Skocz do zawartości
IGNORED

Artykuł o audiofilach - Gazeta Wyborcza - co o tym sądzicie?


leon28

Rekomendowane odpowiedzi

http://wyborcza.pl/magazyn/1,142464,17124816,Najwazniejsze_jest_to__co_slychac_w_piosence.html#MT

w odroznieniu od wielu artykulow na tym portalu, napisany dosc ciekawie i prawdziwie.

mi najbardziej podoba sie stwierdzenie Wojciecha Wypych "Oni słuchają nie muzyki, tylko jej brzmienia i ustawienia sceny dźwiękowej. Ale czy o to chodzi, aby podczas odtwarzania płyty usłyszeć, jak gitarzyście w studiu wypadła z kieszeni na podłogę paczka papierosów?"

a wam?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny głupi artykuł napisany przez człowieka który nie ma zielonego pojęcia o temacie o którym pisze. Autor odwołuje się do rozsądku gawiedzi (jakby gawiedź miała jakiś rozsądek), grzecznie dziwiąc się temu wybrykowi natury jakim są ludzie którym słuchanie dobrego dźwięku sprawia przyjemność.

Jak ktoś wydaje 25000 zł na sprzęt - jest uważany za wariata. Jak ktoś wydaje 25.000 zł na nowy samochód - jest uważany za biedaka. Jak ktoś wydaje 70.000 zł na nowy samochód - to normalne, bo to dopiero klasa kompakt, albo niższa średnia.

Ale samochód świadczy o naszym prestiżu - a sprzęt audio już nie. Dlatego płacenie za niego jest dla gawiedzi zupełnie niezrozumiałe.

A muzyka i dźwięk - kogo to obchodzi. Tylko nieszkodliwych wariatuńciów zwanych audiofilami .

Żaden prostak nigdy nie zrozumie jak można wydać na coś takiego pieniądze. Albo na książkę - toż to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Żaden prostak nigdy nie zrozumie jak można wydać na coś takiego pieniądze. Albo na książkę - toż to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Ja tego nie rozumiem jak można wydawać taką chorą kasę choć za prostaka się nie uważam - mam wyższe wykształcenie inżynierskie plus dwie podyplomówki. Zawodowo wysoki szczebel zarządzający w międzynarodowej korporacji. Wytłumacz mi jak mnie sklasyfikować zanim mnie znowu obrazisz.

 

Edit,

Książki kupuję, bardzo różne...

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Twój ciąg myślenia jest taki : skoro idioci czegoś nie rozumieją - i ja czegoś nie rozumiem - to znaczy że ja jestem idiotą.

Studia humanistyczne też się czasem przydają. Popracuj nad logiką. I związkami przyczynowo skutkowymi.

 

Tak z ciekawości - ile wydałeś na samochód ? Może ja się teraz podziwię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krzaku666

Bo ci się kojarzy z pedofil? Bibliofil, filozof, czy filolog (a nawet chlorofil) są równie śmieszne?

A artykuł kretyński, jak większość, które mają na celu oszołomić mieszczucha (épater le bourgeois) jakimiś mocno podejrzanymi zboczeniami, których dopuszczają się bliźni... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie właśnie dziwi - dlaczego zainteresowanie ludzi odtwarzaniem muzyki w dobrej jakości ludzie uważają za śmieszne dziwactwo ?

Może dlatego że dla przeciętnego odbiorcy muzyka to taki sączący się w tle śmieć mający poprawić nastrój - więc doszukiwanie się w tym jakiś głębszych emocji jest po prostu niepoważne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />A artykuł kretyński, jak większość, które mają na celu oszołomić mieszczucha (épater le bourgeois) jakimiś mocno podejrzanymi zboczeniami, których dopuszczają się bliźni... ;-) <br />

 

To taki dla mnie sezonowy dyżurny temat, powielany od lat głupawy stereotyp,jak temat o Legi Cudzoziemskiej.

Co innego samochody albo wina .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Twój ciąg myślenia jest taki : skoro idioci czegoś nie rozumieją - i ja czegoś nie rozumiem - to znaczy że ja jestem idiotą.

Studia humanistyczne też się czasem przydają. Popracuj nad logiką. I związkami przyczynowo skutkowymi.

 

Tak z ciekawości - ile wydałeś na samochód ? Może ja się teraz podziwię ...

 

33kzł za mój i 10kzł za żony, co to ma do rzeczy? Ponieważ mam teraz służbowy chcę oba sprzedać i kupić jeden nowy za ok 90kzł? czy to coś nadal zmienia?

Nie wydał bym takiej kasy na audio. Mój sprzęt grający który kupiłem w zeszłym miesiącu to było ok 7,5kzł. Za kompletny zestaw.

Nie uważam że wydając dwa czy trzy razy więcej usłyszę trzecie skrzypce, zresztą po co mi to? Nie siedzę w fotelu i nie szukam tyc skrzypiec. Muzyka gra w tle i jak jest fajna to sama się obroni.

Rozumiem wydawanie kasy na hobby czy kolekcjonerstwo. Ale audiofile mają to do siebie że droższym sprzętem podnoszą swoją wartość albo raczej swego ego, a muszą sobie jakoś te wydatki tłumaczyć więc tłumaczą tym że "słyszą" różnicę.

Nikt, ale to kurde nikt jeszcze nie napisał "Mam patefon za 100kzł, kolumny za 200kzł i wzmak z 80kzł, do tego złote kable i drewniane podstawki bo mnie sta., Ładnie to wygląda w moim salonie gra bardzo dobrze" Wtedy zrozumiem i będę podziwiał takiego człowieka. A Jak ktoś mi pier**li że słyszy różnicę między złotem z srebrem to nie wierzę.

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydać 2.000.000.000 pln na pociągi do których nie ma odpowiednich torów i zasilania to rozsądny zakup? Są przecież takie ładne i zagraniczne. Takie inżynierskie z międzynarodowej korporacji. Z wyższego szczebla tzn. półki.

 

To wyższy poziom abstrakcji. Żeby to zrozumieć trzeba być... politykiem?

 

:)

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydał bym takiej kasy na audio

Nie wydałbym takiej kasy na samochód. Wolę audio. Tańsze. I daje więcej przyjemności.

Muzyka gra w tle

No właśnie. U mnie gra na pierwszym planie. Muzykę w tle uważam za śmieć.

Ale audiofile mają to do siebie że droższym sprzętem podnoszą swoją wartość albo raczej swego ego, a muszą sobie jakoś te wydatki tłumaczyć więc tłumaczą tym że "słyszą" różnicę.

To kłamstwo. Ja tak nie mam. Dla mnie ważny jest tylko dobry dźwięk. Jak go nie słyszę - nie wydaję pieniędzy. Jak słyszę - wydaję. Imputowanie audiofilom że nie słyszą a wydają jest złośliwe, nieprawdziwe i wynikające z jakiś kompleksów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Grzegorz_56124

To jest akurat forum pasjonatów audio. Twój zestaw ci wystarcza - OK - baw się dobrze. Nie rozumiesz, że można wydać więcej - też OK. Skoro nie słyszysz różnicy, to rzeczywiście po co przepłacać? ;-) Ale nie odbieraj tej frajdy innym. Na każde forum trafiają ludzie, którzy uważają, że koniecznie trzeba popsuć innym zabawę. Na forum fajkowym będą udowadniać, że nie ma sensu kupować i odnawiać 70-cio letnich fajek Dunhilla, bo przecież tytoń palony w kitowanej albańskiej wrzoścówce za 15 zł będzie smakować tak samo (zwłaszcza ten najtańszy). Na forum miłośników wina zaczną przytaczać anegdotki (głośno przy tym rechocząc) jak to jakiś sommelier w ślepym teście pomylił taniego sikacza z drogim winem - co ma uzasadnić tezę, że wszyscy, którzy wydadzą na butelkę więcej niż 15 zł, to debile.

 

P.S. A do słuchania muzyki "w tle", to wystarczy kuchenne radyjko. Dobry zestaw audio nie pozwoli ci słuchać w tle - muzyka po chwili na tyle cię wciągnie, że przesiądziesz się na fotel odsłuchowy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twonk - dobrze prawisz i zgadzam się z Tobą. Gram na gitarze elektrzycznej amatorsko, ale znam różnice w brzmieniu lampy vs tranzystor, Celestion V30 vs Greenback czy mahoń vs lipa. Rozumiem podejście do sprzętu z punktu widzenia hobbysty i jego potrzeb, ale audiofilia to wg mnie choroba. Podziwiam melomanów którzy słuchają muzyki i potrafią się nią zachwycać, niezależnie od wydanej kasy na sprzęt. Śmieszą mnie ludzie słyszący złotówki w kablach.

To takie hobby nie wymagające wiedzy i umiejętności, wystarczy kasa i można zacząć opowiadać bajki "biedakom" z podwórka.

Fajnie jak audiofil zmieni się w melomana i zacznie ogarniać wiedzę z zakresu muzyki, wykonawców, kompozytorów czy aranżacji. To jest dla mnie ktoś kto wyszedł poza zakres portfela na wyższy poziom wrażliwości słuchowej czy tam muzycznej. Mogę opowieści melomanów słuchać z otwartą buzią nie słysząc tych różnic. Jak ktoś pisze że jest różnica w wykonaniu tego samego utworu przez pianistę X a Y to jest w moich oczach kims kto wie co słyszy. Ale jak ktoś opowiada że ta sama płyta potrafi zagrać inaczej z jakimiś dziwnymi szczegółami na różnych kabelkach to ja tego nie kupuję.

 

@justas , mam kompleks bo chciałbym mieć Gibsona Explorera Custom z lat osiemdziesiątych i Marshalla JCM 800 ale nie mam kasy :(

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden prostak nigdy nie zrozumie jak można wydać na coś takiego pieniądze.

Rozumiem że Twój ciąg myślenia jest taki : skoro idioci czegoś nie rozumieją - i ja czegoś nie rozumiem - to znaczy że ja jestem idiotą.

Popracuj nad logiką. I związkami przyczynowo skutkowymi.

 

Bez przekory to piszę, proszę wytłumacz mi, jak prostemu inżynierowi, z dwoma podyplomówkami oraz MBA, tak na zdaniach logicznych, jak to działa.

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się myli pojęcie "audiofila" hobbysty, melomana, czlowieka dążącego do coraz lepszego brzmienia, do pseudo "audiofila". Kogoś kto ma za dużo kasy i kupuje drogi sprzęt jedynie żeby pochwalić się przed znajomymi. Przecież nie wypada komuś co zarabia kilkadziesiąt k. na miesiąc wstawić do salonu stereo za 4k, bo byle chlystek z bloku może mieć sprzęt w podobnej cenie. Na ogoł taki pseudo audiofil nawet nie wie jak poprawnie rozstawić sprzęt, bo wyboru i kalibracji dokonuje za niego osobna wyspecjalizowana firma. Ja u siebie w bliskiej rodzinie mam kuzyna, który zażyczył sobie od bogatego tatusia lustrzankę za 4k. Jak go zapytałem o nastawy, to zrobił wielkie oczy i powiedzial że on robi zdjęcia na automacie:) Ja cenię pasjonatów i jeżeli ktoś ma kasę to niech sobie kupuje co chce i co go interesuje. Nie uważam że wydanie 30k na sprzęt to jakiś debilizm, bo wystarczy sobie policzyć ile ludzie wydają na fajki w ciągu roku, to wygdzie na to że taki sprzet moga sobie zmieniać co 7 lat. Nie mówiąc o innych używkach. Jeżeli za takie pieniądze kupujemy coś co Nas cieszy i sprawia Nam na codzień przyjemność, niezależnie czy to audio, samochód, ciuchy, zegarki itp to jest to dobrze zainwestowana kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krzaku666

A artykuł kretyński, jak większość, które mają na celu oszołomić mieszczucha (épater le bourgeois) jakimiś mocno podejrzanymi zboczeniami, których dopuszczają się bliźni... ;-)

Ale przecież pisał go kolega Pacuły, zresztą sam go zaprosił do KTS...

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja cenię pasjonatów i jeżeli ktoś ma kasę to niech sobie kupuje co chce i co go interesuje. Nie uważam że wydanie 30k na sprzęt to jakiś debilizm....

 

Przepraszam że wyrwałem z kontekstu ale ten fragment mi się bardzo podoba i wyjaśnia sposób mojego postrzegania sprawy. Natomiast chciałbym dokończyć ten fragment moją myślą:

 

...ale wydawanie takiej kasy i usprawiedliwianie tego przez jakieś czary mary jest śmieszne i niepoważne.

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Wojciech Pacuła popatrzyłby co jego kolega wysmaża do prasy. Bo potem głupio wychodzi.

 

...ale wydawanie takiej kasy i usprawiedliwianie tego przez jakieś czary mary jest śmieszne i niepoważne.

 

A kto konkretnie uzasadniał zakup dobrego audio czarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubeł łapiesz mnie za słowa więc albo nie rozumiesz albo prowokujesz.

 

Czary mary -> słuchanie różnicy w kablach sieciowych, bezpiecznikach i inne pierdolety typu "aksamitny środek" po zastosowaniu akcesroim X

 

Kto konkretnie uzasadniał -> na tym forum bardzo wielu ludzi, mając do tego prawo tak jak ja do polemiki i braku wiary w takie cuda

 

choroba -> podnoszenie własnej wartości w oczach innych za pomocą drogich gadżetów. Każdy ma prawo kupować co mu się podoba za swoją kasę, ale wciskanie kitu o wyższości X nad Y na podstawie niemierzalnych domysłów zamiast faktów to problem który siedzi w głowie.

 

To jak twierdzić że "to" gówno ładnie pachnie bo wysrał je mój drogi w pytę kot rasy X, a tylko ja mogę sobie na takiego pozwolić. Gdyby to było gówno zwykłego siwego sierściucha z dachu to smród jak diabli. Nie warty powąchania. Takie jest moje postrzeganie audiofilów, nie mylić z melomanami. Oni (melomani) potrafią swojego drogiego kota docenić, pogłaskać i szanować, a co wysra to wywalają ze złotej kuwety nikomu nie mówiąc, bo to normalne kocie gówno jest.

Zrozumiałeś?

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozumiem zamieszania.

Jak powszechnie wiadomo, wyborcza nadaje się na rozpałkę w piecu ( dużo makulatury za niewygórowaną cene), ewentualnie w sytuacji awaryjniej podczas braku papieru toaletowego.

Innych zastosowań łącznie z czytaniem nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/magazyn/1,142464,17124816,Najwazniejsze_jest_to__co_slychac_w_piosence.html#MT

w odroznieniu od wielu artykulow na tym portalu, napisany dosc ciekawie i prawdziwie.

 

Oj! :)

 

Nie mam opłaconego abonamentu GazWyb, ale z tego co widać + echa i cytaty w komentarzach, to wciąż jednak artykuł typowy dla brukowca – tradycyjnie fałszujący fakty tak, byle tylko czytająca go ludożerka poczuła się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary mary -> słuchanie różnicy w kablach sieciowych, bezpiecznikach i inne pierdolety typu "aksamitny środek" po zastosowaniu akcesroim X

 

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Moje pytanie było zadane w konkretnym kontekście, a mianowicie dotyczyło zakupu sprzętu audio za 30 tys, bo o tym była mowa i do tego się odnosiłeś. A ty mi o kablach i bezpiecznikach, zupełnie jak ten redaktorzyna z GW. Macie jakąś fiksację w tym kierunku? Próbujecie zrobić z ludzi, którzy mają pasję oszołomów, tylko dlatego że tej pasji nie podzielacie.

Powtarzam: kto kupując SPRZĘT za takie pieniądze (nota bene to żadna jeszcze wielka kwota) powołuje się na czary?

 

Zrozumiałeś?

 

Tak, z twoich wpisów zrozumiałem jedną podstawową rzecz: chamstwo ma się dobrze. Pomijając porywający, chociaż zupełnie bez sensu wywód o kocich ekskrementach zastanawiam się jak byłbym potraktowany, gdybym wszedł na forum akwarystów i orzekł, że ich hobby to wg mnie choroba. Chyba nie mógłbym oczekiwać aplauzu, co? No to w twoim wypadku też oklasków nie będzie, za to masz już etykietę człowieka, który ma problemy z kulturą osobistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Takie jest moje postrzeganie audiofilów, nie mylić z melomanami. Oni (melomani) potrafią swojego drogiego kota docenić, pogłaskać i szanować, a co wysra to wywalają ze złotej kuwety nikomu nie mówiąc, bo to normalne kocie gówno jest.

Zrozumiałeś?

 

Obawiam sie, że twoje postrzeganie tego czy owego aspektu rzeczywistosci raczej nikogo nic nie obchodzi.

 

I proszę nie mieszaj do dyskusji tak szlachetnych stworzeń jak koty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.