Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do Denona?


Fantasmagoria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jakich przewodów głośnikowych użyć do wzmacniacza Denona, do podłączenia kolumn Q Acoustics? Mogę pare dyszek za metr, ale to musi mieć sens. W tej chwili mam jakieś stare najtańsze druty. Będzie w ogóle różnica po przejściu na coś za powiedzmy 20-30zł za metr, czy nie ma sensu zmieniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie z miedzi ... przekrój 2,5mm kw. .... cena nie więcej niż kilka PLN/metr, no chyba, że jakieś konfekcjonowane, to mogą wyjść drożej, bo wtyczki kosztują (jeśli to co masz, spełnia te wymagania, to nic nie musisz kupować).

 

Kable konfekcjonowane, firmowe, mają sens (kiedyś używałem niekonfekcjonowanych i doszedłem do wniosku, że to po prostu niewygodne, nieestetyczne, byle-jakie rozwiązanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon nowy, ale dość budżetowy. Kupić coś muszę, bo zostały przełożone ze starej wieży sprzed 10 lat ;) Co prawda gra bardzo dobrze, ale tamtą wieżę też muszę mieć "na chodzie". Wtyki bananowe były brane pod uwagę, ale przy tych obecnych drutach wyszło, że nawet wygodnie podłącza się to bez żadnych końcówek, nie robi się zresztą tego codziennie, więc nie wiem czy się bawić w banany. Jeżeli chodzi o estetykę to i tak tego nie widać, bo wzmak stoi w szafce rtv, a z kolumny przewód wychodzi pod cokołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj w kable głośnikowe. Przy budżetowym sprzęcie kable nawet za 100zł/m nie poprawi za bardzo brzmienia. Może trochę doda muzykalności, rozdzielczości lub basu, ale na granicy słyszalności. Trochę więcej zmian wprowadzi interkonekt, ale też wg. mnie nie warto. Najpierw dobierz kolumny do pomieszczena, potem wzmacniacz do kolumn. Kable to tylko dopieszczenie zestawu. Poza tym najważniejsze to, jakiej muzyki słuchasz. Niestety większość muzyki popularnej (niezależnie od gatunków) jest tak byle jak nagrana i wyprodukowana, że nawet kable hi-endowe nie dodadzą dźwięków, których nie ma na płycie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nie grają w sprzetach poniżej 10-20tys. A dla niektórych w ogóle nie grają. Kup najtańsze, ale na dobrej konfekcji i dobrych wtykach.

 

kable raczej w ogóle nie grają... tylko wnoszą coś do brzmienia,

ciekawe skąd Ci się wzięła ta kwota ?

kable zawsze coś zmieniają więc warto poeksperymentować

wg. mnie oczywiącie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dobierz kolumny do pomieszczena, potem wzmacniacz do kolumn.

To wszystko już jest dobrane z sensem. Myślę, że wezmę coś w miarę taniego. Może monkey cable? Widzę, że były testy na tym forum, ktoś miał przyjemność? Te są chyba konfekcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.