Skocz do zawartości
IGNORED

usb spdif nostromo problem z Daphile


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

konwerter jak pisałem nostromo z dodatkową izolacja adum wersja firware 1.13. komp malo istony sprawdzalem na kilku. dac tez bez znaczenia bo idzie z konwertera po spdi. Problemem jest brak wykrywania konwertera przez daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kabel, port USB.

U mnie ten sam konwerter hula pod Daphile aż miło (jak zresztą pod każdym systemem - bez żadnego doinstalowywania sterowników)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten konwerter mam od 6 miesiecy i dzialal bez zarzutu na tej jak i innych maszynach nie dziala tylko na Daphile 14,11. Dzialal na linux mint ubuntu i na windows wiex nie wiem dlaczego nagle kabel zaczal by mu doskwierac tylko przy daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie pisałeś, że konwerter działał Ci z wcześniejszymi wersjami Daphile..

.. w takim razie proponuję napisać pw do JarekC (zaprojektował płytkę od Nostromo), i do Kimmo - autora Daphile, bo twój przypadek jest zbyt skomplikowany żeby doradzać :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zadaje nieprecyzyjne pytanie to dostaje głupie odpowiedzi z punktu widzenia pytającego. Zalecam większą precyzję w opisie problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też daphile 14,9 ten sam efekt. Mam pytanie, której wersji nostromo używacie z którą wersją Daphile?

 

Rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie może dlatego że wszystkie najbanalniejsze przyczyny sprawdzam jako pierwsze. Nauczyłem się tego gdy pomagałem znajomym przy problemach z komputerami. Wiem że większość przyczyn jest banalnych ale chyba nie tym razem dlatego jestem ciekawy czym różni się moja wersja nostromo od używanych przez was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile próbowałem na 2 komputerach na obu działa windows 8.1. Uszkodzenie usb nie wchodzi w grę. Konwerter działa od 6 miesięcy na oknach sprawdzany na linux mint i ubuntu. Jedynie nie działa na Daphile 14,9 i 14,11 innych na razie nie sprawdzałem. Jedyne co przychodzi mi do głowy to inna wersja oprogramowania mojego konwertera ale czekam na pomoc JarkaC.

 

Ja używam wersji Nostromo v.1.13 (przynajmniej tak zgłasza się w Daphile)

Której wersji Daphile używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę bez skutku z Daphile. Niestety projektant konwertera też nie zna odpowiedzi na mój problem. Być może ja robię gdzieś błąd w konfiguracji systemu. Czy mógłby ktoś z was wysłać zrzut ekranu najważniejszych zakładek konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen mogę zrobić, ale w zasadzie ja nic kompletnie nie zmieniałem w ustawieniach.

Po prostu podłączyłem i zacząłem słuchać muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy Daphile widzi Twój konwerter - wyświetla nazwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem wreszcie z Daphile. Problemem było najprawdopodobniej program do wgrywania systemu na usb (nie czyścił do końca pendriva) lub nieodpowiednia wersja daphile. System wieszał się na waiting media server. Teraz wszystko gra. Mam tylko jeszcze krótkie pytanie co polecacie całkowicie pasywnego do Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podobny problem z DAC Audiobyte Black Dragon - nie chce zagrać przez karte USB PPa Studio V2 , na zwykłych portach usb z płyty głównej

bez problemu a przez tą karte Daphile wykrywa DAC,a widać jego nazwę w Audio Devices, DAc się niby sychronizuje , na wyświetalczu DAC'a wyskakuje

USB 384 Khz ale zero dźwięku w głośnikach , a pasek postępu w Daphile leci tak jakby grał normalnie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile postawione na Hp t5730 wszystko działa jak powinno. Przy okazji uwaga na zasilacze sprzedawane razem z terminalami mój miał tak luźny wtyk przy gnieździe zasilacza że aż iskrzyło.

 

Panowie podobny problem z DAC Audiobyte Black Dragon - nie chce zagrać przez karte USB PPa Studio V2 , na zwykłych portach usb z płyty głównej

bez problemu a przez tą karte Daphile wykrywa DAC,a widać jego nazwę w Audio Devices, DAc się niby sychronizuje , na wyświetalczu DAC'a wyskakuje

USB 384 Khz ale zero dźwięku w głośnikach , a pasek postępu w Daphile leci tak jakby grał normalnie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ?

U mnie największe problemy sprawiał system zainstalowany jako live usb. Dużo lepiej było po zainstalowaniu nawet na drugim pendrivie. Nie wiem jak u Ciebie zainstalowany jest system. Ja na początku trochę się bawiłem przy instalowaniu różnych wersji, teraz mam najnowszą i działa na razie bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile postawione na Hp t5730 wszystko działa jak powinno. Przy okazji uwaga na zasilacze sprzedawane razem z terminalami mój miał tak luźny wtyk przy gnieździe zasilacza że aż iskrzyło.

 

U mnie największe problemy sprawiał system zainstalowany jako live usb. Dużo lepiej było po zainstalowaniu nawet na drugim pendrivie. Nie wiem jak u Ciebie zainstalowany jest system. Ja na początku trochę się bawiłem przy instalowaniu różnych wersji, teraz mam najnowszą i działa na razie bez zarzutu.

 

system postawiony na dysku SSD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system postawiony na dysku SSD

U siebie miałem problem nie tyle z samym konwerterem co prawidłowym startem systemu ale dotarło to do mnie później. System wywalał się na loading media serwer. Mimo tego miałem dalej dostęp do settings dlatego myślałem że jest to spowodowane ni wykrytą kartą. Nie wykrycie mojego konwertera było chyba raczej spowodowane zawisem systemu. W twoim wypadku brak wykrycie dac jest ewidentnie spowodowany przez niewłaściwa pracę USB PPa Studio V2 pod daphile. Ja na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze jak zachowuje się Twój system pod innym linuxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to staje pod znakiem zapytania poprawność działania tej karty skoro dac jest wykrywany przez system Daphile na normalnych portach usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest z PC. Nie wszystko ze wszystkim jest kompatybilne ...

Ważne, że w większości przypadków DAC współpracuje z kartą a efekt jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta jest dedykowana do PC to kompatybilność z resztą podzespołów komputera to priorytet. Jeśli ona go nie spełnia to wielka niedoróbka producenta. Jeśli dobrze rozumiem to ta karta ma odseparować galwanicznie komputer od urządzenia podpiętego do portu usb i zapewnić prawidłową komunikację z tym urządzeniem. Tego drugiego nie spełnia na pewno. Wiec wg mnie jest wadliwie zaprojektowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.