Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kapstan_Biasu napisał:

Tak, ale możesz przekazać jakąś kwotę i nie chcesz korzystać z wszystkich oferowanych przez Volumio funkcji. Np. odtwarzania przez Volumio tego, co otrzyma przez BT, odtwarzania CD, i pełnego korzystania z MyVolumio. Jeśli dobrze to wszystko zapamiętałem.

Mnie "darmowa" wersja w zupełności wystarcza.

Chyba darmowe. Szkoda tylko ze nie ma Tidala.

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Jeśli to ja Ci D polecałem to sory.

Nie, to nie Ty. Ogólnie czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba zamiast Daphile ttzeba zacząc polecać Volumio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

No nic, chyba zamiast Daphile ttzeba zacząc polecać Volumio.

No tez nie bo opcja z Tidalem jest płatna. OK, przetestowałem, zaspokoiłem swoją ciekawość. Wracam do mojego laptopa, foobara i Tidala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem od wczoraj posiadaczem  serwera Daphile który po USB robi za transport do DAC USB we wzmacniaczu  CXA80. DAC ma dwa tryby tzn. USB Class 1 (chyba 24-bit/96kHz)  oraz USB Class 2 (chyba 24-bit/192kHz). Muzyka na razie to tylko Tidal HiFi + jak coś jest to Masters i leci Spotify. Generalnie gra to bardzo dobrze ale mam kilka pytań:

  1. W jakim trybie powinienem zostawić USB tzn. Class 1 czy Class 2 ?
  2. Co powinno być prawidłowo ustawione u sekcji audio>audio processing ? 
    1. Only if native rate not supported
    2. BruteFIR mode for DRC&EQ
    3. Resample PCM to max rate
    4. Resample PCM to max sync rate

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi to spokoju. Doszedłem do momentu ze uruchamiam daphile z pendrajwa, ale za diabła nie mogę zainstalować go na dyskach. Dyski są widoczne ale nie podświetlone. jest tylko opcja instalacji na nośniku zewnętrznym. U mnie tworzy hot spot, łacze się po wifi, ale nic z dyskami zrobić nie idzie bo jest info ze system działa w trybie READ . Musiałbym chyba utworzyc bootowalny Dysk SSD, ale jak? Pendrajwa to wyciągnę i podłacze pod USB, ale dysk tak się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bumbum

Nie ma potrzeby instalowania Daphile na dysku. Instalujesz na pendrivie tym samym, z którego odpalasz komputer. Działa bez pudła. Ty zapewne popełniasz prosty błąd na początku instalacji przy podawaniu nazwy i hasła do sieci WiFi a potem nie robisz instalacji i wtedy za każdym startem komputera w kółko to samo .....

Instalacja na pendrivie pozwala w prosty i szybki sposób zmieniać "system grający". Wymieniasz pendrive z Daphile na pendrive z Volumio, czy też Snakeoil, czy coś tam innego na co masz w danej chwili ochotę. A jak chcesz znowu zmienić to wkładasz pendrive z innym "systemem grającym" i po sprawie bez instalacji na dysku.

U mnie przy NUCu leżą 2 pendrivey a jeden siedzi w nim, akurat teraz z Daphile.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, payong napisał:

Ty zapewne popełniasz prosty błąd na początku instalacji przy podawaniu nazwy i hasła do sieci WiFi

No ale u mnie nie widzi żadnej sieci wifi. jest tylko hot spot i nic więcej. klikam Refresh i nie znajduje nic. Volumio i Libreelec bez problemu łaczy się z siecią. Byc moze daphile nie działa po wifi, . Miałem kiedys laptopa, jakies 2 lata temu i tez próbowałem daphile zmusić  do pracy po wifi. Nie udało się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, payong napisał:

Nie ma potrzeby instalowania Daphile na dysku. Instalujesz na pendrivie tym samym, z którego odpalasz komputer.

O ile dobrze widzę, to u kolegi wszystkie dyski są na ciemno-szary, więc chyba i to nie zadziała.

22 minuty temu, payong napisał:

Ty zapewne popełniasz prosty błąd na początku instalacji przy podawaniu nazwy i hasła do sieci WiFi... 

Sama w sobie karta wifi działa, natomiast dziwią nieco komunikaty z pierwszego screena, bo to nie jest info o błędnym haśle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac hot spot dostępny. Łacze się z daphile ale mojej sieci daphile nie widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu 2020-05-07 15.27.03.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bumbum

Wybacz, jeśli to co napiszę zaraz będzie trywialne i próbowałeś ale patrząc na obrazki, które zamieściłeś to połączenia z siecią wifi masz wyłączone.

Jesli tego nie robiłeś wybierz "Avaiable networks"  potem refresh.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Daphile od jakiegoś czasu. Jeśli ktoś nie jest informatykiem może mieć małe problemy, tak jak ja.
Ale jeśli się robi dokładnie krok po kroku to wbrew pozorom nie jest to takie trudne. A sama obsługa już później po skonfigurowaniu jest naprawdę prosta. Może Volumio jest prostsze przy instalacji ale nie jestem pewien czy prostsze w obsłudze. Na pewno ładniejsze graficznie. Ja wolę Daphile ze względu na bezproblemową współpracę z Tidalem i Spotyfi.
Jeśli chodzi o ustawienia audio, hmm... Ustawić tak jak według nas gra najlepiej i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jeśli chodzi o ustawienia audio...

Wystarczy nic nie przestawiać. 

1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale jeśli się robi dokładnie krok po kroku to wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Tak, ale jak ktośnie miał z tym do czynienia, to czarna magia. Z drugiej strony jak komuś raz się uda, to sam się z siebie śmieje.

1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

A sama obsługa już później po skonfigurowaniu jest naprawdę prosta.

Można powiedzieć, że coś takiego jak obsługa Daphile the zasadzie nie istnieje. Wciskasz power, włączasz na komórce Squeezer, i masz na ekranie zwykły mp3 player. Co klikniesz, to robi Daphile, a nie komórka. To wszystko. Szkoda, że kolegom się nie udało. Ja mieszkam w UK, więc nie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, payong napisał:

połączenia z siecią wifi masz wyłączone

Nie idzie tego wybrać. Jest niedostępne. Można tylko Disable i Other

Wiem,wiem chyba. Tak mi teraz w głowie zaświtało. wifi jest niedostępne, to logiczne bo przecież działa hot spot. Dlatego pod "available" nie wyświetla żadnej sieci. To tak jak wsmartphonie, jak mam hot spot to wifi nie działa. Konieczne jest połączenie po kablu. Dziwne ze nikt o tym nie wspominał. Będę musiał jednak załatwić kabel i podejśc na piętro do routera i tam się podłaczyć. No ale to za jakiś czas. Szkoda ze tyle aktualizacji wyszło i nie wpadli na pomysł konfiguracji z poziomu komputerka daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bumbum napisał:

Szkoda ze tyle aktualizacji wyszło i nie wpadli na pomysł konfiguracji z poziomu komputerka daphile.

Należy się sprostowanie: otóż sieć możesz skonfigurować na komputerku, przed zakończeniem uruchamiania systemu. A, że jest to jedyna rzecz, którą może się przydać skonfiguriwać na komputerku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bumbum napisał:

Szkoda ze tyle aktualizacji wyszło i nie wpadli na pomysł konfiguracji z poziomu komputerka daphile.

Mój router nie ma możliwości podpięcia czegokolwiek oprócz kabelka zasilającego. Działa tylko poprzez WiFi.
Router z orange. Kilka razy instalowałem Daphile na thin client hp t5740e nie podłączałem żadnego kabelka bo nie miałem do czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Mój router nie ma możliwości podpięcia czegokolwiek oprócz kabelka zasilającego.

Niemożliwe. Jak to zrobiłeś? Bez LAN nie da rady bo jak aktywny jest hot spot to nie działa wifi i na odwrót. Po bootowaniu z pendrajwa jest F1 do wcisnięcia. Czy wcisnę czy też nie i tak uruchamia się hot spot, nie ma innej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, payong napisał:

A co robisz po wciśnięciu F1?

Po wciśnieciu F1 nie dzieje się nic. Czas upływa i uruchamia sie daphile, szuka sieci a nastepnie wchodzi w tryb hotspot. Próbowałem wiele wersji od 14.1 włacznie i na kazdej to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bumbum napisał:

Niemożliwe. Jak to zrobiłeś? Bez LAN nie da rady bo jak aktywny jest hot spot to nie działa wifi i na odwrót. Po bootowaniu z pendrajwa jest F1 do wcisnięcia. Czy wcisnę czy też nie i tak uruchamia się hot spot, nie ma innej opcji.

Możliwe bo mój router wygląda tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napiszesz jak tego dokonałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bumbum napisał:

a napiszesz jak tego dokonałeś?

Właśnie próbuję sobie przypomnieć...
Chyba już w czasie instalacji wpisywałem nazwę mojej sieci i hasło do niej. Ale naprawdę nie pamiętam to było kawałek czasu temu ?
 

Pamiętam też, że często wchodziłem do routera by zobaczyć jakie ip przypisał Daphile ... bo często nie było takie samo jak np. kobita uruchomiła WiFi w swoim telefonie przed uruchomieniem Daphile.

Teraz mam taki adres w przeglądarce :    http://daphile/cgi-bin/Settings

I problem zmieniającego się ip przestał istnieć.

 

Instrukcja z innego forum której autorem jest BeatX

 

Kompletny sposób instalacji Daphile na karcie Compact Flash, którą można wsadzić do portu wewnątrz terminala Fujitsu S550-2

Po pierwsze trzeba przygotować bootowalny pendrive z obrazem .iso Daphile (do pobrania z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )
Od razu zaznaczam, że nie ma znaczenia którą wersję systemu ściągniemy (32bit czy 64bit)
Różnica systemu 64bit vs 32bit polega w zasadzie wyłącznie na obsłudze przez architekturę 64bit pamięci RAM większej niż 3.2GB, oraz wykorzystaniu więcej niż dwa rdzenie.
Pisząc oczywiście bardzo ogólnie.
Nie wiem po co autor Daphile udostępnił swój system w dwóch wersjach - 32 i 64 bit, skoro do odtwarzania muzyki w formatach bezstratnych czy hi-res, wystarczy 128 MB RAM i procek o taktowaniu chociaż 300 Mhz (wartości nie sprawdzone, nie potwierdzone - podałem jedynie szacunkowe parametry)
Na potrzeby terminalu Fujitsu spokojnie możemy ściągnąć Daphile 32 bit (bo Fujitsu sprzedają z max 2GB RAM, z jednordzeniowym procesorem)

Do stworzenia boot'owalnego pendrive polecam program:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Po uruchomieniu programu, z pierwszego okna wybieramy pozycję z samego dołu listy "Try Unlisted Linux ISO"
W drugim oknie podajemy ścieżkę gdzie zapisaliśmy ściągnięty obraz .iso ze strony daphile.com
Trzecie okno zawiera listę napędów zewnętrznych, takich jak czytniki kart pamięci czy pendrive.
Sprawdzamy w "Mój komputer" jaką literę ma pendrive, który chcemy użyć do uruchomienia Daphile i zaznaczamy w polu obok "Format H:\Drive (Erases Content)"
Czasem nie zaznaczajcie "Show all Drives (USE WITH CAUTION)"
Klikamy na "create", w oknie które się pojawi wybieramy "Tak", no i czekamy chwilę, aż program przygotuje nam pendrive.

Teraz wyciągamy kartę CF ze środka Fujitsu (ważne!), wkładamy do niego przygotowany pendrive i uruchamiamy terminal.
Zaraz po uruchomieniu terminala, wciskamy F12 i z menu które się pojawi wybieramy pozycję: USB KEY: "nazwa_twojego_pendrive"
Chwilę po tym jak Daphile wystartuje, wciskamy F1 i przechodzimy do podstawowych ustawień konfiguracyjnych.
Jako układ klawiatury wybieramy pozycję 10. English (US)
Następnie podajemy parametry naszej sieci wi-fi, lub po prostu wciskamy enter gdy łączymy terminal z routerem za pomocą kabla ethernet.
Configure Static IP [y/N]: -> wpisujemy "n" i wciskamy enter
Confirm Settings [Y/n] -> wciskamy "y"

Pojawi się kolejna plansza z pytaniem o przygotowanie wewnętrznych napędów.
W tym momencie wkładamy do terminala kartę pamięci Compact Flash i wybieramy "Rescan Drives"
System przeskanuje czytnik w poszukiwaniu nowych napędów i wykryje kartę CF
Kolejna plansza będzie z napisem: "Clear disk drive for installation"
Jeżeli użyliśmy karty CF sprzedawanej razem z terminalem Fujitsu, to pozycja 2 powinna zawierać: ATA TS4GCF300 4.0GB (sdb)
Wybieramy pozycję 2 i wciskamy enter.
Pojawi się ostrzeżenie o formatowaniu karty i utracie zapisanej na niej danych.
Aby potwierdzić formatowanie, musimy przepisać cztero cyfrowy kod pin, jaki nam wygeneruje instalator.
Po sformatowaniu karty CF, wybieramy 1. Continue

W tym momencie Daphile jest uruchomiony i sterowanie nim odbywa się przez www.
Także wpisujemy w przeglądarce adres IP jaki router przydzielił nam dla terminala i przechodzimy do: Settings -> System Firmware
Tutaj z rozwijanego menu "Select installation target drive" wybieramy naszą kartę CF (ATA TS4GCF300 4.0GB (sdb) )

Po zakończeniu instalacji Daphile na karcie CF uruchamiamy ponownie terminal: Shutdown -> Restart i zaraz po restarcie Fujitsu szybko wyciągamy pendrive i wciskamy F2, aby wejść do BIOS.
W BIOS'e przechodzimy na zakładkę BOOT i tam, za pomocą przycisku "+" na klawiaturze numerycznej, przesuwamy napęd CF ( IDE 0: TS4GCF300-(PM) ) na samą górę.
Dalej przechodzimy do zakładki obok EXIT i wybieramy "Save Changes & Exit"
Pierwsze uruchomienie Daphile - podobnie jak z pendrive - będzie wymagało podania podstawowych danych, takich jak układ klawiatury, parametry sieci wi-fi itp
Postępujemy identycznie jak w poprzednim etapie z pendrive, tylko tym razem nic nie formatując
Od tego momentu Daphile będzie ładować się z karty pamięci CF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem tę instrukcję tez wiele razy.

Tylko że jest tam napisane 

"Chwilę po tym jak Daphile wystartuje, wciskamy F1 i przechodzimy do podstawowych ustawień konfiguracyjnych.
Jako układ klawiatury wybieramy pozycję 10. English (US)
Następnie podajemy parametry naszej sieci wi-fi, lub po prostu wciskamy enter gdy łączymy terminal z routerem za pomocą kabla ethernet.
Configure Static IP [y/N]: -> wpisujemy "n" i wciskamy enter
Confirm Settings [Y/n] -> wciskamy "y""

U mnie nic się nie dzieje po wciśnięciu F1. Sprawdzałem na wielu wersjach. Może w tym jest problem? Tylko dlaczego nic się nie dzieje jak wciskam F1? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk działa ?

 

Podłącz klawiaturę do innego kompa i sprawdź czy działa F1. Choć wątpię by nie działał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kalasanty Ciaputko napisał:

Przycisk działa ?

Na 100%, bo jak próbuje zainstalowac wersję 64bitowa to jak wciskam F1 to wywala jakiś błąd. Czyli fizycznie klawisz działa. Tyle ze używam klawiatury bezprzewodowej. Spróbuje zamiast F1 jakies inne F wciskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bumbum napisał:

Na 100%, bo jak próbuje zainstalowac wersję 64bitowa to jak wciskam F1 to wywala jakiś błąd. Czyli fizycznie klawisz działa. Tyle ze używam klawiatury bezprzewodowej. Spróbuje zamiast F1 jakies inne F wciskać.

Ja mam pod USB. Ale czy to ma znaczenie? Nie powinno.
Ale kto wie, może coś nie tak ze sterownikami?
Jeśli nie możesz wybrać F1 to z natury nie jesteś w stanie poprawnie skonfigurować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bumbum napisał:

Na 100%, bo jak próbuje zainstalowac wersję 64bitowa to jak wciskam F1 to wywala jakiś błąd. Czyli fizycznie klawisz działa. Tyle ze używam klawiatury bezprzewodowej. Spróbuje zamiast F1 jakies inne F wciskać.

Myślę, że problem leży w klawiaturze bezprzewodowej. Naciśnięcie F1 przy uruchamianiu jest interpretowane przez Daphile jako naciśnięcie "jakiegoś" klawisza, niekoniecznie F1. I pokazuje błąd. 

Uruchamiałem Daphile na kilku komputerach, ale zawsze miały podłączone klawiatury "po kablu", małe terminale, lub były to laptopy.

I w przypadku jednego z terminali, klawiatura musiała być na złączu PS2, bo ta na USB nie działała. Nawet do BIOSu terminala nie dało się wejść z klawiatury USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

Naciśnięcie F1 przy uruchamianiu jest interpretowane przez Daphile jako naciśnięcie "jakiegoś" klawisza, niekoniecznie F1.

I tak jest. Po tym jak zaczynał się lądować daphile, leciały kropki.  nacisnąłem F1 i  pokazała się litera "d". No to skoro jest D to D..pa. Dziwne bo do biosu z tej klawiatury wchodzę bez problemu. Nie mam wejścia PS2 więc z instalacji daphile lipa. Nie da się. Nie wiem jak można tak spierdzielić system nie dając możliwości instalacji systemu z menu, bez wciskania F1.

Czyli co, nie da się inaczej? Jakies pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bumbum napisał:

... Nie wiem jak można tak spierdzielić system nie dając możliwości instalacji systemu z menu, bez wciskania F1...

Napisz do autora. Pewnie Cię wyśmieje albo zignoruje, ale coś się zadzieje.

Masz złącza USB? No to może klawiatura na kablu z wtyczką USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje inaczej Włoze pendrajwa do laptopa, zainstaluje Daphile na pendrajwie. powinno pójść bo klawiatura wbudowana. Ustawię sieć i wtedy pendrajwa włoze do komputerka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.