Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze karty


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od pewnego czasu zacząłem rozważać zakup lepszej karty dźwiękowej. Po wstępnym rozejrzeniu się, zastanawiam się nad Asus Xonar Essence ST. lu Audiotrak Prodigy hd2 advanced (niby super jakość za śmieszne pieniążki). Słuch na jakość dźwięku mam bardzo wrażliwy więc oczekuję czegoś na prawdę dobrego (ale bez przesady cenowej). Czytałem też na temat zewnętrznych DAC`ów m.in. o HiFiMAN HM-101. co wg. Was byłoby lepszym rozwiązaniem? jakie są Wasze opinie na temat tych urządzeń? Odsłuch głównie na słuchawkach ale w planach jest zakup jakiegoś większego stereo (Denon i te sprawy :D)

 

Wybiegając w przyszłość czy w przypadku wewnętrznej karty transmisja bit-perfect ma sens? zastosowanie? (pytam bo nie wiem)

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny dac ma napewno wiecej zalet niż wad. Po pierwsze możliwość odseparowania się od elektroniki i zasilania komputera i generowanych przez niego zakłuceń. Druga zaleta to niezażne zasilanie. Kolejna to możliwość podłączenia wielu źródeł dżwięku. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to w zewnętrznym dac łatwiej jest ją uzyskać niż z karty, chodzi tu głównie o wpływ zakłuceń występujących wew. komputera, oraz jakość zasilania impulsowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku mają w dobrej cenie Audinsta HUD mini:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - opcja naprawdę warta grzechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś coś na temat tego urządzenia by powiedział? (trochę przeskok cenowy ale może warto)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny dac ma napewno wiecej zalet niż wad. Po pierwsze możliwość odseparowania się od elektroniki i zasilania komputera i generowanych przez niego zakłuceń.

... przy połączeniu światłowodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś coś na temat tego urządzenia by powiedział? (trochę przeskok cenowy ale może warto)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brak wyjsć XLR i prawdopodobnie analogowy potencjometr (możliwe problemy z balansem przy cichym słuchaniu). Lepiej kupić w jakiejść promocji TC BMC-2 (ma XLR, antyjitter i cyfrowo sterowaną głośność, więc idealny balans w całej skali)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy połączeniu światłowodem.

lub konwerter usb spdif separacja galwaniczna. tc elektronik bmc2 to niezly dac sam go uzywam i nie zamierzam go zmieniac na inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji: TC Elektryk bmc-2 przy połączeniu XLR-RCA trochę traci, u mnie generuje większe szumy (z wciśniętym DIM) niż sama końcówka mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie analogowy potencjometr

 

znalazłem tylko tyle, nie wiele mi to mówi "potencjometr to japoński Alps" XLR`ów raczej potrzebować nie będę. Powiedzcie mi, czy przy takim urządzeniu jest sens połączyć je optykiem do PC do zintegrowanej karty dźwiękowej? czy lepiej zrobić to tak jak poradził Przemysław? "

lub konwerter usb spdif separacja galwaniczna.

"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xlr możesz potrzebować w przysłości jeśli chodzi o Alps to potencjmetr analagowy i jak wpomniał Kyle mogą być problemy i balalansem na niższej głośności. Ja miałem tak w Rotel 980bx. Konwerter usb spdif najpierw bym wyprubował czy słyszysz jakąs poprawę dzwięku. Konwerter który nie kosztuje majątku a ma separacje galwaniczną na wejściu usb to nostromo z adum.

 

Tak dla informacji: TC Elektryk bmc-2 przy połączeniu XLR-RCA trochę traci, u mnie generuje większe szumy (z wciśniętym DIM) niż sama końcówka mocy.

XLR jest mniej wrażliwy na zakłucenia. Ja u siebie nie słuszę szumu nawet przy wyłączonym tłumieniu. Niestety wejścia niezbalansowane są dużobardziej czułe na syf ale ja byn ie szukał winy w BMC2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim urządzeniu jest sens połączyć je optykiem do PC do zintegrowanej karty dźwiękowej?

 

Połączenie po optyku zapewni separację od śmieci niesionych z komputera po zasilaniu. Jak najbardziej wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR jest mniej wrażliwy na zakłucenia. Ja u siebie nie słuszę szumu nawet przy wyłączonym tłumieniu. Niestety wejścia niezbalansowane są dużobardziej czułe na syf ale ja byn ie szukał winy w BMC2.

 

 

 

Wina jest po stronie BMC2, bez włączenia tłumienia szum jest taki jak z wodospadu, dopiero z włączonym tłumieniem jest całkiem mały, ale dalej większy niż szum generowany przez końcówkę mocy. Mam porównanie ze słabym ART dual Pre - dopiero z włączonym DIM na BMC-2 jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Jak miałem monitory studyjne to nie słyszałem różnicy (z tłumieniem czy bez), ponieważ Yamahy Msp5 generowały od siebie tak wysoki szum, że nie robiło to różnicy. Teraz jest o niebo lepiej, ale skoro na samej końcówce mocy jest lepiej (tylko delikatny szumek po przyłożeniu ucha do tweetera w wyciszonym pokoju) to problemem jest DAC, ale niestety nie mam czegoś lepszego z wyjściami RCA. Nie sądzę, żeby problemem był interconnect - używam XLR-RCA własnej roboty Mogami quad 2534 z wtykami Neutrika.

 

Btw. jaki to masz sprzęt, że żadnego szumu nie słyszysz przy przyłożeniu ucha do głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina jest po stronie BMC2, bez włączenia tłumienia szum jest taki jak z wodospadu, dopiero z włączonym tłumieniem jest całkiem mały, ale dalej większy niż szum generowany przez końcówkę mocy. Mam porównanie ze słabym ART dual Pre - dopiero z włączonym DIM na BMC-2 jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Jak miałem monitory studyjne to nie słyszałem różnicy (z tłumieniem czy bez), ponieważ Yamahy Msp5 generowały od siebie tak wysoki szum, że nie robiło to różnicy. Teraz jest o niebo lepiej, ale skoro na samej końcówce mocy jest lepiej (tylko delikatny szumek po przyłożeniu ucha do tweetera w wyciszonym pokoju) to problemem jest DAC, ale niestety nie mam czegoś lepszego z wyjściami RCA. Nie sądzę, żeby problemem był interconnect - używam XLR-RCA własnej roboty Mogami quad 2534 z wtykami Neutrika.

 

Btw. jaki to masz sprzęt, że żadnego szumu nie słyszysz przy przyłożeniu ucha do głośnika.

Problemem Nie jest sam interkonekt tylko wejście niezbalansowane, ktore nie radzi sobie z zakłuceniami. U siebie nie słysze szumów poza bardzo małym szumem przy przyłożeniu ucza do twitera ale to norma. Mam komp chłodzony pasywnie, nostromo z adum, bmc2 z zailaniem ulps dalej dynaudio bm9s i na koniec fostex pm841

 

Nie podałem kabli bo według mnie jeśli nie są uszkodzone lub naprawde marnej jakości to nie mają znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że aktywne Fostexy mają niskie szumy własne (Yamahy to porażka w tym względzie), ale niestety nie mają nic w ofercie co by mnie mogło zainteresować.

 

Planuję wymianę Daca na matrix mini-i pro więc sam się przekonam o tym czy problemem jest wejście niezbalansowane. Myślę, że w przypadku RCA-RCA będzie wszystko w porządku. Według mnie kabel powinien mieć dobre ekranowanie które w pełni pokrywa kable sygnałowe tak jak na przykład w Mogami czy Canare, to co zobaczyłem w kablach Procab REF701 to po prostu śmiech na sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że aktywne Fostexy mają niskie szumy własne (Yamahy to porażka w tym względzie), ale niestety nie mają nic w ofercie co by mnie mogło zainteresować.

 

Planuję wymianę Daca na matrix mini-i pro więc sam się przekonam o tym czy problemem jest wejście niezbalansowane. Myślę, że w przypadku RCA-RCA będzie wszystko w porządku. Według mnie kabel powinien mieć dobre ekranowanie które w pełni pokrywa kable sygnałowe tak jak na przykład w Mogami czy Canare, to co zobaczyłem w kablach Procab REF701 to po prostu śmiech na sali.

To że u Ciebie występują szumy po podłoczenu bmc2 nie oznacza w że z tym daciem jest coś nie tak i że te szumy generowane są przez niego. Sprawdzałeś go jeszcze na innym sprzęcie poza Audiomatus AS100.

Przeglądałem różne fora głównie zachodnie i nikt nie informował o takim problemie jak Twój. Więc albo masz uszkodzony dac albo wina leży zupełnie gdzieś indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że u Ciebie występują szumy po podłoczenu bmc2 nie oznacza w że z tym daciem jest coś nie tak i że te szumy generowane są przez niego. Sprawdzałeś go jeszcze na innym sprzęcie poza Audiomatus AS100.

Przeglądałem różne fora głównie zachodnie i nikt nie informował o takim problemie jak Twój. Więc albo masz uszkodzony dac albo wina leży zupełnie gdzieś indziej.

 

 

Oprócz Audiomatusa był podłączony do Yamah Msp5 Studio przez XLR oraz Behringher 3030A również XLR i tutaj nie było problemu - z tłumieniem czy bez, poziom szumu był taki na jaki pozwalały wzmaki w tych aktywnych. To, że Dac działa bardzo dobrze w przypadku XLR-XLR to ja wiem bo mam go już 3 lata, ale w konfiguracji XLR-RCA już tak super nie jest. Podaj mi link, gdzie ktoś podłączał BMC-2 do sprzętu z wejściami niezbalansowanymi - zresztą niekoniecznie ktoś musi o takim czymś wspominać jak szumy bo może być to dla niego w pełni akceptowalne, ja jestem bardzo upierdliwy w tym względzie i stwierdzam fakt, że może ograniczać końcówkę mocy pod względem SNR w konfiguracji XLR-RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Audiomatusa był podłączony do Yamah Msp5 Studio przez XLR oraz Behringher 3030A również XLR i tutaj nie było problemu - z tłumieniem czy bez, poziom szumu był taki na jaki pozwalały wzmaki w tych aktywnych. To, że Dac działa bardzo dobrze w przypadku XLR-XLR to ja wiem bo mam go już 3 lata, ale w konfiguracji XLR-RCA już tak super nie jest. Podaj mi link, gdzie ktoś podłączał BMC-2 do sprzętu z wejściami niezbalansowanymi - zresztą niekoniecznie ktoś musi o takim czymś wspominać jak szumy bo może być to dla niego w pełni akceptowalne, ja jestem bardzo upierdliwy w tym względzie i stwierdzam fakt, że może ograniczać końcówkę mocy pod względem SNR w konfiguracji XLR-RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jeśli zrobiłeś kabel wg. opisu na tym forum to pod wzgledem technicznym powinno być ok. Ale nie wiem czy mama racje ale problemem moze być wyższe napięcie na xlr 4V ws 2V rca. Pod wzgledem szumów też jestem upierdliwy dlatego zastanowił mnie Twój post na temat bmc2. Jakiś czas temu miałem matrix mini pierwszą wersje i łączyłem ją tak dla sportu xlr rca z rotelm 980bx i nie miałem problemów. Mam jeszcze pytanie co robi u Ciebie za źródło i jak jest podłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i tak mam podłączone kable. Źródłem jest PC, ale sygnał nie jest podawany przez Integrę tylko E-MU 1010 PCI-E --> kabel optyczny (coaxial też działa bezproblemowo, nie powoduje żadnej pętli masy, zakłóceń itp., ale dla pewności używam optyczny) --> BMC-2. Właśnie moja upierdliwość do wszelkiego typu szumów, buczeń transformatorów i innych niepożądanych dźwięków spowodowała, że zraziłem się do aktywnych monitorów i nie mam zamiaru do nich powracać. Co śmieszniejsze to dynki excite x12 lepiej sprawują się w odsłuchu bliskiego pola niż Yamahy i Behringery :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i tak mam podłączone kable. Źródłem jest PC, ale sygnał nie jest podawany przez Integrę tylko E-MU 1010 PCI-E --> kabel optyczny (coaxial też działa bezproblemowo, nie powoduje żadnej pętli masy, zakłóceń itp., ale dla pewności używam optyczny) --> BMC-2. Właśnie moja upierdliwość do wszelkiego typu szumów, buczeń transformatorów i innych niepożądanych dźwięków spowodowała, że zraziłem się do aktywnych monitorów i nie mam zamiaru do nich powracać. Co śmieszniejsze to dynki excite x12 lepiej sprawują się w odsłuchu bliskiego pola niż Yamahy i Behringery :).

Może rzeczywiście twój BMC2 nie lubi się z końcówką mocy. Jak bedę miał okazję do sam sprawdzę jak u mnie wygłada sytuacja xlr rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.