Jump to content

Recommended Posts

W dniu 22.04.2019 o 12:28, czwartek4 napisał:

U mnie pomaga taki myk: otwieram w notatniku plik .cue i kopiuję całą treść (ctrl + A) otwieram drugi notatnik i wklejam do "nowego" dokumentu notatnika (plik / nowy), po czym zapisuję go z odpowiednią nazwą i rozszerzeniem .cue.

Niestety u mnie to nie pomaga 😞

Jaki komputer z dyskiem polecacie do daphile. Teraz mam zainstalowany Daphile na terminalu HP t5740 z zewnetrznym dyskiem na którm mam pliki z muzyką. Chciałbym jakiś komputer all in one (dysk, zasilacz) w miare wydajny.Kasa ok 1 kpln.
Ja właśnie stoję przed decyzją o zakupie Rpi.
Jeżeli byłbyś zainteresowany Mać Mini wersja z C2D 4gb ran wifi itp, posiadam wszystko jak w dniu zakupu, tzn karton, płyty z OSX to daj znać
Pomożesz podjąć decyzję :-)

Daphile | Fiio E10K2 | Takstar TS-671

W dniu 25.04.2019 o 15:18, Ape napisał:

Ja właśnie stoję przed decyzją o zakupie Rpi.
Jeżeli byłbyś zainteresowany Mać Mini wersja z C2D 4gb ran wifi itp, posiadam wszystko jak w dniu zakupu, tzn karton, płyty z OSX to daj znać
Pomożesz podjąć decyzję 🙂

Ja polecam fsc esprimo q900, jest mały i można tanio kupić 300-600zł, ma napęd DVD więc można spokojnie używać do zgrywania i dodatkowo ma wyjście spdif, wprawdzie optyczne ale zawsze można użyć do zewnętrznego DAC-a który nie ma USB. Oczywiście dysk ma wewnętrzny.

Edited by RobG1974

Parę dni temu uruchomiłem Daphile. Działa to na terminalu Dell Wyse D10. Daphile wraz z Pioneerem N-50A /opcja DAC /stanowi dość sprawny duet. Jest jedna wada całego tego ustrojstwa, mianowicie: daphile nie odtwarza plików iso SACD i  DVD-Audio / dla mnie ważne, poniewaz mam ich sporą kolekcję/ Dotąd takowe pliki odtwarzałem na Foobarze i było OK. Mam pytanie ? czy są jakieś apki lub sposoby na zmuszenie Daphile do odtwarzania owych plików. Myślę jeszcze o Tidalu ,Deezerze.Pozatym Daphile jest  genialne.  Może ktoś doradziłby jak to zrobić "Krok po Kroku" Myślę że wielu miało by pożytek z takiej porady. Jeżeli zasmiecam wątek to przepraszam i proszę o pomoc na Priv.

Pliki SACD iso musisz przekonwertować do pojedynczych utworów .dsf lub dff

Można użyć programu SONORE ISO2DSD.

Pliki DVD-A  iso przy pomocy foobara przekonwertować do flaców.

Tidal działa, któryś z kolegów na tym forum podał przepis:

Cytat

Coś mieszacie panowie.

Na stronie mysqueezebox.com instalujecie Tidal podając dane logowania do Tidala.
W Daphile w zakładce mysqueezybox.com mają być dane do logowania do tej właśnie strony (mysqeezebox.com). Restart Daphile.

Po tych zabiegach w aplikacjach Daphile powinniśmy pojawić się Tidal.

Musisz wcześniej założyć konto na: http://mysqueezebox.com

Miłego słuchania

"Pliki SACD iso musisz przekonwertować do pojedynczych utworów .dsf lub dff"

Dzięki za odpowiedż. Musiałbym resztke swego życia poświęcić na konwertowanie plików. Mam ich 2TB /sacd-iso , dvd-audio/ Pioneer N-50A którego używam na codzień  nie odtwarza plików Sacd-iso, dvd-audio. Pozostałe  wraz z DSD / chyba też dsf  /odtwarza ciut lepiej niż Daphile, więc nie byłoby mi potrzebne Daphile. Gdzieś na tematycznym forum wyczytałem o Aimp-ie /takowy odtwarza sacd-iso/ i sposobie sprzęzenia go z Daphile. Może coś żle zrozumiałem? Czy jest naprawdę taka opcja  ?

w ogóle sacd iso/dsf/dff to jest jakieś kuriozum w pcaudio. w przypadku pcaudio jedną z zalet jest możliwość otagowania plików. Dlatego przyszłością plików DSD jest kontener wavpack. Ale zanim to się przebije do świata korpo to miną lata. Wavpack-DSD obsługiwany jest np. przez MPD.

Edited by ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Masz rację Ayran to jest kuriozum,podobne jak z minidyskiem. W obydwu przypadkach zrobiono dużo hałasu i co?            Podobnie jest z formatem SACD. Nie byłoby uciązliwe odtwarzanie tego na Foobarze ponieważ mozna to robic przez apkę. Wkurzające jest manualne włączanie i wyłączanie komputerka /używam do tego PIPO X8 na win 8.1 /

Moze ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie dylematu odtwarzania plików SACD-iso , DVD-audio niekoniecznie na Daphile?

W zasadzie to nie jest wina Daphile, że nie odtwarza plików iso z obrazem płyty SACD. Linux z zasady nie odtwarza ze względu na sprawy licencyjne. Istnieją co prawda nie do końca legalne dystrybucje linuxa, które to robią ale Daphile jest oparte na oficjalnej dystrybucji. Musiałbyś się znać bardzo dobrze na linuxie aby zaimplementować Daphile do takiego "przyjaznego" dla SACD iso  linuxa o ile jest to w ogóle możliwe.

Właśnie skruszony wracam do Daphile. Zachciało mi się robić testu na bit perfect i tylko jeden z odtwarzaczy windowsowych go przeszedł bezbłędnie ze sterownikami ASIO od RME. Był to Jriver. Audirvana i Foobar wysypały się na plikach jeden 24 drugi 32 bitowych. Nie podejrzewam RME by nie umiało zrobić poprawnie sterowników więc winę zwalam na odtwarzacze. Na szczęście Daphile przeszedł test wzorowo i ma obsługę Tidal może trochę słabszą niż do niedawna ulubiona Audirvana, ale ma.

Panowie,

1) Czy znacie skuteczny sposób aby Daphile nie robił skanowania zasobów na podłączonych dyskach?

Zastosowałem już trick z  automatycznym skanowaniem ale nie przyniosło to pożądanego efektu. Dalej skanuje przy starcie.

2) Czy wiecie, które pluginy korzystają intensywnie z połączenia internetowego? Kolega ma zmienny dostęp do internetu przez komórkę (raz jest lepiej raz jest gorzej) i to odbija się na pracy Daphile - zwalnia.

Edited by payong
  • Like 1

Czy Daphile potrafi odtwarzać - wysyłać muzykę przez Bluetooth?

@liss12 - dziękuję za inspirację do poszukiwań :)

Nie mam takiej pozycji w moim Daphile 19.01 x64rt

W Advanece Media settings mam:

Player, My Music, My squeezebox.com, Interface, Plugins, Advanced, Information.

Szukam dalej, znalazłem:

Informacja dla potomnych, powinno być tak:

Settings -> Advaneced Media Settings -> Advance -> w kombo wybrać Performance -> Automatically detect changes  wybrać Disabled, manually for changes

Robię restart i .... Działa - nie reskanuje. Wielkie podziękowania.

Edited by payong

Panowie/Panie, gdzie się ustawia ilość wyświetlanych utworów. W aplikacji Tidal widzę znacznie więcej utworów danego Artysty niż przez Daphile

pzdr

Nie potrafię skonfigurować udostępniania plików w Win10, tak aby były widziane przez Daphile.

Wersja 10-tki to HOME

kiedyś pamiętam, że trzeba było ustawić grupę robocze na Workgroup, ale teraz nawet nie potrafię tego odszukać w systemie, 

Proszę o pomoc

Ok, zdobyłem się w końcu na zainstalowanie Daphile na moim Imacu, i muszę przyznać że odtwarza on znacznie lepiej od Audirvany. Musiałem trochę pokombinować z kolumnami, bo czegoś mi brakowało, potem ustawiłem filtr na Linear i jest pięknie. Zniknęło praktycznie cyfrowe granie.

Teraz pytanie, czy jest sens inwestować w jakiś komputerek tylko do Daphile, czy zostawić to jak jest?

W dniu 12.10.2019 o 08:09, mar_70 napisał:

Panowie/Panie, gdzie się ustawia ilość wyświetlanych utworów. W aplikacji Tidal widzę znacznie więcej utworów danego Artysty niż przez Daphile

pzdr

A zwróciłeś uwagę, że jak jest dużo utworów to lista jest podzielona.

Ale ilość utworów na stronie ustawia się:

Settings -> Advance Media Server Settings -> Interface- > Items per page

Ja mam ustawione 50

Mam nadzieję, że oto Ci chodziło.

Edited by payong