Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wielkie dzięki Przemek !

Zawsze jest opcja podmiany karty CF w terminalu na 2GB... i zawsze zostaje opcja pracy na zewnętrzny PanDrive USB...

Zostaje zabrać się do pracy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej docelowo wybrać terminal z trochę mocniejszym procesorem,chipsetem.Dużo szybciej trwa wyszukiwanie bibloteki,oraz rozruch samego daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej docelowo wybrać terminal z trochę mocniejszym procesorem,chipsetem.Dużo szybciej trwa wyszukiwanie bibloteki,oraz rozruch samego daphile.

Zgadzam się w 100%, kupiłem jakiś czas temu minix z64 z myślą o Daphile, system uruchamiał się w 12 sec, dużo większa płynność w przechodzeniu do kolejnych bibliotek, jednak musiałem z niego zrezygnować gdyż brakowało jakichś sterowników do tego urzadzenia i w głośnikach pojawiały się cykliczne trzaski.

Rozmawiałem z Kimmo nt temat, problem był w hardware i nie dało się tego rozwiązać.

Zmuszony byłem przesiąść się na HP 5740 i tu wszystko działa jak należy, jednak z szybkością działania jest dużo gorzej, kilka razy gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszony byłem przesiąść się na HP 5740 i tu wszystko działa jak należy, jednak z szybkością działania jest dużo gorzej, kilka razy gorzej.

Możesz zawsze użyć mocniejszego kompa na serwer a HP skonfigurować jako klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze użyć mocniejszego kompa na serwer a HP skonfigurować jako klienta.

To jest jakiś pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Przepraszam, za może niemądre pytanie ale czy szybkość taktowania procesora ma wpływ na ogólnie rozumianą jakość dzięki ?

Np. czy warto "zainwestować w procesor 1,6GHz posiadając platformę z 500MHz zegarem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę częstotliwości taktowania procesora da się "słyszeć". Wpływ na dźwięk nie jest duży, jest bardzo mały. Na jednym z PC mam spory zakres ustawień, od 480 do 1600. Słychać to. Przy 480 jest nieco barwniej, cieplej, mniej detali. Na 1600 jest nieco bardziej detalicznie i przestrzennie. Podejrzewam, że taktowanie nie ma wpływu bezpośredniego, raczej się to dzieje pośrednio poprzez inny pobór energii, zakłócenia jakieś, itp. Podobne obserwacje są przy graniu z innego kompa. Obie płyty główne są serwerowe Supermicro.

Gram tylko z pamięci RAM (8GB) a Daphile chodzi na karcie CF 2 GB. Zatem nie wiem jak częstotliwość taktowania wpływa na szukanie w bibliotekach itp.

 

Generalnie to Daphile dało mi trochę ostatnio "w kość". Ta najnowsza wersja z września jest mało stabilna. Od czasu do czasu są zjawiska w stylu media server has crashed, searching for new files itp. Po prostu się "chrzani". Zwłaszcza jeśli na jednym PC chodzi jako serwer i "gracz" muzyki. Znacznie stabilniej jest jak jeden PC jest z Daphile tylko jako serwer (no audio device) a drugi PC jest "no server", i tylko służy do grania (audio device). Ze względu na problemy z wersją z września, korzystam z wersji majowej. Moje uwagi dotyczą wersji RT. RT gra istotnie lepiej on non-RT.

 

A już najbardziej denerwująca kwestia jest przy konfiguracji Daphile. Startuję z PenDrive. Na pokładzie PC jest jeszcze karta CF, która w Biosie jest ustawiona jako bootowalna. Daphile startuje z Pendrive (także jest ustawiony w Biosie jako bootowalny), niby jest wszystko OK. Ale trzeba zapisać/zainstalować wszystko na CF, aby następnym razem z CF odpalać. Zapisuje się na CF, potwierdza że instalacja jest OK. Ale wciąż widać pasek czerwony, że mimo wszystko jest wciąż w trybie read only. Ogólnie - trochę to męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, już trzeci dzień walczę, żeby połączyć Daphile i Tidalem. Niestety, nic nie pomaga. Po połączeniu z mysqueezebox znikają mi "Moje aplikacje", jak to wielu z Was opisywało. Przejrzałem wszystkie fora po polsku, angielsku i niemiecku... Francuskiego niestety nie znam. I nic. Problem jest znany i nie wiadomo, dlaczego występuje. Ktoś coś więcej dziś wie? Zawsze pisaliście "trzeba poczekać 3 dni", które u mnie powoli mijają... Używam wersji Daphile 17.05-x86_64.

ickStream też mi nie działa jakby co - wtedy pojawiają się "Moje aplikacje", tam ickStream, ale jest komunikat, żebym się zalogował do tego serwisu (ale to oczywiście zrobiłem).

Help!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skopiować pliki z jednego serwera daphile na drugi? Mam serwer o nazwie daphile1 pod adresem lokalnym 192.168.1.5 z obrazami 350 płyt. Postawiłem drugi serwer o nazwie daphile2 pod adresem lokalnym 192.168.1.6 i chciałbym przekopiować obrazy płyt z pierwszego serwera. Kiedyś mi się to udało ale robiłem to na starszej wersji. Obecnie na obu komputerach jest system w wersji 17.09. Próbuje na serwerze daphile2 w zakładce storage/network drives dodać udostępniony katalog z daphile1 by przenieść pliki używając File Managera ale za żadne skarby daphile2 nie widzi katalogów z daphile1. Prawdopodobnie w nieprawidłowy sposób to robię. Może mi ktoś pomóc? Jak to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, już trzeci dzień walczę, żeby połączyć Daphile i Tidalem. Niestety, nic nie pomaga. Po połączeniu z mysqueezebox znikają mi "Moje aplikacje", jak to wielu z Was opisywało. Przejrzałem wszystkie fora po polsku, angielsku i niemiecku... Francuskiego niestety nie znam. I nic. Problem jest znany i nie wiadomo, dlaczego występuje. Ktoś coś więcej dziś wie? Zawsze pisaliście "trzeba poczekać 3 dni", które u mnie powoli mijają... Używam wersji Daphile 17.05-x86_64.

ickStream też mi nie działa jakby co - wtedy pojawiają się "Moje aplikacje", tam ickStream, ale jest komunikat, żebym się zalogował do tego serwisu (ale to oczywiście zrobiłem).

Help!!!

Musisz wywalić ickStream w ustawieniach zaawansowanych.Plugins Tidal (1.2) wystarczy. Lub spróbuj zainstalować od nowa daphile i nie instaluj ickStream.

 

Niestety z tym czekaniem czasami tak jest i nie wiem od czego to zależy. Ostatnio w ogóle nie wyłączam daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś włączyć odtwarzanie z ramu z poziomu squeezera? (albo innego aplikacji; obok wymienionego akurat mam).

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszyłem Tidalem jakiś tydzień. Potem były różne perturbacje.

 

Mam teraz taki stan, że w mysqueezbox wykrywa odtwarzacz jestem zalogowany a w Daphile nie mogę się do mysq.... zalogować.

Pisze, że złe hasło lub login a są napewno dobre, w nawiasie jest napisane "Couldn't resolve IP...."

O co chodzi ?

 

Może ktoś polecić jakąś poprzednią, stabilną wersję ?

Ja używam ostatniej, ale już mi cierpliwość szwankuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam

 

Jak wpisałem login i hasło w Daphile to mi pozycja my apps zniknęła

 

Jestem kolejną osobą, której to dotyczy: Tidal się nie pojawia w My apps (Daphile). KTO POTRAFI POMÓC?

Rada typu "poczekaj 3 dni" nie działa. Już wiele dni komputerek z Daphile był włączony i nadal Tidala nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła: mój konkretny DAC był już zarejestrowany na innym koncie mysqueezebox.com (nie moim). Jak to wykryłem i spowodowałem usunięcie, szybko mój DAC (o unikalnym numerze MAC) pojawił się u mnie na koncie i Tidal jest widoczny, w Moich aplikacjach. Dzięki za chęć pomocy. Może ten przypadek i jak to rozwiązałem przyda się innym.

 

Też bym był zainteresowany lepszą jakością niż 16/44.1 na Daphile...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cytat: teddy w 29 Październik 2017, 11:35:44

 

Cytuje z audio****...pl Twórca Daphile mówiąc o ulepszeniu programu prawdopodobnie miał na myśli doposażenie go w dekoder MQA. Myślę, że wcześniej czy później (raczej wcześniej) to nastąpi.

 

 

Najnowsza wiadomość w tej sprawie jest następująca:

"MQA is proprietary technology and requires non-free license. So Daphile will not support MQA decoding before there exists free decoder for Linux.

Cheers

Kimmo"

Więc pozostaje tylko czekać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat bo w grę wchodzi tzw. reverse engineering

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie do tych którzy ripują płyty CD przy pomocy daphile.

Czy u Was też z jakiegoś powodu daphile nie ripuje zawsze ostatniego utworu z płyty ?

Jest to o tyle dziwne, że te utwory normalnie grają tak na CD jak i na daphile przy pomocy plugin'u CD player'a.

Tylko zgrać się nie da.

 

Druga sprawa to nie mogę w żaden sposób zainstalować plugin'u Spotify. Zaznaczam, biorę apply potem restart i nie ma go w zakładce aplikacji. Mało tego po wejściu w menagera wtyczek dalej jest nie zaznaczony. daphile-17.09-x86_64 czyli ten ostatni.

Może ktoś coś podpowie ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie proszę....pomocy..

Siedzę od rana i nie wiem o co chodzi, mam terminal hp T5740..

Mogę instalować wszystkie wersje do 16.01..

Wyższe wersje nie..nie ma ekranu naciśnij F1 tylko czarny ekran.

Próbowałem rożnymi USB instalatorów i nic,

może coś źle zaznaczam ale jakim cudem 16.01 w dól mogę ?!

Bardzo proszę o pomoc.

Zapytanie wysłałem tez do kilku chłopaków z fora.

Może to przez bios hp, bo na moim lenovo wszystkie softy włącznie z 17.09 startują i instalują się bezproblemowo, czy ktoś sobie z tym poradził kto ma ten terminal?

Pozdrawiam Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj wersje która poprawnie sie instaluje,a potem w zakładce update zaktualizujesz do najnowszej wersji,ja mam daphile postawiony kilka lat temu,i aktualizuje przez uptade w programie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze Tomkowi z innego forum ;)

 

To zainstaluj wersje która poprawnie sie instaluje,a potem w zakładce update zaktualizujesz do najnowszej wersji,ja mam daphile postawiony kilka lat temu,i aktualizuje przez uptade w programie.

 

Mam ten system przez ostatnie kilka lat na 15.08.. teraz to już miałem...w tym momencie siedzi już ostatni soft. Jestem zadowolony z prostoty obsługi i dźwięku jaki można uzyskać dzięki temu oprogramowaniu.

..aha, robiłem upgrade przez system..niby się ściągnął i zainstalował ale cały czas wyskakiwal błąd i tak można było w kółko, więc postanowiłem wgrać system od nowa na czysty flash.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko:

Jak wyłączyć automatyczne skanowanie bibliotek po każdym uruchomieniu?

Chciałbym je tylko ręcznie włączać gdy dodam jakieś pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Advanced Media serwer settings/zawansowane/działanie/automatyczne wykrywanie zmian..(ustawić wyłączone)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez liss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, a możecie przewijać utwory streamowane z Tidala (wtyczka Tidal v1.2) ?

U mnie każdorazowo przy probie przesunięcia przeskakuje z automatu na następny utwór - nie da rady przesunąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały nie mały problem..wgrałem ostatnie oprogramowanie 17.09 i mam dziwne trzaski podczas odtwarzania muzyki..dziwne bo na 15.08 było idealnie i super czarne tło..żadnych trzaski podczas grania..

Czy ktoś może miał bądź ma taki problem??

 

Druga rzecz nie widzi daca xiangsheng dac 05a..kość USB to Xmos 8U6C5..jakieś pomysły :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały nie mały problem..wgrałem ostatnie oprogramowanie 17.09 i mam dziwne trzaski podczas odtwarzania muzyki..dziwne bo na 15.08 było idealnie i super czarne tło..żadnych trzaski podczas grania..

Gdzieś czytałem że problemem może być w zarządzaniu energią ustawienie dynamiczne ustawienie taktowania procesora i zegara. Rozwiązaniem jest podobno ustawienie taktowania na "maximum" i clock source na "ACPI_PM" (zakłpadka settings/power). Nie wiem czy działa bo nie miałem problemów z trzaskami ale czytałem o nich.

Druga rzecz nie widzi daca xiangsheng dac 05a..kość USB to Xmos 8U6C5..jakieś pomysły :)?

Nie masz przypadkiem jakiegoś dodatkowego kontrolera usb (karta ppa usb lub coś podobnego)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, a możecie przewijać utwory streamowane z Tidala (wtyczka Tidal v1.2) ?

U mnie każdorazowo przy probie przesunięcia przeskakuje z automatu na następny utwór - nie da rady przesunąć.

U mnie to samo,dodatkowo po zapauzowaniu utworu i ponownym puszczeniu odtwarzane jest kolejne nagranie.Dzieje się tak tylko w przypadku TIDALA,z dysku usb obydwie funkcje działają prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.