do zawartości
IGNORED

Terminator Genisys


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

W Terminatorze Judgment day miejscami efekty specjalne sa tak dobre...bo ich nie ma :) np w kilku scenach uzyto blizniaków jak w tej słynnej scenie w psychiatryku gdy T 1000 wstaje z podłogi i zamienia się w ochroniarza kupującego kawe :)

 

Chwila chwila...przed tym jak zamienia sie w blizniaka to jest terakotą ktora sie podnosi :)

W tamtych czasach te efekty to byl majstersztyk....morphing czy jak to zwa. Podobnie teledysk Michaela J. - Black of White i te zamiany twarzy na koncu. Teraz juz praktycznie nic nas nie zdzwi ale wtedy....fiu fiu. Na komputerach królowała Amiga albo PC z VGA wiec to byl skok iscie cywilizacyjny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Chwila chwila...przed tym jak zamienia sie w blizniaka to jest terakotą ktora sie podnosi :)

 

Nie neguję efektów specjalnych w terminatorze 2 tylko zwracam uwagę (o czym sam nie wiedziałem) ze zamiast efektów zatrudniono blizniaków do niektórych scen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen zgadzam się z Tobą tak to właśnie działa dajesz 300 mln $ na film i chcesz na tym odpowiednio zarobić a żeby zarobić to musi być tak jak piszesz a skoro tyle filmy zarabiają to jest gro ludzi którym to się podoba i bez względu że mi czy komuś innemu dany film nie podchodzi np. pod względem fabuły to tacy ludzie mają to w nosie. Robienie filmów jak to ktoś mądry powiedział to nie instytucja charytatywna to jest biznes i to ogromny... ludzie dają pieniądze na film i chcą odpowiednich zysków ... taka jest rzeczywistość..

Więc reasumując jeśli np. ktoś nie lubi filmów typu Transformers to niech nie ogląda kolejnych części bo kolejna będzie podobna albo taka sama ... i wiele wiele podobnych filmów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma piernik do wiatraka, a wpływy ze sprzedaży biletów do oceny filmu? Bezsensowne pitolenie.

Co mnie obchodzi ile płyt rocznie sprzedaje Ich Troje, skoro dla mnie to jest badziew wywołujący natychmiast odruchy wymiotne?

Infantylne grafomańskie teksty i charczenie w mikrofon jakiegoś obleśnego beztalencia ma mnie nagle wzruszyć, bo milion płyt ktoś kupił?

A niech sobie kupuje nawet i miliard, ja mam to gdzieś i na pewno ilość sprzedanych płyt nie wpłynie na zmianę opinii na temat tego czegoś.

Co to za argument, że film zarobił? Titanic też zarobił, a do dzisiaj nie znalazłem czasu, żeby go obejrzeć, bo dla mnie to są nudy i smęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ ze sprzedaży biletów czy tez płyt na BR czy DVD na oceny filmów ma i nie ma to zależy jak do tego kto podchodzi.. Twoimi kategoriami patrząc to nie ma bo dany film Tobie się nie podoba i jest po sprawie, ale patrząc kategoriami ludzi którym dany film się podobał np. patrzeć różne strony z ocenami ludzi + zakup np. danego filmu na BR czy też na dvd - Ci ludzie w większości wypadków kupują jak film im się podoba - raczej mało kto kupuje film za 100 zl żeby raz obejrzeć... Do tego np. robiąc I cz jakiegoś filmu i na dany film idzie ileś milionów ludzi na świecie i film taki zarabia powiedzmy 300-400 mln$ i robią kolejną część tego filmu i znowu kilka mln ludzi na świecie idzie do kina i znowu 300-400 mln $ film zarabia to widać że dane filmy ludziom podchodzą do gustu skoro na kolejną część idą do kina, a część z nich jeszcze kupi taki film na BR czy dvd a kolejna część ludzi nie pójdzie do kina ale kupi kolejną część filmu w sklepie... więc kupują , idą do kina bo film czy seria filmów im pasuje.. W przeciwnym wypadku ściągnęli by sobie w necie i po problemie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idę do kina na film, to raczej nie wiem czy ten film mi się podoba, bo jeszcze go nie widziałem. Tak?

Ale za bilet już zapłaciłem. Tak?

Więc równie dobrze mogłoby się zdarzyć, że kupiłem bilet na film w połowie którego wyszedłem z kina. Tak?

No i tyle właśnie są warte statystyki oraz ich przełożenie na to o ile ten czy tamten film jest faktycznie wart.

 

Wiesz ile zarabia Beyonce na jednej trasie koncertowej? Ja tez nie wiem, ale na pewno więcej niż nam obu się wydaje.

Żona z córką na takim koncercie była i po 30 minutach podziękowała, bo huk był nie do zniesienia, a i tak nic nie było słychać.

Ale Beyonce swoje zarobiła i ma gdzieś czy to się komuś podobało czy nie podobało, bo ani słowa nie mógł zrozumieć.

To samo jest z filmami. Bilety kupione, kasa przyjęła i dziękujemy, a czy widz wyjdzie zadowolony z kina nikogo już nie obchodzi.

Bo kogo by miało i dlaczego na przykład? Gdyby kogokolwiek obchodziło, to nigdy by nie powstały takie dzieła jak np. Szklana Pułapka IV

i setki innych filmów, które powstawały tylko po to, żeby na tytuł zwabić ludzi do kina, skasować za bilety i wcisnąć popcorn za 5 dolarów,

który przygotowany w domowej mikrofali kosztuje 25 centów za torebkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek ja Cię proszę Ty pisz po Polsku bo ostatniego Twojego posta musiałem trzy razy przeczytać, żeby złapać o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona z córką na takim koncercie była i po 30 minutach podziękowała, bo huk był nie do zniesienia, a i tak nic nie było słychać.

No coś ty ? To one nie wiedziały że dźwięk "live" jest zawsze najlepszy i można się nim tylko rozkoszować ? Żodyn koncert nie brzmi źle.

Żodyn ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wszystko - oczywiście masz rację Parantulla że idąc do kina wszystkim dany film się nie spodoba i to jest norma ( tak zawsze było jest i będzie) ale jeśli dany film powiedzmy Terminator w tej chwili nie spodobał się danej liczbie publiczności to człowiek który kuma trochę z tej brany dobrze sobie zdaje sprawę, że kolejna część, a zapewne będzie w bardzo podobnym "tonie" to Ci ludzie raczej już do kina nie pójdą czy też nie kupią kolejnej części filmu na BR czy dvd. I takich filmów jest cała masa choćby kolejny taki film to Transformers , który będzie zapewne takim samym jak ostatnia część itp.. na kolejne części takich filmów w większości wypadków pójdą Ci którym takie filmy odpowiadają wtedy ilość zarobionej kasy w pewnym sensie będzie odzwierciedleniem tego, że film ludziom na świecie podpasował się...

A takie filmy różni ludzie w różnym wieku oglądają jak ja np byłem na Transach IV z dzieckiem to obok mnie siedziało małżeństwo gdzieś około 60-tki i z tego co dało się zauważyć byli zadowoleni ku mojemu zdziwieniu..

Dlatego Ci którym dane filmy już teraz się nie podobają myślę że nie mają po co sięgać jak będzie kontynuacja bo to nic nie będzie innego jeśli po każdym takim filmie Producenci będą mieli takie zyski jak maja teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole zapomniałem o Terminatorze, ale nadrobię w przyszły weekend. Mam nadzieje że nie zasnę. Z tego co widać to zdania podzielone, a druga rzecz to skonczcie pieprzyc bez sensu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zero polotu w tym po prawej.

 

O kurde, reklamówka T2 na VHS plus koszulka :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminator Genisys

Najgorsza z części . Jak lubię takie filmy to ten obejrzałem bo wypadało .

Jedynie sztuczny uśmiech Arniego był fajny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywalna ta część była do IV i III, a gorsza od 1 i 2 cz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem właśnie Genisys i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie wiem skąd tyle płaczu. Zajmuje u mnie zaszczytne trzecie miejsce! Zaraz po II i I. Wiele lepszy od IV i III też. Arni daje na prawdę radę. Troche mi ta Sarah Connor i Kyle nie leżał, ale da się przełknąć. Natomiast John Connor dawał nawet radę. Ciekawe zwroty akcji i nie było aż tak dużo "wybuchów". Fakt że do I nie ma co porównywać, ale i tak nie było źle. Jakoś to sie toczyło. Moim zdaniem na prawdę nieźle przemyślane. Na pewno wrócę do tego filmu jak się pojawi z lektorem, do tego HD, obejrzę jeszcze raz z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W/g mnie tylko I-sza i II-ga część reszta to naciągane.

Ameryki nie odkryłeś. Cały czas to wszyscy powtarzają. Nudne to jest

 

Obejrzałem właśnie Genisys i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie wiem skąd tyle płaczu. Zajmuje u mnie zaszczytne trzecie miejsce! Zaraz po II i I. Wiele lepszy od IV i III też. Arni daje na prawdę radę. Troche mi ta Sarah Connor i Kyle nie leżał, ale da się przełknąć. Natomiast John Connor dawał nawet radę. Ciekawe zwroty akcji i nie było aż tak dużo "wybuchów". Fakt że do I nie ma co porównywać, ale i tak nie było źle. Jakoś to sie toczyło. Moim zdaniem na prawdę nieźle przemyślane. Na pewno wrócę do tego filmu jak się pojawi z lektorem, do tego HD, obejrzę jeszcze raz z przyjemnością.

Jestem ZA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HBO powiedzieli że będą podobno kręcić Terminatora 6 - reżyserem ma być Gość co kręcił pierwsze dwie części. Premiera maj 2017 rok..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HBO powiedzieli że będą podobno kręcić Terminatora 6 - reżyserem ma być Gość co kręcił pierwsze dwie części. Premiera maj 2017 rok..

Moim zdaniem, już czas zamknąć ten rozdział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na HBO powiedzieli że będą podobno kręcić Terminatora 6 - reżyserem ma być Gość co kręcił pierwsze dwie części. Premiera maj 2017 rok..

Nie gosc, tylko Cameron. Nie spodziewal bym sie fajerwerków. W przypadku Avatara tez mial byc szal, ale dla mnie to slabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar to tylko majstersztyk wizualny. Ale dla mnie fabuła nie do przejścia.

A ten ostatni twór Scotta? Nie pamietam tytulu, miała byc wielka kontynuacja obcego i co? I nic.

 

Przypomniało mi się, bo widze niżej wisi temat poświęcony Prometeuszowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Obejrzałem Terminatora 2015,

mnie się podobał, fajne nawiązania do 1 i 2, efekty również fajne z dużym plusem za "naturalność",

jak ktoś chce poczuć się jak w trakcie oglądania 1 i 2 po raz pierwszy niech odejmie sobie 25 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obejrzałem, nie jest taki zły, moim zdaniem lepszy od 3 i 4.

Co do aktorów to słabo ich oceniam, jacyś plastikowi, patetyczni, tylko Arni daje rade. Myślę, że warto zobaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obejrzałem drugi raz i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym.

Albo tłumaczenie tego filmu jakiś debil pisał, albo scenariusz.

Weźcie sobie go puśćcie w wolnej chwili i skupcie uwagę tylko na dialogach.

Do połowy jeszcze ten bełkot jest do przełknięcia, no w końcu to sajensfikszyn,

ale od chwili jak John Connor ch*j wie skąd pojawia się nagle w szpitalu...

mogli sobie już lepiej w ogóle darować te smętne wywody i wplatanie kolejnych bzdur do fabuły,

to film byłby trochę krótszy, bardziej spójny i łatwiejszy do strawienia, chociaż nie wiem, ci aktorzy...

No syf i kaszana i nikt mnie nie przekona.

Sam początek był super, ale od wciągnięcia w pułapkę T-1000 było już tylko coraz gorzej.

Cóż za wyobraźnia i przebiegłość swoją drogą, zastawić pułapkę i czekać dziesięć lat

na pojawienie się terminatora z przyszłości, który po rozwaleniu połowy miasta w nią wlezie.

No weźcie k**wa dajcie spokój :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar to tylko majstersztyk wizualny. Ale dla mnie fabuła nie do przejścia.

A co tu przechodzić. Jak się już zapomni że dzieje się to za ileś set lat w kosmosie to łatwo dostrzec że fabuła to kopiuj/wklej z Tańczącego z Wilkami - członek lepszej rasy i żołnierz (nota bene kaleka - a jak pamiętacie bohater grany przez Kostnera prawie stracił nogę) poznaje zwyczaje jakże prostego i prymitywnego z pozoru ludu, zakochuje się w i dostrzega zachłanność bladych twarzy spacemarines i stojących za nimi korporacji ;)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Obejrzałem drugi raz i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym

 

Obejrzalem drugi raz w TV. K.... ale skaszanili ten film. Kretynskie wstawki jak z kiepskiej komedii (zdjęcia na posterunku i piosenka Bad boys, Bad boys...) . Postacie płaskie i nie przekonujące : Sarah Connor wyszła tu na jakąś gowniare . Znow zrobili film od 11 lat zdaje się. Nie do porównania z tym jak "poważne" były 2 pierwsze części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

obejrzałem na hbo jakiś czas temu, będzie parę tygodni.

 

nie jestem w stanie nic o tym filmie napisać ponieważ nic z niego nie zapamiętałem. dodam że oglądałem będąc całkowicie trzeźwym (może na tym polegał błąd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.