Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  26 członków

Boenicke Klub
IGNORED

Klub Boenicke


Bartol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

producent chyba zagalopował się z tymi odciskami - chyba że te kolumny wykończone sa prawdziwym lakierem fortepianowym

Akurat na lakierze fortepianowym odciski nie stanowią żadnego problemu;-)

 

Dla mnie jeden z lepszych dźwięków na Audioshow. Tylko że grały nie monitorki a podłogówki z jednym głośnikiem średniotonowym. Szacun za konstrukcję. Chętnie posłuchałbym Twoich monitorków u siebie w systemie. Pewnie swoje ProAc spuściłbym z hukiem.

Tak, to był pokaz siły - ile dźwięku można wycisnąć z takich małych kolumn. Było to efekciarskie, ale czy prawdziwe? Mnie szybko zmęczył ten dźwięk i nie sądzę, że wolałbyś się pozbyć Twoich Proaków, gdybyś porównywał te kolumny 1;1

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie Witoldzie czy nie masz racji. Swoją droga myślałem czy te W5 powaliłyby przestrzenią 1SC, bo sprawa basu jest dla mnie drugorzędna, ale patrząc na możliwości takiego efekciarskiego grania z W5, to tego basu możliwe że było by w moim metrażu za sporo i w tym momencie Boenicke były by już skreślone dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

W5 okrutnie duszą się w obecnym ustawieniu. Przetestowałem je ustawiając 1,5m od tylnej ściany a rozstaw poszerzyłem o ponad metr. Różnica była zaskakująca. Generalnie wszystko się poukładało. Scena jest szeroka - co przy monitorach to żaden sukces, ale jej głębia spowodowałą szybsze bicie serca. Może to zasługa tweetera, który znajduje się z tyłu obudowy.

Mimo wszelakich niedowierzań, nadal upieram się, że bas jest wzorcowy. Punktowy, schodzi bardzo nisko, żadnego rozmycia. Bębny w "Money for Nothing"... nie wiem, jak to opisać, ale nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Jakby były namacalne.

 

Kolejna rzecz, która kłóci się z ogólnie przyjętymi zasadami ustawień glośników i prawach fizyki nie wspominając. Najlepszy dźwięk uzyskały stojąc na wysokości oryginalnych standów, gdzie szczyt kolumn wystaje nieco nad linię moich kolan :) W domowych - salonowych warunkach takie ustawienie jest awykonalne. Ale w dedykowanym pokoju, którego projekt rozpoczynam na wiosnę tak właśnie będą stały.

 

Widzę teraz, że Sprout, jako wzmacniacz sprawi się na biurko. Do Boenicke muszę poszukać czegoś mocniejszego, z większym dźwiękiem. To samo tyczy się transportu. Myślałem, ze bez CD się obejdzie. Ale bez odtwarzacza czuję się, jak bez ręki. No cóż, lata przyzwyczajeń...

 

Odniosę się jeszcze do wspomnianej tutaj efekciarskości. Nie zgodzę się z tą opinią. Wręcz przeciwnie - uważam, że są to bardzo naturalne kolumny, grające bardzo poukładanym dźwiękiem, równym pasmem. Pomiarów nie robiłem, więc to jest subiektywna opinia.

 

Mimo tylu lat na forum, nadal nie wiem, jak "działają" forumowe spotkania. Czy są organizowane w salonach, czy prywatnie..?

Inaczej nie da się skonfrontować z innymi kolumnami oraz sprawdzić innych konfiguracji.

Bardzo chętnie przytargam pod pachą zarówno Boenicke, jak i Sprout'a - bo on też zaskakuje (w cenie 500$ w projekcie na Kickarster, a 800$ - w normalnej sprzedaży).

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszelakich niedowierzań, nadal upieram się, że bas jest wzorcowy. Punktowy, schodzi bardzo nisko, żadnego rozmycia. Bębny w "Money for Nothing"... nie wiem, jak to opisać, ale nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Jakby były namacalne.

Udało się oszukać prawa fizyki ?

Utwór o którym piszesz znam na wylot , mam na winylu , CD , SACD w różnych wersjach jak SBM , XRCD , dwie SHM i MFSL . A słucham na Kef R900 gdzie na basie robią dwie dwudziestki ( powierzchnia membrany jak typowychj 22cm ) i żadna 17tka którą znam nawet się do tego nie zbliża .

Do stopy , dynamiki trzeba powierzchni membrany .

 

I te sprężynki . Od lat ludziska zabijają się o kolce , wszelakie dociążenia a tu niemal lewitowanie w powietrzu ;)

 

Obudowy też mogli chociaż zabejcować czy przeciągnąć czymś zabezpieczającym , niekoniecznie lakierem .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEfów nie znam - nie wypowiem sie. Opisuje tylko to, co slysze w moim zestawie.

Dywagowac mozemy do woli... Trzeba po prostu posluchac, ot co. Co do lakieru - taka fantazja producenta, co zrobic :)

Sprezyny - zgodze sie. Ale cholera... to dziala :(

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisuje tylko to, co slysze w moim zestawie.

Dywagowac mozemy do woli... Trzeba po prostu posluchac, ot co

Nie , no OK . Dla każdego co innego ;)

Dla mnie stopa ma mieć wygar . Nie tylko plumkać ale ma ruszać powietrzem i tego nigdy nie usłyszałem z małych kolumienek .

 

Co do lakieru - taka fantazja producenta, co zrobic :)

Ma to swój urok :)

 

 

Sprezyny - zgodze sie. Ale cholera... to dziala :(

I to jest najważniejsze , zawsze jakaś odmiana po kolcach i granitach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda

Nie wiem jak grają Twoje Kefy na dole, ale jeśli miałbym porównywać bas z iq90 (jeśli dobrze pamiętam) do basu Boenicke, to z tych drugich bas był cieplejszy, ale wydaje mi się że wolniejszy jednakże większy niż z Kef. Myślę że te maluchy lepiej ruszały powietrzem niż Kef iQ90. A co do potęgi to myślę że Kef nie nagłośniły by tak dobrze tego pomieszczenia 60m2 na AS jak te malutkie podłogowe Boenicke. Tzn z kefów było by tylko słychać od śrenicy w górę. W Boenicke było wszystko. Myślę że byś się zdziwił co potrafią z ciśnieniem zrobić te maluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę na temat wnętrza.. :)

 

Boenicke W5 na FE85 Fountek i peerless, tb.. :)

http://www.6moons.com/audioreviews/boenicke5/2.html

http://www.6moons.com/audioreviews2/boenicke/1.html

6.png

 

 

Boenicke W8:

Scaling up the very successful recipe of the W5 two-way mini, the W8 gets the same 3″ wideband tweeter/mid on a 1st-order high pass, a larger rear-firing ambient dome tweeter, a dedicated 4″ 1st-order low-passed paper-cone midrange and a sidefiring long-throw 6.5″ woofer in a curved rear-line loading arrangement tuned to 28Hz without a crossover. The W8 also gets an optional customized version of Boenicke’s SwingBase whereby the rear of the speaker is wire-suspended off the floor to decouple rather than couple, with the front decoupled by a ceramic roller bearing.

Audio_02.jpg

 

lblwt9s4fll04g7jqw97_1416065104.jpg"]lblwt9s4fll04g7jqw97_1416065104.jpg[/url]

 

http://www.monacor.pl/product/show/3574/DT-25N

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk widac z tylu gola sciana. Za rozpraszacze robi generalny burdelnik w pokoju :)

To naszczescie jest przejsciowe, wiec nawet nie inwestuje w akustyke tego pomiesczenia.

Jak na te warunki akustyczne, to scena jest zadziwiajaca. Nawet jakis specjalnych podbic nie ma.

 

Wlasnie dostalem od Svena reprymende za zbyt waskie ustawienie kolumn :)

Co zrobic? Takie nasze blokowe warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest cudowne rzemiosło stolarskie!

 

Jakie znowu rzemiosło ? :)

 

Wcześniej myślałem, że to sezonowane, grube dechy, a to posklejane ze sobą kantówki, wyrzeźbione seryjnie

na maszynie CNC - to jedyny lep, który przyciąga - tak zrealizowana linia transmisyjna jest bardzo efektowna

podczas targowych prezentacji, ale i dla niskich częstotliwości bardzo efektywna, a może i efekciarska ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu rzemiosło ? :)

 

Wcześniej myślałem, że to sezonowane, grube dechy, a to posklejane ze sobą kantówki, wyrzeźbione seryjnie

na maszynie CNC - to jedyny lep, który przyciąga - tak zrealizowana linia transmisyjna jest bardzo efektowna

podczas targowych prezentacji, ale i dla niskich częstotliwości bardzo efektywna, a może i efekciarska ... :)

a to ok - zwykły paździerz ;) dajcie spokój, może przesadziłem z rzemiosłem, ale WYGLĄDAJĄ DLA MNIE OBŁĘDNIE.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.... z całym szacunkiem dla Was i Waszej wiedzy... ale po jaki kij doszukiwać się kantówek w miejscy sezonowanego drewna, a to zwykłego BR w miejscu TL, a to olejowania a nie lakieru? Kurcze... no gra to po prostu zadziwiająco dobrze! A że kosztuje... to inna para kaloszy.

Jak kogoś stać i ma ochotę na taki luksus to z pewnością będzie ze swojego wyboru bardzo zadowolony. I wcale nie tak bardzo oddali się z "doskoanłego audio". O ile w ogóle takie coś istnieje!!

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Chcialem podkreslic, ze glosniki kupilem u producenta tylko dlatego, ze akurat bylem w Bazylei na wyjezdzie sluzbowym. Jakby ktos zapytal sie mnie, czy oplaca sie specjalnie jechac/leciec po nie do Szwajcarii, odpowiedz brzmi: absolutnie nie. Roznica w cenie praktycznie zadna.

Sven wyswiadczyl mi przysluge. Czuje sie zobowiazany do napisania, ze sprzedaz produktow Boenicke odbywa sie wylacznie przez lokalnych dystrybutorow. Przez niedopatrzenie, lub niejasne opisanie historii zakupu niechcacy przedstawilem producenta w zlym swietle (wobec polskiego dystrybutora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że pokój (chyba z 60m2) w którym grały W8 był jednym z najlepiej grających na całej wystawie we wszystkich hotelach. Mam taką fazę na te kolumienki (podobnie jak autor wątku), że nie wiem czy suma sumarum nie wylądują u mnie na sklepie. Myślałem o połączeniu ich z Supernaitem 2. Miałem tam nie wchodzić, ale gościu przy drzwiach ładnie zapraszał więc wlazłem i .............. bum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.... z całym szacunkiem dla Was i Waszej wiedzy... ale po jaki kij doszukiwać się kantówek w miejscy sezonowanego drewna, a to zwykłego BR w miejscu TL, a to olejowania a nie lakieru? Kurcze... no gra to po prostu zadziwiająco dobrze! A że kosztuje... to inna para kaloszy.

Jak kogoś stać i ma ochotę na taki luksus to z pewnością będzie ze swojego wyboru bardzo zadowolony. I wcale nie tak bardzo oddali się z "doskoanłego audio". O ile w ogóle takie coś istnieje!!

Ale możemy dyskutować jeżeli mamy o czym? Czy tylko wejść i mlaskać na ich widok? Proszę Cię...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że dyskusja jest super! A im więcej się dowiemy i wzajemnie nauczymy, tym lepiej dla nas!!!

 

Mam teraz troszkę czasu wolnego na to aby wreszcie usiąść i posłuchać muzyki. Pierwsze emocje za mną, więc mogę coś tam ponarzekać też :)

Otóż... w stosunku do Avalonów góra jest mniej rozdzielcza i mniej jakby zaskakująca. Avalony robią na górze czasem coś takiego, że wprawiają mnie nadal w zdziwienia a tutaj po prostu wszystko jest bardzo dobrze. Jakby tej magi nie było. Ale zauważam to tylko dlatego że wiem że może być inaczej.

Średnica prawdziwa i nasycona. Wślad za górą mniej rozdzielcza i mniej przeźroczysta niż w Avalonach ale za to lepiej dociążona. Instrumenty i wokale są po prostu większe, lub jak kto woli w Avalonach są mniejsze.

Bas natomiast czasem mnie zadziwia swoim wykopem, a czasem mnie leciutko drażni swoją monotonią (brakiem zróżnicowania). Nie jest to jednak stałe wrażenie, a więc nie mogę powiedzieć, że ten typ tak ma. Dużo zależy od nagrania, a podejrzewam że jeszcze więcej od akustyki pokoju, która u mnie podświadomie podlegała modyfikacjom nakierowanym na Avalony. Zresztą cały tor był dobierany pod inne kolumny, a Boenicke wylądowały w nim jedynie gościnnie i całkowicie przypadkowo. Ciekawe doświadczenie.

 

Pytanie do Bartola. Czy masz może jakieś zalecenia od producenta odnośnie tego jak je doginać? Jak szeroko je rozstawiać i czy w ogóle są jakieś zasady odnośnie ich ustawiania?

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.