Skocz do zawartości
IGNORED

Audiobyte Black Dragon DAC


qqq88

Rekomendowane odpowiedzi

No ale Piopio twierdzi że odpowiedni PC czyli z kartą np Jcat i zasilaniem do niej jest wystarczający jako transport a także że z dobrym transportem wszystkie daki grają tak samo.

U mnie w PC jest jcat razem z jcat reference usb i nie wiem czy warto dopłacać te 3 tys do la voce?

USB ma chyba lepszy dragon ale jak to wypada naprawdę to już trzeba mieć dwa daki i samemu posłuchać wiec w moim wypadku odpada, czytałem na forum opinie o nich ale jakoś ciężko coś wywnioskować.

Może ktoś mógłby napisać bardziej konkretnie o tych dwóch dakach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał okazję porównywać dragona z la voce?

Ponoć la voce jest lepszy ale czy warto do niego dopłacić 3 tys?

 

Different porównywał. Może się wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La voce nie obsługuje DSD. To spory minus.

 

Z dobrym transportem DACi mogą różnić się odwzorowaniem przestrzeni. Ale nie w każdym systemie to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD dla mnie jest zbędne, la voce podobno zagra dobrze nawet ze słabym transportem jakim jest PC, ciekawe czy słyszalna jest różnica tych dwóch daków i warta dopłaty, najlepiej byłoby posłuchać ich przez kilka dni u siebie w domu i pewnie wtedy można by na coś się zdecydować a na to już trzeba mieć spory budżet, dla mnie nie do wykonania

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem Dragona zapraszam na priva.

Pozdrawiam

 

Na co kolega zmienia Dragona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak wszystko zależy od transportu ... ;-)

Jaki transport byś polecił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co kolega zmienia Dragona ?

 

Jeszcze nie wiem ale myślę o Auralic Vega, ze względu na dobrze zaaplikowane wejście USB. Podobno gra jakby miał lampy na wyjściu ale jak się samemu nie przekona to żadne recenzje nie pomogą.

Ayon Sigma, Aqua La Voce S2, Ayre QB-9 DSD w kręgu zainteresowań ale odsłuch niemożliwy, tylko na zamówienie więc ciężko się na coś zdecydować.

Może ktoś miał przyjemność słuchać któregoś z wymienionych i mógłby się podzielić opinią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy la voce się przewinęło na forum w dyskusjach. Wyszukaj wątki. Vega podobnie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze nie wiem ale myślę o Auralic Vega, ze względu na dobrze zaaplikowane wejście USB. Podobno gra jakby miał lampy na wyjściu ale jak się samemu nie przekona to żadne recenzje nie pomogą.

Ayon Sigma, Aqua La Voce S2, Ayre QB-9 DSD w kręgu zainteresowań ale odsłuch niemożliwy, tylko na zamówienie więc ciężko się na coś zdecydować.

Może ktoś miał przyjemność słuchać któregoś z wymienionych i mógłby się podzielić opinią?

 

U kolegi gra wspomniany Ayre, jeden minus wg mnie to tylko jedne i jedyne wejście USB,no ale jest to dac bezkompromisowy. Nie mam porównania z dackiem w podobnym przedziale cenowym ,ale gra to rewelacyjnie(z ayonem spirit 3, studio 16 hz aries plus , okablowanie vovox), szeroka scena, nie męczące wysokie z dużym detalem, bas to już jest jazda, nie jest rozlazły , zejście jak jest potrzeba do poziomów subwoofera, jeśli trzeba szybkiego i punktowego kickbasu to go dostajemy. Bardzo dynamiczne granie, tu nic się nie ciągnie, takie granie mi sie podoba. Ciężko napisać jaki wpływ ma sam Ayre na wynik końcowy całego systemu, znam tylko podaną przezemnie konfigurację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem że właśnie Ayre jest dakiem przy którym nie czuć cyfry i gra z PC jak z dobrym CD, porównywany był do Vegi, przy której jednak trochę cyfry się słyszało.

Ayon jest lampowy więc w połączeniu z PC może być całkiem nieźle, podzwonię dziś po salonach, może uda się coś wypożyczyć na odsłuch.

A może ktoś z użytkowników daków chciałby porównać Dragona? Chętnie wymienię doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem że właśnie Ayre jest dakiem przy którym nie czuć cyfry i gra z PC jak z dobrym CD, porównywany był do Vegi, przy której jednak trochę cyfry się słyszało.

Ayon jest lampowy więc w połączeniu z PC może być całkiem nieźle, podzwonię dziś po salonach, może uda się coś wypożyczyć na odsłuch.

A może ktoś z użytkowników daków chciałby porównać Dragona? Chętnie wymienię doświadczenia

 

Ja opisami, ze cos brzmi lampowo bym sie nie sugerowal. Bo co to znaczu, ze DAC brzmi lampowo?

 

Ponad to , nie sugerowalbym sie obecnoscia lamp na pokladzie lub ich brakiem.

 

Przetwornik powinien, jak dla mnie, byc rozdzielczy, neutralny, naturalny , muzykalny. Powinien brzmiec analogowo.

Zastosowanie lamp lub ich brak nie przesadza o finalnym brzmieniu urządzenia. Istnieje wiecej drog na udana konstrukcje niz tylko droga przez lampy.

 

 

Jak posluchasz dobrego DACa z dobrym transportem CD , to przestaniesz miec wątpliwości, czy PC w roli transportu moze zabrzmiec na poziomie CD. Transport przed DAC ma niemniejsze znaczenie niz sam przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Ktoś robił update firmware w Dragonie ?

robię w/g opisu i kicha , co robię nie tak. Proszę i info.

 

((Plik aktualizacji dla Black Dragona składa się ze specjalnego pliku wav dostarczonych przez

Audiobyte. Aby prawidłowo korzystać wymagana jest bitperfect ustawień odtwarzania. Polecamy

Foobar2000 Kernel Streaming lub tryb WASAPI. W foobar, wielkość musi być ustalona na

Maksymalna (0 dB). Wybrane wejście USB DAC powinno być.

Jeśli odtwarzanie jest bitperfect podczas odtwarzania ścieżki aktualizacji, na ekranie poniżej

potwierdzić proces aktualizacji. Po zakończeniu odtwarzania (32 sekund), ponowne uruchomienie

Black Dragon jest wymagane.))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś robił update firmware w Dragonie ?

robię w/g opisu i kicha , co robię nie tak. Proszę i info.

 

((Plik aktualizacji dla Black Dragona składa się ze specjalnego pliku wav dostarczonych przez

Audiobyte. Aby prawidłowo korzystać wymagana jest bitperfect ustawień odtwarzania. Polecamy

Foobar2000 Kernel Streaming lub tryb WASAPI. W foobar, wielkość musi być ustalona na

Maksymalna (0 dB). Wybrane wejście USB DAC powinno być.

Jeśli odtwarzanie jest bitperfect podczas odtwarzania ścieżki aktualizacji, na ekranie poniżej

potwierdzić proces aktualizacji. Po zakończeniu odtwarzania (32 sekund), ponowne uruchomienie

Black Dragon jest wymagane.))

 

Witam

onych

Robiłem upgrade

Koniecznie na wyjściu musi być bitperfect , żadnych dsp, upsamplingu ani regulacji nie można mieć

włączonych - bo wtedy nie działa

Jak jest bit perfect na wyjściu to poprostu odtwarza się ten plik jak zwykły utwór wav (na wyświetlaczu powinno sie coś inaczej wyświetlić) i później wyłaczenie zaislania i ponowne właczenie DAC'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Witam

onych

Robiłem upgrade

Koniecznie na wyjściu musi być bitperfect , żadnych dsp, upsamplingu ani regulacji nie można mieć

włączonych - bo wtedy nie działa

Jak jest bit perfect na wyjściu to poprostu odtwarza się ten plik jak zwykły utwór wav (na wyświetlaczu powinno sie coś inaczej wyświetlić) i później wyłaczenie zaislania i ponowne właczenie DAC'a

 

wszystko mam ok. Rozmawiałem w tej sprawie z http://www.premiumsound.pl/, wyjaśniono mi że jeśli Dragon ma już najnowsze firmware to nie nadpisuje nowego.

 

Sprawdzali to u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

dobre wieści dla tych którzy słuchają Flac Tidal i inne, pisałem w innym wątku

 

Cocktail N15 jest idealny dla Dragona, mam na myśli częstą, słyszalną prace przekaźnika, klepie przy każdym przełączeniu na inny utwór , z N15 problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przygarnę Audiobyte Black Dragon z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

u mnie Cocktail X50 (napęd CD + pliki Flac), kabel USB http://www.cardas.com/clear_hs_usb.php

a nie kusi Cię i2s?

kurczaki, poczytałem speckę, podoba mi się, poza ceną;p, zależy za ile kolekcja płyt pójdzie.

2 pytanka - testowałeś jak chodzą pliki z zewnętrznych dysków twardych i opisz mniej więcej co zmieniło się w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

a nie kusi Cię i2s?

 

gdybym miał taki kabelek pod ręką, to chętnie.

 

pytanka - testowałeś jak chodzą pliki z zewnętrznych dysków twardych

 

po USB z dysku zewnętrznego , totalna padaka (ale nawet w Lumin A1 też jest kiszka) nie polecam.

Z dysku zamontowanego w X50 jest o wiele lepiej, natomiast najlepsze granie wyszło po LAN z NASA ( nie UPNP, tylko jako zasoby sieciowe - wtedy X50 loguje się jako admin do NASA)

I tak już u mnie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki transport byś polecił?

 

zależy jaki budżet.

 

Z nowych za 15 tys jest bardzo dobry w swojej cenie Lector Digidrive T.L3 . Zasilanie w osobnej puszcze, top loader, laser do CD, mechanizm Sanyo.

 

Z używek bardzo ale to bardzo dobrą opcją w skali bezwzględnej jest Audiomeca Mephisto II lub Audiomeca Talisman (ale to jest już kompletne cd z wyjściami analogowymi i cyfrowymi, dobre w roli transportu). Cieżko jednak o egzemplarz z oryginalnym laserem.

 

Poczytałem trochę wpisów o dobrych wejściach USB-b i o tym, że niektóre DACi grają jak cd z PC. Nie wiem, jakie ktoś ma CD na myśli ale chyba jakieś słabe.

 

Zwykły komputer nie gra jak dla mnie dobrze. Przewaga dobrego transportu jest nieporównywalna. To tak jak porównywać słaby DAC z 10 razy droższym i adekwatnie lepszym przetwornikiem D/A.

 

Sam sluchalem z laptopa ale od kąd kupiłem transport CD , wyjąłem w ogóle z przetwornika kabel USB. Jak próbowałem słuchać plików z PC to w ogóle nie było zaangażowania, gorsza przestrzenność, muzykalność, wybrzmienia, dynamika, faktura basu, blask góry, barwa dźwięku itd itd. można powiedzieć, że wszystko było gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.