Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  14 członków

Sphinx Klub
IGNORED

Klub użytkowników SPHINX


jara356
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No nie koniecznie na poziomie teorii.Jestem bardzo zadowolonym posiadaczem PJ8+PJ18.Mój kolega jest również posiadaczem PJ10 a ma go już 18 lat i gra bezawaryjnie.Sprzedałem ostatnio PJ 32,który swobodnie konkurował z Gryphonem Mikado z niewielką przewagą Mikado.Naprawde minimalną.

 

Statystycznie to średnia krajowa wynosi 4.200 brutto. Widzę, że rozmowa jest na poziomie teorii.

 

Ja myślę tak, żeby nie pisać plotek i ploteczek a sprawdzone rzeczy.Tak będzie dla wszystkich najlepiej.Posiadasz lub posiadałeś- to pisz,nie posiadałeś- nie pisz.Plotki można kierować do...."Magla Towarzyskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Z monoblokiem wszystko było OK. To we wtyczce RCA był problem , ale już usunięty. Czy ktoś ma do sprzedaży Sphinx Project 12. Potrzebuję jeden monoblok, ale również rozważę zakup dwóch monobloków. Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w moim klubie, czyżby nie było nowych posiadaczy? Mój zestaw SP2 Mk2 i 2x SP12 Mk2 ma się świetnie, a za bardzo go nie oszczędzam. Jakiś rok dotarłem do swojego brzemienia - okablowałem się w końcu. Jako połączenie CD (Krell Cd-250) z pre pracują XLR Albedo Flat 1, pomiędzy pre i końcówkami to Albedo Flat 1, a głośnikowe to pierwszy model Albedo Air 1. Szczegóły i przestrzeń wyraźnie się poprawiły, a kolumny (ProAc R2,5) grają wciąż ciepło i muzykalnie. Niestety "odkryłem" ponownie w moich zbiorach parę płyt, w których realizacja (głównie góry) pozostawia nieco do życzenia. Ale niestety tak jest przy coraz lepszym sprzęcie. Kiedyś za czasów Technicsów, Roteli, Creeka i Tannoi lub Avance dźwięk był cieplutki i milutki, ale nieco zza koca. Coraz lepszy sprzęt zdarła koc, ale niestety uwypukliła niedociągnięcia na etapie realizacji. Pozostają remastery (nie wszystkie niestety) i dobre wydania. Ale za to jest zabawa z nowymi-starymi płytami..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ponawiam pytanko.

Czy ktoś ma do sprzedaży Sphinx Project 12. Potrzebuję jeden monoblok, ale również rozważę zakup dwóch monobloków. Mam cztery monobloki i szukam jeszcze jednego.

Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.07.2019 o 22:27, modrzew47 napisał:

Dzisiaj te klocki są już leciwe i nie produkowane,więc i cisza w klubie zrozumiała.Kto posiada to pogrywa a kto nie ma już mieć pewnie nie będzie.

Faktycznie mega cisza w tym klubie, ale......właśnie nabyłem PJ Two + PJ 12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, zaledwie kilka tygodni temu rozstalem sie po blisko 7 latach z PJ12 MK1 i PJ2MK2. Sluchalem wielu zestawow - vintage i tych nowoczesnych i powiem, ze nie slyszalem tak transparentnego zestawu. Kazda marka dodaje cos od siebie --- tu slyszycie zrodlo i kable. Mowie o oryginalach a nie przechadzanych urzadzeniach w wymienianymi elementami marnej jakosci. Zalozyciel Sphinx'a, inzynier Jan de Groot wiedzial co robi, szkoda ze po 5 latach porzucil Siltech Audio i poszedl do awioniki (lepsza kasa).

 

Kilka slow o nim samym:

"I've studied at the department of Electrical Engineering/informatics at the Hogeschool in Utrecht for "Higher Electronics" and did a technical and vocational training in "The Design of noiseless, widthband Amplifiers" given by DESC in Den Hague. After my study I designed from 1995 - 2000 several audio products for SPHINX, like Project-32, Project-8 and Project-12MKII. From 2001 till now I'm working in the Aviation industry as Head Technical department by a Telecom company and design/modify in my leisure time several audio products for third companies and myself.

To the ear 'invisible', to the music 'inaudible', to the listener still tangible, the best amplifier would be a 'virtual' amplifier. Transparent Sound trusts that its philosophy will harmonise with the concept of approaching ultimate sound quality and controlled performance. 

Audio equipment can be designed and developed at every price target that suits the customer or manufacturer from absolute High-End to budget audio. Notwithstanding the primary importance of interior design, exterior design matches the outstanding performance of the products. The profound design research results in a non-obtrusive, but tasteful and elegant appearance, setting them distinctly apart from 'the rest'. 

When all these conditions have been met, it will be possible, even with complex pieces of music, to hear the instruments separate from each other. This means a clear natural reproduction of sound has been achieved."

Zmienilem marke ale okablowanie zostawiam Siltecha. Jesli kiedy trafie na PJ26 i PJ8....

Zrzut ekranu 2020-11-30 o 19.37.36 1.png

Edytowane przez megasite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dzień dobry. Mam do sprzedania 5 monobloków Sphinx Project 12. Grały w kinie domowym z procesorem Denona AVP A1HDCI. Mam je kilka ładnych lat. Stan oceniam na bardzo dobry..Znawcy wiedzą co to za sprzęt . Ciągną nawet kolumny 2 omowe. Rodzynek na rynku wtórnym. Polecam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
On 11/4/2023 at 1:27 PM, PIGMENT33 said:

Dzień dobry. Mam do sprzedania 5 monobloków Sphinx Project 12. Grały w kinie domowym z procesorem Denona AVP A1HDCI. Mam je kilka ładnych lat. Stan oceniam na bardzo dobry..Znawcy wiedzą co to za sprzęt . Ciągną nawet kolumny 2 omowe. Rodzynek na rynku wtórnym. Polecam.

Szkoda, ze wystawiając ofertę sprzedazy na olx nie wspomniałes o tym drobnym szczegole, ze ten piąty monoblok był dokupiony pozniej. Z opisu oferty na olx wynika jakoby były kupione dawno temu jako komplet..

https://m.olx.pl/d/oferta/sphinx-project-12-rodzynki-CID99-IDXcxle.html

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.