Skocz do zawartości
IGNORED

STX Neutrino FX-150 czy STX FX-300


jackboa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Jak w temacie waham się przed zakupem zestawu kolumn stereo.

Na oku mam kolumny marki STX, model Neutrino FX-150 oraz FX-300.

Neutrino to nowe dziecko STX, z tego co zdążyłem odszukać to oprócz fornirowanych przyzwoicie wykończonych obudów grają również całkiem przyzwoicie.

Niestety w moim województwie (kuj-pom) nie za bardzo jest możliwość ich odsłuchania, a taka metoda zawsze wydaje się najskuteczniejszą przy ocenie i wyborze.

Niemniej jednak z opinii oraz nielicznych testów dostępnych on-line, sprzet STX zbiera większość pozytywów, plus bardzo ważny dla mnie punkt - jest to produkt Made in Poland.

 

Czy ktoś z szanownych kolegów miał możliwość posłuchania obu modeli Neutrino FX-150 oraz FX-300 lub może FS-250?.

Który z powyższych byłby godny polecenia do 25m^2 pomieszczenia, obecnie pracowałyby z amplitunerem Yamaha RX-V363(docelowo będzie CA Azur 540A V.2).

Mam możliwość odsłuchania Tannoy Mercury V4i oraz Dali Zensor 5, jak te kolumny wypadają ogólnie w zestawieniu z wyżej wymienionymi STX ?.

Z góry dziękuję za wszelkie info oraz namiary.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 25m^2 to lepiej zdecydować się na FX-300.

 

Mam możliwość odsłuchania Tannoy Mercury V4i oraz Dali Zensor 5, jak te kolumny wypadają ogólnie w zestawieniu z wyżej wymienionymi STX ?

 

Nie wypadają.. raz, że odstają już samym wykonaniem (wszystko cienkie i ocieka chińszczyzną) to dźwiękowo bez polotu do STX'a, dali zensor 7 również odpada.. jak nie chcesz płacić za znaczek tylko za to co oferują kolumny(wykonanie i brzmienie) to bierz STX'a.

 

docelowo będzie CA Azur 540A V.2

 

Lepiej celuj w NADy np C352 C372 - idealnie się zgrywają z tymi kolumnami te modele.. jak dla mnie przynajmniej :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarek5127

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ilu ludzi tyle opinii, ale wielu to przykładowo Dali wyznacza standardy (w swoich klasach cenowych), a STX to nieciekawie wykonana niedoróbka (zwłaszcza niższe serie). Interesowałem się tymi kolumnami, szukając czegoś o możliwie dobrym stosunku ceny do jakości (żeby właśnie nie płacić za znaczek). Niestety praktycznie nie można ich odsłuchać poza siedzibą producenta i może jeszcze kilkoma miejscami w Polsce (bodajże na Śląsku), a nie mogłem kupić kolumn, których nie słyszałem. Poza tym obsługa klienta mogłaby być w STX lepsza, widać że nie bardzo zależy im na indywidualnym kliencie.

Ale faktycznie, oba przywołane w pierwszym poście modele kolumn STX są bardzo dobrze oceniane w komentarzach i opiniach, które znalazłem w sieci. Ja celowałem z niższy model, tj. FS-250n - słuchałeś ich może, co o nich sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie słuchałem także nie mogę się wypowiedzieć na ich temat. Sam kiedy stałem przed wyborem zrobienia/kupna nowych kolumn odsłuchiwalem różne cuda i z góry byłem nastawiony na dali zensor 7 ale po odsłuchu mx140 o dali nie było mowy. Te wyższe serie grają ale te niskie to nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA + STX to bardzo złe połączenie. Będzie za jasno i agresywnie.

 

Potwierdzam, będzie za jasno. Słyszałem fs250 z kilkoma zestawieniami i góra była zawsze zbyt dominująca/natarczywa. Niebawem mam zamiar posłuchać neutrino, bo bardzo mi się one z założenia podobają (nieduże podłogówki w naturalnym fornirze z ciekawymi głośnikami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Neutrino to bardzo uniwersalne kolumny. Testy prowadzone były na NAD-ach , Cambridge Audio Azur 350, Musical Fidelity A3, Marantz PM 6005, CD dwa model Sony jeden z nich to CDP-X555ES.

Właściwie w każdym zestawieniu było wszystko w najlepszym porządku, może trochę odstawał od wszystkie tani CD NAD serii BEE. Ja już nabyłem i cieszę się że dostałem produkt warty każdej złotówki a nawet więcej, to więcej to satysfakcja uczestniczenia w odsłuchach testowych.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Zamówiłem Neutrino ostatecznie, niestety początkowo będą karmione z Yamahy RX-V363 więc pewnie pełnie możliwości pokażą przy okazji zmiany na lepszy wzmacniacz.

Jednakże, różnica do obecnego zestawu z Koda AV-707 powinna być zauważalna :) (BTW całkiem dobre kolumny z grupy tych najtańszych).

Jak tylko otrzymam przesyłkę podziele się wrażeniami.

 

Rozumiem, że przy tej klasy konfiguracji przewody głośnikowe nie mają aż takiego wpływu na jakość ?

Jeśli mają to proszę mnie wyprowadzić z błędu :).

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dobry przewód w innej konstelacji nie wypada już tak dobrze w innej. Trzeba wypożyczyć kilka przewodów i dokonać subiektywnej oceny bo te często na forach są nieadekwatne do tego co słyszymy. Neutrino są znakomite i warto poszukać, dołożyć te załóżmy 100-200 zł do systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej cenie a nawet troche wyzszej STX nie maja konkurencji, czy to pod wzgledem zaawansowania przetwornikow, elementow zwrotnicy czy budowy skrzynek, i oczywiscie dzwiekiem

 

Warunek jest jeden, bardzo mocny wzmacniacz i bardzo wydajnym zasilaczem, wtedy dopiero pokaza na co je stac, ja akurat preferuje wzmacniacze dosc neutralne do tych kolumn

 

Neutrino są znakomite i warto poszukać, dołożyć te załóżmy 100-200 zł do systemu.

Te 200zl na tym etapie warto dolozyc do wzmacniacza, tak jak napisalem, musi byc mozliwie mocny i wydajny bo ciezko ruszyc tymi AWX'ami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, od kilku dni jestem posiadaczem Neutrino FX-150.

Kolumny na szczescie rzeczywiscie graja bardzo detalicznie, odpowiada mi takie brzmienie.

Wczesniej w zestawie kolumn AV grajacych wspolnie z subwooferem mialem wrazenie zlewania sie wielu instrumentow/dzwiekow w jedna paćke.

 

Kolumny graja czysto i detalicznie, po przejsciu z budzetowego zestawu Kody mam ochote przesluchiwac kolekcje plyt w poszukiwaniu nie slyszanych dotad brzmien :).

Podejrzewam, ze takie zjawisko jest calkiem powszechne przy zmianie klasy sprzetu grajacego :).

Jedyne co mnie nieco zaniepokoilo to delikatnie wycofane niskie dzwieki (bas jakby nieco ukryty).

Po kilku sztuczkach z konfiguracja amplitunera jest duzo lepiej, jednak wciaz jakby brakuje nieco mocy zeby juz przy niewielkim wysterowaniu (cichym słuchaniu) uzyskać pełne brzmienie.

Amplituner to Yamaha RX-V363 (100W na kanał), kolumny Power handling AES - 100W, Program Power AES 150W, efektywność-88 dB.

Przewód głośnikowy to zwykly 1.5mm^2 ,przeskrobalem wierzchnia warstwe przewodu i to jest chyba aluminium pokryte miedzią, po chwili skrobania przewod byl srebrzysty.

Nie jestem zbytnio zwolennikiem wydawania wielkich sum na okablowanie, tym bardziej, ze sam sprzet nie jest Hi-End, jednak te przewody ktore mam chyba nalezaloby wymienic ?

Odnośnie estetyki, kolumny wykonane sa wg. mnie bardzo porzadnie, brakuje moze jasnych wykonan debu lub neutralnego czarnego.

Niestety orzech, ktory zamowilem mocno odbiegal od jakiegokolwiek drewna w salonie i mocno mi sie dostalo od Pani domu za brak spojnosci designerskiej.

Dopiero porzadny odsluch przekonal do slusznosci wyboru sprzetu.

Tak tylko uprzedzam, ze niektorym paniom moze nie spodobac sie dosc pospolity design, ale to juz chyba kwestia bardzo subiektywna.

Prosze wybaczyc dosc ubogi opis wrazen odsluchowych, nie mam talentu do opisywania zmyslow.

 

Czy inny przewod w moim przypadku moglby odegrac istotna role w brzmieniu ?.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

363 Yamahy,i itakie kolumny,ręce opadają chcesz zmienić kable to lepiej kup jaki kolwiek wzmacniacz może być Polski za 50 zł,i odczujesz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutrino z moim Baltlabem grają perfekcyjnie ale to chyba nie twoja półka cenowa. Z tańszych poszukaj ES, niewiele gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za powyzsze wypowiedzi. Konkretne i szczere sa z tych ulubionych :).

Po kilku dniach odsluchow tych kolumn z ampli kina domowego yamahy tylko utwierdzam sie w przekonaniu o braku mocy.

Mialem chwilowo CA azur 640 v.2.

Bylo zdecydowanie lepiej, jednak basu wciaz lekko brakowalo, mam juz jednak jakies porownanie.

 

Przymierzam sie do zakupu wzmacniacza stereo, na poczatek mam na widelcu Pioneera A-676.

Mocny wzmak (pobor mocy 650 W) z (podobno) cieplym brzmieniem.

Moje pytanie od strony uzytkowej, jak wyglada rzeczywisty pobor mocy tego klocka przy lekkim wysterowaniu.

Ile watow pobiera przy lagodnym sluchaniu radyjka z delikatnie wysterowanym potencjometrem.

Czy sprzety z tej ery sa mocno narazone na awarie, jesli tak czy sa latwe w diagnozie/naprawie ?.

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Obecnie jestem po odsluchach u zyczliwego sprzedajacego, ktory umozliwil mi odsluch tych kolumn w roznych konfiguracjach.

Ogolnie od samego poczatku brakuje kolumnom dołu, średnica i góra jest przyjemna, stereofonia i oddanie szczegółów nagrania tez bardzo ładnie wypada.

 

Podczas odsłuchów na pierwszy ogień do testów poszedł wzmak NAD 370C, charakter kolumn zostal zachowany, wzmacniacz jeszcze bardziej uwypuklił ich mocne strony natomiast nie dal rady wyciagnac tego dołu. Przy czym musze tez nadmienic, ze dla niektorych utworow typu soul, bass był ok. Problem pojawiał sie przy utworach z repertuaru Slash, Audioslave czy tez nawet niektorych ze starszych plyt Genesis. O dziwo z dosc minimalna muzyka elektroniczna jaka jest Orbital zestaw radzil sobie przyzwoicie, o wiele lepiej niz przy wspomnianym rocku, bardzo ladnie odtwarzane byly utwory akustyczne typu unplugged, podejrzewam, ze Jazz i Klasyka to gatunki gdzie te kolumny sprawdzily by sie najbardziej.

Nastepny do testow trafił Rotel RA-02. Mimo tylko 40 W na kanał w zestawie z STX neutrino doł był bardziej soczysty i ogolnie bylo cieplej, mimo wszystko przy wczesniej wspomnianych rockowych utworach czegos brakowalo, jakby kolumny sie pogubiły z tonami. Na koncu kolumny zagraly z ampli KD Pioneer VSX-AX3-S. Tutaj bylo zdecydowanie gorzej i plasko, bez porownania z poprzednio testowanymi wzmacniaczami stereo. Odtworzylismy wszystko jeszcze na starych KEF reference 104/2 i dołu było nieporownywalnie wiecej przy zachowaniu bardzo przyjemnej stereofonii i detalicznosci pozostalych tonacji. Reasumujac kolumny STX Neutrino sa trudne do zasilenia i na niektorych gatunkach muzycznych potafia sie gubic, po czym przy zmianie plyty z innym repertuarem oraz gatunkiem brzmia bardzo przyjemnie i niczego nie brakuje.

Gdyby ktos znalazl rozwiazanie na wydobycie dolu z tych kolumn bede niezmiernie wdzieczny.

Z tego co zdazylem zauwazyc to czestym rozwiazaniem jest dolozenie SW i mamy doł, obecnie mam SW KODA SW.1000 v2, ktory aktualnie probuje dograc z kolumnami.

Wychodzi roznie i czasem zadowalajaco. Jednak docelowo wolalbym wydobyc doł z frontow.

Z gory dziekuje za wszelkie opinie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutrino mają znakomity bas. Jest to jedna z niewielu kolumn z 6" midwooferem, która gra rzeczywiście od 35hz ze spadkiem 6db bez znaczących opóźnień grupowych. Subiektywny brak basu wynika z osobistych upodobań czego potwierdzeniem jest porównanie do wspomnianego modelu KEF, który to KEF ma delikatnie mówiąc "uśmiechniętą dyskotekową" charakterystykę. Ale nie w w tym rzecz, jeżeli bardziej podoba ci się KEF to nie ma sensu tego zmieniać. Generalnie Neutrino są uniwersalnymi kolumnami z wyjątkowo referencyjną charakterystyką w tym przedziale cenowym. Dobrze nagrany materiał z muzyką klasyczną weryfikuje wszelkie spekulacje, Neutrino są wysoce liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zenon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutrino mają znakomity bas. ..... Subiektywny brak basu wynika z osobistych upodobań

Mógłbyś rozwinąć tę myśl dotyczącą basu? Przecież w tych słabych kolumnach bas pojawia się dopiero wtedy, gdy podłączymy do niego wydajny prądowo, bardzo mocny wzmacniacz, na przykład wcześniej wspomniany Baltlab ( pewnie Endo 2 za ponad 10 koła).

 

Tylko jaki jest sens łączenia tego typu wzmacniacza z takimi kolumnami? Przecież tego nie powinno się robić tak zacnemu wzmacniaczowi :-) To tak jakby do Lancera Evo wstawić opony od malucha. Moc będzie, ale nie pojedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkowniku Zenon123 rozumiem, ze jestes pracownikiem STX, wnioskujac po wypowiedziach, ewentualnie dedykowanym testerem. Mi nie chodzi tutaj o atak, czy jakakolwiek zlosliwosc. Jednak jesli jest tak jak przypuszczam, to bylbym wdzieczny za rzeczowe wskazowki dotyczace dedykowanych wzmacniaczy do tego typu koumn. Tak jak wspominalem, kolumny naprawde potrafia zagrac zaskakujaco ladnie, po czym przy basowo wymagajacym utworze troche sie pogubic, jak na moje ucho.

 

Sittek ty tez moglbys rozwinac mysl odnosnie wydajnych pradowo wzmacniaczy z rynku wtornego, nie chcesz chyba powiedziec, ze takowe zaczynaja sie od 10 koła ?

dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek ty tez moglbys rozwinac mysl odnosnie wydajnych pradowo wzmacniaczy z rynku wtornego, nie chcesz chyba powiedziec, ze takowe zaczynaja sie od 10 koła ?

Wcale nie, cena nie jest wyznacznikiem wysokiej wydajności prądowej. Wydajne prądowo wzmacniacze to na przykład Rotele gdzie cena ich z drugiej ręki zaczyna się już gdzieś od 500 złotych. Porządnie zbudowane zasilacze pozwalają trzymać dźwięk za pysk w całym pasmie. W miarę zwiększania głośności nic nie umyka, spójność całego pasma pozostaje niewzruszona. Wystarczy porównać 100 watowy Cambridge Audio Azur 740 A obok 100 watowego RA-980BX, czy 60 watowego Marantza PM7005 obok również 60 watowego RA-1520. Jak dla mnie to przepaść. Za sumę 2000 złotych można dostać naprawdę mocny i wydajny wzmacniacz. Dzięki temu nawet podłączenie mało efektywnych kolumn o wartości 84-86dB da naprawdę potężny dźwięk.

 

Wzmacniacze te mają również wysoki damping factor (współczynnik tłumienia) , dzięki czemu bas nie dudni i jest piekielnie szybki. Innym ważnym czynnikiem zależnym od DF są zwrotnice w kolumnach, a szczególnie ich budowa; a te jak wiemy w STX nie są najlepsze. Tak więc podłączenie tych kolumn pod bardzo mocny wzmacniacz, i z wysokim DF i tak mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zmieniłeś wzmacniacz? Nadal masz niedobór ,,dołu'' w STX-ach?

 

Ja mierzę się z Dali 7 a STX FX-150 i...

Na moje ucho te pierwsze mają zamulony dół (nie czepiam się).

Może ktoś coś powiedzieć o neutrino. Trochę czasu minęło, może już jest tu więcej użytkowników tego sprzętu.

Konkretnych opinii o tym modelu jest jak na lekarstwo...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten opis. Jako jeden z nielicznych wydaje się być neutralny, choć wady STX zamknęły się w:

 

po zmianie plyty na bardziej dynamiczna muzyke pojawily sie pierwsze problemy

neutrino kompletnie nie nadaja sie do muzyki klubowej!

 

Brakuje opisu, który by przybliżył wady tego zestawu.

 

Bo to, że sprzęt - w tej klasie - musi mieć kompromisy to jest pewne. Tylko jak ma się konkurencja, szczególnie wychwalane na forum dali (z.7) czy gdzieś indziej melodica 40. Przedział finansowy podobny.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam (nie znam się więc chętnie się wypowiem) że Paweł gałę wzmacniacza podkręcał pewnie porządnie, bo słuchał na wielkiej hali. Jeśli Neutrino oferuje tak niskie zejście to zawsze jest to kosztem efektywności i wytrzymałości mocowej. Pewnie głośno zaczęły się gubić przy większych natężeniach dźwięku.

 

A zwykle współczesne podłogówki w tych budżetach są robione tak żeby były nieduże (wąskie) oraz pod ampli kina które jakąś mocą większą nie dysponują. Więc zejście kończą na 40-50Hz wielkim podbiciem dudniącego basu, żeby zrekompensować brak zejścia i poprawić efektywność/wytrzymałość mocową.

 

 

No, ale nie posłuchasz, to sobie nie wyrobisz opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do STX powinny być ciepło grające wzmacniacze ...

Kopulka w FX jest dosc ciemna, laczenie ich z ciemnym wzmacniaczem to nie jest dobry pomysl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.