Jump to content
IGNORED

Lynyrd Skynyrd


Guest GratefullDe

Recommended Posts

Guest GratefullDe

(Konto usunięte)

Zespół legenda. Zapewne większość lubiących southern rocka jak i bluesa zna i podziwia. Jedyny koncert w Polsce: 03.05.2015 godz. 19:00

 

Agencja Koncertowa TANGERINE zaprasza na pierwszy w Polsce koncert zespołu LYNYRD SKYNYRD

(gość specjalny DŻEM)

 

Gdy, w nocy 20 października 1977 roku , ze szczątków rozbitego Convaira wydobywano rannych i martwych muzyków zespołu, nikt nie dawał im szans na powrót. Zginęli Dean Kilpatrick, Cassie Gaines, jej brat Steve i twórca całości, wokalista Ronnie Van Zant.

Światowa prasa pisała jednoznacznie, że zespół przepadł w tej katastrofie bezpowrotnie. Byli i tacy, którzy twierdzili, że tego wieczora umarł również prawdziwy southern rock.

Ci, którzy przeżyli, spotkali się ponownie w 1987 roku, by uczcić tragiczną rocznicę serią koncertów. Wszystkie wyprzedano na pniu. Kiedy młodszy brat zmarłego wokalisty, Johnny Van Zant, jechał na spotkanie z pozostałymi, doskonale wiedział o co go poproszą. Rzucił w kąt podpisany właśnie kontrakt z firma Atlantic i dołączył do wpatrzonych w niego przyjaciół starszego brata. „Idź bracie, idź, nie bój się; wesprzyj ich w tym co chcą zrobić. Spowoduj aby to wróciło żywe. Będę przy tobie.” – zdawał się szeptać mu do ucha Ronnie.

Po triumfalnej trasie Tribute To Lynyrd Skynyrd doszli do wniosku, że nie mają prawa zaniechać czegoś, co tak mozolnie z pozostałymi muzykami budował Ronnie .

Billy Powell wspominał „nie zdawaliśmy sobie sprawy z rozmiaru sukcesu, dopóki ten nam się nie ziścił.” Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych zapytano ówczesnego basistę Allman Brothers Band, co to jest southern rock, ten odpalił dziennikarzowi „człowieku southern rock to Lynyrd Skynyrd i tylko oni są w stanie przywołać go ponownie.”

Nowe studyjne albumy, Lynyrd Skynyrd 1991 i The Last Rebel w stu procentach potwierdziły słowa Allena Woodego. Właśnie dzięki nim, to dość prowincjonalne określenie, uznał cały świat. Muzyka amerykańskiego Południa dotarła wszędzie. Legenda powróciła żywa w wielkim stylu. Przesłanie Ronniego, młodszy brat dumnie poniósł dalej. Lynyrd Skynyrd to nie tylko muzyka. To postawa, to braterstwo i niestety to również historie znaczone śmiercią. Od 1990 roku odeszli kolejni muzycy: Allen Collins, Leon Wilkeson, Hughie Thomasson, Billy Powell i Ean Evans. Wielokrotnie zastanawiano się kiedy nastąpi nieuchronny koniec. Niełatwo jest jednak złamać prawdziwego rebelianta. Jak wojownik , zawsze wstawali z kolan i nagrywali kolejne znakomite albumy: Twenty, Edge Of Forever czy Vicious Cycle. Bardziej popularni nie byli nigdy prędzej. Okrutny los ponownie upomniał się o swoje w 2009 roku, a oni , jakby na przekór losowi , nagrywają jeden z najlepszych swych albumów God and Guns. Płytę otwiera autobiograficzny, fenomenalny Still Unbroken. To muzyka z wysoko uniesioną pięścią; patrzcie ,ciągle żyjemy, nic nie jest w stanie nas złamać. Ich ostatnia płyta Last Of a Dyin’ Breed to nawiązanie do historii sprzed lat, do The Last Rebel.

Opowieść z którą ruszyli w trasę po debiucie w 1973 roku ciągle trwa i ciągle jest aktualna. Mimo ogromu cierpień, pożegnań i wszechobecnej śmierci, ciągle wychodzą na scenę wyprostowani, z dumnie uniesionymi głowami.

 

„…Nie poddam się dopóki będę oddychał

Nie jestem martwy, przynajmniej jeszcze nie teraz

Wciąż sam, wciąż żywy, wciąż niezłamany

Nigdy nie schwytany i nigdy nie oswojony…” – Still Unbroken

 

Są jedną z największych legend rockowego świata.

 

LYNYRD SKYNYRD:

Gary Rossington – gitara

Rickey Medlocke – gitara i śpiew

Mark Matejka – gitara i śpiew

Johnny Van Zant – śpiew

Peter Keys – inst.. klawiszowe

Johnny Colt – bass

Michael Cartellone – perkusja

Dale Krantz-Rossington – śpiew towarzyszący

Carol Chase – śpiew towarzyszący

…………………

Legendarni amerykanie zaprosili na swój polski show Gościa specjalnego, inną wielką legendę. Polską legendę, również naznaczoną tragediami. I oni stracili swoich braci muzyków. A przecież ciągle grają i ciągle zachwycają. Są nieco młodsi od swych amerykańskich kolegów ale od końca lat siedemdziesiątych obecni w polskiej muzyce zawsze. Dwukrotnie okrutny los próbował odebrać im wiarę w to co robią. Niezłamani, niezniszczalni jak Lynyrd Skynyrd wciąż mają wiele do powiedzenia na polskiej scenie.

Przed występem Lynyrd Skynyrd w warszawskim Torwarze zagra dla Was , nasz niepowtarzalny DŻEM.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

 

Ceny biletów:

- 320 zł - Golden Circle

- 240 zł - Płyta

- 320 zł, 260 zł, 220 zł, 190 zł - Siedzące

 

 

Link to comment
Share on other sites

Świetna grupa trzymająca poziom cały czas. Mam wszystko do 'Twenty' włącznie, plus 'Vicious Cycle'. Widziałem ich na żywo dwa razy.

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... i akustycznie

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Guest BlueMax

(Konto usunięte)

Fantastyczna grupa, legenda trzymająca cały czas poziom. Co to jest Southern Rock? Muzyka, od której się robi ciepło na sercu. Zero agresji, samo dobro :) Tylko nieliczni potrafią tak grać. Na koncert oczywiście idę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.