Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do przetestowania płatnej apki polecam Blackmart. Są tam pełne wersje. Zawsze zanim kupię to sobie sprawdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę załadować plików zrzutów ekranu z Daphile. Coś mi ta funkcja nie działa. Wyskakuje błąd przy próbie ładowania plików na Forum.

 

Zatem zamieszczam kilka informacji na temat ustawień. Zaznaczam, przy tym, że tak jak pisali specjaliści od Daphile w tym wątku, jak jest w bit perfect - to wielkich różnic nie ma. Tam gdzie są one bardziej znaczące, gdzie moim zdaniem ich wpływ jest nieco większy - zaznaczam.

 

W menu Audio Devices:

- Mixer Controls PCM - to zdecydowanie wolę jak jest wyłączone,

- w Advanced Player Settings:

- quality - very high

- Phase response - linear - to ma duże znaczenie,

- Bandwith - steep filter - u mnie to istotne, góra pasma jest nieco bardziej klarowna,

- Attenuation - mam ustawione na -0db - ale zasadniczo nie wpływa to na dźwięk,

- pozostałe opcje, czyli: sample rate change, stream buffer, output buffer, buffer time oraz period count - mam ustawione na wartości prawie maksymalne - wpływ tego jest niewielki - ale jest - w stronę przejrzystości brzmienia.

 

W menu Power:

- Hyper-threading mam włączone, zatem w Disable - nie zaznaczam nic. Ta opcja jest u mnie ważna. Działający Hyper-threading - zdecydowanie dobrze u mnie wpływa na klarowność dźwięku i głębokość sceny muzycznej,

- jeśli w PC macie w Biosie ustawione, że obsługiwane są więcej niż jedna częstotliwości procesora, to w Daphile pojawia się możliwość wyboru tejże częstotliwości. U mnie jest to od 800Mhz do 2100Mhz. U mnie jest tak, że im niższa wartość ustawiona w Daphile, tym dźwięk jest nieco cieplejszy, bardziej "okrągły", mniej detaliczny. Zatem ja wolę 2100Mhz, gdyż wolę więcej detali i mniej ciepełka.

 

Słucham z Daphile z dwóch komputerów. Na jednym chodzi Daphile jako serwer, i tam mam Audio Device disabled. Mam tam także wyłączone WSZYSTKIE dodatki w tymże serwerze. Żaden plugin - nie jest uruchomiony.

 

W tym PC, z którego gram poprzez Daphile, ustawiona jest zatem opcja External Media Server w menu General.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wersja jest opisana. Jeśli chodzi o terminale za 100-200 są wśród nich takie z 32 i 64 bitowe procesorem. Działa bardzo stabilnie.

dokladnie, tylko to jakies malo audiofilskie, bo kosztuje grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat słuchałem na playerach windowsowych ale od zainstalowania daphile do nich nie wracam bo nie ma po co

 

Z jakiego powodu? Gorsza jakość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu? Gorsza jakość?

Funkcjonalność, stabilności, szybkość działania, bit perfekt bez dodatkowych kombinacji, bezproblemowa obsługa wszystkich formatów audio, obsługa UAC 2.0, możliwość postawienia na byle czym. Jakość dźwięku oczywiście też nie jest byle jaka ale taka jak powinna być ;).

Do tego można jeszcze dopisać moduł do ripowania Cd, oraz jeśli ktoś lubi możliwość resamlingu w locie, konwersji do dsd czy programowej korekcji pomieszczenia.

Do tego jeszcze wszystko obsługiwane bardzo przyjaznym interfejsem.

To mi wystarczy by odechciało mi się playerów windowsowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsługa UAC 2.0, możliwość postawienia na byle czym

Oprócz tych dwóch, cała reszta do załatwienia przy pomocy windy i foobara ;) :) (bo te dwa nie zależą od foobara ;) :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych dwóch, cała reszta do załatwienia przy pomocy windy i foobara ;) :) (bo te dwa nie zależą od foobara ;) :) )

Tylko te dwa są na tyle istotne dla mnie że jak na razie nie chce mi się wracać do rozwiązań windowsowych ;)

Poza tym nie zapominaj że w windows nie dostaniesz BP bez odpowiedniej konfiguracji, w linux zresztą też.

Co innego ten systemik tam dopiero jak zaczniesz się bawić bez pojęcia o tym co robisz, tak jak robi to nie jeden "audio znawca" BP idzie się j...ć. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to się zgadzam z argumentami Przemysława. Daphile to przede wszystkim wygoda. I całkiem dobry dźwięk.

 

Jednak jak gram alternatywnie z Windowsa z Jplay - to z Jplay jest większa rozdzielczość na basie i przestrzeń. Daphile gra także nieco cieplej.

I tej przestrzenności i detaliczności z Daphile - wciąż mi trochę brakuje. Może następne wersje Daphile będą lepsze?

Brakuje mi tego, gdyż mój "stary" transport oparty na Logitechu - gra tak samo przestrzennie jak JPlay. Podobnie grał także mój stary transport na płyty CD: CEC TL51X. I to jest dla mnie wzorcem.

 

Z Daphile - jest prawie OK w tym aspekcie. Ale to nie jest 100% tej rozdzielczości, do której jestem przyzwyczajony. Z rozdzielczością tą wiąże się także prędkość mikrodetali, mnóstwa "małych" dźwięków, które są w muzyce i na które zwracam uwagę - słuchając głównie małych składów typu trio itp. bądź muzyki wokalnej. Te dźwięki z Daphile także są. Ale nie są tak wyodrębnione z tła i szczegółowe oraz nie są tak szybkie.

 

Nie dociekam w tej materii z czego to wynika, to zróżnicowanie w reprodukcji detali i przestrzeni między Daphile a JPlay. Ale w kwestii wrażeń odsłuchowych - tego mi z Daphile brak.

 

Ale przy okazji zapytam, gdyż jeszcze tego nie próbowałem. W AudioDevice w Daphile są opcje resamplingu. Czy ktoś biegły w temacie mógłby napisać do czego one służą. Teraz mam je wyłączone, ale jestem ciekaw do czego one są. Nie mam teraz włączonego Daphile i nie pamiętam dokładnie - ale są tam trzy opcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy okazji zapytam, gdyż jeszcze tego nie próbowałem. W AudioDevice w Daphile są opcje resamplingu. Czy ktoś biegły w temacie mógłby napisać do czego one służą. Teraz mam je wyłączone, ale jestem ciekaw do czego one są. Nie mam teraz włączonego Daphile i nie pamiętam dokładnie - ale są tam trzy opcje.

Pisałem już jakiś czas temu o tym że opcje, które rzekomo zmieniają dźwięk w twoim systemie, to opcje aktywne tylko gdy opcja resamplingu jest aktywna.

Chodzi mi o te opcje.

- quality - very high

- Phase response - linear - to ma duże znaczenie,

- Bandwith - steep filter - u mnie to istotne, góra pasma jest nieco bardziej klarowna,

Wciskanie guziczków na pałę rzadko kiedy coś poprawia a w tym przypadku nawet nic nie zmienia. O czym świadczą logi squeezelite.

 

Proponuje zakończyć bajkopisarstwo w temacie daphile by uniknąć dalszej kompromitacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, uff - Cenzor Przemysław się odezwał z propozycją "ograniczenia bajkopisarstwa".

 

Zastanawiam się, po co właściwie jest to Forum. Skąd bierze się nastawienie osób takich jak Przemysław, aby innym tego typu rady dawać? Podejrzewam, że z "cyfrowej wyższości". Albo z braku słuchu. Tego jednak nie można podejrzewać, gdyż skoro bowiem dyskutujemy na Forum Audio - to raczej słyszący się tutaj powinni gromadzić.

 

Faktem jednak jest, że kwestionowanie tego co piszą inni na temat doświadczeń z Daphile - to specjalność Forumowiczów pokroju Przemysława.

 

W kwestii ustawień - pociągnę jednak wątek. Wczoraj także pobawiłem się ustawieniami dotyczącymi zakładki Power. Jest tam coś takiego, jak wyłączanie zasilania portów USB - konkretnie wyłączyłem zasilanie portówy, pod którymi jest klawiatura oraz mysz. Efekt - wpływ na brzmienie - był bardzo korzystny. Na przestrzenność.

 

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Nie chodzi tutaj - jak sądzę - o samo Daphile, ale on pracę płyty głównej bądź zakłócenia jakieś. Skoro producent Daphile taką możliwość przewidział - to jest jakiś powód.

 

Wpływ jest jednak pozytywny.

 

Uprzejmie - z góry - proszę osoby pokroju Przemysława - o nie kierowanie pod moim adresem próśb w stylu "ograniczenia bajkopisarstwa". To Forum jest od pisania i dzielenia się doświadczeniami. A jak Przemysław NIE SŁYSZY - to Jego problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uprzejmie - z góry - proszę osoby pokroju Przemysława - o nie kierowanie pod moim adresem próśb w stylu "ograniczenia bajkopisarstwa". To Forum jest od pisania i dzielenia się doświadczeniami.

Używasz opcji na chybił trafił nie mając zielonego pojęcia do czego służą, jak np. te dotyczące resamlingu bez jego włączenia.

O jakim doświadczeniu mówisz?

A jak Przemysław NIE SŁYSZY - to Jego problem.

Mówisz że mam słyszeć wpływ wtyczki, która nie jest włączona. Człowieku nie ośmieszaj się.

W kwestii ustawień - pociągnę jednak wątek. Wczoraj także pobawiłem się ustawieniami dotyczącymi zakładki Power. Jest tam coś takiego, jak wyłączanie zasilania portów USB - konkretnie wyłączyłem zasilanie portówy, pod którymi jest klawiatura oraz mysz. Efekt - wpływ na brzmienie - był bardzo korzystny. Na przestrzenność.

Jak wyżej. Że jakaś funkcja w daphlie jest nie oznacza to że musi wpływać na dźwięk. Warto trochę zastanowić się zanim zapędzi się z wnioskami nad tym co może spowodować "zmiany w przestrzennym postrzeganiu dźwięku" zamiast obwiniać za to nieistotną wtyczkę do wyłączenia niepotrzebnych portów usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem daphile w wersji terminalowej.

Nie jest to postęp jakościowy w stosunku do napędu cd na cdm pro2

Dlatego przestałem mieć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie zapominaj że w windows nie dostaniesz BP bez odpowiedniej konfiguracji,

Dla 44,1/16 bez żadnej konfiguracji Windowsa można mieć BP.

 

Z tym BP żeby nie wyszło tak jak w tych postach ;) :) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dalszymi związanymi z tymi postami.

 

Czytając o BP w Daphile zawsze mam przed oczami wiele postów tego typu, jak poniżej (Twojego autorstwa) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;) :)

 

Wczoraj także pobawiłem się ustawieniami dotyczącymi zakładki Power. Jest tam coś takiego, jak wyłączanie zasilania portów USB - konkretnie wyłączyłem zasilanie portówy, pod którymi jest klawiatura oraz mysz. Efekt - wpływ na brzmienie - był bardzo korzystny. Na przestrzenność.

Tylko na przestrzenność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o BP w Daphile zawsze mam przed oczami wiele postów tego typu, jak poniżej (Twojego autorstwa) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;) :)

To akurat była prowokacja, zresztą udana ;)

 

Z tym BP żeby nie wyszło tak jak w tych postach ;) :) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dalszymi związanymi z tymi postami.

To czy daphile coś zmienia widać na logach sqeezelita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się głębiej zastanowić nad tym co sugeruje Przemysła, ma to dużo sensu. Chyba, że coś jednak powoduje u stacha resampling.

Mało tu widzę opcji, które mogłyby realnie wpłynąć na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie, ponownie proszę abyś Przemysławie nie kwestionował tego co piszę w taki sposób, jak to czynisz. Jak nie słyszysz - Twój problem.

 

Utwierdzam się w przekonaniu, że słuch - to po pierwsze - a doświadczenie audio - to po drugie - Ludzi w tym Wątku - jest/są małe.

 

Aksjomatyczne negowanie wszystkiego co się pisze na temat zmiany ustawień Daphile - na brzmienie - jest zastanawiające. Prawdopodobnie chodzi o to, że Ludzie w tym Wątku pragną mieć bardzo dobrze poukładany świat z jedynek i Zer. Że niby tego i owego - jeśli już gramy z PC - to NIE MA PRAWA BYĆ SŁYCHYAĆ.

 

Kości pamięci - że słychać - to VOODOO!!! Takie jest zdanie jednego z Forumowiczów w tym wątku, nie pomnę już którego. Jak się jednak poczyta nieco na innych forach, gdzie ludzie o PCaudio wiedzą znacznie więcej - to wiele z tego co Forumwoicze piszą w wątku o Daphile i PCaudio - po prostu okazuje się albo półprawdą, albo nieprawdą albo niewiedzą, albo zaślepieniem, albo celowym pozostawaniem w zero-jedynkowym, wyidealizowanym paradygmacie.

 

Dowodem tego są np. niecne insynuacje Przemysława - odnośnie moich wniosków co do nieistotnej wtyczki.

 

Zatem kilka wyjaśnień:

1. Ne zakładam z góry co, jakie przyniesie zmiany - po prostu kombinuję. Taką mam naturę.

 

2. Dlaczego to robię? Bo Daphile mi nie gra, tak jakbym oczekiwał, w sensie tym, że dźwięk np. z JPlay, bądź transportu na Logitechu (mocno modyfikowanym) - jest lepszy.

 

3. Czy ma to sens (kombinowanie) - tak. Gdyż przez te "kombinacje" i próby z ustawieniami - Daphile gra mi lepiej, niż w momencie gdy użyłem go po raz pierwszy.

 

4. W związku z powyższym (3) : gdybym wiele z komentarzy Przemysława i osób Jego pokroju - przyjął do wiadomości jako pewnik(i) - pewnie bym Daphile już dawno nie grał.

 

5. W związku z (4) - uważam, że empiryczna wiedza Ludzi w wątku dedykowanym Daphile - o Daphile - jest płytka.

 

6. Wracając do (1): nie fiksuję się na czymś - tylko sprawdzam. Wczoraj także kombinowałem z wyłączeniem - w opcjach Daphile - kilku kwestii dotyczących np. karty graficznej w PC oraz kilku innych kwestii, np. zasilania "zbędnych"/nieużywanych portów PCI itp. Efekt - wbrew oczekiwaniom - był negatywny - pogorszenie dźwięku, prawie całkowita degradacja przestrzeni w tym sensie, że dźwięk "wszedł" między kolumny.

 

Podsumowując, wysoce prawdopodobne jest to, że doświadczenie empiryczne, słuch, system audio, kable itp. oraz wiele innych składowych systemu audio - nie pozwalają wielu osobom w tym Wątku - na poważną dyskusję na temat jakości dźwięku. Przypominam sobie, że jedna z osób wypowiadających się w Wątku, DACa trzyma na biurku, na którym jest monitor itp. Ja nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Tylko, że koledzy audiofile z którymi na poważnie o audio dyskutuję - to DACe raczej "trzymają" na stolikach do audio itp.

 

Poza tym uważam, że wiele z efektów które identyfikuję - wynika może nie z samego Daphile, ale z jego interakcji z komputerem do PCaudio. Efekty te mogą mieć mniej lub bardziej kontekstualny, zatem nie tak bardzo uniwersalny - charakter. Jak jednak rozważam wyniki zabaw z Daphile i z PCaudio - to wiele kwestii z non-PC audio - potwierdza się także w PCaudio.

 

Zasadniczo jednak to z wielką rozkoszą czytam różne "pieniackie" uwagi specjalistów od jedynek i ZER. Że niby jakaś wtyczka nie ma wpływu na brzmienie. Empirycznie rzecz ujmując - jednak ma. Z czego to wynika? Czy z interakcji softu (Daphile) z hardware (PC)? Czy z jakichś interakcji z konwerterem USB/SPDIF? Czy z kwestii mikroelektrycznych na płycie głównej PC? Czy z zakłóceń EMI/RFI? Nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o BP w Daphile zawsze mam przed oczami wiele postów tego typu, jak poniżej (Twojego autorstwa) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;) :)

To akurat była prowokacja, zresztą udana ;)

Tylko, że tego typu postów jest mnóstwo. Specjalnie przeglądałem sobie ten temat (Daphile) aż do początku, a w temacie "linuxowe granie" tylko kilka stron, na więcej już nie miałem ani czasu, ani ochoty. :)

 

To czy daphile coś zmienia widać na logach sqeezelita.

Ale niektórzy tam nawet nie zaglądają. ;) :)

 

Wczoraj także kombinowałem z wyłączeniem - w opcjach Daphile - kilku kwestii dotyczących np. karty graficznej w PC oraz kilku innych kwestii, np. zasilania "zbędnych"/nieużywanych portów PCI itp. Efekt - wbrew oczekiwaniom - był negatywny - pogorszenie dźwięku, prawie całkowita degradacja przestrzeni w tym sensie, że dźwięk "wszedł" między kolumny.

No to tragedia, rzeczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie chodzi o to, że Ludzie w tym Wątku pragną mieć bardzo dobrze poukładany świat z jedynek i Zer. Że niby tego i owego - jeśli już gramy z PC - to NIE MA PRAWA BYĆ SŁYCHYAĆ.

 

Kości pamięci - że słychać - to VOODOO!!!

 

Tak, ponieważ to jest zakładka PC Audio, a nie Hi-End.

I w tej zakładce 10+10=100 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej zakładce jest pc a nie pc audio - a to przepaść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofozzie: czy mogę prosić, abyś doprecyzował o co Ci chodzi, gdy mój wpis dotyczący brzmienia komentujesz: "No to tragedia, rzeczywiście".

 

To nie jest tragedia. Ale chodzi o to, że albo piszemy o muzyce i brzmieniu - albo sobie robimy sobie kpiny. Jak komuś się podoba, że dźwięk jest dziadowski = między głośniczkami komputerowymi na biurku - to OK. Ja to rozumiem, tzn. to, że komuś to wystarczy.

 

Ale tutaj jest forum o AUDIO! Daphile jest do Audio. Ja rozumiem to tak, że filozofią tegoż Daphile jest, że darmowy system stawia czoła np. różnym płatnym, "ałdjofilskim" rozwiązaniom do grania w PCAudio. I że to Daphile się także zmienia, ewoluuje. I że warto nieco się mu przyjrzeć, aby wyrobić sobie zdanie czy nam odpowiada, bądź nie. Oraz jakie są jego wady i zalety.

 

Neofozzie - przestrzenność dźwięku to bardzo ważny aspekt. Różnie to ludzie nazywają, np. oderwanie dźwięku od kolumn, znikanie kolumn, scena muzyczna itp.

 

Ja przyznaję, że mam na tym punkcie nieco "fijoła". Zostało mi to po pierwszych obcowaniach z głośnikami. Mnóstwo lat temu jak kończyłem studia, w starej siedzibie QBA w Gdańsku słuchałem kolumn Sobieski. Dosyć silnie ukształtowało to mój gust w sensie brzmienia w tym sensie, że przestrzenność to dla mnie sine qua non. Było to słuchanie z monoblokami Chris Sound Research i z jakimś legendarnym CD playerem Sony. Dawno to było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że albo piszemy o muzyce i brzmieniu - albo sobie robimy sobie kpiny.

Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakich oparach absurdu się poruszasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakich oparach absurdu się poruszasz.

 

neo o sobie:

 

A słucham wszystkiego z kompa. Karta SBLive 1024 Player, po analogu do wzmaka Technics SU-V500 i do tego obowiązkowo Altus 110. To chyba j...

 

słuchasz szumów i zniekształceń a nie muzyki, sorry.... o niej nie masz pojęcia jak może grać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o konkrety. Takie jednozdaniowe, ogólne, upraszczające wpisy/komentarze - to chłopcy z piaskownicy czynią. Rozwiń proszę Twoją twórczą, głęboką myśl.

Cóż to jest takim absurdem? Chętnie się dowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wypowiadanie się kolegi neo o odtwarzaniu muzyki na podst ww sprzętu..

 

Bardzo podobny 35 lat temu oddałem za darmo...czułbym się głupio wypowiadając jakiekolwiek autorytarne sądy na jego bazie...

 

35 lat temu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie

Mówisz o moich postach?

Raczej poza tą jedną małą prowokacja nie twierdziłem że Daphile gra inaczej gdy zapewni mu się bp.

Co do pozostałych problemów z określeniem czy system gra bp (dwa pozostałe linki).Daphile resamluje pliki gdy konwrter dostaje sygnał o wyższej częstotliwości niż jest w stanie odebrać dac (konwerter usb). Nie widać tego w odtwarzaczu bo wyświetlana jest częstotliwość źródła (pliku). Dopiero widać to w logach. Z tego wzięło się całe nieporozumienie z adum.

 

Co do mojej osoby to twardo stoję na ziemi. I staram się nie pisać głupot. A jak się czasem coś przytrafia to nigdy nie idę w zawarte byle moje było na wieszchu. Mocne argumenty zawsze do mnie trafiają ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde - mój komentarz "Poproszę o konkrety ... " nie był do Ciebie. Poprosiłem Neofozzie o rozwinięcie Jego niezwykle twórczej myśli.

 

Natomiast Twój wpis na temat sprzętu = to chyba o to chodzi!! Trafiłeś w sedno. Dywagujemy nieco na innych poziomach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie

Mówisz o moich postach?

Nie, nie. O postach innych użytkowników.

 

Co do pozostałych problemów z określeniem czy system gra bp (dwa pozostałe linki).Daphile resamluje pliki gdy konwrter dostaje sygnał o wyższej częstotliwości niż jest w stanie odebrać dac (konwerter usb). Nie widać tego w odtwarzaczu bo wyświetlana jest częstotliwość źródła (pliku). Dopiero widać to w logach. Z tego wzięło się całe nieporozumienie z adum.

Tak, wiem. Szkoda tylko, że użytkownik tego nie wie, dopóki sam tego nie sprawdzi. :)

 

neo o sobie:

 

A słucham wszystkiego z kompa. Karta SBLive 1024 Player, po analogu do wzmaka Technics SU-V500 i do tego obowiązkowo Altus 110. To chyba j...

 

słuchasz szumów i zniekształceń a nie muzyki, sorry.... o niej nie masz pojęcia jak może grać

No ale się wysiliłeś ;) :)

A gdzie reszta wpisu? :)

Kopczas Ci podpowiedział, ale nie wszystko. ;) A nie to Stachu7012 był. Też nie doczytał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na łatwiznę. Jak fachowcy od kompów

 

Przecież każdy komp gra.... :-) tak samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofozzie, ponieważ się nieco bałaganu zrobiło, proponuję to nieco uporządkować.

 

Skoro pod moim adresem piszesz, że poruszam się w oparach absurdu, to poproszę o konkrety.

Twoje jednozdaniowe, ogólne, upraszczające wpisy/komentarze które formułujesz - to chłopcy z piaskownicy czynią. Rozwiń proszę Twoją twórczą, głęboką myśl.

 

Cóż to jest takim absurdem? Jakie to opary absurdu mnie otaczają? Chętnie się dowiem. Tylko proszę - pisz coś konkretnego. Co ma sens. Nie rzucaj "tak sobie" - uogólnionych komentarzy. Na pewno masz mnóstwo doświadczeń w PCAudio. Ja świeży jestem w tej materii. Chętnie się czegoś dowiem. Niech ten Wątek się stanie pożyteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy ma to sens (kombinowanie) - tak. Gdyż przez te "kombinacje" i próby z ustawieniami - Daphile gra mi lepiej, niż w momencie gdy użyłem go po raz pierwszy.

Jedyne miejsce w Daphile gdzie "kombinowanie" może zmienić dźwięk to wtyczka resamplera SoX. Reszta z twoich "kombinacji" nie zmienia nic w dźwięku.

Swoją drogą jestem ciekawy czy udało ci się już zawiesić system ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.