Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo pomieszczenie 40 m2 Salon kwota 3000-3800zł


Adam_57394

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pozdrawiam Jestem nowy zaczynam przygodę ze stereo.

Do tej pory korzystam z logitech z-5500 wiadomo to słaby sprzęt do słuchania muzyki.

Wiec czas na zmiany, nowy dom inne pomieszczenie wiec i nowe audio.

Powierzchnia pokoju do 40 m2 i cztery okna...

Głownie do słuchania muzyki Pop, Rock, troszkę klasyki.

Kwota jak na razie to 3000-3800 zł

Na początek wzmacniacz/amplituner + Dwie kolumny a w przyszłości CD lub DVD

 

 

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

część odsłuchowa będzie zapewne miała coś koło 20m2, tak więc moja propozycja to wzmacniacz NAD C326BEE lub jeśli budżet pozwoli znacznie lepszy NAD C356 BEE oraz kolumny Pylon Audio Sapphire 25. Taka konfiguracja, pomimo że trochę przekracza budżet, zapewni Ci dużą przyjemność z odsłuchu muzyki, to będą naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Jeśli natomiast koniecznie musimy zmieścić się w budżecie, proponuję pozostać przy wzmacniaczu NAD C326 BEE lub Marantz PM5005 oraz zestaw kolumn Indiana Line Tesi 560.

 

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A ja zaproponuję sprzęt używany - za te same pieniądze kupisz Adam_57394 o wiele lepsze brzmienie.

 

Kolumny: Dali 850, Infinity Kappa 8.2i, Canton RC-L:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cantony z trzeciego linku nie posiadają tzw. kontrolera w komplecie, więc musiałbyś polować na taki sam model ale z kontrolerem (kontroler oddzielnie kosztuje między 50 a 100 euro).

 

Super kolumny, a za nowe o podobnym brzmieniu zapłaciłbyś 4 razy więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam pozdrawiam Jestem nowy zaczynam przygodę ze stereo.

Do tej pory korzystam z logitech z-5500 wiadomo to słaby sprzęt do słuchania muzyki.

Wiec czas na zmiany, nowy dom inne pomieszczenie wiec i nowe audio.

Powierzchnia pokoju do 40 m2 i cztery okna...

Głownie do słuchania muzyki Pop, Rock, troszkę klasyki.

Kwota jak na razie to 3000-3800 zł

Na początek wzmacniacz/amplituner + Dwie kolumny a w przyszłości CD lub DVD

 

 

Z góry dzięki za zainteresowanie.

nie idź tą drogą, to w ogóle nie tak. Mamy Ci podpowiedzieć czego masz słuchać, z kim się przespać? :), to tak nie działa, jak ktoś pyta to czy to do takiej muzy ok, ale tak generalne pytanie nie pozwala na odpowiedź. Nowe to chyba NAD z Dali / ATC / Paradigmami to optimum w tym budżecie (ATC tylko podstawki w tym budżecie i to też nie wiem), olej Denony, Onkyo, ewent porównaj Nada z Marantzem, może Yamahą. Używane masz mega wybór, ale....

pojedź gdzieś, np w Q21 mają dużo sprzętu, posłuchaj czegoś, wybierz jakieś własne 2-3 brzmienia / zestawy i można gadać.

Bo tak dostaniesz 13 porad od różnych 13 par uszu i wydasz 4 koła (a za to już można fajnie pograć), by ryzykować, że Twoje uchi powiedzą...ale szit;p;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie...

 

Generalnie mam mało czasu no ale...muszę gdzieś się wybrać jak poleca kolega numik. Mam słabą lokalizacje okolice Torunia średnio jest gdzie się udać by więcej sprzętu odsłuchać nisz marketowi sprzęt (JBL, Yamaha, Onkyo). Co do używanych sprzętów to sceptyczny jestem bardzo. Raz w gościach słuchałem lekko rozkręconej muzyki na kolumnach FOCAL i wzmacniacz Cambridge Audio Azur 740A dobrze się słuchało. Oczywiście mam świadomość ze mój budżet nie da rady na taki zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cisza i czytam i czytam.... Jak myślicie dali zensor 7 i do tego onkyo tx 8050 zależy mi na funkcjach sieciowyc. I usb i granie plików flac. Udało mi się odsłuchać tych kolumn podoba mi się ich granie były z onkyo ...636. Przekracza to sporo budżet wiec może podpowiecie jakaś alternatywę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na funkcjach sieciowych ale również na jakości, to możesz do wzmacniacza dokupić DAC, poźniej nawet odtwarzacz sieciowy/strumieniowy.

Amplitunery bywają gorsze w kwestii jakości dźwięku od wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

część odsłuchowa będzie zapewne miała coś koło 20m2, tak więc moja propozycja to wzmacniacz NAD C326BEE lub jeśli budżet pozwoli znacznie lepszy NAD C356 BEE oraz kolumny Pylon Audio Sapphire 25. Taka konfiguracja, pomimo że trochę przekracza budżet, zapewni Ci dużą przyjemność z odsłuchu muzyki, to będą naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Jeśli natomiast koniecznie musimy zmieścić się w budżecie, proponuję pozostać przy wzmacniaczu NAD C326 BEE lub Marantz PM5005 oraz zestaw kolumn Indiana Line Tesi 560.

 

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

 

Czytalem pierwszy raz i myle co z tym nadem q21 wmyslil....

Ale czytam gdzie sie da i wszyscy Nad nad Nad... ok c326bee wydaje mi sie slaby do indian... i pylon?pomyslalem o ym s501 czy warto? Mam okaze w dobrej cenie dostac od pierwszego wlasciciela kef iq7 co myslisz q21?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bylem na odsłuchu słuchałem tylko to na co mnie ewentualnie stać.

Zasilanie ONKYO TX-8050

+ ELAC 67.2

+ Pylon Pearl 25

+ Tannoy Mercury V4i

 

Najlepiej mi się słuchało ELAC.

No ale cena...

Jakich jeszcze produktów mogę odsłuchać by zbliżyć się do ELAC?

NIE mam takiego doświadczenia jak koledzy z forum. A i nie ma takich sklepów w okolicy by mieli pełne spektrum kolumn w tym budżecie. Wiec wolał bym wiedzieć już czego w miarę szukać by posłuchać.

 

Nie miałem gdzie posłuchać INDIANA LINE TESI 560 podobno ładnie w tych pieniądzach grają.

Liczę na WASZĄ pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cena...

To może zestaw używany? Za 3800zł można już uzyskać ciekawy efekt. Gdybyś był ciekaw jaki, to możesz poprosić o zaprezentowanie w salonie audio nowego zestawu za ok10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zestaw używany? Za 3800zł można już uzyskać ciekawy efekt.

Ok ale co kupić ? Na co patrzeć? W ogłoszeniach na tym forum tego typu sprzęt idzie wcześniej niż się ukarze ogłoszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w Twojej sytuacji jest taki, że idąc do sklepu i słuchając współczesnych kolumn nowych w Twoim budżecie usłyszysz coś tam, i wydaje się, że cóż - za posiadane pieniądze można mieć taki dźwięk jak się usłyszało. Otóż można znacznie lepiej w używkach. Idealnie byłoby byś poszukał na forum kogoś, kto ma jakiś lepszy używany sprzęt w Twojej okolicy. Piszę to nie by skomplikować, lecz by pomóc.

Bo na 40m2 proponowane wyżej zestawy po prostu nie zagrają. Potrzebujesz dużych kolumn i mocnego wzmaka. Inaczej będzie po prostu jakiś tam dźwięk, ale dość cienki. Ktoś wyżej zaproponował duże kolumny, w tym Infinity Kappa 8.2i. Poszukaj, czy gdzieś nie uda Ci się ich posłuchać - będziesz miał przyynajmniej punkt odniesienia dla tego, co słyszałeś w sklepie z nowych kolumn. Zapewniam Cię, że warto usłyszeć jak brzmi dobre, uczciwe hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Po kilku kolejnych odsłuchach moja uwagę skupiły Kolumny:

 

ELAC 68.2

Dali Zensor 7

 

Skłaniam się bardziej do Elac-ów dla mnie ładniej wokal. Mam tam jakieś byle jakie CD samsunga i z USB tez coś tam otworzy.

Więc pomyślałem ze zamiast Onkyo 8050 lepiej wziąć NAD C356 BEE i na jakiś czas z CD s....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.