Skocz do zawartości
IGNORED

usb spdif nostromo problem z Daphile


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roxi

(Konto usunięte)

Roxi możesz słyszeć zmiane zasilania komputera w dwóch przypadkach. pirwszy zasilacz tak sieje że słyszysz zaklucenia po zmianie na lepszy zaklucenia staja sie mniej slyszalne lub znikaja. konwerter z separacja galwaniczna na wejsciu zalatwia sprawe zakłóceń. Jeszcze raz samo zasilanie nie ma prawa wpływać na przesylane dane. Inna spraw z jest zasilaniem dac ale z tym nikt nie dyskutuje.

 

Pewnie masz rację. Zresztą z tego, co mi wiadomo, to ludzie o lat drążą temat zasilania w PC i nie jest to nic specjalnie nowego. Piopio zrobił swój zgrabny projekcik i załatwił sprawę za tych co nie dłubią sami w PC. Jak ktoś ma wiedzę i chęci, to sam może sobie w komputroniku zamówić i poskładać. Zresztą umówmy się, że nie jest w tym temacie jedyny w dziale PC, ale co w tym złego? Tacy sami usługodawcy jak sklep komputerowy. Jak im się coś zaniesie, to też trzeba zapłacić… Ale zawsze samemu można to zrobić lub kupić używany terminal. To jest jasne.

 

Popio zresztą robi moim zdaniem błąd, bo kreuje się na "Rewolucjonistę" zamiast na elastycznego doradcę w temacie PC. Na szczęście na komputerkach zna się lepiej niż PR :) Inni koledzy z działu PC są sprytniejsi i wiedzą jak go dyskredytować jako branżystę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USB jest tak samo jak z SPDIF - niby 0 i 1 a różnice są ... pewnie zaraz usłyszę, że każde wyjście SPDIF w dowolnym CD gra tak samo ... ;-)

Czy prąd płynący w przewodach jest cyfrowy ? ;-)

 

Jak wspomniałem - jak ktoś nie chce ograniczenia 24/96 to musi sięgnąć po coś droższego niż konwerter z izolacją galwaniczną.

Piopio nie wiem czy jestes aż takim ignorantem w sprawach pc. Mysle że jednak nie i to tylko Twój niestety nieudolny marketing. Piopio dobrze wiesz że analogowy prad przenosi informacje cyfrowa i jest to ttylko 0 i 1. Jnaczej prad plynie lub nie protokół spdif jest naprawde dobrze zaprojektowany jeszcze lepiej usb i nie ma tam miejsca na przeklamania danych ktore skutkowaly by zmiana brzmienia. jedyny problem z komputerem jako zrodlem to zaklucenia wynikajace z kiepskiego zasilania. I zaznaczam zasilanie liniowe w przypadku komputera to nie jest zasilanie najlepsze. Odwolywanie się w przypadku pc do zasad z techniki wnalogowej jest oznaką calkowitej ignorancji albo celowe dzialnie marketingowe branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Pojęcia branża i marketing jednak powinny być moim zdaniem skierowane tam gdzie się faktycznie lody na konkretną kasę kręci. A nie ma, co prowadzić wojenek pomiędzy 'skladaczami' PC za 200, 300 zł i skakanie sobie do gardeł. Tak ja to akurat widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do BRANŻY ale jesli ktos próbuje nachanie wciska rozwiazania, ktore poprawiają dzwiek w rownym stopniu co podstawki pod kable to warto się zastanowić nad etyką ich dzialania. Ja dalej nie dowiedzalem się jaki wplyw na dane ma zasilanie komputera

zasilaczem liniowym. Piopio albo nie wie albo udaje że nie wie w ktorym miejscu w torze audio zapis cyfrowy zmienia się w analogowy. Prosze zastanowić się jak dane cyfrowe musiały by być zmodyfikowane by zmieniło się brzmienie. No chyba że zmiany brzmienia utożsamiamy z zakluceniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu w tym wątku wciskam komuś swoje rozwiązania ?

 

Skąd wiesz jakie zmiany wnosi mój transport ? Testowałeś go lub podobne rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu w tym wątku wciskam komuś swoje rozwiązania ?

 

Skąd wiesz jakie zmiany wnosi mój transport ? Testowałeś go lub podobne rozwiązanie ?

Twój transport to nic innego jak zwykly komputer z separacja galwaniczna usb i zasilaniem liniowym co do sepaeacji galwanicznej to uniemożliwia przenikania zaleceń na dac podlaczony przez usb karta ma pewne problemy z alsa w linux. O ile separacja ma wplyw na dźwięk (eliminuje potencjalne zaklucenia) to zasilanie liniowe nie ma prawa nic wnieść do dzwieku bo chyba nie twierdisz że zmienia w jakiś cudowny sposób dane. Podsumowując TWÓJ transport to zwykły fajnie opakowany komputer i nie ma praw działać inaczej od innego z tym samym oprogramowaniem. Komputer przesyla tylko dane do dac.

 

co do nachalnego promowania powino być raczej w twoim przypadku nieudolnego. Sprzedajesz niedrogi relatywnie transport ale teorie co do jego cudownego dzialania bronią się chyba tylko w zakladce hajend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Zauważyć jednak trzeba, że panuje pełna zgoda, co do tego, że jak ktoś chce mieć tanio i dobrze, to wystarczy używany terminal za 100 zł i izolacja za 150 i jest podobnie jak z zasilaniem liniowym. Dodatkowo, to mało jest nagrań 'dobrych' nowych 24/96 i nie ma co się specjalnie napinać na hi-resy. Do kart i zasilaczy nikt nikogo nie zmusza. Daphile jest darmowy. Droższe wersje, to są alternatywy jak ktoś tego chce, a nie konieczność :)

 

Przemysław, niestety nie ma tam stopnia analogowego, ale poprawa jest znaczna :)

Nie powinno, a jednak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja twierdzę, że mój transport to coś innego niż dedykowany do audio PC ? Ważne, że spełnia swoją rolę - jest dobrym transportem. To mogą potwierdzić osoby, które go słuchały.

Zasilanie liniowe nie zmienia danych ale eliminuje zakłócenia, które mają wpływ na brzmienie. To po prostu słychać.

Każdy CD przesyła dane po SPDIF w postaci 0 i 1 a jednak są różnice w brzmieniu. To samo się dzieje w przypadku USB. Tak trudno to zrozumieć ?

 

Zasilanie liniowe 5V jest potrzebne głównie karcie USB żeby dobrze działała. Takie już te karty są. A zasilanie liniowe płyty głównej polepsza jeszcze ten efekt. Zasilacz impulsowy sieje zakłóceniami i to odbija się na szynie USB.

 

Zobacz - nawet producenci płyt głównych to zauważyli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz - nawet producenci płyt głównych to zauważyli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No zauważyli, że można i na tym wciskać ciemnotę marketingową, nic poza tym.

Daphile jest darmowy. Droższe wersje, to są alternatywy jak ktoś tego chce, a nie konieczność :)

 

Roxi, mam nadzieje że nie przeczytamy zaraz, że płatny soft do odtwarzania 0 i 1 robi to lepiej niż np Daphile czy Foobar.. :)

O kable USB i zasilające z grzeczności nie zapytam, choć bywają czasem bardzo ładne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Rambo, już próbowałeś mnie raz dyskredytować kablami i JPlayem :) nic o tym nie wspominałem ani razu... :) uspakajam Cię, że w sofcie najbardziej liczy się dla mnie interfejs oraz funkcjonalność, a w kablach jakość i prawidłowość połączeń :)

W transporcie / DAC opieram się na swoich doświadczeniach i porównaniach różnych konfiguracji. Dodam, że nie mówię o zmianach na poziomie granicy percepcji, ale znaczek różnicy i pisze, bo dziwnie mi się to czyta jak szyderę robicie z Piopiowego komputerka jak tak 'ładnie' się jako transport spisuje :) wojenki mnie nie intersują tylko uczciwa i obiektywna ocena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasilanie liniowe płyty głównej polepsza jeszcze ten efekt. Zasilacz impulsowy sieje zakłóceniami i to odbija się na szynie USB.

Pięknie to napisałeś :)

Rzeczywistość jest taka że zasilanie liniowe zasila następnie lokalne zasilacze impulsowe /przetwornice/ i w swojej czystej postaci nie dociera do podzespołów.

Jeśli zasilacze impulsowe są takie beee to czemu jest tak pięknie ? Komp nadal zasilany jest impulsowo, łącznie z tą cudowną kartą USB, która posiada kolejne przetwornice dla wytworzenia 3.3 i 1.05V, oraz 5V dla urządzeń zasilanych z USB.

Zasilanie liniowe 5V jest potrzebne głównie karcie USB żeby dobrze działała

Potrzebne doklejanemu zegarowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp nadal zasilany jest impulsowo, łącznie z tą cudowną kartą USB

W zasadzie tak.

A zasilanie +VDC główne nie dociera czasem z pominięciem przetwornic 5V i 3,3V do szyny PCI/PCIe..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja sprowadza się do tego, że ja mówię, że wpływ zasilania słychać, a koledzy, że nie może być słychać bo wg posiadanej wiedzy to niemożliwe.

To rozmowa ze ślepym o kolorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Marek, to że tam są te przetwornice to wiadomo, ale to działa. Będę jechał jakiś weekend do wrocka, to mogę Ci na 2 dni zostawić kompa. Powinien Cię zadowolić, bo moja karta zegar ma osobno i nie jest doklejony :) zostaniesz fanem kart PPA i przetwornice Ci już przeszadzać nie będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornice Ci już przeszadzać nie będą :)

Przetwornice mi nie przeszkadzają jeśli są poprawnie filtrowane.

 

zostaniesz fanem kart PPA

Oj nie !!! :)))

 

A zasilanie +VDC główne nie dociera czasem z pominięciem przetwornic 5V i 3,3V do szyny PCI/PCIe..?

Do karty USB opartej o procek NEC 72xx dociera główne napięcie zasilające 12V ze złącza PCI, następnie lokalnie na karcie są wytwarzane z niego napięcia 5, 3.3 i 1.05V. Procesor korzysta z 3.3 i 1.05V. Eprom z 3.3V a szyna USB z 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio jak widać na załączonym obrazku na kompurach się nie zna za to słyszy dwa lub trzy razy lepiej od przeciętnego zjadacza chleba;). Piopio wiem że to trudne zadanie ale dla dobrab Twojego interesu lepiej by było abyś się nie wypowiadał w kwestii pc na forum publicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze sam zamilkniesz bo nic nie wnosisz do dyskusji. Na niczym sie nie znasz o probujesz dyskutowac z madrzejszymi. Daruj sobie to forum. Bedzie dla wszystkich lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, że jak ktoś już MUSI mieć super PC do audio to u Piopio jest znacznie taniej niż za granicą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuje rozmawiać o czymś czego nie rozumiem i przy okazji warto dowiedzieć się czegoś nowego o od mądrzejszych od siebie. Ten akurat wątek założyłem bo potrzebowałem pomocy. Od Piopio też dostałem przydatną odpowiedź "zmień kabel usb". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie kable USB czesto zawodza. Sam mam dwa kable, ktore z drukarka dzialaja a z DAC juz nie.

A jak drogi musi być kabel bym mógł być pewny że działa prawidłowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB za 349E też może nie działać, co opisywał posiadacz Aurendera / jeśli mnie pamięć nie myli/.

Może też za tani ?

Audiofil ma stale pod górkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie w jakiś sposób zrozumieć że komuś gra; kabel głośnikowy, interkonekt, zmiana za zasilacza w dac ale kable cyfrowe to już bajki dla naiwnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio zna się ma komputerach, bo napisał bot, który z wami dzielnie dyskutuje. Dyskusja z Piopio nie ma sensu bo bot ma kilka gotowych fraz, którymi na przemian rzuca. Nie mam pojęcia skąd u was wiara, że to się zmieni.

 

Jak zacząłem ignorować wypowiedzi jednego forumowicza znanego jako "bydło" to razu jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy CD przesyła dane po SPDIF w postaci 0 i 1 a jednak są różnice w brzmieniu. To samo się dzieje w przypadku USB. Tak trudno to zrozumieć ?

I ty tak na poważnie? Ktoś kto zajmuje się tym zawodowo powinien chociaż z grubsza wiedzieć że sygnał SPDIF i protokół USB to zupełnie inne bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wnioski wyciągasz januss73 ...

 

Ale rozumiem, że za wszelką cenę chcesz udowodnić, że się na niczym nie znam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.